Forum Forum dla firmKadry

Emigrują przede wszystkim z Polski wschodniej

Emigrują przede wszystkim z Polski wschodniej

Money.pl / 2010-03-23 08:13
Wyświetlaj:
leming / 83.31.216.* / 2010-03-23 17:27
Szukali drugiej Irlandii Tuska i nie znaleźli.
małgosia1973 / 194.242.62.* / 2010-03-23 10:58
Ja 15 lat siedziałam w Straży granicznej na Okęciu i teraz mam 37 lat i od roku jestem emerytkom. Mam działalność a ZUSu nie płacę i leki mam za darmo jak i pełno zniżek (komunikacja itp.). Na Okęciu siedzi nas tam ponad 10 tyś mundurowych co umieli zadbać o swoją przyszłość. DZIĘKI NAM NIE MA KRYZYSU. To my napędzamy konsumpcję. Produkcja i przemusł jyż dawno poszedł na psy. Dzięki temu że dostajemy podwyżki emerytur gospodarka się jeszcze kręci. Spytajcie dealerów samochodów kto jest największym odbiorcą nowych samochodów. 80% to mundurowi emeryci.
ekonomista333 / 88.156.15.* / 2010-03-24 07:16
Droga Małgosiu. To takie smutne, że mundurowi emeryci mogą chociaż przez chwilę pomyśleć, że dzięki nim nie ma kryzysu (he he he!). Jeśli Wy napędzacie konsumpcję, to jak wyjaśnisz to, że z tej konsumpcji muszą rezygnować Ci, którzy ciężko pracują, żeby zarobić na Wasze pensje i emerytury. Widocznie Twoja praca nie była na tyle męcząca, żeby wywołać u Ciebie refleksje o wartości pieniądza i jego pochodzeniu w Twojej kieszeni. Równie dobrze można by zaryzykować stwierdzenie, że państwo powinno dać bezrobotnym zasiłki po 3 tys zł, to nam napędzą konsumpcję (ha ha ha!). Ekonomię lepiej pozostaw ekonomistom i ciesz się, że masz tą emeryturę po 15 latach pracy, bo ja mam nadzieję, że emerytury dla takich "staruszków" jak Ty niebawem się skończą...
swiatowy_kryzys / 89.230.222.* / 2010-03-23 19:56
a weś się zamknij pipo - ile razy napiszesz jeszcze to samo
frequent flyer / 86.42.208.* / 2010-03-23 14:15
Małgosiu cieszy mnie to ale... chyba jako jedyny kraj na naszym lotnisku przyjezdnych wita straż graniczna- moro, buty wojskowe, granaty "zaczepno- obronne" za pasem no i oczywiście ten "wzrok" mówiący witamy w Polsce.. Dla lotnisk to dobrze bo pewnie nie płacą za usługę straży, wszędzie indziej widzi się porządnie ubraną obsługę lotniska, która nie wydziera się na ludzi o to że krzywo wsadzili skrzynkę na rzeczy osobiste do skanera. Moje wrażenie jest takie- przylatując do Polski na polskie lotnisko straż traktuje nas jak potencjalnych zbiegów, natomiast irlandczyk przylatujący do Dublina pierwsze co słyszy to - witamy w domu.
dsfsfs / 193.109.225.* / 2010-03-23 11:43
Aha - jak jesteś "emerytkom" to masz dużo wolnego czasu. Sugeruję poświęcić go na naukę.
małgosia 1973 / 194.242.62.* / 2010-03-23 13:42
ale jesteś "ęteligętny" dsfsfs, na tyle cie stać ? Jak ktoś się na niczym nie zna to zna się wtedy jedynie na ortografii :)
dsfsfs / 193.109.225.* / 2010-03-23 11:40
Marna prowokacja
lasowiak / 195.158.247.* / 2010-03-23 10:08
bardzo zgrabna konstrukcja, która z gruntu negatywnemu zjawisku wyzbywania się zasobów ludzkich nadaje pozytywną właściwość. Oto Polska właśnie!!!
janiszek72 / 2010-03-23 09:29 / Tysiącznik na forum
Ciekawe dlaczego? Pewnie z zachodniej i centralnej już dawno wyemigrowali. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
always-stay-up / 109.79.165.* / 2010-03-23 10:18
Wymiotowac mi sie juz chce od tych tematow o emigracji, emigrantach. Wielkie socjologiczne traktaty jak to oni przegrali zycie podpisane dwoma rekami przez wybitnych znawcow i klepane w kazdym artykule pisanym przez tanich pismakow. Dajcie ludzie juz spokoj z tym. Dlaczego nikt nie zajmie sie rozwazeniami jak za 1300 brutto mozna w Polsce zalozyc rodzine? Niech sie jeden profesor z drugim wypowie. Niech tanie pismaki ciagna ten temat do zygania. Zeby nikt nigdy niemial watpliwosci, ze w tym zyciu do Polski to tylko rodzicow odwiedzic.
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-03-23 13:13
Jak za średnią krajową 3300brutto założyć rodzinę? jak masz kredyt na mieszkanie na karku.
Podlasiak / 83.28.130.* / 2010-03-23 08:39
A co się dziwić? Drogi w fatalnym stanie (autostrady to pieśń dalekiej przyszłości), przemysłu brak, za Bugiem sąsiedzi jeszcze biedniejsi i z czego tu żyć? Miejscami jeszcze w miarę dobrze rozwinięte rolnictwo jest a po za tym tylko urzędy i kościoły no może jeszcze uczelnie ale to tylko dla drenażu młodzieży. Zapomniany region przez wszystkich polityków i Unię. A te programy pomocowe to jakaś bzdura (ąutostrada rowerowa hahahahaha ). I tylko krajobrazy piękne i ludzie dobrzy.
kuba1221 / 2010-03-24 09:02
Tak , tak bardzo dobrzy jedni dla drugich.Przeczytaj dokładnie to forum.
słowonawtorek / 79.185.231.* / 2010-03-23 08:13
Coś tu nie gra. Mieli wracać a emigrują. Nie ufają, nie wierzą. Oj wierzą, wierzą. POparcie dla kłamców POnad pięćdziesiąt procent. Mówiąc wprost Polacy to durnie. Nie bez przyczyny tak ten ludek postrzegał nawet niemiecki kronikarz Thietmar prawie tysiąc lat temu. I nic się nie zmieniło. Dalej murzyni Europy. Z szklane kulki sprzedadzą nawet matkę.
Ramses / 2010-03-23 13:03
Proszę nie brać aż tak do serca tego co powiedział ten łotr którym był Thietmar jak równierz Hitler był rasistą a pozatym jako biskup Merseburga posiadał swoich niewolników (zapewne Słowian) : "Albowiem król Henryk wzbogacił nasz kościół licznymi użytecznymi darami, w szczególności aparatem do odprawiania nabożeństw; poza tym z każdej włości, jaką posiadał w Turyngii i w Saksonii, dał nam po dwóch niewolników." (str. 172)
"W roku od narodzenia Pańskiego 954, a 17 od objęcia swej godności zmarł arcybiskup Fryderyk, mąż nader wstrzemięźliwy, i na jego miejsce mianowany został Wilhelm, syn króla Ottona i branki słowiańskiej, szlachetnego jednak rodu." (str. 35)

Ten sposób sformułowania informacji wskazuje, że to wielka hańba być Słowianinem i dzieckiem słowiańskim czy półsłowiańskim. Tą hańbę pomniejsza sytuacja, kiedy rodzic słowiański pochodzi ze szlachetnego rodu.

Najnowsze wpisy