Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytury pomostowe. Stać nas na utrzymywanie przywilejów?

Emerytury pomostowe. Stać nas na utrzymywanie przywilejów?

Wyświetlaj:
budowniczy fabrycznycvh kominów / 82.160.207.* / 2016-12-01 22:27
Rozłożę ten system na łopatki. A wiecie jak????" Zamierzam pracować a pod koniec kariery zawodowej, obijać się i na emeryturę przejść w wieku 82 lat. Będę ryzykował, mogę nie dożyć tego wieku. No ale jak osiągnę wiek emerytalny to Zus moje składki około 800 tysięcy złotych musi rozłożyć na ilość miesięcy, które mam dożyć - czyli dwa miesiące. Wtedy pani z kalkulatorem w ręku podzieli moje uzbierane przez 62 lata pracy składki przez dwa i wyjdzie mi emerytura 400 tysięcy złotych miesięcznie. Pierwsze emerytury przeznaczam na najlepszych lekarzy, aby trzymali mnie przy zdrowiu a właściwie życiu jak najdłużej - najlepiej do setki. Tak więc przez 18 lat zamierzam pobierać miesięcznie 400.000 złotych emerytury i wykańczać psychicznie tych, którzy wymyślili system emerytalny oraz tych którzy będą mi te emerytury naliczać. Żegnaj ZUS-ie, bandyto - będziesz miał puste koryto..
wiwan / 2016-12-02 07:50
Infantylny wierszyk na koniec. Jak zresztą obwinianie kalkulatora o to, jaki wynik pokazuje.
ZUS jest jedynie kalkulatorem.
beeholder / 94.254.176.* / 2016-03-14 18:32
co wy bredzicie - kierowcy medycyny - jarają papierochy w karetach i się drapią po zadzie
a wszystkich rat. medycznych wywaliliście na kontrakty
WON ZWIĄZKOWCY ZA TEREN ZAKŁADÓW PRACY - nieroby
st.st. / 195.248.246.* / 2016-03-08 14:55
Ja to miałbym do tego inne podejście - z likwidacją ZUS-ów i innych ubezpieczycieli włącznie. Kwotę porównywalną do obecnych składek - bank pozostawia comiesięcznie u siebie bez możliwości wypłaty do osiągnięcia wieku emerytalnego. Uskładane oszczędności rozkłada w ratach np. do 90 roku życia. Jeśli aniołki zabiorą emeryta wcześniej, bank wypłaca pozostałości wskazanej osobie, czy rodzinie. Wystarczy do tej obsługi jeden pracownik banku, a nie cała banda z z wypasionymi "chałupami" (za nasze pieniądze włącznie).
ZK590 / 83.4.50.* / 2016-03-08 09:46
czy wg "znawców" ekonomi Polskę stać na uprzywilejowanych górników, mundurowych, czy sądownictwo ?. To są małe grupy i tanie grupy zawodowe ? KTO ma zapracować na ich dobrobyt przez dziesięciolecia. Tym grupom nikt nie wypomina, że żyją za długo a okrągłe emerytury biorą już w wieku 40+.
gosciu / 83.238.157.* / 2016-03-08 09:39
Nie,no pewnie. Dajcie każdemu,a ja powoli myślę o zamknięciu firmy, bo zanim opłacę budzetowke, dostawców i lokal to zostaję mi tyle co na etacie w magazynie bym bez całego tego streu zarobił
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2016-03-08 09:20
Solidarność społeczna to nie profity ale GŁÓWNIE solidarność w pracy.
Tym czasem dzięki pomysłom na miarę związków zawodowych:

- miliony Polaków przeszło na pseudo renty (przez te ostatnie 20 lat); ludzie którzy wcale nie czują się gorzej niż inni ale po prostu do roboty mają nie po drodze. Wolą za tysiaka czy dwa leżeć pod kołdrą
- mundurowy idzie na emeryturę sowita przed 50.
- górnik idzie na sowita emeryturę przed 50
- sędzia, prokurator idzie na sowitą emeryturę w przed czasie
- wśród aktualnych 60 latków miliony przeszło na emerytury w wieku 55 kobiety i 60 mężczyźni (te pomostowe które jak widziałem "należały się każdemu...)
- jeden przedsiębiorca płaci tyle na system emerytalny i zdrowotny co 6 rolników. Osoba odprowadzająca maksymalne składki ZUS płaci za ubezpieczenia społeczne tyle co 25 rolników

To nie jest Szwecja o które nawijacie. To jest zwykłe prymitywne rozdzielanie przywilejów głupim ludziom którzy nie rozumieją że patrząc na swój interes tu i teraz niszczą kraj swoich dzieci. Robią to samo co robili im podobni w Grecji, Wenezueli, Białorusi, Rosji i innych państwa gdzie życie mniejszości na krzywy ryj zniszczyło ich ojczyzny.
@Kris / 62.69.253.* / 2016-03-08 04:35
Nadal osoby które odeszły na emeryturę z zakładu pracy, podejmują prace w TYM SAMYM ZAKŁADZIE!!!! na tym samym stanowisku pracy ALE!!! na 3/4 lub 1/2 etatu. Pytam, to po co odeszly na emeryturę!! niech pracują do śmierci. BLKUJĄ etaty młodym, wykształconym osobom.
Chcą pracować? proszę bardzo, ale w innym zakładzie o ile będzie takie zapotrzebowanie lub rezygnacja z emerytury i dalsza praca. Ślepy widzi że to patologia.
niezależna / 109.207.148.* / 2016-03-07 23:03
Mnie dziwi jedno, w miejsce odchodzącego na emeryturę powinien być przyjęty młody pracownik. Tak zwana wymiana pokoleniowa - jeden na emeryturę, w to miejsce - młody. I wypracuje składki dla odchodzącego emeryta, bo składki emeryta przejadł ktoś inny? Tymczasem młodzi, zdolni i wykształceni wyjeżdżają za granicę, a jeden ma pracować za dwóch i z tego wynika, że pracodawcy w miejsce emeryta nie chcą nikogo przyjmować, żeby oszczędzić. U mnie w pracy, kto odszedł na emeryturę, to jego pracę rozdzielono na pozostałych bez żadnej podwyżki wynagrodzenia i nie przyjęto nikogo. Etat przeniesiono do Warszawki i tam zatrudniono "rodzinę na swoim". Ludziom robi się wodę z mózgów, bo w miejsce emeryta powinien być zatrudniony nowy pracownik, ale tego się nie robi, tylko eksploatuje innych , aż padną i gdzie oni dopracują do wieku emerytalnego? Ponadto, kto będzie zatrudniał niesprawnych dziadków do emerytury? Nie wszyscy przy tej służbie zdrowia dotrwają. Do tego pracodawca zwolni go przed okresem ochronnym i pozostanie bez środków do życia. Za stary do pracy, za młody do emerytury. Proszę mi powiedzieć: Czy znajdzie pracę kobieta i mężczyzna w wieku od 50 lat wzwyż w naszym kraju bez układów i znajomości? Ta grupa już jest wykluczona, a jak będzie dalej??? O emeryturach uprzywilejowanych generałów kapelanów, służb mundurowych, p-osłów "zawodowych", prokuratorów, sędziów - nie wspominam, bo na to poszły nasze składki, a nam się tłumaczy po tylu latach pracy, że dla nas nie ma pieniędzy i za długo będziemy żyli!!! Jak dotychczas system emerytalny jest pogarszany i wykorzystywany do zapychania dziury budżetowej i to przez wszystkie partyjki bez wyjątku! Jak pamiętam przez wszystkie lata i komuny i kapitalizmu, to wszyscy sięgali do kieszeni emeryta i rencisty - oszukując na każdym kroku i zmieniając niekorzystnie algorytm do licznie wysokości emerytur. O waloryzacjach typu 2zł nie wspominam, a miliony wyrzucane na darmozjadów , kto ma na to wszystko zapracować, a raczej zaharować???
anna bezrobotna,wykluczona / 83.5.103.* / 2016-03-08 09:09
Świeta racja. Mam lat 50+ i nikt mnie do pracy nie chce przyjąć. Za stara do pracy za młoda do umierania ????Mam wykształcenie średnie ekonomiczne i 30 lat pracy jako ksiegowa. Ale ani staż ani doś,wiadczenie na nic, jak nie mam znajomości i układów by dostać pracę! Jak żyć.. jak żyć....
Ziomu$$$ / 164.127.150.* / 2016-03-07 21:24
A mi nie dość, że się nic nie należy to jeszcze utrzymuję 7-8 innych osób: bezrobotnych, urzędników, emerytów, rencistów, zatrudnionych w budżetówce czy na sztucznie wykreowanych miejscach "pracy" wynikających prosto z ustawy.
Policzcie ile osób wytwarza dochód - to jest przepaść. Z choćby nawet nie wiem jak ciężkiej tyry 5-6 milionów białych murzynów nikt nie będzie bogaty, bo po prostu ten dochód trzeba podzielić na zbyt dużą liczbę ludzi. W dodatku murzyni coraz częściej i gęściej zaczynają się buntować - i co wtedy? Kto zarobi na przywileje i socjal?
Będzie druga Grecja - to tylko kwestia czasu.
Artur1960 / 217.99.16.* / 2016-03-07 20:43
W naszym chorym państwie władza nie zwraca uwagi na prawa obywateli. Mojej żonie (wg.ZUS-u) nie należy się pomostówka, mimo przepracowania w warunkach szczególnych 18 lat (co ma stwierdzone na piśmie), bo nie pracowała w warunkach szczególnych 1 dnia po 2008 r. Chry kraj, chora władza, chore instytucje!
krzysztof1155 / 109.207.148.* / 2016-03-07 20:21
przywileje stracili wszyscy którzy zostali zmuszeni do założenia działalności gospodarczej chociaż pracują na tym samym stanowisku tylko że na dzałalności gospodarczej kierowca pojazdu uprzywilejowanego
zzx / 83.7.139.* / 2016-03-07 20:20
Niech ktoś mi wytłumaczy czemu czym większy Pasożyt tym wyższa emerytura weżmy klechę i murarza czy inny zawód klecha ma 2-3 razy więcej od tego co tyrał !!!!!!!!!!!!!
Bubek271 / 91.240.153.* / 2016-03-07 20:15
Polak, kiedy się rodzi, to już myśli jak sobie załatwić rentę.
tomas276 / 94.254.225.* / 2016-03-07 19:51
Pałą ich potraktować i skończyć do cholery z tymi przywilejami! Co to ma być żeby jedni płacili wysokie ZUSy i na starość dostaną 500zł emerytury, a inni prawie nic płacą, a przywileje i wcześniejsze emerytury? Niech tylko spróbują robić zadymy i palić opony to inni nieuprzywilejowani pokażą na co nas stać! Dosyć płacenia na nich z naszych podatków!
hutnik61 / 78.8.74.* / 2016-03-07 19:34
ustawa z2008 roku a do1999r mozliwosc nabycia uprawnien,agdzie10 lat do uchwalenia ustawy?????? A ustawa dla gliniarzy???? Wszstkie smerfy pracujace w chwili jej uchwalenia zachowali uprawnienia do emerytur po staremu.Ich wladza sie bala a nas to nie . Za dwa tygodnie ,moglbym odejsc na emeryture,a tak po 35latach hucie musze popracowac jeszcze 5 lat DZIEKI WLADZO!!!!!!!!!!!!!!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy