Forum Forum emerytalneInne

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Wyświetlaj:
astrooopata / 79.97.180.* / 2010-02-01 21:44
szkodzili cale zycie i jeszcze kase za to??????????????????
diana99999 / 83.30.226.* / 2010-02-01 21:52
oj człowieku, a ciebie to skąd wytrzasnęli, chyba masz konflikt z prawem i wypisujesz bezpodstawne bzdury !!!!!!!!!!!
uzi / 88.199.233.* / 2010-02-01 21:22
Podatniku...Co roku do emerytur mundurowych dopłacasz ze swoich podatków prawie 2000 zł.Czy Cię na to stać?
A tak na marginesie...gubernator Kalifornii słynny Arnold ,w 2009 roku z powodu kryzysu ,dnia na dzień zwolnił 1/3 policjantów i strażaków.
A u nas powstały Straże Miejskie ,Gminne ,które przejeły część obowiązków policji,jak również firmy ochroniarskie ,które monitorują i interweniują w różnych częściach miast. wyręczając policję.I dla tego zadaję pytanie czy i u nas by tak samo nie zrobić jak w Kalifornii z korzyścią dla biednego podatnika.
oj / 80.55.79.* / 2010-02-02 12:24
A jak myslisz po co powstaly straze miejskie, gminne i fimry ochroniarskie ... po to by pieniazki z mandatow szly do budrzetu gminy.... miasta... a nie do panstwa tak jak w przypadku policji.... a firmy ochroniarskie... po ty by ludzie mogli na tym zarobic.. proste... i wiecej ludzi ma prace... zreszta jak bys sie znal na prawie to bys wiedzial ze policja nie jest od pilnowania sklepu za kasa....
hjok / 83.17.44.* / 2010-02-02 08:58
jak ci zakoszą samochód, włamia si do domu zgwałącą żonę lub córkę to zgłoś to do ochroniarzy przecież przejeli policyjne obowiązki
grzesiu_box:): / 193.108.194.* / 2010-02-02 13:43
pytanie dlaczego muszę się bać, że to wszystko mnie spotka? bo nikt komu nie zależy na niekaralności się policji nie boi, bo zawsze jest znikoma szkodliwość czynu, albo wyrok w zawieszeniu, a jak mnie zabiją, to mnie już g-no będzie obchodzić, czy kogoś złapiecie. wiem, że to problem prawa, a nie policji, ale fakt jest faktem, że nie czuję się bezpieczniejszy wiedząc, że kilku policjantów jest na posterunku i wypełnia na maszynie, lub ręcznie idiotyczne raporty, bo ktoś kamieniem zbił szybę za 50 zł i i tak nic mu się nie stanie. Jeśli policjant spędza więcej czasu na pisaniu raportów niż na patrolach, to coś jest nie tak, i za te raporty na pewno nie należy się wcześniejsza emerytura.
dasdsda / 193.109.225.* / 2010-02-02 14:37
Przecież ciągle piszecie o tym, żeby policjantów zamiast na emeryturę to za biurka wysyłać.
koch1 / 89.171.6.* / 2010-02-01 22:42
jestem za - zwolnić wszystkich , a każdemu dać Kałasznikowa- wreszcie zrobiłbym porządek - ty jesteś pierwszy tylko podaj adres. Ludzie co wy piszecie to nie wina kierowców ani piekarzy - policja musi być bo inaczej na ulicę nie wyjdziesz , a jak masz wypadek to co idziesz do SM czy firmy ochroniarskiej czy na Policję, a jak cie obiją to gdzie??? pomyślcie ci ludzie są już i tak napiętnowani - dlaczego kierowcy nie nazywa się np. psem a ich tak??? oni robią najgorszą robotę. Zastanów się co piszesz? Ja tam nie chcę po 15 latach emerytury i nie chcę tego nazwiska.
igo / 84.10.164.* / 2010-02-02 10:48
CAŁA TA WRZAWA SPOWODUJE PRZEJŚCIE NA WCZEŚNIEJSZĄ EMERYTURĘ TYCH, KTÓRZY JESZCZE MOGLIBY DŁUGO PRACOWAĆ A ICH ZASTĘPCÓW ZNIECHĘCIĆ DO PRACY W TYCH STRUKTURACH.
SŁUŻBY PO EURO 2012 TO BĘDZIE JEDEN WRAK,ALE PRZECIEŻ MY POLACY JESTEŚMY TACY KOZACY,ŻE SAMI SOBIE PORADZIMY... /nadmieniam tylko,że po ostatniej nagonce schetyny ze służb odeszło wielu fu-szy którzy jeszcze długo mogliby służyć społeczeństwu,a co dopiero jak teraz wypowiada się sam premer....
ARMIA / 84.10.247.* / 2010-02-01 21:21
Jak najbardziej do 65 lat. Tylko że soboty niedziele i święta płatne jak cywil. Nocki jak cywil. I żadnego dzwonienia w nocyu i świeta bo jakim prawem. Zebrała się banda kretynów nie mających pojęcia i komentuje. Dotąd do kiedy po ryju taki nie dostanie na mieście. A jak już dostanie po ryju to niech szuka sprawców bo 60 letni policjant raczej mu nie znajdzie.
Lub posadźmy wszystkich za biurkiem też pomysł a na ulicę...
normalny / 83.13.215.* / 2010-02-01 21:17
Dlaczego ten żałosny Niedorzecznik nie zajmie się konstytucyjnością odprowadzania części składek do złodziejskich OFE????. Może ktoś chce tylko do ZUS. Chyba mamy wolność.
To jest chyba prawdziwy, a nie urojony skandal.
Błazen i tyle.
bez godniosci / 79.97.180.* / 2010-02-01 21:46
wojsko i producenci broni to pomioty
II*** / 94.72.125.* / 2010-02-01 21:14
Przecież to takie proste chętnych do pracy jest wielu nie podobają sie wam nowe zasady to się zwolnijcie po co tyle hałasu albo pracujecie do 65 albo szukać pracy u prywaciarza. ( jednak muszę dodać wyjątki jakieś muszą być dla osób pracujących w ekstremalnych warunkach ale tych jest około 5%). Zaś pozostali siedzący za biurkami czym się różnią np księgowość w policji,wojsku,straży - a innej firmie, zaopatrzeniowiec, pracownicy biurowi,mechanicy a tych stanowisk jest sporo - po 15 latach na emeryturę .
Albo wszyscy pracujemy do 60-65 albo nie.
Ręce opadają jak młodzi ludzie po trzydzieści parę lat idą na emeryturę
To jest chore tak samo jak KRUZ a przy tym całe państwo
glina / 195.117.170.* / 2010-02-01 21:22
Widze, że masz pojęcie o strukturach w policji. Żałosne , nawet sie wiecej nie wypowiadaj,
Aro12 / 83.31.125.* / 2010-02-01 20:33
Macie rację, że sytuacja policjantów i żołnierzy jest "upzywilejowana" i trudno się nie zgodzić, iż pewnie niesprawiedliwa społecznie.
Myślę jednak, że każdy kto zdecydował się służyć w tych formacjach kierował sie również tym, iż po 15 latach nabędzie prawo do emerytury w niepełnym wymiarze (w Policji 40 %).
Każdy przedsiębiorca rozpoczynając swoją działalność kalkuluje w oparciu o obowiązujący system prawny np. jakie procenty podatków będzie musiał odprowadzić od swojego przychodu. Jeżeli wyliczy, że to mu się opłaca to rozpoczyna działalność.
W świetle tych rozważań - dlaczego Państwo - zwłaszcza w dobie kryzysu nie wyda ustawy, aby zwiększyć podatki i odebrać jeszcze większą część zysku przedsiębiorczym.
Uważm. że jeżeli wprowadza się jakieś zasady to dla powagi Państwa nie wolno zmieniać ich w trakcie "gry".
Wszyscy Ci, którzy rozpoczeli służbę w czasie obwiązywania zapisów ustawy o uprawnieniu do wcześniejszej emwrytury po 15 latach, nie mogą zostać pozbawieni tych przywilejów. Nowe zasady mogą dotyczyć wszystkich tych, któzy zdecydują się na nowych warunkach (60 kobiety 65 mężczyźni) podjąć tą jakże przyjemną i lekką służbę w Policji lub Wojsku. Już widzę te tłumy chętnych.
d` / 80.55.158.* / 2010-02-01 22:14
Z przedsiebiorca tak kolorowo nie jest w mojej branzy przepisy zmieniaja sie co 6 miesiecy,nic nie jest pewne
@@@ / 84.10.210.* / 2010-02-01 22:10

Wszyscy Ci, którzy rozpoczeli służbę w czasie obwiązywania zapisów ustawy o uprawnieniu do wcześniejszej emwrytury po 15 latach, nie mogą zostać pozbawieni tych przywilejów.

A to niby dlaczego?
Nauczycielom, artystom i innym mozna a niebieskim i zielonym to juz nie?
Ktoz to cie tak uprzywilejowal.
Myslisz ze jak masz giwere to sie wszyscy ciebie beda bali.
zdziwiona / 78.88.169.* / 2010-02-02 14:02
A co nauczycielom to źle? Dwa miesiące wakacji, dwa tygodni ferii, tydzień przerw świątecznych. Czyli w roku 3 miesiące wolnego. I to pracują po 5-6 godzin dziennie. to przelicz ile pracują mniej. a artyści? to już w ogóle zawód nie do ogarnięcia. Jeden występ i leży brzuchem do góry miesiąc. Co ty człowieku porównujesz.
@@@ / 84.10.220.* / 2010-02-03 13:50
Czytaj ze zrozumieniem bo sie osmieszasz.
squun / 95.40.42.* / 2010-02-01 20:55
Powtarzam jeszcze raz dla ciebie i reszty tępaków !!!

Jak zwykli ludzie zaczynali pracę to mieli robić do 65 roku a teraz się i "proponuje" do 67 wiesz czemu ?!
Bo nie ma pieniędzy na takich właśnie zasrańców co dostają emeryturę po 15latach i pobierają przez 50 lat!

Czyli dla mundurówki nie wolno zmienić a dla zwykłych ludzi tak ?!

i jeszcze jedno 40% to mało ?! za 15 lat pracy !
Zwykłym ludziom "spece" też przepowiadają emerytury na poziomie 40% ostatnich zarobków (dzięki ofe) i to za 45 lat pracy a nie 15.
Więc załóż swój niebieski mundurek i wio na drogę po siedzieć z radarem w samochodzie !
policjant / 85.202.52.* / 2010-02-02 03:26
squun nikt ci nie zabraniał iść do policji (milicji),straży pożarnej itp. TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ,a nie teraz krzyczeć. Gdyby nie ten miebieski mundurek co tak krytykujesz to Byś z domu nie wyszedł. Z tego co czytam to Masz uraz do drogówki, a widzisz gdybyś znał prawo o ruchu drogowyb to Byś nie psioczył.PS. Tych którzy przechodząpo 15 latach na emerytuęmożna policzyćna palcach.Jeszcze jedno skoro ci "specetamówiąto weżsiędoroboty Byś miał więcej.
ja54 / 79.175.234.* / 2010-02-01 21:23
zasrańca frajerze to ty sobie w domu poszukaj, a jak jesteś frajer to zapieprzaj u prywatnego i anbijaj mu kapse, a ja ci będę mandaty jeszcze sprzedawał
ich dwóch ja jeden / 94.72.125.* / 2010-02-01 22:08
kabzę lub nabijaj mu kapsle
@@@ / 84.10.210.* / 2010-02-01 22:12
Ja sie reaz nie dziwie ze nie zgadzaja sie na prace za biurkiem aby dotrwac do 65 lat jak wszyscy.
Zeby pracowac za biurkiem trzeba umiec czytac i pisac.
glina / 195.117.170.* / 2010-02-01 21:19
Człowieku jak brak ci kultury i nerwy cie ponosza to nie wypowiadaj sie na forum. A kto ci zabronił ubrać niebieski lub zielony mundurek i słuzyc na baczność. Jak wybrałeś pracę na spocznij to twój problem. A po drugie, dlaczego nie masz uwag do tych co zarabiaja krocie kasy i nie wiedzą co z nia zrobić, do tych co w rządzie. A po trzecie to ciekawy jestem kto ci zapewni miejsca pracy do 67 roku życia, jak dzisiaj ludzie młodzi kończą studia i nie ma dla nich pracy. Jestem przekonany, że wielu emerytów mundurowych chetnie podjeło by pracę - oczywiscie jak pozwala im na to zdrowie. Siegnij do statystyk i dowiesz sie jaka jest umieralność mundurowych, a to świadczy o trybie służby jaką wykonywali. Akle w tym ukochanym kraju ludzie potrafia byc tylko zawistni.
życiowy renegat / 89.76.200.* / 2010-02-01 21:05
masz racje squun, Aro12 to tępak:)) hehe
Pewnie jeszcze jest w prewencji i sra w pory o swoję emeryturkę
zeb / 87.207.96.* / 2010-02-01 20:25
Skoro sprawność fizyczna nie pozwala im służyć do 65 roku to może tych co nie będą się czuli na siłach wykorzystać w więziennictwie. Szkoda, że nikt nie martwi się o ludzi pracujących znacznie ciężej od mundurowych.
Stanisław N. / 91.94.103.* / 2010-02-02 14:18
Nie chodzi tu o sprawność fizyczną a raczej "zużycie psychiczne".Większość wypowiedzi to nienawiść do munduru w ogóle.Nieznajomość życia w mundurze ją jeszcze wzmacnia.Czy to żołnierz na misji,czy policjant w akcji na ulicy,strażak w akcji ratowniczej i pozostali mundurowi mają swoje obciążenia psychiczne.Nie chodzi też o to,że inni ciężej pracują.Jestem za tym żeby również górnik nie musiał pracować do 67 roku pod ziemią, ale też policjant miał inną pracę niż kontakt z bandytą i żołnierz nie musiał "nawracać np.Afgańczyków",a strażak gasić pożaru.
Ale znajdziecie im inne zajęcia też odpowiednio płatne??!
danna / 193.109.225.* / 2010-02-01 20:38
Szkoda, że ludzie walczą o to, żeby tym, którzy mają dobrze, działo się gorzej, zamiast na odwrót.
Traci się czas na to, żeby odebrać przywileje mundurowym zamiast zająć się sprawami biedniejszych.
Czy wszyscy przeciwnicy emerytur policyjnych naprawdę myślą, że jak zlikwiduje się te emerytury to reszcie społeczeństwa będzie lepiej? Naiwne myślenie. Ale to taka polska zawiść - "jak ja nie mam to inni też nie będą mieli".
życiowy renegat / 89.76.200.* / 2010-02-01 21:03
To jest demokracja, ci w mniejszości są zazwyczaj w pupe.
squun / 95.40.42.* / 2010-02-01 20:49

sprawami biedniejszych.


a dlaczego oni są biedniejsi ?! Bo 20% ich pensji idzie na prawie 3000zł emerytury nieroba w mundurze !

Emerytura po 15 latach przez 50 lat na koszt podatników a oni jeszcze jazgoczą że im źle.
A poszli won do tesco pracować za 1200 przez 45 lat i dostawać 600zł emerytury przez 4 lata do śmierci!
fsfsd / 193.109.225.* / 2010-02-02 13:06
3000 zł emerytury po 15 latach? Czyli 40 % ich wynagrodzenia? To ile według Ciebie zarabia zwykły policjant na służbie???
Pomyśl trochę, zanim napiszesz - myślenie nie boli.
ghj / 83.17.44.* / 2010-02-02 09:20
srednia życia funkcjonariusza to 53 lata więc nie pieprz tu o 50 latach emerytury.
glina / 195.117.170.* / 2010-02-01 21:33
I uważasz, że tak powinno być? Widzisz człowieku za co cie mają. Okupant lepiej traktował podbity naród, a ty dajesz ta nienormalna sytuacje za przykład. Zamiast walczyć o to by zarobki były godne dla kazdej grupy zawodowej i by ludzie mogli godnie zyć, to ty wylewasz żółć na mundurowych, którzy jak by nie patrzył chronia twojego tyłka bys mógł spokojnie spać.
man71 / 2010-02-01 21:15
aleś gościu zaszalał z tymi 3000 - pewnie na świątynię opatrznościową by Ci nie było szkoda - albo na inne watykańskie konkrdatowe przekręty - w świątynce mógłbyś się pomodlić, żeby tego co ma lepiej od Ciebie Bóg zesłał choroby i nieszczęścia - typowo polskie - zapamiętaj jeden z drugim SPOŁECZEŃSTWO KTÓRE NIE ŁOŻY NA WŁASNĄ ARMIĘ BĘDZIE UTRZYMYWAĆ ARMIĘ OBCĄ - wystarczy zerknąć do podręczników historii
paulbociek / 2010-02-01 22:00 / Bywalec forum

SPOŁECZEŃSTWO KTÓRE NIE ŁOŻY
NA WŁASNĄ ARMIĘ BĘDZIE UTRZYMYWAĆ ARMIĘ OBCĄ -
wystarczy zerknąć do podręczników historii

To prawda!!! Tylko po co ma łożyć głupio???
Przecież po 15 latach to ten mundurowy jest (powinien być) fachowcem, którego trzeba zastąpić młodym do przeszkolenia - czyli kolejne marnotrawstwo!!!
man71 / 2010-02-02 00:36
kolego - nie łoży głupio - ja mam 19 lat służby i jakos nie mam zamiaru odchodzić - dostałbym teraz z 1200-1300 zł - i co myślisz że leżałbym za to do góry kołami? do końca zywota? Posłużę tyle na ile zdrowie pozwoli - ale za tą pensję nie mam zamiaru go nadwyrężać. Owszem jak na PL warunki może i nie źle zarabiamy ale ja mieszkam w Szczecinie i zawsze porównuje się do niemca z Eurokorpusu. My to biedaki przy nich. Mam ukończone techniczne kierunki na cywilnych studiach (elektronika, informatyka) - armia z oficerami z PRL już się praktycznie skończyła - jest tam dużo naprawdę wykształconych wartościowych młodych ludzi. Wiem co mówię. Mam kolegę szeregowego który pojechał do Irlandii i pracuje w ochronie. Zarabia tyle co zastępca wodza w JW. To jest dopiero chore. Dajcie mi zarobić połowę tego co niemiecki oficer i mogę iśc na emeryturę dopiero po 25 latach.
UoPo / 195.205.171.* / 2010-02-01 20:20
Wcześniejsza emerytura, najpierw po 10 latach, a potem po 15 latach to przywilej nadany policjantom za służbę za czasów II Rzeczpospolitej. Nawet władze komunistyczne tego nie zmieniły, a III RP podtrzymała.

DLA MNIE KAŻDY STARSZY NIŻ 40 LAT JEST DZIECKIEM KOMUNY I JEGO BYT WE WŁADZACH KRAJU JEST NIEKONSTYTUCYJNY.

Zasada państwa prawa - zawartych umów należy dotrzymywać.

Trybunał wielokrotnie uznawał za konstytucyjną odrębność systemu emerytalnego służb i korzystniejsze warunku przechodzenia na emeryturę.

Czy RPO wystąpi także o uznanie za niekonstytucyjną ustawy o policji w zakresie w jakim dyskryminuje policjanta w stosunku do pracownika podlegającego pod kodeks pracy i czy zrekompensuje brak takiego zrównania za ostatnie 20 lat. Policjant rozpoczynając służbę godził się na określone warunki za określone przywileje, teraz przywileje nie, a warunki pozostają. Może niech się zajmie faktycznym brakiem dostępu do opieki zdrowotnej, bo to co jest to kpina z praw człowieka, czego skutki sam odczuł.
squun / 95.40.42.* / 2010-02-01 20:43
jak ja zaczyna�em prac� 3 lata temu to godzi�em si� na emerytur� po 65 roku �ycia to jakim h**..j..em mam straci� ten przywilej i harowa� do 67 ?!

Kto mi to zrekompensuje !!!

We� odr�b lekcje i k�ad� si� spa� bo rano wstajesz do szko�y a jak znowu si� sp�nisz to nast�pnym razem przyjdziesz do szko�y z mam� !
1a1 / 88.199.233.* / 2010-02-01 20:12
Nareszcie będą pracować tam ludzie z powołania ,a nie cwaniacy idący tam tylko dla emerytury po 15 latach.Bo kpiną jest by syn mając 35 lat był na emeryturze a rodzice jeszcze na nią pracowali. Brawo Panie Rzeczniku.
ice1 / 77.115.159.* / 2010-02-01 21:07
1a1. Bardzo dobitnie napisałeś "Bo kpiną jest by syn
mając 35 lat był na emeryturze a rodzice jeszcze na nią
pracowali." Bardzo to mi się podoba.
strażak 41 / 91.94.64.* / 2010-02-01 20:14
sam sobie popracuj w mundurówce ponad 20 lat ale nie za biurkiem tylko w liniówce a wtedy możesz zabrać głos ciamajdo.
ws1 / 88.199.233.* / 2010-02-01 20:26
Czy niemiecki policjant pracujący do 60 tki jest ulepiony z innej gliny?Jak najszybciej powinno się skończyć z tym pasożytniczym systemem.Wiele dzieci jest ciągle głodnych,chorzy miesiącami czekają na operację,chorych nie stać na wykup leków itp.a stać nas podatników na chore przywileje emerytalne.
obiektywny_realista / 81.210.76.* / 2010-02-01 20:45
Praca w niemieckiej policji kolosalnie różni się od pracy w polskiej policji. U nas niejednokrotnie policjant uważany jest za "podobywatela" w przypadku policjanta nie działa zasada domniemania niewinność to policjanta byle lump z ulicy może pomówić o cokolwiek a wtedy on musi udowodnić że jest niewinny i już od tego momentu traktowany jest jak bandyta. Obliguje go stos głupich przepisów. To on przeważnie wolne święta ma raz na 5 lat przy dobrych układach i w ciągu całej jego służby wymagane jest od niego maksimum efektów po najniższej cenie!!! zapraszam do policji:) komentuje się o wiele łatwiej!!
paulbociek / 2010-02-01 22:07 / Bywalec forum
Może masz trochę gorzej niż w policji niemieckiej - to domagaj się zmiany warunków pracy a nie emerytury w wieku 35 lat!!! To zupełnie inny temat!.
Wierzbno / 193.201.167.* / 2010-02-01 21:40
No pewnie jeszcze powiedz, że polski policjant ma najtrudniejszą robotę w całej Europie. Staż pracy wymagany do emerytury jest najkrótszy w Europie. Bez komentarza.
strażak 41 / 91.94.64.* / 2010-02-01 20:11
Obawiam się ,że grypa AH1N1 u pana rzecznika pozostawiła trwałe
ślady i teraz wymyśla takie głupoty!
danna / 193.109.225.* / 2010-02-01 20:15
Też mi rzecznik. Działający na szkodę ludzi w służbie.
man71 / 2010-02-01 20:01
Niech Pan RPO lepiej zbada, czy zgodnie z konstytucją jest to, że dorabiający emeryt mundurowy (własna działalność) lub jego pracodawca może jeszcze przez następne 10, 20, 25 lat płacić składki ZUS (emerytalne, rentowe) i po tym okresie pracy państwo polskie nie zrewaloryzuje im emerytur za okres który pracowali w cywilu. TO JEST DOPIERO PASZTET !!! kasa wypracowana przez tych ludzi wpada do "czarnej dziury" ZUS-u. To dopiero jest nierówność społeczna. Poza tym z tych 40% po 15 latach gdy pracują jest im wstrzymywana część emerytury - z tych właśnie 40%. Wszystkich szczekających na forum proszę o zapoznanie się z realiami ustaw zaopatrzenia emerytalnego mundurowych i dopiero wypowiadanie się na forum. Jakoś od 4 lat mam te niby prawa emerytalnie i jakoś do cywila nie odchodzę - chociaż jestem informatykiem w mundurze i pracę bym znalazł bez problemu. A tym co piszą o zabijaniu niewinnych przypominam, iż to politycy wysyłają nas żołnieży do Iraku czy Afganu - więc do nich miejcie pretensje.
maly kazio / 2010-02-01 20:14 / Bywalec forum
Chyba że wypracujesz emeryture w ZUS.Przecież te pierwsza płci ci MSWiA.Co niedoczytało się?
man71 / 2010-02-01 21:04
mały kaziu doczytało się - jeśli nabędziesz praw emerytalnych od MSWiA lub MON (ono płaci tylko sładki zdrowotne do ZUS) to za Chiny Ludowe nie dostanmiesz emerytury z ZUS dalej pracując poza słuzbami. Nigdy jej nie wypracujesz - raz nabytych praw nie można zmienić ani włączyć tego co się wypracowało po wojsku czy policji do emerytury mundurowej. Płacisz te składki za FRIKO w cywilu. Przeanalizuj dokładnie i się dopiero wypowiadaj. Byli wojskow mają zamiar lub już skarżą właśnie tą nierówność do Strasburga. Ty jako cywil możesz nawet po uzyskaniu emerytury dorobić i jeśli to robisz legal twoja emerytura zostanie zrewaloryzowana o czas tej pracy - w przypadku mundurowych tak nie jest. Dlatego napisałem że to dopiero jest pasztet. - (jeszcze kapitan)
maly kazio / 2010-02-02 09:33 / Bywalec forum
I taki drobiazg ja mam gwiazdki jeszcze z czerwonego nieba
maly kazio / 2010-02-02 09:31 / Bywalec forum
Jezeli zrezygnujesz z emerytury z MSWiA i bedziesz oplacal skladki ZUS to po 20 latach pracy oraz po osiągnięciu wieku 65 co w przypadku zdrowej tkanki społeczeństwa jakim jest wojsko jest bezproblemowe(ciekawe że w wojsku brak chorób zawodowych?) emerytura jak psu buda.
man71 / 2010-02-02 12:41
czyli kolega były mundurowy? i co sugeruje Pan, że po 15 latach trzeba zrezygnować z emerytury wojskowej i pracować na nią w cywilu? za jakie grzechy? nie bardzo rozumię Pana wypowiedz - no i brak chorób zawodowych - większość ludzi w armii których znałem tych co dosłużyli na maxa 2-3 lata po pójściu do cywila idzie do piachu :((. Chyba te gwiazdki z czerwonego nieba siedziały za jakimś cieplutkim biureczkiem w jakimś przytulnym WKU czy WSzW.
maly kazio / 2010-02-03 08:47 / Bywalec forum
Nie ,tylko nie narzekać bo to grzech.Prawa do emerytury po 15 latach są za przeproszeniem gówno warte ponieważ i tak wszyscy czekają do rozkazu i pełnej gaży.W związku z tym czy ten przywilej nie powinien zostac zlikwidowany?Zdaje się dodatki węglowe,darmowe bilety etc. zostały zlikwidowane i jakoś górnicy przeżyli.A Pańscy koledzy po piętnastu latach służby żyli trzy lata...... to chyba tylko marskość wątroby mogła im zaszkodzić.A nie jest to choroba zawodowa.Pozdrawiam, 56 PZ niestety rozformowany dzięki takim "zawodowcom" co to tylko na emeryture czekają.
man71 / 2010-02-03 09:51
napisałem dosłuzyli na MAXA - czyli pełna emerytura - pracowali w MONie 35-38 lat - tych miałem na mysli a nie tych po 15 latach - 15 lat to nie jest MAX :)
paulbociek / 2010-02-01 22:14 / Bywalec forum
Jeśli ani ty ani twój pracodawca nie odprowadzacie składek emerytalnych to znaczy, że dostajesz wyższe wynagrodzenie do kieszeni dokładnie o WARTOŚĆ TWOJEJ CZĘŚCI SKŁADKI EMERRYTALNEJ. Odłuż ją sam na swoją emeryturę. Możliwości już są!
man71 / 2010-02-02 00:55
dobrze o tym wiem - już dawno zadbałem o swoją emeryturę sam - jest nią lokal użytkowy w centrum mista w który zainwestowałem a teraz wynajmuję - to jest emerytura - ta z ZUS czy resortów to tylko nędzna imitacja emerytury. Ja pisałem o hipotetycznej sytacji kiedy płacimy składki zgodnie z regułami ZUS. Dobrze mi są znane sposoby omijania składek (www.zlikwidujzus.com - tam jest sporo takich informacji). Chcecie oszczędnosci w budżecie? zlikwidujcie KRUS i dotacje kościelne - tam leży kasa. Mam wielu znajomych, mających ziemie na papierze po dziadkach trzepiacych kapuchę w pozarolniczej działalności gosp. nie płacacych składek do ZUS tylko do KRUS - i penie nie jeden poseł i sekrzetarzyk stanu w rządzie taką przewałkę w świetle durnego prawa robi. Żadna z ekip rządowych nie miała nigdy odwagi raz na zawsze rozpirzyć tego systemu - ZUS KRUS Konkordat - i wtedy emerytury mundurowe i górnicze możecie też ruszyć - ale najpierw te pierwsze sprawy. W mojej JW kapelana nie widziałem na oczy z 6 lat - a w garnizonie tych darmozjadów w koloratkach jest chyba z 7. Powinni doginać na kompani od 7.30 do oporu tak jak psycholog czy jak dawniej tzw. wychowawczy. Jest kilkadziesiąt garnizonów gdzie nie ma już ani jednego żołnierza za to kapelan w stopniu oficera i parafia garnizonowa funkcjonuje i kasiiorka do kurii leci.
Strażak dyskryminowany / 62.152.153.* / 2010-02-01 20:00
Niekonstytucyjne jest to że strażak z PSP może mieć emeryturę po 15 latach pracy,a strażak z Zakładowej Straży Pożarnej na ZUS-owską emeryturę może przejść w wieku 65 lat
strażak 41 / 91.94.64.* / 2010-02-01 20:16
A co robi taki strażak z ZSP.Siedzi i p****** w stołek a jak się
szykują podwyżki to sprawdza gaśnice szefowi zakładu.
Ach ten RPO / 83.13.223.* / 2010-02-01 19:40
Ja proponuję aby RPO zajął się:
- brakiem pomieszczeń socjalnych, szatni i pryszniców w większości komend i komisariatów;
- kompletnie nie ergonomicznym i urągającym przepisom BHP wyposażeniem: biurka, krzesła, stoły, szafy oświetlenie;
- o takich drobnostkach jak: wymagana zgoda na podejmowanie dodatkowej pracy, możliwość należenia tylko do jednego związku zawodowego, zakaz strajku, zakaz bycia członkiem partii politycznych, nierówność stron w postępowaniu dyscyplinarnym (przełożony ma zawsze rację), problem nadgodzin, chora struktura wynagrodzeń, itd. itd.
ice1 / 77.115.159.* / 2010-02-01 20:50
Ach ten PRO. Kolego, wszystko co napisałeś to tym zajmuje się PIP. Jeśli masz takie problemy zgłoś do miejscowej komórki PIP(Państwowej Inspekcji Pracy).
Ach ten RPO / 83.13.223.* / 2010-02-01 21:35
Jakby PIP zrobił "najazd" na komendy i inne jednostki, to okazałoby się, ze ponad 90% trzeba natychmiast przebudować albo zamknąć.
Płatnik ZUS / 62.152.153.* / 2010-02-01 19:33
Pora skończyć z pokomunistycznymi przywilejami. Nie żyjemy chyba w pań.stwie policyjnym
8paragraf / 83.13.223.* / 2010-02-01 19:42
Nie jest po przywilej, wynika to z przepisów ustawy uchwalonej przez Sejm w 1994 roku. Komuna się wtedy skończyła.
@@@ / 84.10.210.* / 2010-02-01 19:49

Komuna się wtedy skończyła.

W UFO tez wierzysz?
F.W. / 79.190.176.* / 2010-02-01 19:31
15 lat i emerytura ,to przegięcie na całego .To chyba było wymyślone przez sowietów dla tych co dla nich służyli i niszczyli ten kraj.

Najnowsze wpisy