Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emeryci stracili ponad 4 miliardy

Emeryci stracili ponad 4 miliardy

Money.pl / 2007-12-05 20:04
Komentarze do wiadomości: Emeryci stracili ponad 4 miliardy.
Wyświetlaj:
obserwator / 2008-01-24 02:19 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobry artykuł, winien zadzialać jak kubeł zimnej wody, z artykułu widać ze gielda to czysta spekulacja i angazowanie środków w wysokości do 40% w akcje , to z gory zaprogramowany wysysacz pieniędzy oszczędzanych i gromadzonych na zasadzie przymusu. Ze spekulacji nie bedzie bezpiecznej emerytury bo i nie ma tu i teraz ustawy jak nalezy je wyplacać, posłowie nie majma czasu i być może jak znajdą czas sprawy nie będzie bo i pieniędzy nie będzie, wyparuja. Obligacje skarbu państwa to tez ruchome piski, dług państwa rośnie astronomicznie, same odsetki od dlugu kosztuja ok 30 miliardow rocznie z tendencja wzrastającą. Szrpią pieniądze z ZUS a zatem z budżetu państwa ci ktorzy strajkami wymuszaja coraz większe niekontrolowane place, powiększy sie dziura budżetowa, spekulacja zabierze pieniądze emerytow z gieldy bo papiery stana się makulatorą: bo to nie jest złoto, nieruchomości , ziemia, stadiony, zaklady wysokiej technologii.
Starsze pokolenie pracowało za grosze ale po nich zostały zakłady pracy, banki, ziemia , nieruchomości, drogi itp. które za grosze, za część ich wartości sprzedano , myslę ze to też była spekulacja bo w zamian ludzie ...miliony przebywały na bezrobociu. Tak sobie myślę że wykształciuchy likwidując robotników, popsuły zarządzanie bo sami nie potrafią sie kontrolowac: dla siebie bira dużo za duzo dla pracy rak daja niewiele i nie maja pomysłu jak to wszystko rozładować bo niepokoje spoleczne każdy widzi i odczuwa a przysięgi przez wykkrztałcichów sa nagminnie łamane.
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-08 15:33
A komu mial zabrac Cienias Nr 1 Tusek? Tylko najslabszym, aby dac innym. Taki jakis zmutowany Janosik z tego tuska.
raf73 / 83.3.229.* / 2007-12-05 20:22
No cóż, żeby nie tracić, to OFE musiałyby zatrudniać wróżki. Każdy by stracił. Cieszmy się, że tylko 4%, jak można było 10%.
Zorro123 / 2007-12-05 20:04 / -
Ciekawe czy prezesi OFE za straty w jakikolwiek sposób odpowiedzą przed ludzmi którzy wpłacają pieniądze na konta emerytalne?
cnn / 83.14.126.* / 2007-12-05 20:54
Pan(i) nie rozumie czym jest OFE, polecam poczytać na ten temat albo poradzić się specjalisty, a nie pisać głupoty
złomiarz / 83.31.247.* / 2007-12-05 21:51
Dlaczego głupoty ? . OFE są zarządzane przez prywatne towarzystwa emerytalne . Składka emerytalna wynosi 19,52% płacy brutto i jest wpłacana do ZUS . ZUS potem przekazuje z tej składki do OFE 7,3% . Opłaty za zarządzanie funduszem pobierane przez OFE wynoszą od 4% do 7% otrzymanej kwoty . Faktem jest , że OFE mogą inwestować tylko na polskim rynku pienięznym i nie są cudotwórcami jeżeli jednostki udziałów czy ceny akcji na rynku spadają . Drugim faktem jest jednak to ,że Prezes , V-ce Prezesi i Menadżery i Sekretarki takich funduszy zarabiają ho , ho - chciałbym tyle zarabiać .
Zorro123 / 2007-12-05 21:30 / -
bardzo proszę o wyjaśnienie i oświecenie mnie co to jest OFE? Bo ja wdzę tyko ludzi którzy za moje wypracowane pieniądze nie potrafią nic poza inwestowaniem na giełdzie. Gdybym chciał byc inwestorem giełdowym to nie potrzebowałbym utrzymywać armii darmozjadów tylko bym nim był. Ale jest przymus przez państwo wpłacania na nie pieniędzy z których emerytura przynajmniej z II filaru zarządzanego przez OFE nie jawi się w cale w różowych kolorach. Nie wspomne o I filarze czyli ZUS które to pieniądze są przejadane i marnotrawione. Może ja sam wiedziałbym najlepiej w co zainwestować? Może nieruchomości, może złoto a może chciałbym pohulać za te pieniądze bo mam raka i nie doczekam wypłaty OFE?
leiho / 2007-12-05 20:22 / "Tu Ne Cede Malis"
NIE odpowiedzą, i bardzo dobrze. To jest RYNEK, i za pewne wpadki nie da sie odpowiedziec - w co mieli lokowac? w obligacje i warranty zebys miał emeryture wartą 10 % całej skladki za 50 lat? Chwala Bogu ze zmierzamy do systemu urynkowienia.

A artykuły jak ten nie wiem czemu maja sluzyc? By nakrecic ludzi, ze inwestowanie na gieldzie to zło, i najlepiej zeby wszystkim zarzadzał ZUS (czyli zmarnował nasze pieniadze całkowicie?)

jeez, ...
Zorro123 / 2007-12-05 20:26 / -
Chciałbym byc prezesem OFE. Czy zysk czy strata niezła pensja leci. :-)
psikacz / 213.199.194.* / 2007-12-25 19:54
Chcesz być prezesem OFE? Musisz rozpocząć naukę, może jeszcze nie jest za późno. A może stać Cię jedynie na pisamie bezwarotościowych komentarzy:)
leiho / 2007-12-05 20:31 / "Tu Ne Cede Malis"
niekoenicznie, oni tez odpowiadają w jakis sposób. Ale nie implikujmy, iz to ze była mała obsuwa, to tragedia - to jest straszna manipulacja, sam tytuł EMERYCI STRACILI - co za nonsens - straciliby gdyby ybła obsuwa a ich srodki jutro wycofano. Dopki nie wypłaca im pieniedzy, nie ma zadnej straty, tylko papierowy pieniadz sie zmniejszył i mniejsza baza do dalszych inwestycji...
Zorro123 / 2007-12-05 20:37 / -
Wniosek : Państwo wie lepiej ode mnie jak inwestować pieniądze na emeryturę. Drugi wniosek: Moje wypracowane pieniądze przy wypłacie emerytury zależą od kogoś kto ma w nosie zyski z moich pieniędzy. Ale jest przymus ich wpłacania aby prezes i spółka mieli na pensje. Czysty komunizm. :-)
bu / 193.239.80.* / 2007-12-05 21:39
Zorro chyba spadłeś/aś z konia :( ale tak na marginesie, to temat wypadałoby zmienić! Jest zbyt wielkim skrótem myslowym! Moga na tym stracic czytajac i nieswiadomi tak jak zorro

ps: Skoro Emeryci stracili to dzis przy tak duzym wzroscie indexów w Polsce - chyba troszke nadrobią zaległosci...
ben777 / 2007-12-06 01:54
ale debilny artykuł jak akcje poszły w dół to normalne że rentowność też idzie w dół Jeżeli OFE nie sprzedały swoich akcji to spadek jest wirtualny Następny miesiąc przyniesie wzrost i będzie wszystko ok

Najnowsze wpisy