Forum Forum ubezpieczeńInne

Elementy stałe, a ruchomości domowe – co się do czego zalicza?

Elementy stałe, a ruchomości domowe – co się do czego zalicza?

skomentuj
Wyświetlaj:
tm / 109.173.217.* / 2015-12-29 12:59
Trzeba dokładnie czytać umowy.Mi wszystko klarownie wyjaśnił agent w cuk ( wzięłam pakiet auto i mieszkanie).
Katarzyna Smyk / 178.252.28.* / 2014-04-09 14:49
W każdych OWU z reguły na samym początku znajdują się definicje. Polecam przy rozmowie z Agentem przejrzenie nie tylko wyłaczeń odpowiedzialności (ich katalog w zależności od TU i wybranego rodzaju ubezpieczenia jest bardzo różny) zakresu ubezpieczenia i właśnie definicji - bo często w OWU pojawiają się też np. Ruchomości domowe specjalne.
Ponadto - szyby i przedmioty szklane często trzeba ubezpieczyć osobno - gdyż nie stanowią one stałych elementów mieszkania/domu. Zwrócić uwagę należy też na to, czy ewentualne odszkodowanie bedzie wyliczane wg wartości rzeczywistej czy wg wartości nowej.
I jeszcze jedna uwaga - nie zaniżajmy sum ubezpiezenia mienia w zakresie od ognia i innych zdarzeń losowych - żywioły w przeciwieństwie do złodzieja - nie wybierają. Jeśli kalkulowana przez Agenta składka nie jest w danej chwili na naszą kieszeń proponuję podzielić ją na raty lub wybrać ubezpieczenie, gdzie możemy osobno określić wartości dla kradzieży i osobno dla ubezpieczenia mienia od zdarzeń losowych ... w przypadku kradzieży stracimy kilka przedmiotów, w przypadku np. pożaru - wszystko: nie tylko telewizor, lodówkę czy sofę ... prócz kosztów remontu mieszkania konieczne będzie też odkupienie wszystkich innych sprzętów oraz bielizny i odzieży ... od przysłowiowej łyżeczki, poprzez ręczniki, pościel, skarpetki poodzież i kosmetyki ... nawet przy skromnym wyposażeniu mieszkania jest to znacznie więcej niż często wybierane 10 000zł.
skomentuj

Najnowsze wpisy