Ergo Hestia

stoper / 62.190.130.* / 2009-08-27 09:44
Witam,

chcialbym ostrzec innych przed ubezpieczeniem na zycie w towarzystwie Ergo Hestia. Moj brat mial pecha i zerwal wiazadlo kolanowe bedac w Niemczech, po hospitalizacji niemiecki lekarz zaleci natychmiastowa operacje. Kolano zostalo przygotowane do zabiegu jednak "interwencja" "opiekun" z Ergo Hestii spowodowala ze zamiast zabiegu brat zostal przetransportowany do Polski z uszkodzonym kolanem. W Polsce Hestia umywa rece i nie musi juz za nic placic oprocz transportu. Prosze nie dajcie sie oszukac, gdyby komus zdarzyl sie podobno przypadek (nie zycze) absolutnie nie wolno pozwolic na wypisanie ze szpitala, trzeba upierac sie ze chce sie zabiegu (najlepiej nie kontaktowac sie z towarzystwem przez zabiegiem, zamiast pomoc tylko zaszkodza.

Absolutnie nie polecam,
(kolejka na zabieg w Polsce to 14 miesiecy, koszt operacji prywatnej ok 10 000 PLN).

Ostrzegam
Wyświetlaj:
Tomasz406 / 37.249.135.* / 2023-07-31 11:35
Jednym słowem Oszuści, wypłata z AC została zrealizowana bez mojej zgody . Zgłosiłem uszkodzenie zderzaka tylniego wycena samej części w Toyota 4000 plus malowanie robocizna wymiana. Otrzymałem wypłatę za całość szkody 2700 zł przypominam cały czas pisałem że nie zgadzam się na takie warunki. Zgłosiłem sprawę do sądu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xfortuna987 / 2023-02-23 13:34
Czy ten numer do kontaktu z ergo hestia jest aktualny? 801 107 107 (źródło https://portalubezpieczenie.pl/ergo-hestia/)
Doman253 / 84.38.89.* / 2021-05-16 10:54
Ja także ostrzegam przed Ergo Hestia. Najgorsza firma na rynku. Kłamią i nie wypłacają odszkodowania. Zdecydowanie żałuję, że miałem z nimi doczynienia. Nie polecam. Jeśli chcesz mieć spokój idź do innego ubezpieczyciela.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KarolcikMars / 176.37.53.* / 2021-05-26 20:11
Ale do którego? Ja na przykład uciekłem z PZU do Hestii i mam się dobrze
joannafer / 89.64.114.* / 2021-03-24 21:26
Chciałabym się z Wami podzielić życiowym doświadczeniem odnośnie realizacji roszczenia z tytułu OC sprawcy w Ergo Hestia.
Mówiąc w skrócie jest to droga przez mękę.... Nie dość, że moje auto zostało uszkodzone na parkingu przed moim domem przez kierowcę po alkoholu w nocnym rajdzie to Ergo Hestia rzuca mi kłody pod nogi. Głównym powodem moich problemów jest to, iż wybrałam AS Honda w Gdańsku jako miejsce naprawy a nie JD Kulej jak sugerował ubezpieczyciel i właśnie tu zaczynają się schody. Od zgłoszenia szkody 07.03.2021 do pojawienia się rzeczoznawcy minęło 10 dni. Rzeczoznawca oszacował wartość pojazdu na 14.380 zl brutto a szkodę na 9.200 zł brutto. Jak wiadomo ta wycena jest po najniższych kosztach i częściach. Kosztorys AS Honda opiewa na 14.304 zł brutto. Niby sprawa jest prosta bo koszt naprawy nie przekracza wartości pojazdu ale Ergo Hestia dąży do uznania szkody za całkowitą i proponuje 14.380 zł brutto w zamian za niesprawny pojazd. Kolejny krok ze