Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Money.pl / 2008-09-20 17:02
Komentarze do wiadomości: Elektroniczne papierosy też szkodzą.
Wyświetlaj:
janucha / 89.75.189.* / 2012-11-28 11:39
Witam,
Jestem e-palaczem od około roku. Palę bardzo dużo. W zasadzien od otwarcia oczu o 7-mej rano, do zaśnięcia około 1-szej w nocy, z przerwami na posiłki - ćmię swoje Volish ego3 z liquidem o mocy 24, w zasadzie non stop przez około 15-16 godzin na dobę. Wspomnę, że na e-papierosy "przesiadłem się" z długich Marlboro czerwonych (40 sztuk/dobę) nie po to, aby rzucić palenie, lecz po to, by nie mieć ograniczeń jakie mają obecnie zwykli palacze.
Wszystko do niedawna było OK. Cztery miesiące temu zacząłem potwornie kaszleć kaszlem suchym, męczącym i bez możliwości odksztuszenia czegokolwiek. Lekceważyłem to przez blisko miesiąc, łykając sobie kupowane w aptece syropki. Po około miesiącu do kaszlu dołączyły duszności tak silne, jak w zaawansowanej astmie oskrzelowej, połaczone z suchością w gardle i krtani. Najgorzej było nocą, w pozycji horyzontalnej.Przestraszyłem się nie na żarty. Po 3 dniach męczarni i nocy spędzonych na krześle, udałem się wreszcie do lekarza. Ten stwierdził obustronne zapalenie oskrzeli oraz także obustronne zapalenie płuc. Zasugerował szpital. Odmówiłem. Przepisał mi więc kolejno dwa różne antybiotyki, które brałem bez większego efektu w sumie przez 3 tygodnie. No i prawie przestałem ćmić mojego elektronika. Po kolejnym tygodniu nastąpiła poprawa. Minęły ataki ostrej duszności oraz świszczący oddech. Z radością wróciłem do mojego e-papierosa. Już po dwóch dniach wróciły wszystkie koszmary z dusznością i kaszlem. Znów odłożyłem e-papierosa. Po dwóch dniach odzyskałem oddech i znów zacząłem ćmić. Sytuacja powtórzyła się. W sumie powtarzało się to 4-krotnie. Coś mnie tknęło! Kupiłe paczkę długich czerwonych Marlboro i wypaliłe ją w ciągu jednego dnia. Żadnego kaszlu, żadnej duszności! Następnego dnia wróciłem do mojego e-papierosa. Pod wieczór wróciły znów i duszność i kaszel i to tak, że miałem ochotę wezwać pogotowie! Takie eksperymenty przeprowadziłem już kilkakrotnie i zawsze efekt był ten sam. Zacząłem przepytywać znajomych lekarzy, od których dowiedziałem się, że GLIKOL działa wysuszająco szczególnie na układ oddechowy - głównie na oskrzela. Dziś mam bardzo poważne wątpliwości, czy wogóle miałem to zapalenie oskrzeli i płuc, czy też za moje męczarnie nie jest odpowiedzialny glikol! Palę nadal trochę tego, trochę tego, ale dużo lepiej się czuję paląc zwykłe papierosy. E-papieros po paru godzinach używania wciąż mnie dusi i wywołuje ten kaszel. Zwykłe papierosy bez porównania mniej. Najgorsze jest to, że ja nadal nie chciałbym rzucić palenia, bo lubię dymek. Tylko, żeby mnie tak cholernie nie męczył!
Bardzo Was proszę o komentarze. Czy komuś z Was zdarzyło sie coś podobnego? Czyżby jednak e-papieros szkodził tak samo, jak zwykły, tylko inaczej?
Proszę - piszcie, komentujcie, radźcie. Za każdy komentarz z góry serdecznie dziękuję.
kurka300 / 212.244.251.* / 2013-01-18 15:17
elektronika (18 mg) palę tydzień, dość intensywnie, wczoraj wieczorem zwrócił moją uwagę tępy ból w okolicy obojczyków i takie nieprzyjemne wrażenie, jakby się człowiek czymś "zapchał". Przy paleniu analogów nie miałam takich objawów, chyba, że po drodze zdarzyło sie jakieś np zapalenie oskrzeli...
ancinka33 / 178.37.41.* / 2013-01-13 19:51
te..ty masz cos z glowa nie tak czy co jest grane..na glikolu to nawet syropy przeciwkaszlowe produkuja nie mowiac o innych lekach i kosmetykach..wiekszej sciemy nie czytalam..placi ci ktos za rozpowszechnianie tych fantastycznych opowiesci???
jakiś taki / 83.23.39.* / 2013-01-07 15:19
Jedyna rada to palić mniej. Ja miałem to samo. Na początku z umiarem sobie dawkowałem, starałem się trzymać wszystko na wodzy tak jak z fajkami. Po pewnym czasie puściłem wodze fantacji i potrafiłem 0.8 ml ściągnąć w ciągu porannego "kibla". Najpierw kaszel mokry a później suchy. I co zrobiłem? wróciłem do dawkowania jak z fajkami. Nastawiam sobie przypomnienie i zaciągam się 12 - 15 razy tak jak wcześniej fajką. Kaszel przeszedł po dwóch dniach... Jednym słowem nie przeginać. epapieros to nie jest złoty środek. To ma Ci pomóc rzucić. Jak nie chcesz rzucić to się nie przesiadaj.
ewka702 / 83.31.53.* / 2013-01-06 19:12
też mam podobnie - pierwszego dnia po paleniu e-fajki bolało mnie gardło. Drapanie w płucach jest mocniejsze niż po zwykłej fajce, więc często pojawia się kaszel....ale może powinnam zmienić płyn na taki o mniejszej ilosci nikotyny,jak radzi Blondi_M ?
xxAKARxx / 93.186.22.* / 2013-01-05 21:47
Mam te same objawy uzywajac normalnych papierosow, mam nadzieje, ze elektroniczne to zmienia, wiem ze one tez wysuszaja drogi oddechowe, ale w moim przypadku mniej jak zwykle papierosy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Blondi_M / 109.243.144.* / 2013-01-03 14:31
Przepraszam, że post pod postem, ale przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy podczas czytania poniższych wpisów. Możesz też spróbować lżejszych olejków. Może ta dawka nikotyny jest już za duża? Mój tata miał coś podo nego i okazało się, że miał za mocny olejek, ale nie wyszło to odrazu. Dopiero po dłuższym paleniu.
Niziurski / 178.37.228.* / 2013-01-05 19:28
Dwa tygodnie temu zacząłem palić epapierosa.Od tego momenty kaszel mi się mocno nasilił.W tej chwili mam też poworne zapalenie gardła. Nie wiem jak u Was ale u mnie zwykłe analogi szkodza zdecydowanie mniej.Każde zaciągnięcie się elektronikiem wywoluje u mnie atak suchego kaszlu i duszności.
antek123 / 81.111.211.* / 2013-01-21 17:42
ten suchy kaszel to od braku zwyklych fajek a nie od e-papierosa!Mialem to samo a e-papierosa pale 2 miesiace i przez pierwszy tydzien kaszlalem jak gruzlik a teraz minelo i zwykle fajki mnie brzydza.
Cezar Wielki / 2013-01-03 15:28 / Bywalec forum
Ja tam palę e-papierosy od ponad dwóch lat i jakoś nie czuję się źle, powiem wiecej czuję się o wiele lepiej niż gdy paliłem zwykłe papierosy...
