Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eureko chce od Polski 36,5 mld złotych

Eureko chce od Polski 36,5 mld złotych

Money.pl / 2008-01-23 19:00
Komentarze do wiadomości: Eureko chce od Polski 36,5 mld złotych.
Wyświetlaj:
Jarek W. / 87.205.173.* / 2008-01-24 13:53
Chcieli Polacy wejść do UE to teraz mają! Sądownictwo UE ponad sądownictwem polskim, niedługo pewnie prawodawstwo unijne bedzie naciskac na Polskę aby wprowadzila te czy inne zapisy! Dobrze, że są jeszcze takie kraje jak Norwegia czy Szwajcaria, ktore od brukselkiej biurokracji są niezależne - wszak jest sie gdzie schroniać.
M2008 / 83.31.196.* / 2008-01-24 01:02
Ja myślę, że rozwiązanie tej sprawy wieloletnich zaniedbań nie jest takie niemożliwe. Trzeba się zastanowić nad wariantem najbardziej szokującym "opinię publiczną" - wywiązać się z podpisanej k***wa m*ć umowy! Przy odrobinie dobrej woli z obu stron zawsze idzie się dogadac i nie trzeba będzie nic dopłacać!!!

Takich spraw się nie da już dzisiaj sprawdzić, ocenić, a już napewno finansowo nikogo nie da się w sposób znaczący dla sprawy pociągnąc. W analizach strategicznych trzeba wychodzić od sytuacji obecnej.
Handel wyrokami 1 / 83.21.79.* / 2008-01-23 20:42
Pewien pan był TW i miał dwie agenturalne ksywy: TW Karol o TW Docent. Obserwatorzy polskiej sceny politycznej wiedza ze chodzi o gnide Buzka, premiera Buzka.
Smieszne było tłumacznie TW. To ze był on TW wyjasnia takze to ze dostał profesure i został premierem. BYł marionetka bezpieczniakow.
Rzad Awuesowski to było cos najgorszego co mogło sie przydarzyc Polsce.
Juz 100 x razy lepsze był komuchy Millera.

To wtedy pozbylismy sie za grosze TPSA i do tej chwili Narod Polski zapłacił Francuzom około 40 mld złotych renty monopolowej. To są sumy niewyobrazalne !!!!
A Menda Wasacz nadal ma dobry humor ?
Wapniak / 83.28.97.* / 2008-01-23 19:00
Z uporem maniaka ciągle pytam, kto i kiedy za to wszystko będzie odpowiadał?... Oprócz p...... a, różnych komisji i tp. jak zwykle - winnych; niet! Ciekawe dlaczego?...
Może na tym forum znajdziemy odpowiedź...
Oriek / 212.76.37.* / 2008-01-23 19:22
A wiecie że Komisja ds. Prywatyzacji PZU podjęła inicjatywę, by sejm podjął decyzję o unieważnieniu umowy z Eureko ze względu na stwierdzenie kilkudziesięciu naruszeń prawa...uchwała Komisji nigdy nie została wykonana przez sejm. Arbitraż przed sądem zagranicznym wogóle nie powinien się odbyć ze względu na zapis na sąd Polski...itd,itp. Bezczelność Eureko sięga zenitu...
joanna l. / 83.22.211.* / 2008-01-23 19:37
A czy wiecie ,że pisowski eząd przez dwa lata nic w tej sprawie nie zrobił? Posłowie opozycji domagali się w poprzednim Sejmie aby sprawę rozwiązać i zgodnie z uchwałą sejmowej komisji sprawę skierować do sądu. Rząd jednak nie znalazł podstawy prawnej takiego działania i na dodatek sprawę sobie odpuścił.

Ja się tam Eureko nie dziwię. Każdy walczy o swoje więc nie nazwałabym tego bezczelnością. Po prostu jak Polacy dadzą się wydoić przez własną głupotę to ich sprawa. Mnie oczywiście krew zalewa na samą myśl że jakakolwiek kwota mogłaby pójść z budżetu w związku z politycznymi wygłupami. Kwota zresztą nie jest zaskoczeniem. W Gazecie Prawnej bodaj 3 tygodnie temu w jednym z artykułow jakiś ekspert mówił o kwocie 8 mld euro zaś wszyscy specjaliści podkreślali że w chwili obecnej pozycja prawna Polski w tym sporze jest słaba. Świadomość tego faktu miał poprzedni rząd o czym świadczy wywiad którego udzielił J. Kaczyński Naszemu Dziennikowi bodaj krótko po tym jak został mianowany premierem.
Niestety ,przyjdzie nam teraz zapłacić za dwa lata igrzysk z służbami specjalnymi i teczkami w tle.
ui5e68i / 81.190.66.* / 2008-01-23 22:03
A wiecie, ze glowna rozdajaca przy sprzedazy za bezcen byla bufetowa HGA, wasza wspaniala pani prezydent?
cotyniepowiesz? / 83.22.211.* / 2008-01-24 08:38
Nie mieszaj, kelnerze. Akurat ta osoba o której piszesz nie miała jakiegokolwiek wpływu na tą transakcję.
Decyzje o prywatyzacji powstają na drodze uchwał rządowych a ta pani w rządzie nigdy nie była. Rolą kelnerów jest podawanie piwa w knajpach a nie zaśmiecanie forów internetowtch.
Grzesiula / 87.205.173.* / 2008-01-24 11:25
nie mam watpliwosci, ze prywatyzacja zarwno PZU jak i 98% pozostalych polskich firm zostala przeprowadzona niefachowo, w sposob skandaliczny, narażająć Skarb Panstwa na ogromne straty, firmy polskie warte miliardy dolarow sprzedawawano za szostą albo dziesiątą czesc tej wartosci - zamiast dokapitalizowac je w sposob rozsadny zintegrowac, sprawnie pokierowac nimi poprzez nadzor wlascicielski - wszytko po to aby jak najdrozej te firmy potem sprzedać sprzedac - z korzyścią dla Skarbu Panstwa i polskich podatników.

Fakt jednak faktem, że Pacta sunt servanta - i nawet jeśli Emila Wąsacza należy za tą prywatyzacje wsadzić do kryminału na co najmniej 10 lat - to umowa jest umowa, mimo że skrajnie dla nas niekorzystna to jednak nie warto szargac imienia Polski poprzez utrwalanie o niej opinii jako niewiarygodnego partnera obrotu handlowego.
emigrant96 / 151.82.9.* / 2008-01-24 12:36
"...nie warto szargac imienia Polski poprzez utrwalanie
o niej opinii jako niewiarygodnego partnera
obrotu handlowego...."

Żyję na zachodzie i to, oczywiście po kilkuletnich obserwacjach tylko tak można skomentować:
" Polski frajer..."
(ewent. bezpośrednio zaangażowany w sprawę...)
Więcej nie chce mi się pisać...
liczy się kasa i nic poza tym...
Grzesiula / 87.205.173.* / 2008-01-24 13:40
niemadry jestes!!!
nie jest winne Eureko, że w 1999r był jakiś aferzysta w MSP Polski i sprzedal firmę po skaldalicznie niskiej cenie, poza tym jesteśmy w tej UE, ktorej akurat zwolenniiem nie jestem, ale sądownictwo tejże UE może w przyszłości zmusic polski rzad do placenia Eureko za PZU wraz z odsetkami, tobie jak widać taka perspektywa nie przeszkadza?!
jestem zdania, że o ile są podstawy prawne to trzeba umowę prywatyzacyjną unieważnić, ale jesli takiej podst prawnej nie ma i polscy politycy pod publiczkę probują rozgrywac sprawę PZU, a potem będa mówić: "zrzućcie się Polacy na 1400 PLN dla Eureko, bo nam sie nie udalo wygrać przed sądem polskim czy europejskim z konsorcjum Eureko" - to ja dziękuję za taką obronę interesu narodowego
emigrant96 / 151.80.4.* / 2009-04-25 13:49
- Nie rozumiesz mojej aluzji.
Wszystkie cwaniaki powołują się bez przerwy na wielkie szlachetne wartości usiłując na różne sposoby ugrać coś dla siebie. W każdym przypadku chodzi o "kasę". I tylko w Polsce im się to udaje bo gdzie indziej wszyscy to widzą i nie biorą pod uwagę takiej argumentacji.
- Niemądry jesteś Ty.
Wyobrażasz sobie, że firma zajmująca się finansami i mająca do czynienia z różnego rodzaju wybiegami, kombinacjami nie sprawdziła kontrahenta, który oferuje dużą, wieloletnią firmę...
- O polska naiwności... (- To dlatego Tusk wygrał... i jeszcze prowadzi...)

Najnowsze wpisy