strony Ergo Hestii to brak akceptacji kosztorysu AS Hondy:-( Stwierdzili lakonicznie : Zgodnie z opinią naszego rzeczoznawcy pomniejszono ceny części w przedstawionym kosztorysie w celu zaniżenia kosztów naprawy poniżej wartości pojazdu. Czy ktoś coś z tego rozumie??? Uznałam, że wezmę sprawy w swoje ręce i zleciłam naprawę pojazdu Hondzie na swój koszt. Odnoszę wrażenie, że sprawa skończy się w sądzie. Ergo Hestia gra na zwłokę, opiekun klienta jest ciągle na urlopie, trzeba upominać się o swoje, pisać, dzwonić , walczyć i mieć dużo determinacji i czasu aby to ogarnąć.
Arek235 / 178.218.237.* / 2019-12-19 22:03
Nie polecam ergo hestii, w wyniku zdarzenia za granicą nie było w ogole mozliwości kontaktu i zgłoszenia szkody, po przyjeździe do polski zręcznie powołując sie na OWU umywaja rece od wypłacenia szkody. Koszt polisy jest na tyle niski że nie warto z tym iść do sądu. Firma nie zapewnia żadnego poczucia bezpieczeństwa.
jony2345 / 94.254.158.* / 2017-11-24 07:49
banda oszustów miałam z dzieckiem wypadek ,dużo urazów wszystko udokumentowane wypłata odszkodowania po 1000 zł (tysiąc złotych) na głowę ,brak zwrotu za leczenie ,sprawa idzie do sądu ale oszukują jak się da ,miałam u nich ubezpieczenie oc wtedy mili uprzejmi wchodzili do du..a teraz arogancja i niekompetencja szkoda słów
mmmiiioooo / 83.144.101.* / 2016-01-12 15:45
[...]
pracujący ludzie od wycen nie posiadają kompetencji!
auto jest warte przykładowo 20 000 zł a oni odszkodowanie przy całkowitej szkodzie proponują 8500 zł
[...]
przyjąć pieniążki za OC to potrafią a z wynagrodzeniem szkód - umywają ręce i płacą grosze
Żeby ich też ta sama wycena spotkała
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
ARTUR KRAUZE / 77.45.9.* / 2017-02-28 20:14
podwojny pech !!! 1-sprawca spowodowal wypadek i wjechal w moje auto 2-auto sprawcy ubezpieczone bylo w ergo hestji moja opinia na temat firmy ergo hestja brak profesjonalizmu ze strony rzeczoznawcow w razie wyplaty odszkodowania matacza nie uznaja czesci szkod tlumaczac w rozny sposob nieuznanie ,moja sprawa jest w toku bede walczyl ale to nie jest firma ktora zapewnia spokoj ,lepiej korzystac z innych firm byle nie ergo hestja wygra cale spoleczenstwo .
Marta360 / 5.172.235.* / 2018-08-21 18:49
Czy można prosic o więcej szczegółów mam ten sam problem co pan
mati328 / 46.169.146.* / 2015-06-22 23:21
czy odwołanie się od ich decyzji coś pomoże?
bo u mnie pęknięte więzadło jest " następstwem zmian w organizmie"
oszuści i tyle
pozdrawiam
iwo71 / 77.253.243.* / 2013-08-06 07:01
Witam, też chciałabym ostrzec przed T.U. ERGO HESTIA, chodzi mi konkretnie o ubezpieczenie PODRÓŻE,likwidacja szkody NW trwa całe wieki, zero kontaktu, przeciągają sprawę jak tylko mogą, a i tak na pewno dostanę odpowiedź negatywna, więc nie wiem po co tak odwlekają. Dla porównania w PZU idzie wszystko szybko i sprawnie, pieniądze za szkodę wpływają na konto szybciej niż decyzja.
ERGO HESTIA - nie polecę nikomu tej firmy.

iwo
daro1234 / 93.105.93.* / 2013-02-11 16:27
Witam. Nie zamierzam oczerniać firmy ale na własnym przykładzie przekonałem się, że nie w porządku postępują z klientami. Mam wykupione OC+NNW i chciałem zrezygnować z NNW. Wysłałem mailem rezygnację + skan odręcznego pisma z podpisem (imię+nazwisko). Otrzymałem listowną odpowiedź, że jest nieodpowiednia forma rezygnacji - zapłaciłem całość. Agent ubezpieczeniowy mówi, że niepotrzebnie bo wystarczyło pomniejszyć ubezpieczenie o kwotę NNW ponieważ jest ono DOBROWOLNE. O tym już pracownik ErgoHestia "zapomniał" poinformować. Cóż zyskali 50zł ale stracili klienta.
wojtek1111111 / 83.4.26.* / 2013-01-30 13:59
Miałem niewielką kolizję z taksówkarzem, uderzył mi w auto. Mimo przyznania się sprawcy i ewidentnej winy z jego strony oraz spisania protokołu zdarzenia odmówiono mi wypłaty odszkodowania. Sprawa została zgłoszona mojemu prawnikowi i będziemy zakładać sprawę w sądzie przeciwko firmie ERGO HESTIA.Koszt po kolizji był niewielki 800zł a mimo to szukają oszczedności oszukując poszkodowanych. UWAGA NA FIRME ERGO HESTIA.
ateli / 80.254.154.* / 2012-12-05 02:36
Odradzam wszystkim wykupywanie ubezpieczeń w Ergo Hestia !!!
Doszło do pęknięcia wężyka od zlewozmywaka w firmie,zniszczone zostały meble,zalane panele podłogowe,podtopione ściany,rozmiękły tapety etc.Trzeba było się wykłocać żeby łaskawie przyszedł likwidator,nie dogadali się coś wewnatrz Hestii i zamiast po 3 dniach najpóźniej jak obiecał mi pan u którego zgłaszałam szkodę,chciał przyjśc na 6 dzień dopiero i przykazano w Hesti że do jego przyjścia nie wolno niczego ruszać bo nie zapłacą nic,suma sumarum i tak nic nie zapłacili..Wykłóciłam się,nastraszyłam wniesieniem skargi na obsługę do Zarzadu Hestii to jeszcze w ten sam dzień jakoś znalazł się likwidator...
Okazało się ze Hestia wypłaca tylko odszkodowanie za rzeczy które są na fakturach,trzeba udowodnić żę np. meble ktore znajduja sięw państwa firmie śa na pewno wasze a nie np. Ruskich-należy przedstawić fakturę...poza tym okazało się że ubezpieczenie nie dotyczy podłóg,farb,tapet,paneli jedynie wyposażenie czyli np. meble,sprzęt.Z braku faktury odmówiono mi wypłaty odszkodowania całkowicie gdyz wypłata mniej niż 400 zł też ich nie obowiązuje.Za wymianę podłogi zapłaciłam 1000 zł do tego zaudowa po zalaniu kosztowała mnie 1700 zł,jeszcze zostały tynki do naprawy i pewnie walka z grzybem..
To tylko moja opinia,ja już na pewno żadnej umowy z nimi nie podpiszę,wystarczy w googlach wyszukać opinie o Ergo Hestia-okazuje się że opinii dobrych prawie nie ma..Całkowita strata pieniędzy,nie polecam!!!!
S>Z / 188.124.171.* / 2012-03-31 10:27
Uważajcie na tą firme. Chciałem zadbać o swoją przyszłość i podjołem sie podpisania u nich umowy dotyczącej prywatnej emerytury- umowy mają tak skonstruowane że nie wypłacaja wpłaconych środków. Po rozwiąaniu umowy musisz jeszcze zapłacić dla nich za pełny miesiąc. Nie zapłaciłem za ten miesiąc, gdyż uważałem że itak kwota za dwa lata wpłacona- nie zwrócona ok 2000pln to złodziejstwo. Po 3 latach przyszedł tytuł wykonawczy na 700pln. Niech ten wątek będzie przestrogą dla Państwa, że chcąc zadbać o swoją przyszłość w tym Państwie jeszcze bardziej się pogrążamy. A Państwo nie robi nic w kierunku sprostowania takich instytucji.
xxxxxxxx / 2011-06-03 12:22
ja mam ubezpieczenie w Ergo Hestii i nie narzekam...
Julian / 37.131.142.* / 2022-09-24 13:41
Bo jesteś z Ergo Hestii 🤣
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
radzio 007 / 89.234.206.* / 2013-07-01 20:13
pewnie tam pracujesz ale i tak nie życzę tobie nieszczęścia i ,,,przyjemności ,, spotkania z likwidatorem tej firmy.
Gaudencja / 2011-06-03 13:08
Ja jak narazie nie miałem żadnych złych przejść z tą firmą ubezpieczeniową
gbfgdfgdfhghgh / 46.134.246.* / 2013-07-20 08:06
bo nie miałeś szkody
wojtekpintal / 2015-06-23 14:10
Dokładnie, firmę ubezpieczeniową (ich filozofię) poznajesz dopiero w takich momentach na nieszczęście :(
klaudiaer / 37.120.156.* / 2020-01-20 14:53
nawet kiedy ja miałam wypadek, to bardzo miła Pani z obsługi załatwiła różne rzeczy szybciutko, nie narzekam na firmę i z czystym sumieniem - polecam
Hestianka / 77.253.43.* / 2011-06-03 11:10
Oczernianie towarzystwa to najlepszy sposób wybicia na rynku ;)

Prawda jest taka, że ubezpieczenia Ergo Hestii są dobre. Przedstawia się je klientowi tak jak wyglądają dokładnie prezentując OWU z wyszczególnieniem wyłączeń. A że klienci wybierają opcje NAJ TANIEJ to już chyba nie wina ubezpieczyciela?

Przykro mi że taka sytuacja w naszym towarzystwie wystąpiła, niestety prawda jest taka, że tego typu niedopatrzenia zdarzają się w każdych ubezpieczalniach.

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz tro / 37.30.10.* / 2023-08-22 11:12
Jesteście złodziejami i tyle w temacie !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
majkel13 / 193.104.4.* / 2013-05-17 13:56
czytaj czytaj, ale jak już coś ci sę stanie, to pamiętaj, ze ich "specjaliści" uznają niezbędne badania za zbędne leczenie, ja tak miałem po wypadku na nartach. Wiem tylko tyle, ze nigdy więcej ani złotówki ode mnie nie zobaczą. Właściwie to po kontakcie z nimi to człowiek zastanawia się po ch... się płaci za te wszystkie ubezpieczenia...
radik909 / 176.221.120.* / 2014-09-11 13:18
dokladnie tak jak mowisz zlamana reka za granica miala byc operacja to stwierdzili ze niepotrzebna a w polsce juz ci nie zrobia za ich pieniadze [...] jak sobie za 1000zl niue wykupisz w pzu to tamte mozna sobie[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Krzysztof890 / 153.19.170.* / 2012-06-06 21:35
Ja nadal mam problem z uzyskaniem zwrotów kosztów za badanie rezanansu magnetycznego kolana, które zostało wykonane za granicą przy zerwaniu więzadeł). Mimo licznych odwołań i zaświadczeń lekarskich o konieczności przeprowadzenia tego zabiegu oni jak muły upierają się, że to badanie nie było konieczne! To jest jakaś masakra! Nie chcę się szlajać po sądach, ale chyba będzie trzeba.
Zbyszek123892 / 89.71.73.* / 2013-01-11 11:19
W żadnym przypadku nie ubezpieczajcie się w Ergo Hestii jeśli jedziecie na narty. Nie wypłacają, jeśli dojdzie do wypadku na nartach za rezonans magnetyczny upierając się, że nie należy to badanie do niezbędnej pierwszej pomocy. Wykupiłem pakiet Hestia Podróże - rozszerzony i tak to nie wypłacają. PRZESTRZEGAM !!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy