Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Ergo hestia rekalkulacja OC po czasie, co robic?

Ergo hestia rekalkulacja OC po czasie, co robic?

cyberegg / 93.176.193.* / 2015-07-06 22:37
Witam,
To co mi sie przytrafilo przechodzi ludzkie pojęcie.
Kupiłem samochód z polisą w hestii, zglosiłem sie do ubezpieczyciela celem przepisania polisy. Otrzymalem mailowo informacje podpisana przez ich pracownika w której wytłuszczoną czcionką zostało wyszczególnione : "polisa bez rekalkulacji" oraz "cala kwota skladki zostala oplacona przez zbywcę". Super, polisa trwała jeszcze niecałe dwa miesiące do połowy maja. Tydzień temu otrzymalem pismo informujące o rekalkulacji polisy i dopłacie ok 300 zł. Dzwoniłem do rzecznika praw ubezpieczonego i szok, pani poinformowala mnie ze jest to zgodne z prawem i ubezpieczyciel ma 3 lata na rekalkulację polisy. Ale gdybym wiedzial jaka jest kwota wg ich rekalkulacji wypowiedziałbym umowę w tym samym dniu. Proszę o radę co z tym zrobić, czy mam szansę uniknąć tej płatności?
Wyświetlaj:
dkpolisy / 95.160.158.* / 2021-03-12 22:33
Sprawdź tanie OC/AC na stronie http://mtuoc.pl Stawki już od 350 zł rok za duże pojemności! Polecam!

Polecam DK Finanse Ubezpieczenia,a sprawdzą ofertę w innych firmach 737 951 558
MKarska / 37.120.201.* / 2021-02-15 20:55
To ja nie wiem na jakich wy ludzi trafiliśćie, bo ja za każdym razem otrzymuję od nich odpowiedź MAX w przeciągu tyg. Trzeba naskarżyć na pracownika, a nie skreślać od razu całą firmę.
DARKADIO / 87.206.211.* / 2021-02-07 12:21
Tez, po roku otrzymałem kwotę do zapłaty za rekalkulację.
Ciekawostką jest, ze po kupnie samochodu, tez ubezpieczyłem w hestii i za rok zapłaciłem OC 1000. Zdziwiło mnie, ze po roku otrzymałem wezwanie do zapłaty 900 zł za trzy miesiące rekalkulacji składki.
Zobaczcie jakie złodziejstwo , jak podpisujesz umowe płacisz 1000, jak robią Ci rekalkulacje płacisz 3000 i to wszystko zgodnie z prawem?
Ma ktos pomysł, Dzwoniłem do rzecznika i powiedział, ze wszystko zgodnie z prawem, cenniki zatwierdzone przez KNF wiec Firmy ubezpieczeniowe korzystają z tej luki prawnej
Henry225 / 5.173.9.* / 2019-04-04 11:42
Zgadzam się w zupełności. Tą firmą powinny się zająć odpowiednie instytucje państwowe. To jest wyłudzanie pieniędzy. mnie również przytrafiła się taka sytuacja. Myślę, że Ergo Hestia żeruje na takich osobach.
mfind / 2015-07-07 20:04
Ogólnie rzecz biorąc to tak jak dowiedziałeś się od Rzecznika, ubezpieczyciel ma pełne prawo do rekalkulacji na podstawie danych nabywcy :/

Niestety w takiej sytuacji, gdy korzystałeś z tego ubezpieczenia do końca trwania jego okresu musisz opłacić tą składkę, a najlepiej zrobić to jak najszybciej, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Tak na przyszłość to najlepszym rozwiązaniem jest wypowiedzenie umowy OC po zakupie i zakup nowego najtańszego OC (zachęcam oczywiście do skorzystania w tym celu z porównywarki, aby mieć pewność, że nie przepłacisz).

Pozdrawiam,
Łukasz
oszinq / 89.69.136.* / 2019-03-06 08:52
Zła porada. To jest czyste pole do nadużyć i należy to zgłaszać do UOKiK. Tym sposobem Hestia wysyła kwoty wzięte z sufitu i nie można się doprosić szczegółowego rozliczenia.

Trzeba to nazwać po imieniu, to czyste złodziejstwo w białych rękawiczkach.
tomasy / 79.191.41.* / 2019-08-22 08:55
Trzeba pisać do NIK oraz do UOKiK Bo rzyzko jest wkalkulowane w dyziaalnođ tej pseudo firmy .Dlaczego nie oddaje skladek gdy ryzyko jest zmniejszone bo nabywca ma wieksze znizki_

Najnowsze wpisy