Forum Forum emerytalneOFE

emerytura po zmarlym

emerytura po zmarlym

adik_221 / 2008-10-23 21:03
Witam. Mam problem. Jestem studentem i niedawno pochowałem mojego wujka. Nie miał najbliższej rodziny dlatego ten obowiązek wziąłem na siebie. Dostał udar i lekarze skierowali go do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego gdyż wymagał całodobowej opieki lekarskiej. Zmarł 2 w nocy a emerytura ( z SW) przyszła następnego dnia rano był to 3 -początek miesiąca. Z obowiązku płacenia za ZOL kierowniczka pobrała pieniądze i cześć wpłaciła na konto za dwa dni pobytu w zakładzie a resztę oddala mi. Ja z tego opłaciłem jego kredyty-raty. Tak pobrana emerytura podlega zwrotowi jeśli człowiek przeżył pierwsze dni miesiąca? Jak to wygląda od strony prawnej? Mnie straszą zwrotem i zaczynam się obawiać ze teraz ja będę musiał się zapożyczyć.
Wyświetlaj:
znajomy / 2008-10-23 21:07
z tego co mo wiadomo nalezy sie mu normalnie emerytura i nie będziesz musiał robić żadnego zwrotu ale najlepiej podejdz do ZUS to Ci powiedza
to przykra sprawa współczucia [*]
adik_221 / 2008-10-23 21:18
W ZUS nie trzeba zwracać już sie dowiadywałem ale Centralne Biuro Emeryta Służby Wienziennej w Warszaie zasłania sie jakimis przepisami. Twierdza ze emerytura nalezy sie od 5. Ja sie dziwie. Dlaczego znalazła się w ZOL 3 . Naprawde dziwne. Dziękuję za współczucia.
znajomy / 2008-10-23 21:20
wiesz hmm no nie wiem tego na 100% moze ktos sie na tym zna i zajmuje to napewno da Ci odpowiedz

Najnowsze wpisy