Blondi_M / 109.243.144.* / 2013-01-03 14:22
A spróbuj się przeżucić na olejki bez glikolu, na bazie tylko gliceryny. Jeżeli glkiol ma na ciebie zły wpływ to może gliceryna będzie dobra, uważaj na olejki mieszane (glikol i gliceryna). Z samą gliceryną jest np. olejek provog. Warto spróbować ;) Powodzenia
lekur / 83.24.114.* / 2012-12-27 14:47
Mam podobne objawy. Kiedy popalę e-papierosa to pojawiają się bule w klatce piersiowej bardzo bolesne i niepokojące.Dodatkowo pojawia się uczulenie na ciele w pachwinach w pasie na rękach czerwone swędzące palmy, Od razu podejrzewałem e-palenie, gdy przestałem palić e-papierosa dolegliwości ustały następnego dnia.Zacząłem palić e-papierosy od lipca 2012r z początku podczas palenia miałem dziwne objawy burczenia w jamie brzusznej w jelitach bez uczuleń i buli w klatce dlatego ignorowałem te burki w jelitach , po czterech miesiącach pojawiło się pierwsze bule potem uczulenie.Myślałem że to zbieg okoliczności ponieważ po tygodniu nie palenia znów pojawiło się uczulenie bez buli w klatce pomyślałem, że to nie od e-papierosa i zacząłem ponownie palić to znów po dwóch dniach uczulenie i bule to znów przerwa przejście na analogi i tak kilkakrotnie i zawsze tak samo uczulenie i bule w klatce.
Tak że myślę iż e-papierosy niektórym szkodzą może innym okaże się, że zaszkodzą ale w późniejszym czasie bo mi przez 4 m-ce super się paliło byłem szczęśliwy że rzuciłem te śmierdzące papierosy ale niestety nie na długo.
Piszcie ludzie jak coś nie tak może ktoś przebada te e-palenie. Może takie komentarze przyczynią się na wyeliminowanie tych niedoskonałości w e-papierosach. Dziękuje i Pozdrawiam wszystkich e-palaczy.
hela / 217.67.204.* / 2013-11-20 15:55
Witam wszystkich e-palaczy oraz osoby niepalące, zamęczane "cudownymi mieszankami smakowymi" (patrz - komentarze poniżej). Jestem osobą niepalącą i nie zamierzam próbować tego typu wynalazków. Jednak dzięki moim sąsiadom (niestety przez całą dobę) ciągle mam w płucach inny wdech. Skutki wdychania niechcianych mieszanek są porażające: bóle głowy o różnym nasileniu, podrażniona skóra, kaszel, duszności, bezsennośc, brak koncentracji, suchośc w gardle oraz ciągły smród w pomieszczeniach.
Większośc ludzi nawet się nie zastanawia, dlaczego boli ich głowa...
anty739 / 88.156.10.* / 2013-04-04 21:37
WIDZE ze wszystkie sponsorowane komentarza sa najdluzsze....
helena75 / 89.161.85.* / 2012-12-04 17:09
Piszesz,że glikol hmm ja nie palę od 5 miesięcy analogowych tylko e-papierosa kupuję olejki na bazie gliceryny sa dużo lepsze i nie zawieraja glikolu. Może warto spróbować/
janucha / 89.75.189.* / 2012-11-28 12:21
Napisałem, że przez około rok wszystko było OK. Dodam jescze, OK to mało powiedziane. Zniknął typowy kaszel palacza, zniknął "kołek w gębie", zniknęła zadyszka, mogłem wreszcie bez ziajania wejść po schodach, a do tego w kieszeni zostawało po kilkaset złotych miesięcznie!
Tym większym szokiem jest dla mnie to, co się od czterech miesięcy dzieje.
Aha, i jescze jedno. Palę cały czas jedną i tą samą mieszankę liquidów(w równych proporcjach zmieszane: tabac, zielona herbata, tiramisu i capucino - wszystko po 24mg nikotyny), a liquidy kupuję stale w tym samym sklepie.
Nie chcę rzucić palenia, ale też nie chcę wrócić do zwykłych papierosów. Dlatego liczę na Wasze doświadczenia i pomysły, co się u diabła dzieje!
Jeszcze raz proszę Was o komentarze.
obser/ / 87.206.100.* / 2013-10-13 10:11
kup liquid o smaku pizzy z anchois, lub świeżego wiejskiego łajna i dodaj do tej swojej mieszanki bedziesz wiedział co ci szkodzi
filemon2 / 2012-11-28 11:48
szkodzą nie szkodzą, ale są modne, a to pzrecież najważniejsze dla ludzi, wązne żeby być trendy, nieważne czy zdrowym czy nie
LukaRato / 89.67.220.* / 2012-12-14 23:06
Bardzo fachowy komentarz, Filemonie.
paula 123 / 46.186.53.* / 2012-11-24 21:14
to wszystko wina naszego rzondu powini zabronic produkowanie papierosow nasze panstwo tylko patszy zeby sie nachapac piniedzy truciciele w sklepie sprzedajom moja mama zmarla na raka pluc nienawidze naszego rzondu caly czas tylko sie klucom a nic nierobiom jak dorosne to wyjade z polski
paula 123 / 46.186.53.* / 2012-11-24 21:08
to wszystko wina naszego rzondu powini zabronic produkowanie papierosow nasze panstwo tylko patszy zeby sie nachapac piniedzy truciciele w sklepie sprzedajom moja mama zmarla na raka pluc nienawidze naszego rzondu caly czas tylko sie klucom a nic nierobiom jak dorosne to wyjade z polski
wiesio 123 / 91.233.113.* / 2012-12-24 14:49
zanim wyjedziesz naucz się po polsku pisać
pierwszy5441 / 77.113.57.* / 2012-11-22 21:23
A ja mam pytanko , pale e papierosa od 5 dni kupiłem za 300 pln volish ego3 crystal 2 i w pierwszym papierosie po naładowaniu baterii prawidłowo nalaniu tego płynu tez prawidłowo, odczekniu 15 minut, zaczałem palic co jakis czas powstawał smak tzw starej szmaty cos spalenizny,odstawiłem go na bok ,wyciagłem drugiego tez przygotowałem według inst.obsługi i tu po ok.6 godzinach palenia z dłuzszymi odstepami bo pale bardzo niewiele pojawiło sie w papierosie duze ciepło które spowodowało ze chyba tzw jakas "para" poparzyła mi delikatnie usta ,czy cos zawaliłem w moim paleniu czy akurat trafiłem na dwa wadliwe papierosy,czy ktos moze mi podpowiedziec co jest przyczyna obu powodów ,oczywiscie papierosy odesłałem do producenta,reklamacja gwarancyjna,bo po 6 dniach juz mi sie chyba wymiana nie nalezy ,z góry b.dziekuje za odpowiedz
mona3 / 77.253.249.* / 2012-11-29 08:37
Po pierwsze smak spalonej szmaty występuje wtedy, gdy nie jest nasączona liqudem nitka od grzałki. Znajdź blog starego chemika i forum e- palaczy. W każdym razie to nie wina volischa. Musisz się nauczyć go obslugiwać. Nie przechylaj e-papierosa zbytnio ustnikiem w dól, bo wyplywa liquid, który dotyka bezpośrednio Twoich ust i to powoduje poparzenia.
astma / 88.147.31.* / 2012-11-22 12:12
witam.czy e-papierosy mogą szkodzić dzieciom?Pytam dlatego iż,moja 3letnia córka kiedy wychodzi z domu gdzie są palone e-papierosy zaczyna kaszleć.Dodam że jest astmatyczką.
LukaRato / 89.67.220.* / 2012-12-14 23:31
Dzieciom może szkodzić wszystko. Jezeli chcesz mieć pewność - nie pal w domu. Jeżeli jest astmatyczką, problem może leżeć również gdzie indziej, niż w e-paleniu w domu - kaszel często pojawia się przy dużej zmianie temperatury otoczenia, tak jak po wyjściu z domu na chłodne powietrze. Zwróć uwagę, czy dziecko kaszle wyłącznie po wyjściu z "e-palonego" pomieszczenia, czy może z "czystych" też.
janucha / 89.75.189.* / 2012-11-28 11:48
Przeczytaj mój wpis z dnia 28.11. Moze da Ci powód do zastanowienia.
Pozdrawiam
janucha
lidka129 / 77.45.64.* / 2014-05-27 11:33
Witam,od -wczoraj zaczęłam palic e papierosa mam ten olejek czy jak to tam się mówi fachowo :)6 mg ten najsłabszy o taki prosiłam w sklepie.mam kaszel suchy -kaszle jak smog-boli az mnie klatka,nie wiem czy to wynik palenia e papierosa?czy to minie?jak paliłam zwykłe papierosy lajty oczywiście był kaszel ale rano a tutaj normalnie duszno-może nie powinnam palic tych e papierosów,prosze o rade czy ktoś ma takie objawy,dziekuje z góry
palacz 111 / 195.72.148.* / 2012-11-19 09:51
Powiem tak. Paliłem 25lat 20-30 papierosów dziennie. Pale elektrona od 6 miesiecy i faktycznie bolą kości. zdenerwowanie. Ale to nie od elektrona ale dlatego ze brakuje nikotyny. Takie same objawy miałem jak rzucałem palenie bez elektrona. Normalny objaw przy rzucaniu papierosów. Ale i tak czuje sie o wiele lepiej jak kiedys. Dokładnie tak samo jak narkomani. Ból i strach
sahara / 78.88.64.* / 2012-11-19 19:26
Dlatego, że brakuje nikotyny? Zerówkę palisz?
marcel432 / 38.105.9.* / 2012-11-24 07:14
bola bo tak reaguje organizm na brak narkotyku ale to tylko psychika powoduje takie odczucie a cala sprawa to jest wina nikotyny i nieda sie ukryc jest to silny zwiazek uzalezniajacy ale krotko trwaly czytalem ksiaszke i jest podane ze nikotyna po 8 godzinach zanika a reszta to psychika powoduje ruzne bule i odczucia strachu , poprostu wes sie w garsc i zuc to g..wno
Abrial / 46.169.117.* / 2012-11-06 21:39
Wszystkie używki wynalazł Człowiek w wolnej chwili dla zabicia czasu. Pójżniej się uzależnił i taci czas przeznaczony na inne zajęcia Herbatę, kawę parzymy i pijemy, tytoń, maryśkę-palimy. Spróbujcie sobie: zapażyć tytoń-maryśkę,zapalić kawę-herbate.!!! "Sprzedawcy" wmówią nam, że kał też możemy jeść bo to zdrowe. Zapytajcie lekarza czy możecie 20x dziennie bez problemów dla zdrowia robić sobie inhalacje z 2ml soli fizjologicznej? Podobno takie samo uczucie jak po zapaleniu papierosa daje założenie szczelnie worka foliowego na głowę na 3 minuty i jest tańsze. Ludzie wszystko siedzi w głowie. 3 miesiące nie palę bez wspomagaczy i choć mnie nosi drugi raz nie dam zarobić nikomu na moim uzależnieniu
Bolesław Michalski / 31.11.152.* / 2012-11-02 15:41
"- Od czasu wprowadzenia na rynek tych papierosów, żadne poważne instytucje nie przeprowadziły badań klinicznych bądź toksykologicznych, które udowadniałyby skuteczność oraz bezpieczeństwo dla zdrowia e-papierosa - podsumował Bettcher."

Szkoda, że ten pan Bettcher nie raczył powiedzieć, że również żadne poważne instytucje nie przeprowadziły badań klinicznych, bądź toksykologicznych, które udowodniałyby szkodliwość dla zdrowia e-papierosów. Co do skuteczności kuracji odwykowej, to plecie kompletne bzdury. Ja przez wiele lat nie mogłem się uporać z paleniem tytoniu. Z e-papierosem w ustach, z minuty na minutę rzuciłem tytoń. Opowiadanie, że glikol propylenowy jest trucizną, to bzdury jakich mało, gdyż jest on dopuszczony do obrotu, w tym w farmacji, a w przemyśle spożywczym jako konserwant E1520.
Takie tendencyjne i nieodpowiedzialne wypowiedzi są wymysłem koncernów tytoniowych i farmaceutycznych, które czynią to z pobudek czysto finansowych, czując zagrozenie ze strony konkurecji, jaką się stał przemysł e-palenia. Ludzie, którzy przeszli z tytoniowych wyrobów na e-palenie szybko odzyskują zdrowie, a dłuższym czasie zmniejszają dawki nikotyny, aż do zerowej, po czym odstawiają. Jest to obecnie wśród palących uważany za najskuteczniejszy środek wspomagający kurację odwykową od tytoniu i nikotyny. Najmniej recydywistów i bezstresowe odejście od tytoniu. Czas wreszcie, aby te "poważne instytucje" zajęły się poważnymi badaniami, a nie ich naukowcy pracowali na rzecz koncernów tytoniowych i farmaceutycznych.
kijiko / 213.192.67.* / 2013-02-24 23:01
Ciebie też zatrudnili do propagandy e papierosów?
hens / 46.238.221.* / 2012-10-31 16:51
Posłuchaj chłopie ! Co prawda piszę na koniec 2012 roku, i ci powiem, po 6 tygodniach,
E palenia zacząłem wchodzić na pierwsze piętro bez trzymanki (bez postojów na schodach z rozglądaniem się nerwowo czy padnę czy spadnę........50 lat palenia. Od chłopiecego wieku testowałem akcyzę polskiego rządowego chamstwa
Mazury/Sporty/Klubowe/Visanty/MDMy/Wawele/
Dukaty/ przez 20 lat Carmeny......dalej to wszystko w stylu rozpaczliwym rynek ukraińskie gówna, najlepsze były białoruskie slimy MIŃSK! Kasa kasa panie Konopka ! Teraz nigdy do ust nie wezmę gówna z zapalniczka w tle. pzdr. e-palaczy
Bolesław Michalski / 31.11.152.* / 2012-11-02 15:50
Ja paliłem 45 lat. Zacząłem wprost zdychać od POChP. Gdy przeszedłem na e-palenie, to już drugiego dnia poczułem się lepiej. Teraz jak przegapię godzinę brania leków rozkurczowych, to nie duszności mi przypominają, a zegar. Tym pseudonaukowcom powinno się za te kłamstwa i ferowanie głupot, odebrać tytuły naukowe.
Jada / 78.8.130.* / 2012-10-18 23:17
Bzdura glikol propylenowy nie jest szkodliwy. Tak podaje Wikipedia oraz jest stosowany w medycynie doustnie jako podłoże leków, oraz Farmaceutycznie.
mijaro / 62.21.10.* / 2012-10-18 13:59
W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny. Ma zastosowanie m.in. w medycynie i przemyśle kosmetycznym. Glikol propylenowy może w związku z tym znajdować się w:
pastach do zębów, oraz płynach do płukania ust,
środkach do higieny dłoni, czy ogólnie w środkach czystości,
jako składnik główny dezodorantu w sztyfcie,
w wielu innych kosmetykach.

Używany jest także jako nośnik zapachów w olejkach zapachowych oraz w olejkach do masażu.
cradlee / 89.15.68.* / 2012-10-18 22:20
Glikol propelynowy znajduje sie nawet w masci przeciwbolowej, ktora kupilam na zabkowanie mojej corce...
cradlee / 77.0.176.* / 2012-10-16 22:33
Nie wiem, jakich e papierosow uzywacie, bo ja nie mialam nigdy problemow, ktore sa tu opisywane.
Zaczynalam od ego-C firmy joytech, pozniej przeszlam na cartomizer dual coil, teraz mam provari v2 z kayfunem v3. Te dwie ostatnie rzeczy nie sa produkowane w Chinach, nie uzywam tez liqiudu produkowanego w Chinach, kupujemy baze inawery, ostatnio innna, wyprodukowana w Niemczech i mieszamy sami, oczywiscie przy zastosowaniu srodkow ostroznosci.
Nigdy, ale to przenigdy nie polykalam liqiudu, jesli pojawia sie przy zaciaganiu to znaczy, ze papieros jest zalany i trzeba go wyczyscic.
