Forum Forum inwestycyjneFundusze

Emerytury górnicze rozsadzą system emerytalny

Emerytury górnicze rozsadzą system emerytalny

Wyświetlaj:
gałgon / 178.252.51.* / 2012-03-13 15:16
po dwudziestu latach pod ziemią stwierdzono u mnie zmiany w płucach jak przedłużą wiek emerytalny co będzie pózniej choroba i trumna
Forum górnicze / 80.239.243.* / 2012-02-12 12:06
Zapraszam wszystkich pracowników kopalń i osób zainteresowanych do odwiedzenia forum górniczego www.sercezwegla.pl poświęconemu naszej pracy.
darwer / 213.238.91.* / 2011-10-02 07:55
od 2012r emerytury górnicze mają byc podwyższone do wieku 55l.
Eliniusz / 78.31.155.* / 2011-02-16 23:07
PPR PZPR, TPPR, ZMS, ZSL, SD to były organizacje przestęcze a mają najwyżze żze emerytury.
Baca2 / 80.238.65.* / 2010-10-01 09:29
Czemu nikt nie mówi jak duże składki odprowadzają górnicy ,wszystkim z lewiatana proponował bym prace na kopalni tylko na dwa lata żeby posmakowali tego chleba może by przestali pier......... takie bzdety!!!!!!
Paplok / 95.160.246.* / 2009-12-07 18:51
Pilsener Twoje wypowiedzi są ... ŚMIESZNE .... według ciebie nikt nie powinien pracować w górnictwie dla ciebie dobrze bo nie musiał byś płacić tych 20 % tak ??? SPOX to w elektrowniach też by nikt nie pracował i co zimno by było ??:> Górnik napewno nie zarabia jak tam ktos napisal od 7-9 tyś ... mam wujka i zarabia od 2-3 ... i za co pytasz?? za to ze robi każdy weekend i niszczy se zdrowie ... Mówiąc twoim językiem jeśli narzekasz na swoją pracę nie pracuj ...
Pilsener / 2010-10-01 19:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Elektrownie mogłyby kupić dużo tańszy węgiel na wolnym rynku, zamiast od polskich górników
2. Przecież średnie zarobki są podane, choćby tu:
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gornicy;w;kghm;zarabiaja;nawet;9;tys;zl;to;zbyt;malo,240,0,374256.html - chętnie obejrzę PIT wujka.
3. Pracuje się 8x5 godzin tygodniowo, w sektorze publicznym nigdy się nie pracowało ciężko a liczba podań o pracę w kampaniach węglowych sięga dziesiątek tysięcy. Trzeba mieć nie lada plecy by dostać pracę np. w KGHM, przerost zatrudnienia sięga tysiąca procent a w najlepszej polskiej kopalni, Bogdance - 300%.
4. W kopalniach pracę niebezpieczną, ciężką i nisko płatną wykonują podwykonawcy - tak było podczas niedawnego wybuchu metanu, żadnego pracownika kampanii węglowej nie było w pobliżu.
5. Za wywożenie za granicę surowców na koszt podatników w normalnym kraju idzie się do więzienia a w polsce politycy biją brawo, teraz kiedy węgiel podrożał to nie mamy już łatwo dostępnych pokładów ani nowoczesnych, prywatnych kopalń. Zazwyczaj kraje bogacą się na surowcach tymczasem my biedniejemy - za wyjątkiem oczywiście wąskich elit, które na naszym narodowym majątku się uwłaszczają.
desperado22 / 2010-10-02 15:33 / portfel
Pilsener zdradź proszę co Ty palisz ? Ja też bym chciał chodźić taki nawalony jak Ty hahaha to jest niesamowite!
Pilsener / 2010-10-02 20:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak tasz hołubisz górników to im płać z własnej kieszeni, od mojej wara! Ja na nikogo pracował nie będę, emeryturą dzielić się z nikim też nie zamierzam i uważam, że mam do tego prawo!
