Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emigracja zarobkowa Polaków. Zobacz, gdzie wyjeżdżamy najczęściej

Emigracja zarobkowa Polaków. Zobacz, gdzie wyjeżdżamy najczęściej

Wyświetlaj:
Przyszły emigrant / 79.187.158.* / 2015-02-09 10:57
wszędzie słychać po marketach, na ulicy, na osiedlach młodych rozmawiających o emigracji; są to osoby w różnym wieku i z różnym wykształceniem; nie dziwię się tym osobom i sam deklaruję chęć wyjazdu bo tutaj nic w polsce nie ma; do osób które zaraz zripostują że skoro nie ma pracy to żeby samemu stać się pracodawcą i zatrudniać; odpowiem takim osobom żeby sami się zmierzyli z mafią urzędników którym jak nie dasz w łapę to po choćby 20 latach działalności legalnej i opłacalnej udupią tak że długi będą jeszcze wasze prawnuki spłacać a procent piękny urośnie; prawo w polsce nie jest dla obywateli ale dla elity by swoje sakwy zapchała; rządowi nie zależy na małych przedsiębiorstwach bo gdyby im zależało podnieśli by kwotę wolną od podatku, obniżyła trochę podatki, ułatwili biurokrację a zamiast tego mamy przeciwieństwa czyli większe możliwości dla fiskusa, zagmatwanie przepisów w których panie w urzędach w wieku zazwyczaj emerytalnym nie łapią się już; Podnoszenie podatków w szczególności osobom prowadzącym działalność gospodarczą utrudnia się życie i doprowadza do bankructwa; Co dała podwyżka akcyzy na alkohol wysoko procentowy? Spadek i to znaczący produkcji chyba w 2014 o około 20%. Okładając wyższymi i durnieszymi podatkami to państwo doprowadza do upadku samo siebie; To jest chore. W państwach rozwiniętych np. Japonia wystarczy 1 dzień na otworzenie własnej działalności.
jacek104 / 88.117.48.* / 2015-02-25 18:11
Ty otworzysz w tydzien. Otwieraj i zarabiaj. Przeciez tydzien to nie wiecznosc .
A ty owszem otworzylbys dzialalnosc typu kupil tanio sprzedal drogo. Co? Dzialalnosc (firma) to nie takie proste jak sie mysli i poczatek bez odbiorcow i dostawcow to pieklo. Co z tego ze jest odbiorca jak nie masz materialu na produkcje bo nie masz dostawcy. Co z tego ze masz produkt jak nie masz komu go zbyc , bo ewentualni odbiorcy maja pelne magazyny.
Babcia Potargana / 194.183.46.* / 2015-02-09 10:16
Brak pracy,perspektyw,biurokracja, wysokość opłat ZUS,bez względu czy ma się dochód czy też nie.We własnym kraju człowiek jest traktowany jak zło konieczne.Pomimo moich 55 lat zdecydowałam się na wyjazd do Angli,gdzie żyje od lat cała moja rodzina,mąż dzieci ,wnuki i matka.Nic już mnie tu nie trzyma,żałuję bardzo że nie podjęłam tej decyzji z 10 lat temu,naiwnie liczyłam na zmiany w kraju.W Anglii obecnie wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn jest 65 lat,więc wolę tam pracować i dożyć emerytury i żyć w miarę normalnie.
AdiosPolsko / 83.13.11.* / 2015-02-09 10:12
Chcąc założyć rodzinę żeby nie popaść we frustrację, nad tym co się tutaj dzieje - trzeba wyjechać czym prędzej....
PEPIKA / 194.99.117.* / 2015-02-09 23:38
prawda,ja założyłam i popadłam.ledwo nas stać na jedno dziecko więc o drugim można pomarzyć.
stoleczpolski / 84.241.211.* / 2015-02-09 09:56
Nie ma na co czekac i nad czym sie zastanawiac uczcie sie jezykow i do pracy za granica w ciagu 10 lat pracy w holandii moj dorobek i stan konta jest dosc pokazny w przeciwienstwie do moich rodzicow ktorzy oddali polsce 50 lat swojego zycia ciezko pracujac a teraz marna emeryturka i kolejki do lekarza wegetacja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lulik / 46.112.206.* / 2015-02-09 09:55
Emigracja,emigracją ale tak jak opluwa sie swój kraj to żaden naród tego nie zrobi.Wystarczy poczytać tu komentarze.A sami jesteśmy narodem , co własna matkę by sprezda za forsę, nie lubimy płacic podatków,nie przestrzegamy prawa ,a na skasy jeżdzimy po dobrobyt tylko i wyłącznie.bo nie jesteśmy tu głodni i obdarci w kraju.Jaki by nie był polityk i rząd to jest zawsze zły,tylko my wiemy jak rządzćc krajem ,szkoda,że tylu mądrych nie wystartuje na listach wyborczych.Jesteśmy pazerni, zachłanni ,wredni ,a zagranicą Polak dla Polaka to konkurencja i nie mamy w sobie żadnej solidarności, wręcz przeciwnie utopimy Polaka w łyżce wody zagranicą, albo okradniemy czy oszukamy.I to by było na tyle w sparwach emigracji i cech naszego narodu.Czasami trzeba sobie spojrzeć z oczy i zobaczyc jak nas widzą,tę cała emigrację obcy.Widza hordy postokumuchów co wyrwali sie na zachód.Pomijam już incydenty kryminalne w których to udział mają "biedni" Polacy w Anglii,czy gdziekolwiek indziej.
Pozdrawiam / 195.205.130.* / 2015-02-13 11:42
nie jeżdżę na saksy, płace uczciwie podatki i ZUS, oboje z mężem cięzko pracujemy i jesteśmy dobrze wyksztalceni, ale nie umiemy kraść, kombinować i przez czyjąś krzywdę dopinać swego, dlatego mimo, że oboje pracowaliśmy nie wystarczało na rachunki. mąż wyjechał i złapaliśmy oddech. Czekamy aż syn skończy podstawówke i mówimy Polsce baj, baj. A właściwie pazernym pracodawcom, którym wiecznie mało, chwalą się ogromnymi zyskami, ale pensje dają głodowe. Podobno inwestują i to się zgadza, ale głównie w super auta i rezydencje ale za granicą
viola925 / 62.87.129.* / 2015-02-09 11:22
Ty to chyba jakimś politykiem jesteś albo ci płacą za tzw postawę narodową:)?.Prawda jest taka, że w Polsce coraz gorzej prowadzi się działalność gospodarczą. Duże firmy kombinują z nie płaceniem podatków, bo je na to stać (rzesza doradców i prawników), małą firmę po prostu nie stać i płaci. Ale jak urzędnik interpretuje przepisy w/g swego widzimisię to nie jest normalne (przykre doświadczenie moje). Przykład znajomy pracuje w Australii jest rehabilitantem. Dostał wezwanie do ichniejszego US, poszedł cały stremowany, urzędnik pomógł mu wpisać w koszty: uniform, buty do pracy itp. NIE MAJĄC PARAGONÓW!!! bowiem on tego nie zrobił bo nie był pewien czy może, URZĘDNIK ZROBIŁ TO W/G JEGO OŚWIADCZENIA. Czy ktoś widział taką syt. w Polsce?. Ja nie, tutaj czycha się na potknięcie podatnika i niszczy się firmy, nie dziwię się, że ludzie emigrują. Ja emigruję w wieku 40 lat mając dorobek zawodowy. Ludzie opluwają polityków i mają rację, bowiem poza pilnowaniem własnego nosa nic nie robią. Co do rządzenia krajem to nie mam zamiaru "tyłka lizać " aby dostać się do polityki i wielu ludzi nie ma takich ambicji, robią to co umieją i lubią a bycie politykiem nie każdemu odpowiada. Emigrujcie nie bójcie się!!!, mój brat w 3 lata na emigracji dorobił się mieszkania za gotówkę, siostra też wyjechała i nie zamierza wracać. Pozdrawiam!!!
viola925 / 62.87.129.* / 2015-02-09 09:45
Witam,
od kilkunastu lat prowadzę z mężem małą działalność gospodarczą (mała rodzinna firma), firma działa jest ok. ale coraz więcej problemów mam z US i ZUS. Na koniec 21014 r. zapłaciłam solenny podatek bo Pani w US interpretuje sobie przepisy jak chce, podatek zostanie za chwilę zwrócony bo de-facto mam nadpłatę ale ile nerwów mi zafundowano to tylko ja wiem. Na wakacje wyjeżdżamy z mężem i dziećmi za granicę, na stałe, mam dość życia w kraju, w którym broni się tylko związki zawodowe "palące gumy" itp. Oboje jesteśmy wykształceni,gdyby Państwo dawało możliwości małym przedsiębiorcą zostalibyśmy. Ale nie stwarza, na dodatek dzieci świetnie się uczą i niech Polska płacze, będą nabijać produkt narodowy brutto w innym kraju. Nie żałuję, uważam, ze dzieci będą miały lepszy start. Tu w Polsce poza ulgą na 2 dzieci nic nie dostaję, zwyczajnie osoby przedsiębiorcze są karane i same wszystko muszą sobie organizować. W nosie z tym krajem i rządzącymi, mam dość pompowania podatków w pensje urzędników. Pozdrawiam
Maruda501 / 212.144.112.* / 2015-02-09 09:31
Dlaczego sie nie o tym pisze, ze w samym Berlinie jest ponad 200 000 Polakow!!!!???
nnn / 89.230.81.* / 2015-02-09 10:10
Skąd to wiesz ? Liczyłeś ich ? Chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego jakie głupoty wypisujesz. 200 tys. ludzi to jest cała populacja Rzeszowa i z 7% całej populacji Berlina. Totalna bzdura bo większość ludzi wcale na Berlin nie jeździ bo to byłe NRDowo i nie ma tam czego szukać.
GRYzon / 77.79.209.* / 2015-02-09 09:24
Mamy już 2015 r. Dlaczego nie podano danych z 2014 r? Czyżby były tak przerażające? Wystarczy powiedzieć że Anglicy w lipcu 2014 r. podali, iż emigracja zarobkowa z Polski wzrosła u nich w pierwszym półroczu o 1/4 (25%).
antyjełop / 89.230.81.* / 2015-02-09 10:40
Rany jakie bzdury opowiadasz. W 2005 roku gdy był taki exodus to co chwilę się słyszało , że ktoś wyjeżdża. Teraz jakoś nie słyszę by wyjeżdżał ktoś kto już tam nie jest od dawna. Płacą ci za wypisywanie takich głupot ? A może pokażesz źródło tej informacji ?
piotr753 / 89.230.177.* / 2015-02-19 10:25
Przepraszam pomorskie Gdynia z mojej rodziny i znajomych w 2014 roku wyjechało 18 osób w wieku 27-47 zadziałał łańcuszek ściągał jeden drugiego.Pozdrawiam
PJETJA / 80.48.35.* / 2015-02-09 08:40
NIE KLAMCIE. TO JUZ NIE JEST EMIGRACJA ZAROBKOWA.WYJEZDZAJA CALE RODZINY Z DZIECMI.ZDECYDOWANA WIEKSZOSC JUZ NIE WROCI.SORY. TAKI MAMY KRAJ I RZAD.
Mila 1 / 31.61.136.* / 2015-02-09 08:37
Niestety wyjeżdżają ludzie młodzi najbardziej pręzni - tego "dokonało PO". cO DALEJ ? nasz kraj bez przemysłu, bez perspektyw dzięki sprzedawczykowi tuskowi.Mam nadzieję że NARÓD się obudzi sprzedawczyków postawi pod trybunał, zmieni swoja politykę i zacznie żyć na nowo.Wszystko co polskie zostało prawie doszczętnie wytrzebione, zniszczone. Chyba CUD nas uratuje.Rządzącym to było na rękę,że ludzie wyjeżdżali - bo się statystyki bezrobocia poprawiały - a durne społeczeństwo wierzyło i głosowało
espresso / 77.113.75.* / 2015-02-09 10:25
Moze zanim napiszesz komentarz to przez chwile rzucisz okiem na wykres zamieszczony w artykule ?
Najwiecej ludzi , ponad 1 mln wyjechalo w latach 2004-2007 a wiec w czasie kadencji PiSu.
Akurat za PO to emigracja spadla o 100 tys.
Ostatnia rzecza ktora by mogla pomoc polskiej ekonomii to by byly ponowne rzady PiSu .
statystyk / 84.76.111.* / 2015-02-09 23:20
tak to bylo krodko przed i po wejciu polski do uni europejskiej to byl boom emigracyjny i radosc na opuszczenie tytanika (polski),ktory trwa do dzis z tym ze teraz wyjezdzaja ludzie znizszego wyzu demograficznego dlatego jest ta roznica 100 tys.
krystyna 51 / 5.60.115.* / 2015-02-09 08:37
Mam 64 lat i od 5 lat 2-3 razy w roku wyjeżdżam aby dorobić do emerytury zagranicę żeby byłam młodsza to zostalabym na stale ,nie dziełem się młodym moje dzieci wyjechały i mam wnuki które w Polsce się uczą i po ukończeniu też wyjadą to przykre
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Man996 / 31.187.63.* / 2015-02-09 08:24
Marzę o tym by wrocic do domu ale jak widze co ci ludzie rządzący robią z moim krajem to sie po prostu boję!!! Zostaliśmy jako naród sprzedani a teraz jak nas wkręcą w tą wojne za banderowców zostaniemy zabici za obronę ludzi ktorzy najchętniej powtórzyliby Wołyń!!! Jeśli społeczeństwo polskie wyjdzie na ulice by obalić ten rząd syjonski obiecuję, że wrócę by uratować POLSKE!!!
sid77 / 85.171.112.* / 2015-02-16 19:15
raczej patriota hipokrytka,zarabiasz gruba kasę na zachodzie i oceniasz sytuacje z bezpiecznego miejsca ,ale jak tylko wystarczająco dorobisz się a ludzie w Polsce nadstawiając karku będą walczyć na ulicy a możne i zmienia system w Polsce to wtedy wrócisz obiecujesz ------------------
typowy prawicowy polski patriota na emigracji mocny w gębie na odległość
a i z takimi antysemickimi poglądami nie przyznawaj się na zachodzie ze jesteś polakiem bo przynosisz wstyd Polsce
mama 405 / 78.8.223.* / 2015-02-09 08:21
Mój syn po ukończeniu studiów założył własną działalność gospodarczą ze środków unijnych. Pierwszy rok płacił niższy podatek i było ok. Teraz ma płacić 1 tys. Jest załamany i myśli o zawieszeniu działalnośi, tylko i wyłącznie przez podatki.
Głośno mówi: w tym kraju nie da się żyć!!!!
Chaczapuri / 89.171.114.* / 2015-02-09 11:42
Z powodu 1 tysiąca złotych podatku myśli o zawieszeniu działalności? To ile Twój syn w takim razie zarabiał w zeszłym roku, że mu się przestało opłacać?
Paweł B. / 83.5.17.* / 2015-02-10 14:18
W 2015 roku w Polsce zus przy dz.gospodarczej to 1,100zł miesięcznie dodaj sobie do tego podatek dochodowy ok. 250zł miesięcznie-samych podatków masz już 1,350zł.A Polska to nie tylko Warszawa gdzie płace i praca są jeszcze na jakim takim poziomie.Wierz mi że prowadzę w Polsce działalność od 1995roku i nie dziwię się tym którzy piszą że zapłacenie 1,100 zł składki zus jest problemem
jeps / 88.156.132.* / 2015-02-09 08:18
Depopulacja narodu o 5mln to zdrada narodu. Wszyscy powinni wisiec? Emerytur do 5lat nie bedzie bo s********** zaraz kolejne 3mln ludzi! Brawo lemingi dalej sie ludzcie ze x stawiajac zmieniacie na lepsze. Gardze patolami,ktorzy tu zostaja...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy