Forum Polityka, aktualnościKraj

EMIGRACJA ZA GRANICE^

EMIGRACJA ZA GRANICE^

Buzo1984 / 2008-02-06 02:06
Serdecznie Pozdrawiam wszystkich ktorzy czytaja moj post.

Jestem studentem zarzadzania i marketingu na ostatnim (trzecim) roku.
Obecnie pracuje nad moja praca dyplomowa, ktora jest zwiazana z rozwojem regionalnym Warmii i Mazur uwzgledniajac Europejskie prawo pracy i nierozlaczna emigracje do innych krajow Unii Europejskiej.

Jesli sa tu forumowicze, ktorzy wyjechali do innego kraju lub worcili, chetnie porozmawiam na msn.
Interesuja mnie fakty dotyczace wykonywanej pracy i ocena warunkow zyciowych za granica.

Rowniez interesuja mnie komentarze przedsieborcow, szukajacych pracownikow. Jak ciezko jest znalesc dobrego pracownika? Ile on kosztuje? itp.

Bardzo dziekuje za chwilke waszego czasu i zapraszam do dyskusji.

MSN: Buzo1984@hotmail.de
Wyświetlaj:
Buzo1984 / 2008-02-19 15:34
Dziekuje uprzejmie za komentarz.
To mi jednak nie wystarcza.

Chcialbym zaprosic Panstwa do zywej dyskusji jednoczesnie proszac o pomoc.
Czy uwazacie ze przez raptowny naplyw gotowki, GBP, do Polski ma wplyw na jego wartosc na rynku? Juz od dwoch dni szukam na to odpowiedz i jak narazie zaden profesor mi potrafil mi odpowiedziec. Z jednej strony mysle ze to i tak, jest jeden "garnuszek" czyli tylko zmienia miejsce z drugiej strony wiecej GBP w Polsce zweiksza jego ilosc jednoczesnie redukujac popyt.

Dziekuje ze komentarze.

Pozdrowienia,
Artur
emigrancik / 2008-02-08 06:04
Witam, wyemigrowalem z Polski jakies 17 lat temu i w tym czasie mieszkalem w Niemczech (ponad rok), Kanadzie (2 lata), Anglii (6 lat) i teraz Australii. Przyznam ci sie ze Anglia (w moim odczuciu) ma najnizszy poziom zyciowy potem Niemcy, Kanada i Australia najwyzszy. Statystyki to potwiedzaja.

Australia potrzebuje ludzi, gospodarka sie rozwija , bezrobocie praktycznie nie istnieje (4.2% dane z ostatniego kwartalu 2007), poziom zycia jest bardzo wysoki. Rzad Australijski planuje przyjac w tym roku 110 - 150 tysiecy emigrantow.

Glownym celem programu wizowego nadal jest ekonomiczny i spoleczny rozwoj Australii, dlatego najwiekszy wzrost zaklada sie w kategoriach emigrantow wykwalifikowanych (skilled stream). Kategorie pracownikow wykwalifikowanych stanowia coraz wiekszy procent ogolnej liczby emigrantow. Obecnie ma to byc 58%,

Emigranci z Europy sa mile widziani, a Polacy maja bardzo dobra opinie jako uczciwi ludzie oraz dobrzy pracownicy.

Polacy przyjezdzajacy tak daleko przewaznie mają wszystko dobrze zaplanowane i przemyslane, dzieki czemu nie popadaja w konflikt z australijskim prawem emigracyjnym.

Mowiąc w skrocie, kraj ten poszukuje ludzi wykwalifikowanych, mających doswiadczenie zawodowe lub osob relatywnie mlodych, chetnych do podjecia nauki w miejscowych placowkach edukacyjnych, oraz gotowych do pokrycia kosztu swojej edukacji.

Jesli chcesz wiedziec wiecej o zyciu w Australii, kilknij na ozlife.com a znajdziesz tam sporo informacji o wizach emigracyjnych, warunkach zycia i pracy.
Buzo1984 / 2008-02-19 16:25
Dziekuje za komentarz.
Jak narazie uwazam ze nie brakuje mi dobrej edukacji, tzn. koncze Studia w odpowiednim dla mnie kierunku, znam 3 jezyki obce i do tego mam dobre oceny, doswiadczenie zawodowe i napewno moglbym cos znalesc w Australii. Jednak na pierwszy ogien musze spprobowac szczescia w Europie, blizej domu, a mojim marzeniem jest osiedlic sie gdzies w Ameryce poludniowej lub centralnej po tym jak zrobilem sobie odpowiednie zaplecze w Europie.

Dziekuje za komentarz,
pozdrowienia

Najnowsze wpisy