100000 / 85.59.65.* / 2011-01-12 18:29
ty placisz gornikom?zjedz raz na dol, to zmienisz zdanie.jak znam zycie to na pewno jestes biurokrata..
stasiek5416 / 83.28.57.* / 2008-12-31 20:33
emerytury górnicze powinnii być przyznawane wcześniej , miałem okazję zwiedzić kopalnię to ciężka praca nie taka jak nauczciela wf którego praca to przede wszystkim relaks. Myślę że w młodym wieku powinna być inaczej ustalana bo jest zbyt wysoka w porównaniu z innymi zawodami, Moim zdanie system emerytalny rozsadzą emeryci Ci po 15 latach pracy krórzy otrzymują emeryrury dwu trzy krotnie wyższe emerytury niż Ci po 40 latach pracy. Liczenie sredniego wieku emeryt. bez wyłączenia uprzywiliwanch resorty siłowe i głośne prowadzi do wnosku że zwykli ludzie powinni pracować do 80 100 lat bo sredni wiek emeryta w Polsce jest zbyt niski Należy zostawić w spokoju zwykłych ludzi politycy muszą mieć wiecej odwagi pomyśleć logicznie być odpowiedzialnymi i zbędne przywileje zlikwidować dać żyć zwykłym ludziom którym wtedy będzie można podyższyc emerytury. Dziś jest tak że Ci co krótko pracują lub udają że pracują są głośni strajkują dostają w zamian emerytury dużo wyższe Uważam że POi PSL uchwalili dobrą ustawę o ograniczeniu przywilejów emerytalnych i nie należy tego psuć wyłączając nauczycieli
Gucioo / 2008-12-24 12:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zgadzam sie z pilsenerem zarabiaja 2 srednie krajowe i im malo stoczniowcy to samo tylko opony umieja palic nic wiecej
lemon-chorzow / 85.14.85.* / 2009-03-25 15:06
choc na kopalnie porobisz za 2200 netto , moze nie s********** po 2 dniach,jak czytam takie komentarze takich p****** jak ty to noz sie w rece otwiera
gggofer / 2008-12-24 08:28 / portfel
Pilsener - zgadzan się z Tobą w 80%, samo górnictwo Państwowe ma w sobie dużo upośledzeń - byłem na dole - ale jak to się mówi ryba zaczyna się psuć od głowy :]

to mi się podoba " Dopóki będziecie
zarabiać choć 1 grosz brutto w firmie państwowej to będzie dla mnie o ten jeden grosz za
dużo."

Pozdrawiam Wesołych świąt
dario_ia / 83.15.13.* / 2008-10-17 10:02
prosze tylko porównac w którym zawodzie jest tyle ofiar śmiertelnych jak w gornictwie a po 25 latach organizm gornika jest wyczerpany.
Pilsener / 2008-10-18 00:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Kierowca, żołnierz, budowlaniec...
2. Wyczerpany czym? Strajkami chyba :)
Slusorz / 83.142.12.* / 2007-04-12 09:20
Czy nie ma wazniejszych tematow jak emerytury gornicze,porownajmy prace nauczyciela ,klawisza i gornika ,kto nigdy nie byl w kopalni zawsze bedzie opowiadal bzdury jak to gornicy maja dobrze i ile to zarabiaja.Niech wezna srednia pracownikow fizycznych moze wreszcie ktos przejzy na oczy i dowie sie prawdy.
Pilsener / 2008-10-18 00:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wzięliśmy: w KGHM większość pracowników dołowych zarabia pomiędzy 6700 a 9200. Nie ma co porównywać, ja nie chcę oceniać, kto pracuje ciężej itp. Po prostu nie życzę sobie, żeby to politycy decydowali kto jak pracuje, ile ma zarabiać i kiedy przechodzić na emeryturę. Możecie sobie zarabiać nawet i 50 tysięcy - ale w firmach prywatnych. Dopóki będziecie zarabiać choć 1 grosz brutto w firmie państwowej to będzie dla mnie o ten jeden grosz za dużo.
Wapniak / 83.28.112.* / 2007-03-04 21:26
Nie emerytury, lecz tematy zastępcze; aborcja, lustracja, dekomuinizacja, deubekizacja, depilacja.... i bezmózgowie polskiej ekipy politycznej. Demokratycznie wybranej na własne życzenie, głosami mniejszości.