Nie pale od grudnia 2011 roku, a wczesniej palilam 15 lat z przerwa na ciaze. Nie mam zadnych skutkow ubocznych, poza suchoscia w gardle czasami, ale nawet sie z tego ciesze, bo dzieki temu wiem, ze musze pic wiecej wody :)
Pozdrawiam, cradlee
beaciunia / 2012-10-17 13:02 / Bywalec forum
jasne, ze szkodzą, teraz jest na nie moda po prostu i tyle, a poza tym nei da się ukryć, ze są pzrecież bardziej ekonomiczne, zwłaszcza dla tych którzy palą bardzo dużo
hens / 46.238.221.* / 2012-10-31 16:58
To nie jest moda. Test na POCHP prawdę Ci powie.
Ja znowu oddycham.....a Ty nadal będziesz teoretykiem !
Terezza / 77.112.114.* / 2012-10-14 16:19
Pomyślmy zdrowym rozumem. Na butelce z nikotyną pisze wyrażnie,,,produkt silnie toksyczny. Jest to nikotyna Trendy LM. Czy jest ktoś kto pali tego papierosa i dolewając nikotyny na poczatku pociągnięcia nie zdarzyło mu się ze poczuł w ustach smak płynu??? Sama go pale od 2-ch tygodni i za kazdym razem kiedy dolewam nikotyny pale przez szmatkę bo cały czas mam w ustach słodki smak nikotyny. Nie zaprzeczam że zaoszczedziłam na kupowaniu papierosów ale jest pytanie czy mianowicie takie, czy paląc tego papierosa nie zabijam sie szybciej niż paląc papierosy kupując w sklepie
dv / 188.146.197.* / 2013-02-05 21:26
ja kupiłem e fajki na allegro 2 szt za 100 zeta. tez się zalewały i człem słodkawy smak. kupilem cleromizer Volish, liquidy Liqueen czyli nie najtańsze i jak zalałęm ten cleromizer tym liqiudem uwierzyć nie mogłem, super - dużo więc zależy od tej końcówki. ma być dobra to i dobrze się pali.
jakś taki / 83.23.39.* / 2013-01-07 15:26
Bo papieros trzeba umieć napełnić... Jak się nie wie jak do tego zabrać to lepiej w ogóle się nie zabierać. Eh ludzie....
xyz902 / 195.13.38.* / 2012-10-31 22:05
Jeżeli masz suchość w gardle spróbuj po każdym paleiu zrobić ok. 40-50 min. przerwy( tak jak przy paleniu tradycyjnych papierosów)powinno pomóc.
Terezza / 77.112.114.* / 2012-10-14 16:19
Pomyślmy zdrowym rozumem. Na butelce z nikotyną pisze wyrażnie,,,produkt silnie toksyczny. Jest to nikotyna Trendy LM. Czy jest ktoś kto pali tego papierosa i dolewając nikotyny na poczatku pociągnięcia nie zdarzyło mu się ze poczuł w ustach smak płynu??? Sama go pale od 2-ch tygodni i za kazdym razem kiedy dolewam nikotyny pale przez szmatkę bo cały czas mam w ustach słodki smak nikotyny. Nie zaprzeczam że zaoszczedziłam na kupowaniu papierosów ale jest pytanie czy mianowicie takie, czy paląc tego papierosa nie zabijam sie szybciej niż paląc papierosy kupując w sklepie
Terezza / 77.112.114.* / 2012-10-14 16:19
Pomyślmy zdrowym rozumem. Na butelce z nikotyną pisze wyrażnie,,,produkt silnie toksyczny. Jest to nikotyna Trendy LM. Czy jest ktoś kto pali tego papierosa i dolewając nikotyny na poczatku pociągnięcia nie zdarzyło mu się ze poczuł w ustach smak płynu??? Sama go pale od 2-ch tygodni i za kazdym razem kiedy dolewam nikotyny pale przez szmatkę bo cały czas mam w ustach słodki smak nikotyny. Nie zaprzeczam że zaoszczedziłam na kupowaniu papierosów ale jest pytanie czy mianowicie takie, czy paląc tego papierosa nie zabijam sie szybciej niż paląc papierosy kupując w sklepie
anitka536 / 83.28.31.* / 2012-12-27 18:04
to zależy jakiego masz papierosa?ja mam champion v ego-w i jestem bardzo zadowlona z niego żadnych nie ma z nim problemów pozdrawiam

Najnowsze wpisy