Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytury górników do zmiany. Oni będą dłużej pracować

Emerytury górników do zmiany. Oni będą dłużej pracować

Wyświetlaj:
gfgfdsddsgg / 109.197.67.* / 2013-01-14 11:27
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
FK_ / 94.112.82.* / 2012-12-14 00:02
"Sami górnicy mówią, że po 25 latach pracy pod ziemią mają zrujnowane zdrowie i nie mają już siły dłużej pracować."

A jak radza sobie gornicy z innych krajow?
Tak z ciekawosci...
gosc672 / 31.182.116.* / 2012-12-18 02:43
By zaspokoić twoją ciekawość ...
Zobacz jak wygląda praca na kopalni w krajach cywilizowanych a zobacz jak wygląda w Polsce i będziesz miał odpowiedź
antykomunista / 87.105.40.* / 2012-12-13 21:58
To samo powinno się tyczyć strażaków. Z jakiej racji Pani odbierająca zgłoszenie ma takie same przywieje jak strażak biorący czynny udział w akcji. To zaszłości z komuny niestety. Poczekajmy jeszcze troszkę to kto się wyuczy pojedzie na zachód gdzie już takich absurdów zdecydowanie mniej. Żeby zarobki i poziom życia był choć troszkę zbliżony najpierw potrzeba reform, trudno bolesnych czasami ale raczej niezbędnych. CZAS RAZ NA ZAWSZE SKOŃCZYĆ Z TĄ KOMUNĄ.
Pilsener / 2012-12-13 21:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Dla nich przepisy nie zostaną zmienione" - no pewnie, a ja mam tyrać na tych nierobów do 67 roku życia. Zobaczycie, że za 50 lat uprzywilejowani będą dalej przechodzić na emerytury w wieku 30-50 a zwykłym ludziom wydłuży się możliwość przechodzenia na emeryturę do 80.

Bo wg Tuska brakuje pieniędzy i pracujemy za krótko - czyli agent Tomek będzie dalej brylował w sejmie ze swoją emeryturą 5 tys. i więcej w wieku 35 lat a my musimy dlużej pracować, bo przecież świat k.. wydłuża wiek emerytalny! Więc my też wydłużamy! Bo średni wiek przechodzenia na emeryturę to 53 lata! Tylko k... dlaczego wydłuża się czas pracy tylko tym, co pracują najdłużej? Ale widocznie na tym polega "sprawiedliwość społeczna". Dlatego głęboko gardzę takim państwem i jego poplecznikom.
NIERÓB / 89.72.89.* / 2012-12-13 22:58
A czy ty byłeś chociaż raz na dole kopalni widziałem jak wygląda praca takiego górnika, że możesz go obrażaćmówiąc o nim nierob zastanów się nad tym co piszesz bo ty pracując nawet 100 lat nie zrobisz tyle co ten człowiek przez swoje 25
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pilsener / 2012-12-13 23:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Byłem na dole w kopalni
2. Zawsze w budżetówce pracowało się lżej a zarabiało więcej i żadna propaganda o ciężko tyrającej budżetówce za marne grosze mnie nie przekona bo statystyki są zgoła inne.
3. Każda praca ma jakieś wady i zalety, choćby nawet pracowali najciężej na świecie to nie znaczy, że ma ich obowiązywać inne, lepsze prawo - póki co nikt nikogo jeszcze do pracy nie zmusza.

Tak ich kochasz to dziel się z nimi swoimi pieniędzmi, ja już dość na nich wydałem.
bananek kwk staszic / 31.182.115.* / 2013-01-03 03:24
Co wydales na gornikow oszolomie my gornicy placimy najwiecej na skladki zus pzu itp pokaz udowodnij ile Ty placisz i zapraszam do pracy pod ziemie narobisz w gacie - wolisz siedziec na bezrobociu i p******* wypisywac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
A971 / 94.40.30.* / 2013-01-30 18:02
Tak masz racje płacicie najwiecej,ale to i tak za mało. |Do zus składki z górtnictwa to 2mil zł a wypłata emerytur g órniczych to 8 mil zł. Co z ta róznicą? Dlaczego pozostae grupy zawodowe zmuszone do pracy az do smierci musza pokrywac ta r óznicę?
Moze wystąp z propozycja o podwyrzszeniu podatku który zniweluje ta róznice, o przepraszam wtedy musialbys miec 80% podatek od zarobku. Ale dlaczego nie, wtedy jestem za utrzymaniem tego chorego przywileju.

Najnowsze wpisy