Forum Forum emerytalneInne

Emerytury pomostowe - kto zyska, a kto straci?

Emerytury pomostowe - kto zyska, a kto straci?

Money.pl / 2006-04-11 08:25
Wyświetlaj:
50 plus / 83.27.74.* / 2008-12-21 16:03
Ludzie jak Was czytam to mi się niedobrze robi biadolicie i biadolicie a powinno się liczyć tylko lata pracy i nic więcej niech by każdy bez wyjatku przepracował w tym i tylko w tym kraju a nie zagranicą 35 lat to by było dobrze
Jerzy z Wlp / 94.254.137.* / 2009-01-01 14:18
nauczyciele tak , ale tylko kiedy będzie ścisła rejstraci godzin przy tablicy- 3godziny to skandal, godzina 11już w domu i po pracy i płacone za 8 godzin pracy
Juri81 / 85.202.214.* / 2008-09-30 16:50
Dzień dobry jestem górnikem od 8 lat i w tym czsie z mojej "starej 22 osobowej załogi " żyje 2. Mozecie nam kazać pracować do 100 czemu nie, nam Górnikom nie robi to różnicy bo 25 roku pracy mało dozywa !!!!!!. Osoby kóre na tego zazdroszcą zapraszam pod ziemie.
ytytr / 193.28.148.* / 2009-02-06 12:33
a kto ci kazał włazić pod ziemię. Trzeba było zostać lotnikiem
obe / 83.238.232.* / 2008-12-30 15:13
W której kopalni jest taka epidemia bo ja o żadnej takiej nie słyszałem,wręcz przeciwnie znam górników emerytów mają się bardzo dobrze.W wieku 40 lat są już emertytami ,emerytury mają dwa razy wyższe niż inni emeryci.Żaden z nich nie jest chory .Dorabiają sobie w innych zakładach.Nie chce już mi się słuchać ,waszych narzekań ,bo to nie jest prawda.Jestem zdania że za wasze emerytury też się powinni wziąć.
artek1818 / 83.238.19.* / 2009-01-07 13:19
a dlaczego trepy policjanci odchodzą na emerytury po 25 latach
asa / 213.158.196.* / 2008-12-15 18:30
Zawyzasz statystyki, jakby takie liczby byby prawda rocznie powinno ginac tysiace gornikow. Zastanow sie co piszesz.
atu / 79.185.87.* / 2008-12-07 16:02
NIe ma w polsce pańszczyzny, tylko wolny rynek,każdy normalny człowiek zmienia pracę co 7 lat,żeby się rozwijać bo inaczej kretynieje,szczególnie wskazane to jest w warunkach szkodliwych. DLACZEGO WSZYSCY MAJĄ DOKŁADAĆ DO NIEUDACZNIKÓW ?????
Mam 57 lat i zmieniam pracę po raz 13 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ziuta911357 / 87.206.97.* / 2010-01-15 17:55
Od 22 lat pracuję w jednym miejscu! Nie uważam się za nieudacznika, wręcz przeciwnie. Doświadczenie jakie zdobyłam sprawia, że czuję się pewna w swoim miejscu pracy - na dobrą sprawę po 7 latach dopiero poczułam "blusa". Rozwój zawodowy i osobisty jest długofalowy! Czepiając się szczegółów 13*7=91 a nie 57 coś w tych wyliczeniach nie pasuje!!!!!!
cangi / 93.105.252.* / 2009-01-26 20:19
bo jesteś leber i nie możesz zagrzać miejsca
tttt / 89.76.164.* / 2008-12-20 04:22
oj chyba sie nie chce pracować mimo wielu wielu zmian dalej jesteś kretynem
GG44 / 89.76.164.* / 2008-12-20 03:04
to przepracuj chociaż 1 rok na dole a potem pisz takie dyrdymały lewusie
Hajer / 83.30.11.* / 2008-11-21 17:35
Tak wszyscy zmarli na alkoholizm.
ticket / 83.11.175.* / 2008-11-12 21:19
ja uważam że Górnicy powinni miec te wcześniejsze emerytury, bo ich praca jest na prawdę cięzka, natomiast nauczyciele ? jakim prawem? czy siedzenie w szkole, wolne co święto (nieświęto) wakacje ferie itd nie wystarczą?? wstyd domagać się więcej! niech popatrza na lud PRACUJĄCY!
anna pl / 83.20.86.* / 2009-01-04 19:34
święta racja bezwstydnicy nie mają względu na nikogo, jak to zachłanne ciało pedagogiczne wychowa nasze dzieci wyegzekwować jak najnajwięcej dla siebie nie zważając na inne grupy społeczne, które bardzo często mają o wiele bardziej uciążliwą pracę i to przez 11 mc-y w roku przez 8 godzin a nie 9 m-cy w roku, po 4 godziny - to skandal -to najbardziej egoistyczna grupa społeczna
anna pl / 83.20.86.* / 2009-01-04 19:34
święta racja bezwstydnicy nie mają względu na nikogo, jak to zachłanne ciało pedagogiczne wychowa nasze dzieci wyegzekwować jak najnajwięcej dla siebie nie zważając na inne grupy społeczne, które bardzo często mają o wiele bardziej uciążliwą pracę i to przez 11 mc-y w roku przez 8 godzin a nie 9 m-cy w roku, po 4 godziny - to skandal -to najbardziej egoistyczna grupa społeczna
kikimora / 83.21.106.* / 2008-12-22 22:33
To chodź i popracuj jeden tylko rok. W gimnazjum, z pełnym obciążeniem, z wychowawstwem i ucząc nie w-f , ale j. polskiego, matematyki, biologii, chemii... zobaczymy, jak szybko zmienisz zdanie.
Analfabeta / 83.68.70.* / 2008-12-05 14:29
Mimo, że nie jestem górnikiem całkowicie popieram ich dążenie do otrzymywania wcześniejszych emerytur. Dlaczego jednak obejmować tym przywilejem także nauczycieli ??? Ci nie mają powodów do narzekań. Dwa miesiące wakacji letnich, plus koło miesiąca dni wolnych w ciągu roku szkolnego. Praca po kilka godzin dziennie w komfortowych warunkach. Argumenty o stresującej pracy są też chybione - kto nie ma dziś stresującej pracy? Szczytem bezczelności tego środowiska jest dla mnie żądanie pomostówek z jednoczesną możliwością dorabiania. Drodzy państwo zdecydujcie się wreszcie czego oczekujecie. Albo praca albo emerytura...
kikimora / 83.21.106.* / 2008-12-22 22:40
Komfortowe warunki?! Oczy dookoła głowy, ciągłe napięcie uwagi, bo oprócz prowadzenia lekcji należy reagować np. na próby wybicia innemu uczniowi oka cyrklem, w przerwie dyżur- następna porcja niebezpiecznych zabaw + 110 decybeli. Wolne? Pisanie raportów, sprawozdań, układanie testów, sprawdznie, opracowywanie wyników. ciągle pod kontrolą- uczniów, rodziców, dyrektorów, władz samorzadowych...
bezrobotna / 83.28.52.* / 2007-07-20 16:17
To wszystko jest chore !!!!!!!!!Ja przepracowałam w jednej firmie 28 lat.przeprowadzono redukcję w wyniku której jedni -tak jak ja poszli na bruk , inni pozostali-zapracowując się na śmierć.Zadnego wyboru.Mając 52lata ,mimo przepracowanych lat nie przysługuje mi nic.Mimo wielu uprawnień ,na osobę w tym wieku, pracodawca patrzy i myśli -- po co ta osoba tu przyszła.Nie ma najmniejszych szans na pracę,tym bardziej w małym miasteczku.Żałuję bardzo że mając lat 40 nie wyjechałam chociaż miałam takie możliwośći. Dziś żyła bym spokojnie bez obawy skąd wziąść na chleb.Ale zobaczymy kto dalej będzie pracował na te nędzne emerytury skoro nasza młodzież bez skrupułów wyjechała by lepiej żyć.Niech się rząd nie łudzi że wrócą
bo naszych młodych rodaków cały świat docenia tylko nie ci co powinni. To nie komuna że trzymano nas w ciemnocie i chyba z przyzwyczajenia dalej karmią nas g.łupotami sądząc że nie potrafimy logicznie myśleć.
doula / 80.51.194.* / 2007-08-05 10:27
Te wasze ciężkie prace to 2 godz. dziennie efektywnej pracy nie wymagającej żadnych szkół .
W wieku 52 lat chcesz być emerytką ?
Katrinka / 83.22.109.* / 2007-06-18 19:33
Tak to wszystko prawda,skoro taka ustawa wejdzie,że kobieta po przepracowaniu 35 lat w PRL,i RP nie będzie mogła nabyć praw do emerytury wcześniejszej a inne kobiety tak to trzeba tę sprawę przedstawić w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.Tak nie może być,że jeden kraj a sprzeczne ustawy.
Znam kobiety,które mniej przepracowały w naszym kraju,są młodsze o demnie tj od rocznika 1954 a siedzą w domu od kilku lat a ja pracuję.Śmiechu warte.I one nie pracowały w szkodliwych warunkach.Pytam kto dożyje 60 lat w pracy stresowej,ale o to rządowi chodzi .Przez 35 lat płaciłam składki chyba dla nich,bo ja napewno na 2 etatach/zawodowym i domowym/emerytury nie doczekam.
zmeczona / 83.27.126.* / 2008-10-30 21:09
popieram ogromnie 35 lat wystarczy nie trzeba bylo ciepla raczka rozdawac wczesnie moje kolezanki szly w wieu 50 a jeszcze wczesnie j dawali gdy sie zalad liwidowal ( bo o to im chodzilo zeby ludzie opuscili zaklad bo .....
56r / 89.174.40.* / 2007-04-22 19:58
Wykreslic pojecie "Emerytury pomostowe" .Ten stwór nie ma racji bytu.Emerytura tylko od stażu pracy to takie proste aż dziwne ze decydencji nie wpadli jeszcz na to.Gdyby przegladali te nasze wypowiedzi nie mieli by takiego dylematu.Mam przepracowane ponad 30 lat i nie mam zamiaru pracowac do 60 roku zycia.Juz dzis jestem znerwicowanym, zestresowanym czlowiekiem uważam że mam prawo do zasłużonego odpoczynku po osiagnieciu 55 lat zycia ze stażm pracy 35 lat.
europa / 80.51.194.* / 2007-08-05 10:29
leń w środku Europy - a moze iść na emeryturę w wieku 18 lat ?
oczekujacy / 83.27.126.* / 2008-10-30 21:13
to tylko pisze malolat ktory zamiast sie uczyc szuka gdzieby wtracic swoje glupie uwagi do naui osle
oczekukacy / 83.27.126.* / 2008-10-30 21:12
to tylko pisze malolat ktory zamiast sie uczyc szuka gdzieby wtracic swoje glupie uwagi do naui osle
dddddd / 83.12.212.* / 2007-05-04 19:58
sluszna propozycja
cnotliwa_jolka / 83.11.175.* / 2008-11-12 21:24
nieroby!!! chcielibyście Irlandii w Polsce? A jakim cudem skoro pracować się nie chce! Obwiniacie tuska, a niby jak ma to zrobic? na plecach wam tę Irlandię przynieść, czy co?? Ludzie pracujący w zawodach, które mają istotny wpływ na poprawe polskiej gospodarki nie moga marzyc o wczesniejszych emeryturach choc im by się należały uczciwie, ale nauczyciele mogą. tłumaczenie, że 65 latek nie może uczyć w szkole jest chore! powiedzcie a czy 65 latek może zapieprzać na budowie??
pgr / 80.50.232.* / 2007-04-14 20:21
drodzypanstwo slychac rozne glosy roznych zawodow .gzie sa glosy bylych pracownikow pgr. T a grupa przeszla najwczesniejsze transformacje i uspiono ich. odebrano ziemie itd. pracowali ja w rolnictwie ; warunki szkodliwe na kazdym odcinku pracy od kierownika do pracownika fizycznego ,stycznosc z amoniakie ulatniajacym sie w pomieszczeniach inwentarskich, chemia przy ochronie roslin,produkcja w otwartej przestrzeni deszcz,skwar, mroz itppraca po 16 godzin na dobe dni robocze swieta, obsluga sprzetu rolniczego nie mniej skaplikowanego jak przy innych dzialach gospodarki. ten narod zostal doslownie zgnojony zaczeto po duzych znajomosciach na tych samych stanowiskach jednym wydawac zaswiadczenia w warunkach szkodliwych a w sasiednim zakladzie tego samego typu nie naleza sie. prosze o wziecie bylych pracownikow pgr pod uwage i rozpatrzenie
ananim / 83.6.78.* / 2007-04-04 00:43
Dlaczego emurytury pomostowe mają dotyczyć określonych zawodów ?.Jak można ocenić pracę w szczególnych warunkach ?.Kto wymyślił ża praca tak zwana "biurowa"jest lżejsza od innych. To ciągły stres szczególnie jeśli się pracuje w zakładach sprzedanych obcemu kapitałowi i pobierało nauki w początku lat siedemdziesiątych (bez znajomości systemów komputerowych). A poprzeczkę stawia się nam wysoką. Uważam ,że kobieta która przepracowała 35 lat powinna mieć prawo przynajmiej przejść na emeryturę pomostową jeśli już został odebrany przywilej przejścia na wcześniejszą emeryturę.Jak można zrobić takie zróżnicowanie jeśli kobieta urodzona do 31.12.1952 ma prawo przejść na emerurę w wieku 55 lat,a urodzona po 01.01.1953 już musi pracować o 5 lat dłużej.Czy nie powinno być to być schodkowe przchodzenie na emerytury tz.każdy następny rocznik po 1952 np o 1 rok dłużej. Na emerytury pomostowe powinno się przechdzić ze wzglęgu na stan zdrowia.Jeśli się siedzi za biurkiem przeciętnie w ciągu dnia około 10 godzin to można się domyśleć jaki jest stan zdrowia ( bóle kręgosłupa ,stwów itp). A może rząd przypomi sobie o postulatach "sierpniowych" dotyczących wieku emerytalnego kobiet. Ja wiem że najekonomiczniej byłoby dla kraju a przedewszystkim dla rządu żebyśmy pracowały najlepiej do śmierci. Być może jeśli w następnych wyborach zostanie wybrane większością głosów SLD i znów zacznie swoje nas reformować Pan Hausner to może to nastąpić. Ale mam nadzieję ,że kobiety rocznik 1953 nie będzie rocznikiem kobiet pechowych. Z jednej strony będziemy zwalniane z zakładów pracy z tytułu likwidacji stanowiska (w domyśle już nie reprezentacyjne i już nie da się więcej z nich wycisnąć ) a z kolei rząd nas nie zabezpieczy i po 35 latach pracy do czasu osiągnięcia wieku 60 lat skazane będzięmy na opiekę społeczną.
artek1818 / 83.238.19.* / 2009-01-07 13:17
zapraszam do pracy w święta niedziele i wekwndy o każdej porze oraz przy azbeście w bardzo wysokim polu magnetycznym,wibracjach i dużym hałasie to będzie odpowiedż na to pytanie
Ziemowit, Szczecin / 83.168.70.* / 2008-05-14 23:29
cyt.:"Kto wymyślił, że praca tak zwana "biurowa"jest lżejsza od innych?"
Cyba Ktoś mądrzejszy od Pani. Jestem nurkiem i Pani pewnie nie ośmieliła by się nawet ubrać w zawodowy sprzęt, z co dopiero pracować. Pokory troszeczkę proszę. A propos - kobiety też posiadają uprawnienia nurka zawodowego, kilka a jednak.
koninianka / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:46
Uważam , że po 35- ciu latach pracy kazda kobieta powinna miec prawo do pełnej emerutury bez wzgledu na wiek i to bez żadnej łaski. Przecież przez tyle lat płacone były składki i chyba powinno wystarczyc na godziwą emeryturę. Rzad moze się jedynie zastanawiac nad przypadkami takimi jak : niewielki staż pracy kobiety w połączeniu z wiekiem np 60 lat. Osobiście pracuję w PKO Banku Polskim i mam serdecznie dosyc tej pracy i cholernej reformy. Napewno więcej zdrowia stracilam w banku niz nauczyciel który ma mniejszy wymiar czasu pracy i dwa miesiące wakacji, nie wspomnę o feriach.
koninianka / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:46
Uważam , że po 35- ciu latach pracy kazda kobieta powinna miec prawo do pełnej emerutury bez wzgledu na wiek i to bez żadnej łaski. Przecież przez tyle lat płacone były składki i chyba powinno wystarczyc na godziwą emeryturę. Rzad moze się jedynie zastanawiac nad przypadkami takimi jak : niewielki staż pracy kobiety w połączeniu z wiekiem np 60 lat. Osobiście pracuję w PKO Banku Polskim i mam serdecznie dosyc tej pracy i cholernej reformy. Napewno więcej zdrowia stracilam w banku niz nauczyciel który ma mniejszy wymiar czasu pracy i dwa miesiące wakacji, nie wspomnę o feriach.
usia / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:44
Uważam , że po 35- ciu latach pracy kazda kobieta powinna miec prawo do pełnej emerutury bez wzgledu na wiek i to bez żadnej łaski. Przecież przez tyle lat płacone były składki i chyba powinno wystarczyc na godziwą emeryturę. Rzad moze się jedynie zastanawiac nad przypadkami takimi jak : niewielki staż pracy kobiety w połączeniu z wiekiem np 60 lat. Osobiście pracuję w PKO Banku Polskim i mam serdecznie dosyc tej pracy i cholernej reformy. Napewno więcej zdrowia stracilam w banku niz nauczyciel który ma mniejszy wymiar czasu pracy i dwa miesiące wakacji, nie wspomnę o feriach.
usial / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:44
Uważam , że po 35- ciu latach pracy kazda kobieta powinna miec prawo do pełnej emerutury bez wzgledu na wiek i to bez żadnej łaski. Przecież przez tyle lat płacone były składki i chyba powinno wystarczyc na godziwą emeryturę. Rzad moze się jedynie zastanawiac nad przypadkami takimi jak : niewielki staż pracy kobiety w połączeniu z wiekiem np 60 lat. Osobiście pracuję w PKO Banku Polskim i mam serdecznie dosyc tej pracy i cholernej reformy. Napewno więcej zdrowia stracilam w banku niz nauczyciel który ma mniejszy wymiar czasu pracy i dwa miesiące wakacji, nie wspomnę o feriach.
dankasz53@neostrada.pl / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:43
Uważam , że po 35- ciu latach pracy kazda kobieta powinna miec prawo do pełnej emerutury bez wzgledu na wiek i to bez żadnej łaski. Przecież przez tyle lat płacone były składki i chyba powinno wystarczyc na godziwą emeryturę. Rzad moze się jedynie zastanawiac nad przypadkami takimi jak : niewielki staż pracy kobiety w połączeniu z wiekiem np 60 lat. Osobiście pracuję w PKO Banku Polskim i mam serdecznie dosyc tej pracy i cholernej reformy. Napewno więcej zdrowia stracilam w banku niz nauczyciel który ma mniejszy wymiar czasu pracy i dwa miesiące wakacji, nie wspomnę o feriach.
dankasz53@neostrada.pl / 83.20.81.* / 2007-05-16 20:42
Uważam , że po 35- ciu latach pracy kazda kobieta powinna miec prawo do pełnej emerutury bez wzgledu na wiek i to bez żadnej łaski. Przecież przez tyle lat płacone były składki i chyba powinno wystarczyc na godziwą emeryturę. Rzad moze się jedynie zastanawiac nad przypadkami takimi jak : niewielki staż pracy kobiety w połączeniu z wiekiem np 60 lat. Osobiście pracuję w PKO Banku Polskim i mam serdecznie dosyc tej pracy i cholernej reformy. Napewno więcej zdrowia stracilam w banku niz nauczyciel który ma mniejszy wymiar czasu pracy i dwa miesiące wakacji, nie wspomnę o feriach.
gawron86 / 80.53.107.* / 2008-10-10 08:27
było iść idiotko na studia, i z wyzszym wykształceniem zostac nauczycielem - taka dobrze płatna i wygodna bezstresowa posada. Dlatego robolu - zasuwaj!
kikimora / 83.21.106.* / 2008-12-22 22:51
Masz rację. Niedługo w szkołach zrobi się pusto- ci starzy, odejdą na emerturę, nieważne czy wcześniejszą, czy nie. Żaden młody, myślący człowiek nie będzie pchał się do takiego szamba- kariery nie zrobi, kasa przeciętna, pracować trzeba będzie tak długo jak wszyscy, a i tak będą ciągle mu mieli za złe wakacje i ferie. Może niech dzieciaki uczą się cały rok? Wtedy będzie sprawiedliwie. A tak na marginesie- już teraz odczuwa się w szkołach dotkliwy brak matematyków po studiach, łata się dziury emerytami. Młody matematyk robi kasę, ma w nosie oświatę.
elzia 7 / 83.18.51.* / 2007-11-07 09:17
popieram 53 latka od 18 roku zyca pracuje fizycznie wypracowalam 35 lat za malo mam lat jestem juz zmeczona
ananim / 83.6.78.* / 2007-04-04 00:43
Dlaczego emurytury pomostowe mają dotyczyć określonych zawodów ?.Jak można ocenić pracę w szczególnych warunkach ?.Kto wymyślił ża praca tak zwana "biurowa"jest lżejsza od innych. To ciągły stres szczególnie jeśli się pracuje w zakładach sprzedanych obcemu kapitałowi i pobierało nauki w początku lat siedemdziesiątych (bez znajomości systemów komputerowych). A poprzeczkę stawia się nam wysoką. Uważam ,że kobieta która przepracowała 35 lat powinna mieć prawo przynajmiej przejść na emeryturę pomostową jeśli już został odebrany przywilej przejścia na wcześniejszą emeryturę.Jak można zrobić takie zróżnicowanie jeśli kobieta urodzona do 31.12.1952 ma prawo przejść na emerurę w wieku 55 lat,a urodzona po 01.01.1953 już musi pracować o 5 lat dłużej.Czy nie powinno być to być schodkowe przchodzenie na emerytury tz.każdy następny rocznik po 1952 np o 1 rok dłużej. Na emerytury pomostowe powinno się przechdzić ze wzglęgu na stan zdrowia.Jeśli się siedzi za biurkiem przeciętnie w ciągu dnia około 10 godzin to można się domyśleć jaki jest stan zdrowia ( bóle kręgosłupa ,stwów itp). A może rząd przypomi sobie o postulatach "sierpniowych" dotyczących wieku emerytalnego kobiet. Ja wiem że najekonomiczniej byłoby dla kraju a przedewszystkim dla rządu żebyśmy pracowały najlepiej do śmierci. Być może jeśli w następnych wyborach zostanie wybrane większością głosów SLD i znów zacznie swoje nas reformować Pan Hausner to może to nastąpić. Ale mam nadzieję ,że kobiety rocznik 1953 nie będzie rocznikiem kobiet pechowych. Z jednej strony będziemy zwalniane z zakładów pracy z tytułu likwidacji stanowiska (w domyśle już nie reprezentacyjne i już nie da się więcej z nich wycisnąć ) a z kolei rząd nas nie zabezpieczy i po 35 latach pracy do czasu osiągnięcia wieku 60 lat skazane będzięmy na opiekę społeczną.
Kingusua / 83.31.164.* / 2007-04-10 17:42
Święta racja. Praca w biurze jest bardzo wyczerpująca zwłaszcza w obecnych firmach gdzie człowieka ma się za woła roboczego, który ma się znać na wszystkim tzn; i na pracy biurowej, administracji, kadrach, finansach, ksiegowości, naprawie maszyn biurowych, programach komputerowych i Bóg wie co jeszcze. A już nie mówię o Szefie choleryku albo furiacie który sam nie wie czego chce, a już na pewno nie trzymanie kobiet w pracy po "50"
ochroniarka / 212.106.169.* / 2006-05-12 16:03
Ja mam w dyplomie napisane - nauczyciel nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego!!!!!, a twor jezykowy przedszkolanka wymyślili niedouczeni!!
A sprawa pracy iw przedszkolu i jej specyfiki kochani, zapraszamy na 1 tydzien - ( nieoczekiwana zmiana miejsc)
a pom tygodniu poprosimy o komentarz- pracy PRZEDSZKOLANEk.
pop / 79.186.166.* / 2008-07-23 21:48
przedszkolanka ma pomoc mniej godz pracy choc trudnosc pracy to kontakt z rodzicem ale zawod jak inne pracowałam wiem jak chcialam wiecej zarabiac zmienilam prace ale wraz z zarobkami obowizaki i odpowiedzialnosc wzrosla niezadowlonym roadze zmiane poki czas ale zawsze cos za cos chociaz uwazam ze nauczyciele rekwow nie wyrywaja a ze maja silne zwiazki to walcza taka natura Polaka narzekac w swoim kraju
góz / 83.21.184.* / 2009-04-11 19:06
wszyscy powinni iść na emeryturę 2 miesiące przed wyciagnięciem nóg @@@@@@@@
po pięćdziesiątce / 83.168.70.* / 2008-05-14 23:33
Przedszkolanka, to taka Pani co szanownej pupę podcierała w przedszkolu... chyba, że szanowna zbyt młoda by wiedzieć.
oBYWATEL PL / 83.10.188.* / 2008-03-27 08:47
Ja mam w Dyplomie napisane Prawo Jazdy kategorii B D E ina codzien mam do czyniienia z kobietami co sami nie wiedza czego chca Chetnie sie zamienie miejscami jeden dzien
wodnik / 83.30.115.* / 2006-06-06 15:15
zapraszam do pracy na trzy zmiany przy produkcji wykładzin.Pracuję już 30lat. Do emerytury zostało jeszcze16 .Ale zapomniałam dodać że zwykli robotnicy nie czują bólu kręgosłupów bo my w ogole nic nie czjemy.
40 / 83.27.240.* / 2007-06-20 11:11
zgadzam się z wodnikiem też pracuję na trzy zmianyjuż 25 lat a przedemna jeszcze 20nogi i kręgosłup mi wysiadają
pielęgniarka / 83.4.59.* / 2007-08-15 12:51
A co z pielęgniarkami pracującymi na trzy zmiany dzwigającymi ciężko chorych.Do tego dochodzi stres związany z ludzkim cierpieniem i śmiercią.Czy ktoś z rządzących chciąłby aby w szpitalu zajmowała się nim blizko 60-letnia pielęgniarka.
artek 1818 / 83.238.19.* / 2009-01-07 13:26
pięlęgniarki naprawde pracują tylko na ojomie reszta tylko siedzi i grzeje 4 litery i o czekuje na łapówki
kapa / 212.106.169.* / 2006-05-12 19:49
"Przedszkolanki łaczmy się"- czy wyobrazacie sobie prace w grupie 3-6 latków w wieku 60 lat , to jest przerazajace !!dla nauczycieli i wychowanków
deniska / 212.106.169.* / 2006-05-12 20:12
Jestem wykończona praca i "łącze" się z Tobą. To nie tylko wypalenie zawodowe ale bezradnośc wobec niektórych osób dorosłych. jestem za Kartą nauczyciela i przywilejami "PRZEDSZKOLANEK" wiekszymi niz nauczyciele w szkole - tam jak są zmeczeni to maja kredę tablicę , ksiązke iławki - cisza praca indywidualna ucznia a on z bólem głowy przetrwa w przedszkolu nie!
karolak / 213.76.118.* / 2007-07-18 00:08
oj Pani przedszkolanko to spróbuj poprowadzić tzw jak to nazywasz "prce cichą z podręcznikiem"wśród 30 osobowej grupy gimnazjalistów z przewagą chłopców, często z dysfunkcjami rozwojowymi lub drugorocznymi. Nie masz pojęcia co to za praca, nie dość, że wymaga większych kwalifikacji zawodowych, dłuższego przygotowania i przemyślenia zajęć jakie się prowadzi, odpowiedzialność za to co się uczniom przekazuje to jeszcze nie lada umiejętnośći psycholigicznych, które pozwolą przetrwać kolejne 45 minut wśród takich uczniów. Małe dzieci posłuchają, nie wulgaryzują i nie czują potrzeby popisywania się swoimi wygłupami przed rówieśnikami. Każdy wie, że młodzież gimnazjalna jest w najtrudniejszym okresie rozwojowym i tam nauczyciele powinni iść o wiele wcześniej na emerytury niż pozostali pracujący w innych placówkach. Myślę też, że powinni dostawać dodatek za szczególne uciążliwośći w pracy. Tak więc spróbujcie pracować w gimnazjum........nauczyciele wzbraniają się przed pracą w tej szkole, przetrwają tam tylko najzdolniejsi i najwytrwalsi, którzy powinni być honorowani w sposób szczególny1Pozdrawiam
Yes / 212.106.169.* / 2006-05-12 19:59
Jestem osobą ,która pracuje w zawodzie nauczyciela przedszkola 28 lat i jak sie okazuje 1 rok bedzie mi brakowac do zasłużonej emerytury!!! nie wiem jak podołam dalej, w tym wieku zaczynają sie juz przydazac zdrowotne przypadłosci, bole kregosłupa to ze schylania dzwigania dzieci , wycierania pup, mycia ,dokarmiania ubierania....itp,praca w ciągłym hałasie , są dni ze pracujemy po 6-8 godz sa równiez takie że tylko 4 ale jest to praca wymagajaca stałej uwagi , koncentracji , stale musimy byc do dyspozycji naszych wychowankow , do ubikacji nie mozna sobie wyjśca,a i przerw 5,-15 minutowych nie mamy. 1 osoba i 25 dzieci spróbujcie kilka dni Mądrzy na stołkach . ale to nie wszystko- jeszcze dokumentacja tony papierów obserwacji , ewaluacji,programów, mierzenia jakosci!!. ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA!!!
artek 1818 / 83.238.19.* / 2009-01-07 13:42
zapraszam do prawdziwej pracy w huku,wibracjach i ciągłym stresie przez 12 godzin
niecierpliwa / 83.27.208.* / 2007-06-13 14:06
Byłam u cioci w przedszkolu przez 1 godzinę, mądre to powiedzenie" obyś cudze dzieci chował" praca dla cierpliwych i odpornych mnie potem bolała głowa, to nie dla wszystkich ma się dośc po godzinie, a gdzie reszta, po 30 na emeryturę gdyż inaczej krzywda dla obu stron!
ZBULWERSOWANY / 83.8.201.* / 2007-06-17 14:42
To już paranoja,żeby twierdzić ,że praca nauczyciela należy zaliczyć do prac szkodliwych . Zaliczyłbym ją do prac szkodzących społeczeństwu.
anonim / 83.7.11.* / 2007-03-16 08:31
Ja pracuję w szpitalu, również z dziećmi - chorymi, ale z pielęgniarkami nikt się nie liczy. Nas obowiązuje 38 godz. tydz. pracy, a nauczycieli 18 godz i jeszcze im źle. Mam również tony dokumentów, dźwiganie, hałas, itp. a zarobki o wiele niższe od nauczycieli . Zapraszam na oddział szpitalny.
artek 1818 / 83.238.19.* / 2009-01-07 13:37
zgodnie z kodeksem pracy w polsce obowiązuje 40 godzinny system pracy
Vale / 195.170.181.* / 2007-01-26 19:54
jestem przedszkolanką, jak długo nie wiem - leczę sie u psychiatry! ciagły stress, nawał papierów, narady,szkolenia, zebrania z rodzicami, praca dla środowiska, uroczystosci przedszkolne.....itd... , a i za wychowastwo 30, 00 zł !!!!!!!!!nam zabrali , bo my nic takiego nie robimy tylko sie bawimy!
Marusia / 83.22.96.* / 2007-06-16 10:28
to idż popracuj na okienku i obsługuj znerwicowanych klientów,którzy jeśli stoją parę minut to rzucają epitetami nie trzeba dzieci,a jeszcze przyjmuj pieniądze za wpłaty dokonane to zobaczysz ,że nie tylko policjanci i nauczyciele powinni odchodzić na emerytury pomostowe tylko inne zawody też
ta / 83.3.202.* / 2008-03-28 11:45
Ludzie każda praca ma swoje wady i zalet. Każda jest stresująca. Zgadzam się, że praca nauczycieli z młodzieżą jest koszmarem (bo nie wiadomo na jakie dzieci się trafi a i rodzice są od cholery), przedszkolaki też są różne ( często bardzo rozpieszczone i nieposłuszne). Ale praca innych ludzi nie zaliczana do warunków szkodliwych też jest ciężka. Moja mama przepracowała 35 lat za biurkiem i ma rozwalony kręgosłup, stawy, oczy( przez komp. w ostatnich latach) no i nerwy bo nie cudownych szefów. Dlatego uważam, że emerytury pomostowe są krzywdą dla wszystkich ciężko pracujących w warunkach nie zaliczanych do szkodliwych.
iw / 212.2.100.* / 2006-09-02 22:16
ja także pracuję w przedszkolu już 15 lat rozumiem panią dobrze i jest tak jak pani pisze , przykro mi że niektórzy nie rozumieją na czym tak naprawdę polega praca w przedszkolu , bo się tylko słyszy ,że posiedzą parę godzin , a tyle pieniędzy biorą pozdrawiam
SIOWKA / 78.88.34.* / 2008-03-26 20:19
czytam te komentarze i mnie trafia.Ja obecnie jestem w przedszkolu na stazu i wiem z czym to sie je.wCALE NIE JEST TO CIEZKA PRACA.Przychodzi sie o 6 rano do 8 czeka sie na dzieci, otem albo dzieci bawia sie chwile same albo wychowawca robi z nimi jakas krotka zabawe bo o 830 sniadanie ktore trwa do ok.9 potem jakies zajecie i od ok.10 dzieci bawia sie same do 11 bo o tej jest zmiana pan.Nastepnie do 11.30 juz nowy wychowawca robi cos z dziecmi albo i nie bo o 1130 jest obiad , po obiedzie maluchy ida spac, a inne grupy bawia sie i czekkaja na rodzicow. mALUCHY SPIA DO 14, tak wiec pierwsza zmiana czynnej pracy ma na jakies 2,5- 3 godziny, a drua zmiana ok.3 godzin,da sie to spokojnie przezyc.aDOTEO jeszcze dochodza rytmiki, angielski czy jeszcze jakies inne dodatkowe zajecia kiedy dzieci sa z kim innym.a CO DO ZEBRAN TO 3-4 ROCZNIE TO TAK DUZO? ZE DWIE CZY 3 RADY---I TO SA WYGOROWANE WYMAGANIA DO TYCH ZAROBKOW SREDNIO OK.2000. a DLA POROWNANIA W DOMU DZIECKA GDZIE PRACA JEST DUZO CIEZSZA ZARABIA SIE OK 1000------SMIESZY MNIE TO
kikimora / 83.21.106.* / 2008-12-22 23:02
Litości!!! Co to za przedszkole? A odpowiadasz za coś na tym stażu? Przygotowujesz zabawy rozwijające? Piszesz programy, ewaluacje? Czujesz sie odpowiedzialna za grupę? znasz te dzieci, rozmawiasz z rodzicami, potrafisz coś o nich powiedzieć- okreslić charakter, cechy intelektualne,itp?
ochroniarka / 212.106.169.* / 2006-05-12 15:58
Ja mam w dyplomie napisane - nauczyciel nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego!!!!!, a twor jezykowy przedszkolanka wymyślili niedouczeni!!
A sprawa pracy iw przedszkolu i jej specyfiki kochani, zapraszamy na 1 tydzien - ( nieoczekiwana zmiana miejsc)
a pom tygodniu poprosimy o komentarz- pracy PRZEDSZKOLANEk.
ochroniarka / 212.106.169.* / 2006-05-12 15:58
Ja mam w dyplomie napisane - nauczyciel nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego!!!!!, a twor jezykowy przedszkolanka wymyślili niedouczeni!!
A sprawa pracy iw przedszkolu i jej specyfiki kochani, zapraszamy na 1 tydzien - ( nieoczekiwana zmiana miejsc)
a pom tygodniu poprosimy o komentarz- pracy PRZEDSZKOLANEk.
aloiw / 83.30.108.* / 2006-04-12 21:42
pracuję w przedszkolu i jestem NAUCZYCIELEM!!!!!!!!!!!!!!!
starszak / 81.210.19.* / 2006-04-12 08:22
Nie ma w Polsce zawodu o nazwie "przedszkolanka".To są nauczyciele o specjalności - nauczanie przedszkolne. Jak z tego wynika, nauczyciel ze szkoły (z małymi wyjątkami) NIE MA UPRAWNIEŃ bycia "przedszkolanką" (i vice versa, też z wyjątkami). Więc nie na miejscu jest dzielenie oświatowców na "nauczycieli" i "przedszkolanki.
George / 83.25.206.* / 2006-04-11 16:41
He, he... Ale za kilkanaście lat będzie śmiesznie. Ciekawe skąd te tęgie umysły od takich rewelacyjnych pomysłów wezmą kaskę na emeryturki. Żeby w tym kraju coś naprawdę się zmieniło, musi nastąpić jakaś totalna katastrofa. I wydaje mi się, że decyzjami tych szalonych ministerialnych i związkowych głów przybliżamy się do niej z dużą prędkością.
zx / 83.16.202.* / 2006-04-11 08:25
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zyskają Ci, co dostaną te emerytury, a stracą Ci co za nie zapłacą. Tak właśnie działa tzw. Polska Solidarna. Pracuj,pracuj żeby Państwo miało Ci co zabrać i rozdać tym tzw. "bardziej potrzebującym".
jopi37 / 83.15.28.* / 2006-04-11 17:27
Pomyśl ,jeżli ktoś przejdzie na emeryturę to ktoś nowy może dostać pracę .Podobno w Polsce jest bezrobocie ?
artek 1818 / 83.238.19.* / 2009-01-07 13:34
w poosce narazie przepisy nie chronią osób młodych aby podjęli pracę bo zatrudnia się emerytów w celu nie płacenia zusu przykładem jest ctl logistics gdzie zatrudnia się maszynistów którzy wcześniej przeszli na wcześniejsze emerytury
12345 / 83.27.9.* / 2006-04-11 11:02
nie ma się co dziwić, że nauczyciele już mają przywileje - w końcu 60% posłów ma jakiś związek z nauczycielstwem albo jest, albo był nauczycielem. Do dópy z takim państwem
kikimora / 83.21.106.* / 2008-12-22 23:04
Na pewno oni DUPA nie piszą tak jak ty
bla / 83.9.38.* / 2007-05-08 20:02
zapraszam do szkoły na tydzień z klasą 30 uczniów 4-5 godzin dziennie, rodzice maja po 2 dzieci i nie wiem czy tyle czasu dziennie są w stanie z nimi wytrzymać organizując im ten czas bez telewizji itd
wmp / 79.186.166.* / 2008-07-23 21:52
zmien prace bo szkodzisz
bla / 83.9.38.* / 2007-05-08 20:02
zapraszam do szkoły na tydzień z klasą 30 uczniów 4-5 godzin dziennie, rodzice maja po 2 dzieci i nie wiem czy tyle czasu dziennie są w stanie z nimi wytrzymać organizując im ten czas bez telewizji itd
bla / 83.9.38.* / 2007-05-08 20:01
zapraszam do szkoły na tydzień z klasą 30 uczniów 4-5 godzin dziennie, rodzice maja po 2 dzieci i nie wiem czy tyle czasu dziennie są w stanie z nimi wytrzymać organizując im ten czas bez telewizji itd
pol / 83.16.155.* / 2006-07-06 16:19
dópy piszesię przez u
trywi / 83.28.135.* / 2006-04-11 21:01
"dupa" pisze się przez "u" ( nie uważałeś na lekcjach j. polskiego)
bel / 83.19.227.* / 2006-04-11 17:38
Nie jesteś nauczycielem bo nie masz szkół, kilku ukończonych podyplomówek i kursów, bo nie chciałeś wziąć odpowiedzialności za jakość nauczania ,wychowania i za bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią gdy ich rodzice pracują i być może to nauczyciel jest dłużej z nimi w ciągu dnia niż ich właśni rodzice . Wiec nie mów o przywilejach jeżeli nie znasz realiów ich pracy.
Wydaje Ci się że nauczyciel powinien pracować dotąd w szkole, dokąd utrzyma dziennik i mocz ?
irena / 212.76.33.* / 2006-04-11 19:21
BEL masz niewątpliwie rację! Jak taki mą dry to niech sam zrobi kwalifikacje i pouczy ! Do szkół i do nauki! Niejednego posła też posłałabym do szkoły np. z Samoobrony! Nie można słuchać jak wypowiadają się nieuki! KRYZYS WIEDZY W POLSCD
bezrobotny / 83.11.222.* / 2008-04-22 14:49
Jakich ekspertów dobiera ta ekipa . Zamiast emerytur pomostowych pracownik powinien mieć możliwość przechodzenia na emeryturę po 40 latach pracy lub 40 latach okresów składkowych . Dla przykładu w krajach UE 37,5lat pracy
George / 83.25.242.* / 2006-04-12 10:33
Szanowna Pani chyba przez przypadek strzeliła sobie bramkę. Jeśli nauczyciele są tak wytarawnymi, wyuoczynymi, zaangażowanymi jednostkami, to dlaczego produkują nieuków? Coś mi się wydaje, że dobre samopoczucie nauczycieli jest wynikiem ich pewnego ograniczenia i braku skromności. Bez obrazy, ale na przykłąd na kierunki nauczycielskich na studiach matematycznych trafiały głownie osoby, które nie radziły sobie na kierunkach nienauczycielskich. Ot takie spady. Twierdzenia o szczególnym rozgarnięciu kadry pedagogicznej jest więc wyssane z palca.
kikimora / 83.21.106.* / 2008-12-22 23:09
Proszę uwzględnić w swoich rozważaniach programy nauczania, ogólny poziom środowiska, z jakiego dziecko się wywodzi oraz coraz większy odsetek młodzieży z różnymi dysfunkcjami. To ważne, zapewniam.
belfer / 80.53.132.* / 2008-03-27 15:19
Drodzy Państwo! Przecież to śmieszne, aby się licytować, kto ciężej pracuje. Nie kwestionuję tego,że zarówno pielęgniarki, jak i przedstawiciele innych profesji pracują niezwykle ciężko. Chodzi o zupełnie inne spojrzenie na wcześniejsze emerytury. Jestem nauczycielem z 26-letnim stażem pracy. Obecnie jestem zatrudniona w gimnazjum publicznym, w którym uczy się ponad 500 uczniów. Przypomnę tylko, że jest to młodzież w najtrudniejszym wieku rozwojowym. Chyba nikt z nas nie chciałby, aby nasze dzieci, czy wnuki nauczane były przez osoby schorowane, sfrustrowane, czy znerwicowane, a przecież tak naprawdę tacy nauczyciele będą pracowali, jeżeli nie odejdą wcześniej na emerytury.
Uważam, że rząd oszukał całe środowisko nauczycielskie, ponieważ w momencie, kiedy dokonywaliśmy trudnego wyboru zawodu(kilkadziesiąt lat temu) byliśmy świadomi przywilejów, jakie nam Państwo gwarantowało. Dzisiaj mówi się o "szczęściu", że ktoś je ma albo nie ma, tj. osoba starsza o rok czy dwa lata,która może odejść na wcześniejszą emeryturę- ma szczęście, ale ta o rok młodsza już takiego szczęścia nie ma. Jest to chore. Każdy Rząd powinien być wiarygodny.Rozumiem, że dana osoba decyduje się świadomie na podjęcie pracy w zawodzie nauczyciela w momencie, kiedy w życie weszły nowe przepisy prawa oświatowego, znoszące przywilej wyżej opisany.Natomiast ci wszyscy, którzy mieli zagwarantowane możliwości przejścia na wcześniejsze emerytury nie mogą być oszukani i zawiedzeni. Jest to nieuczciwe i bardzo krzywdzące.
moric / 83.29.132.* / 2006-04-13 10:32
Wszystko to nie zmierza do gruntownej reformy i przekształcenia systemu wcześniejszych emerytur. Co chwilę słychać o nowych pomysłach ministeriajnych urzędników ale to wciąż nie są działania normalizujące sytuacje.Cieszę się bo sam jestem nauczycielem ale zdaję sobie sprawę że ktoś będzie musiał za to wszystko zapłacić.Będziemy to my wszyscy,no może oprócz polityków !
George / 83.25.204.* / 2006-04-13 16:54
Słusznie. Przeciągnie kołderki na zasadzie - kto silniejszy, ten się przykryje - musi zakończyć się katastrofą. Ci którzy są szczęśliwi dzisiaj bo udało im się wyszarpnąć więcej chyba nie zdają sobie sprawy, że wyszarpnęli wartości urojone, nieistniejące. Nie ma i nie będzie pieniędzy na spełnienie wszystkich obietnic emerytalnych dla górników, rolników, służb mundurowych, nauczycieli itd. Bez gruntownej reformy nastąpi taki kolaps w systemie ubezpieczeń, że przez następnych kilkadziesiąt lat się nie pozbieramy.
uszatek / 80.54.130.* / 2007-03-08 15:39
Emerytury pomostowe powinny być dla wszystkich, a nie tylko uprzywilejowanych. Sztucznie wywalczone przywileje jeszcze za PRL są hołubione. Strażak 2 razy r roku w akcji, mundurowi częściej w wypadach po alkohol, nauczyciele pracujący niewiele ponad 8 m-cy w roku itd itp. Za pracę powinna iść płaca, anie przywileje
zatroskany / 213.199.192.* / 2007-03-15 12:31
Zgadzam się, z przedmówcą. Emerytury pomostowe powinny dotyczyć wszystkich grup zawodowych oraz osób urodzonych nie tylko po 31 grudnia 1948 roku ale również przed 31 grudnia 1948 roku. Emerytura pomostowa powinna fakultatywnie należeć się wszystkim pracownikom. Inna sprawa kto z niej skożysta. Jeżeli pracownik będzie miał możliwość pracować do ustawowego wieku emerytalnego to niech pracuje, ale jeżeli posiada wiek 55/60 lat i ze względów zdrowotnych, zawodowych chce skorzystać z emerytury pomostowej to niech skorzysta, W okresie 5 lat będzie pobierał świadczenie niższe. Jeżeli po 55/60 rokiem życia utraci pracę , to w tym wieku nie otrzyma zatrudnienia, z uwagi na politykę ZUS nie otrzyma również grupy inwalidzkiej upoważniajacej do świadczenia rentowego - pozostaje opieka społeczna i wegetacja. Należy podkreślić, że na opiekę społeczną wydawane są w 100% środki budżetowe, a nemerytury pomostowe przynajmniej w części będa finansowane ze środków zgromadzonych przez pracownika ( składki z ubezpieczenia społecznego z tytułu zatrudnienia. Z informacji dotyczących emerytur pomostowych wynika, że w dalszym ciągu będą dotyczyły tylko pewnych grup zawodowych, absurdem jest ograniczenie wiekowe. Emerytura pomostowa dotyczy osób urodzonych po 1948 rokua co z osobami urodzonymi przed 31.12.1948r a nie posiadających ustawowego wieku emerytalnego - to ci starsi będą pracować a młotsi będą na emeryturach pomostowych -ha, ha, ha
danka 50 / 84.38.89.* / 2007-04-18 10:39
nie tylko pracuja nauczyciele a co z ludzmi którzy nie są nauczycielami tak jak kierowcy czy inni ludzie pracy jak salowe praczki i caly dział gospodarczy czy oni są brani pod uwagę co z nimi dzieki
Piecdziesieciolatka / 80.53.53.* / 2007-04-23 00:35
salowe pracuja w warunkach szkodliwychnarazone na dzialanie srodkow chemicznych podczas dezynfekcji duzych powieszchni szpitalnych i sprzetu ,oraz sa narazone na zakazenia wirusami typu HIV,gruzlica,wszelkiego typu zoltaczki itd,maja czesty kontakt z zakazona krwia,salowe maja czesto zwyrodnienia stawow kregoslupa,rak i nog,nieraz zal patrzec jak kustykaja i stekaja ciagnac te swoje 12 godz.dyzury chodz maja po 40-48lat i drug etat w domu.Emerytura dla salowych od 50 lat
sekretarka sądowa / 194.88.154.* / 2007-06-15 18:34
a czy wiecie kochani jaka wyszła ustawa odnośnie pracowników sądowych, zwykłych sekretarek sądowych. Otóż kobiety które mają ukończone 40 lat i 15 lat przepracowanych w sądzie będą musiały kończyć jeszcze studium roczne, natomiast tym które nie mają 15 lat stazu w sądzie ale np. ukończone 40 lat, to muszą iść na studia. Kobieta np. 50 letnia na studia, co o tym myślicie? rząd dał im na zrobienie studiów 10 lat, jeżeli nie spełnią tych warunków zostaną zwolnione.
sekretarka sądowa / 194.88.154.* / 2007-06-15 18:36
sekretarki sądowe mają już ukończony kurs roczny zdany egzaminem państwowym ustnym i pisemnym. inaczej nie pracowałyby w sądach.
pracownik samorządow / 80.55.202.* / 2007-06-28 11:42
Mam ponad 35 lat pracy i jestem w wieku 54 lat. Jestem osobą już schorowaną, wychwoiwałam dwoje dzieci. dzieci były w żłobku, potem w przedszkolu bo ja musiałam pracować . Dzisiaj muszę pracowćdo 60 lat, kto to wytrzyma. Młodzi dalej nie mają pracy i wyjeżdżają a tu rząd za wszelką cenę chce zatrzymać struszków w pracy. Nie ma pieniędzy na emerytury ? To przestańce oszukiwać swoich rodaków !!!!! Macie pieniądze na milionowe nagrody i premie w Miniserstwie , a na emerytury nie ? Jesteście żałośni.
Wszystkim młodym radzę żeby wyjeżdżali z kraju jeżeli są jeszcze zdrowi , a tu zostaną sami starcy i niepełnosprawni. Tylko lustracja i aborcja .
aldin / 83.238.164.* / 2007-06-19 14:33
Helsińska Fudacja Praw Człowieka powinna być powiadomiona o zabraniu kobietą przejścia na emeryturę normalną po przepracowaniu 35 lat pracy i wiek 55.Chyba składki przez taki okres długi były zabierane a nie takie kobiety są zwalniane z pracy i czeka ich zasiłek jałomużna . Nie poto pracowałam przez 35 lat ażebym terat prosiła opiekę społeczną na chleb.Co to za stwór emerytura pomostowa kto to za mądry wymyślił. Czemu różnicować kobiety z rocznika 52 a 53 czym się różnią .To trzeba poruszyć H.F.P.Człowieka

Najnowsze wpisy