Forum Polityka, aktualnościKraj

Elektroniczny system weryfikacji uprawnień pacjenta już działa?

Elektroniczny system weryfikacji uprawnień pacjenta już działa?

Wyświetlaj:
JacekGLB / 2012-12-30 10:33
Art. 68.
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają
równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków
publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej
dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym
wieku.
4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania
negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.
5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i
młodzieży.

KOnstytycja wydaje sie sugerować, że dostęp do gabinetu wynika z praw jakie nadaje.
loise / 79.185.153.* / 2012-12-23 14:41
Co z tego, że mam dowód osobisty, RMUA, jeśli mój pracodawca zalega ze składkami za 4 lata.
ZUS wysyła upomnienia i już.
Mogę wybrać się takiej sytuacji do lekarza, czy Ewuś mi podziękuje ?
Jaki pracownik ma wpływ na pracodawcę, by ten odprowadzał składki w terminie ?
1999 / 81.246.196.* / 2012-12-18 09:38
Eletroniczny system weryfikacji uprawnien pacjenta powinien przede wszystkim sluzyc do rozliczania sie NFZ z pacjentem w stylu francuskiego systemu rozliczeniowego za uslugi medyczne.
1999 / 81.246.196.* / 2012-12-18 09:48
Jestem ubezpieczona w NFZ, lecze sie prywatnie.
Dlaczego NFZ nie refunduje mi czesci poniesionych kosztow leczenia?
---
Mam nadzieje, ze eSystem bedzie pierwszym krokiem do zmiany systemu rozliczeniowego za uslugi medyczne w Polsce.
Patriota Katolik Polak / 212.14.47.* / 2012-12-18 08:30
Dotychczas wystarczylo że rejestratorka spojrzała na druczek potwierdzający ubezpieczenie pacjenta i rejestrowała go a kolejki i tak są duże wszędzie w rejestracji. Teraz będzie musiała wziąć dowód od klienta, wstukać pesel do komputera i czekać aż system potwierdzi lub zaneguje ubezpieczenie, potrwa to kilka minut i zdecydowanie wydluży czas oczekiwania w kolejce. Szybkość transmisji danych oraz stan infrastruktury dostępu do sieci w przychodniach jest najczęściej fatalny tak że różnie będzie z tym dostępem do danych pacjenta. Jeszcze pół biedy gdy ubezpieczenie zostanie potwierdzone natomiast zabawa dopiero zacznie się w przypadku zanegowania ubezpieczenia przez system. Wówczas zacznie się klótnia, pisanie oświadczenia przez pacjenta a kolejka bedzie czekać 10 - 15 min aż ten pacjent załatwi swoją rejestrację. Dotychczas wszystko bylo proste , masz kwit jesteś rejestrowany nie masz kwitu nie masz po co przychodzić do przychodni. Tak więc widzę to czarno w naszej rzeczywistości polskiej. Ponadto praktyka potwierdza fakt że jak dotychczas żadna reforma nie przyniosła nic dobrego pacjentom. Alleluja !!!
andrzej163 / 89.68.168.* / 2012-12-18 09:01
Ten system to mydlenie oczu. Prawda jest taka, że jak się zapisuję np. do alergologa to mam czas, żeby sobie druczek załatwić - rok czekania na wizytę - słyszałem o absurdalnych przypadkach (inne specjalizacje) gdzie wizyty umawiane są już na rok 2019. Jak chcą ludziom dogodzić to niech skrócą czas oczekiwania w kolejkach, na to jednak pieniędzy nie ma. Pieniądze są na bezsensowne systemy, które życia nikomu nie uratują, ale dadzą zarobić i pozwolą zamydlić oczy...

Najnowsze wpisy