HAJER / 193.91.26.* / 2006-11-07 23:47
BRAWO !!! Warszawiacy siedzą i debatuja i nic mądrego nie wymyślili niech jeden z drugim zabiorą dupy w troki i pojadą na wycieczkę do Kopalni i zobacz ą w jakich warunkach " spartańskich " ci ludzie muszą pracować.Pisanie że średnia pensja Górnika to 3-4 tyś to paranoja bo nie dodadzą że liczą srednią wszystkich nie wyłaczając Dyrektora i wszystkich jego przydupasów , nadsztygarów , kierowników ktorzy zarabiają od 4-6 tyś a zwykły 'FIZOL"ma 1,5 tyś i o czym tu mówić trzeba tym ludziom Dziekować za to że to wydobywają ten węgiel za te marne grosze żeby Warszawa mogła ogrzewać swoje 4 litery
Fahrenheit / 2008-12-30 12:04 / Bywalec forum
HAJER> trzeba było wyprowadzić się do Warszawy, zrobić studia, pracować jako księgowy, albo nauczyciel. "FIZOL" ma 1,5 tys. - i co z tego? założyć swoją firmę i samemu wtedy można decydować - zarabiam 200zł, albo 20000 zł.
Nauczyciele, górnicy, hutnicy - zawody specjalnej troski: mam Was w d***e.
usz / 91.150.139.* / 2010-04-04 15:30
nalerzy tobie zniesc prziwilej chowania podatku w koszta tak abys placił cały podatek a nie ukrywal dochodów w cwaniacki logby
Pilsener / 2008-10-18 00:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"a zwykły 'FIZOL"ma 1,5 tyś " - bzdura - zarobki pracowników dołowych np. w KGHM to od 6700 do 9200. W kopalniach nigdy praca nie była ciężka - gdyby tak było, toby brakowało pracowników - a jakoś nie brakuje, za to w biedronkach ciągle szukają, to gdzie praca jest cięższa? Ja dziękuję za ten węgiel, zwłaszcza, że muszę dopłacać do jego eksportu, płacić drogo za ogrzewanie i prąd - bez tego węgla dochody mojej rodziny byłyby wyższe o 20%, więc mam głęboko Wasz węgiel i byłbym szczęśliwy, gdyby ten węgiel został tam gdzie jest.
GÓRNIK / 78.8.73.* / 2009-01-24 15:01
człowieku czy ty kiedyś pracowałeś fizycznie bo chyba nie.Ja pracuje w KGHM od 18 lat i nigdy tyle pieniędzy na wypłatę nie widziałem. Skąd masz takie informacje, bo byłbym bardzo zadowolony mogąc tyle zarabiać miesięcznie. POZDRAWIAM I ŻYCZE DUUŻO ZDROWEGO ROZSĄDKU W DYSKUSJI NA TEMATY O KTÓRYCH NIE MASZ POJĘCIA
Gornik Ratownik / 213.17.140.* / 2007-03-22 18:29
Dzieki Dobry Czlowieku
mtm / 213.238.80.* / 2007-04-20 22:51
łatwo pisac ludziom komentarze ktorzy mieszkaja 300km od najblizszej kopalnii. pracuje w tym zawodzie dopiero rok i juz wiem jak to wyglada na prawde.zarabiam 1500zl na miesiac i co dzien na plecach przenosze tony stali wdychajac pyl w płuca...i co mam tak robic przez 30lat??nie ma takiej mozliwosci. to sie nam nalezy,to dzieki nam panstwo na czym zapchac budzet i ogrzac polske.to y zaopatrujemy UE w 50 %w wegiel i to nam naleza sie emerytury gornicze i tylko przez politykow ludzie uwazaja ze kopalnie sa nierentowne i zamykaja je (temat woda).pozdrawiam
Fahrenheit / 2008-12-30 12:11 / Bywalec forum
No to zacznij pracować w innym zawodzie. "co dzien na plecach przenosze tony stali wdychajac pyl w płuca...i co mam tak robic przez 30lat??nie ma takiej mozliwosci" - TO NIE RÓB.
Pamiętam jak górnicy dostawali odprawy; znam JEDNEGO, który spożytkował tą kasę z głową i teraz żyje na poziomie. Reszta jak barany kupowała lodówki, pralki, Lanosa albo Poloneza Caro Plus.
Dajcie spokój z tymi bajkami o górnictwie, jako wielkiej nadziei polskiej gospodarki i tym co ratuje budżet. To MY dopłacamy do Was od 60 lat. Mam gdzieś układy prezesów i przekręty na dostawach. Są straty - więc znany terrosrysta Śniadek skrzykuje chłopaków w autokary i jazda na tą znienawidzoną warszawkę. Spalicie opony, obrzucicie bogu winnych ducha policjantów śrubami... aż znajdzie się cymbał, który znowu Wam ustąpi. Potem wracacie z pocuciem dumy do domów, jakto żeście wywalczyli co Wam należne. Ja mam swoją firmę i nie widzę możliwości strajku, nie umiem rzucić w gliniarza prętem, mimo że są miesiące, w których jest mi cholernie ciężko.
Trochę refleksji - "jesteście masy, któe nie widzą dalej jak kawał kiełbasy" /Dzień Świra/
nieznany / 83.4.33.* / 2009-12-23 16:53
To zamknij firmę i na Kopalnię i nie masz problemo.
Pilsener / 2008-10-18 00:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Średnia płaca w górnictwie: 5500 - bajerować to możesz polityków, mnie nie
2. Gdybyś faktycznie zarabiał tak mało, tobyś nie pracował w kopalni - jakoś pracowników nie brakuje, a niby tak ciężko co? Idź do biedronki, to pogadamy, co to znaczy ciężka praca
3. "dzieki nam panstwo na czym zapchac budzet" - bzdura, cały polski naród dotuje kopalnie, górników i górnicze przywileje - cała polska pracuje na górników. Tylko w budżecie na przyszły rok zapisano kilkaset milionów zł dotacji dla kopalń - a umorzenia podatków? A ochrona rynku?
4. "to dzięki nam" - tak, dzięki WAM płacę 3 razy więcej za ogrzewanie, prąd i węgiel niż średnia rynkowa
5. "nam naleza sie emerytury gornicze" - dopóki ja jestem podatnikiem, g.. się WAM należy. Jak chcecie mieć emerytury, to najpierw sami na nie zaróbcie, a nie zmuszacie cały naród, żeby na nie pracował.
robertkajzer / 2011-01-29 14:36 / Bywalec forum
Warto czytac ze zrozumieniem. Lepiej zacznij opierac sie o srednia place szeregowego gornika dolowego. Dopiero wtedy bedziesz mogl wyciagnac logiczne wnioski.
max1224 / 2011-01-29 14:44 / Tysiącznik na forum
jeśli mam firmę zatrudniam 10 ludzi i płacę im po 2000zł a sam wyciągam 24000 to średnia płaca w mojej firmie wynosi (10x2000+24000)/11=4000 stąd te wszyskie mity o bogatych górnikach, hutnikach, policjantach, nauczycielach, urzędnikach proste? zwykle te wszystkie średnie są zawyżane a bywa że podwajane przez szczebel zarządzający
rosadny / 178.213.221.* / 2011-01-22 16:04
czlowieku tak glendzisz ze glowa peka jak by uwolnili ceny wegla to nic nikomu niebylismy wini sam zarbilismy na chleb jak reszta polski atak jak jest podwyszka wgornictwie to wiadom ze juz wszystko zdrozalo
Grzegorz38 / 83.30.11.* / 2006-09-12 11:30
Macie racje kochani niech sobie górnik pracuje dłużej najlepiej do 65 lat Bedzie spokojnie opłacać swoja przyszłą emeryture Której i tak w koncu nie otrzyma Pytanie dlaczego ??? Bo sie przekręci po 30 latach pracy na dole I tak w oto prosty sposób załatamy dziure budrzetową
Pilsener / 2008-10-18 00:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwne, że jakoś się nie przekręca? Chyba, że od strajków i wdychania oparów siarki od petard.
Piotr1000 / 2006-03-02 15:08
Czy do 23 lat pracy pod ziemią mogę doliczyć 2 lata służby wojskowej abym mógł pójść na emeretyrę w 2007 roku?
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy