Forum Forum emerytalneOFE

Emerytury z OFE wypłaci nam ZUS?

Emerytury z OFE wypłaci nam ZUS?

Money.pl / 2011-05-20 07:11
Komentarze do wiadomości: Emerytury z OFE wypłaci nam ZUS?.
Wyświetlaj:
Diogenes / 212.160.172.* / 2011-06-16 10:08
Czegoś nie rozumiem:
1. Rząd rozważa mozliwość wypłacenia środków z OFE i wydania na co się chce w wieku 65 lat.
2. 5 do 10 lat zaczna składki byc przenoszone do ZUS (to niby co wypłacę (pkt 1)
3. Jak się ma wiek 65 lat do mojej umowy z OFE - mam na niej zapisany wiek 60 lat. Ktoś ją zmienił bez mojej wiedzy?
ijano / 91.94.154.* / 2011-05-22 22:33
Emerytur nie będzie - stop
Jedno T.U. majace swa nazwe na S...... juz wprowadzilo polisy kapitalowe jeszcze pod nazwa ubezpieczeniowe ale od 01.01.2012 wchodzi ustawa ktora da w koncu mozliwoswc odpisania tej kasy od podstawy.
Kaska pracuje - stop - trzeba sie spieszyc - stop
ocelot79 / 46.112.225.* / 2011-05-24 15:25
Sratatata, żadna polisa TU nie daje takiej możliwości i dać nie może. Po pierwsze dlatego że każdą polisę można rozwiązać i wypłacić pieniądze przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Jeśli masz na myśli IKZE to wg ekspertów korzyści będą mniejsze niż z IKE - oczywiście przy założeniu że nie będzie istotnych zmian w projekcie ustawy. Jedna wielka lipa.
Jak chcesz oszczędzać na emeryturę to tylko polisa inwestycyjna (bez obciążania składki ubezpieczeniem - takie programy posiada już kilka TU) lub zakup jednostek funduszy inwestycyjnych.
szaraczek / 83.18.135.* / 2011-05-20 22:43
Jak zwykle ucierpi zwykły obywatel....okradają nas w imię tworzonego wg własnego "widzimisię" pomysłu....znów jakaś Pani miała wizję.....a reszta bandy przyklepała.....A nam na stare lat przyjdzie żebrać, żeby przeżyć.....Może lepiej aby nas od razu na cmentarzu poukładać...po co płacić ewentualne emerytury....będzie więcej dla nich.....Za chwilę będzie to kraj starych, niezdolnych do pracy ludzi...ciekawe kto więc będzie pracował na nas skoro młodzi ludzie stąd uciekają bo w tym kraju nie ma dla nich żadnych perspektyw, tu nic się nie opłaca, upadają kolejne przedsiębiorstwa, nasze pieniądze przeżre ZUS a nas wykończy głód, bo na emeryturę to raczej nie mamy co liczyć. Kolejne rządy niczego dobrego nie robią tylko powoli wyniszczają kraj głupimi pomysłami. Potrafią tylko dużo gadać, wzajemnie obrzucać się niewyszukanymi obelgami i jątrzyć. brak słów.
A może czas zlikwidować ZUS????
asikol / 81.15.172.* / 2011-05-20 14:19
czekam na artykuł,że 0 są szanse na emeryturę
asik50 / 81.15.172.* / 2011-05-20 14:17
no to ja zapewne za 40 lat swojej emerytury nie dostanę jak nie zacznę sama odkładać
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-05-20 10:57
A wiecie to jest najlepsze? Najlepsze jest to, że mimo niezadowolenia z kraju obu grupom chodzi o coś zupełnie innego. Jedni chcą oszczędności i uniknięcia bankructwa... a inni oczekują na reformy licząc na to, że dzięki tym reformom będzie trzeba mniej pracować a świadczenia będą wyższe i łatwiej dostępne. Ci drudzy to ciemna masa nie mająca żadnego pojęcia o gospodarce i ekonomii i to na nich liczą politycy w wyborach.
oborowy / 79.185.96.* / 2011-05-20 10:45
To sa efekty Magdalenki, Okraglego Stołu, Nocnej Zmiany i Usług POmediów . Ta banda ma się dobrze.
oborowy / 79.185.96.* / 2011-05-20 10:39
I jeszcze jedno. SB-cja ma sie dobrze bierze emerytury i jeszcze na dodatek kreci Lody, strasząc kwitami rzadzacych, bo tam wielu umoczonych.
eme / 77.253.165.* / 2011-05-20 10:38
Trzeba miec we łbie nasrane zeby na tą partie głosowac
oborowy / 79.185.96.* / 2011-05-20 10:14
To yntelegenty z duzych miast nam taką bande wybrali.

prawda,ze znają sie na sprawie??????

Moje juz dwoje dzieci na ta bandę nie pracuje. Wyjechali i maja sie dobrze.

Jeszcze tylko ja i jedno moje dziecko na ta bande pracujemy.

Ale niedługo, tylko ja bede jeszce na ta bandę pracował.
Bo trzecie tez już robi starania o wyjazd.

Przecież tu Qurwa nie idzie żyć.
Ceny wyzsze niż na zachodzie a pensje 4 razy niższe.

Zielona Wyspa Słońca Peru.
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-05-20 10:09
I takie projekty sygnuje koalicja rządowa zdominowana przez partię liberalną!!!
Najpierw pseudo - reforma emerytalna i przymus należenia do OFE ["rybką" było dziedziczenie składek]. O nacjonalizacji składek przy liczeniu Kapitału Początkowego nie wspominając i nie zapominając.
Potem stopniowy, prowadzony przez kolejne rządy demontaż reformy i wyprowadzanie całych grup zawodowych na nasz koszt z powszechnego z nazwy systemu emerytalnego.
Kolejny "sukces" do zmiany w dziedziczeniu i ograniczenie składek do OFE.
Teraz z moich pieniędzy mają być wypłacane bieżące emerytury!!!
Rozumiem coraz bardziej tych pracodawców i pracobiorców, którzy pracują w "szarej strefie". Legalne zatrudnienie i opłacanie składek nie mam po prostu żadnego racjonalnego uzasadnienia. Zawsze - bez względu na deklarowane barwy polityczne - znajdą się Janosiki!!!!
Myślę, że stosunek do OFE, a szerzej systemu emerytalnego, KRUS, poziom podatków i katalog reform, winne stanowić główny przedmiot naszego zainteresowania w kampanii wyborczej.
Drogo klaso polityczna !!! Zacznij oszczędności od siebie!!! Opamiętaj się przy kupowaniu samochodów służbowych i ich klasie, ogranicz przywileje, zredukuj liczbę ośrodków i rezydencji, ogranicz budżety instytucji centralnych, zredukuj zatrudnienie, zachowuj się moralnie!!!
W państwie prawa, takie rzeczy nie mogłyby mieć miejsca, nie można tak poważnych spraw jak system emerytalny traktować koniunkturalnie, to dowód braku odpowiedzialności politycznej!!!
Panie N. Hulot !!! - jedyna alternatywo populizmu i radykalizmu -kiedy pojawisz się w Polsce?
Szerzej na ten temat: Francja zmienia swoje polityczne preferencje - czy Polska pójdzie jej śladem? na
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
oborowy / 79.185.96.* / 2011-05-20 10:05
Po wprowadzeniu takiej ustawy juz w tym roku by mogli przesówać kapitał z OFE, bo przecież wiele jest osób które weszły do OFE i maja do emerytury już mniej niż 10 lat.

A miały być subfundusze w OFE.

Ta banda co innego mówi,a co innego robi.
A robi wszystko tak, Aby mogła wyżywić sie sama.
oborowy / 79.185.96.* / 2011-05-20 10:00
Qurwa. Proponuje jeszcze bardziej POpierać Partie Oszustów.

Dajcie im tyle głosów,aby mogli rzadzić samodzielnie, to wam tak tylki ogola,że w zimie bedziecie chodzić klapkach.
x69 / 80.188.127.* / 2011-05-20 09:38
K..... mowilem juz kiedys na tym forum ze mamy chichot historii.
To nic innego jak Manifest PKWN z 22.07.1945. Tam tez zrobiono skok na majatki osob prywatnych. I tez w swietle prawa
Panstwo pokazuje jak okradac ludzi a samo karze tych ktorzy kombinuja.
Chce wyplaty kasy z mojego OFE i mam w zadniej czesci troskliwosc pani Fedak o moje losy na emeryturze. Ona i tak tego nie doczeka.
A ja o siebie zadbam najlepiej i nie potrzebuje do tego "dobrej cioci".
Roznei bylo po 1989r bylo trudno bylo lepiej ale ten rzad jest najgorszym rzadem jaki mielismy po 1989 r. Jest jak jego lider chciwy i bezplciowy
eme / 77.253.165.* / 2011-05-20 09:37
Tak to się zgadza.Kolejne działania aby ZUS dostał w swoje zbankrutowane łapy możliwość decydowania i trwonienia naszych oszczędności.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy