Forum Forum finansoweInne

Euro - wymieniać czy nie

Euro - wymieniać czy nie

jarpur / 2008-05-03 15:26
Witam. Mam pytanie do osob wtajemniczonych w analizy kursu walut. W najblizszym czasie bede przeprowadzal sie z zagranicy do Polski. Czy kwote powiedzmy kilkudziesieciu tysiecy euro przewalutowac na pln niezwlocznie czy jeszcze sie wstrzymac 2 -4 miesiace, i liczyc na jakies oslabienie zlotowki? Bede wdzieczny za rzetelne wskazowki. Dziekuje.
Wyświetlaj:
hadForex / 83.30.168.* / 2008-06-06 20:52
Regulamin forum
EDiS / 2008-05-08 21:34 / Tysiącznik na forum
Jeżeli to jest powiedzmy 80-90 tys. euro i te pieniadze w tej chwili nie są Ci niezbędne na bieżące wydatki to zainwestuj w kupno ziemi, tylko w atrakcyjnym punkcie.
mądrala / 77.253.174.* / 2008-05-08 16:52
Jeśli obecny kurs EURPLN Cię zadowala a boisz się osłabienia/umocnienia złotówki to możesz się zabezpieczyć przed ryzykiem kursowym.
1) Samodzielnie - jeśli się znasz
2) Poprzez dobry bank inwestycyjny
traczu22 / 2008-05-08 22:14
ja pracuje zagranica.jestem ciekaw jak samodzielnie moge sie zabezpieczyc przed ryzykiem kursowym??????????
leiho / 2008-05-09 00:07 / "Tu Ne Cede Malis"
sprzedac lub kupic odpowiedni kontrakt walutowy lub CFD. Tyle ze to dosc złozone i niebezpieczne, jesli nie wiesz jak to zrobic. Wyjasnic siętego w 2 zdaniach nie da, poczytaj cos z inwestycji gieldowych, o rynku forex i kontraktach na towarry/walutę.
amigo09 / 2008-05-08 12:43
Gdybym był na twoim miejscu to całą kwotę bym wymienił na złotówki i część z uzyskanej sumy zainwestował w Bytom SA. Spółka ta ma bardzo dobre perspektywy i tylko czekać aż jej kurs wzrośnie o kilkadzisiąt jak nie kilkaset procent, więc lepiej sie zbyt długo nie zastanawiaj puki jest w miare tanio. Pozdrawiam
antyamigo / 83.27.41.* / 2008-05-08 18:16
Amigo, dlaczego tylko część sumy, czyżbyś zwątpił w BYTOM?. Skoro to taki pewniak, to należałoby zainwestować 100% sumy, a może nawet kupić BYTOM SA za kredyt bankowy. Trochę więcej życzliwości dla człowieka w potrzebie. A tak poważnie nie nudzi Cię ta zgrana melodia z Bytomiem?
leiho / 2008-05-09 00:08 / "Tu Ne Cede Malis"
najgorsze jest to, ze ktos to naprawdę lyknie i dostanie po de. Amigo, hjestes załosny, wchodze na to forum raz na tydzien, i za KAZDYM razem widze, bytom i pisze o tym amigo. Juz mnie muli od tego , gorsze niz przemowienia gomułki w 60-tych latach.
leiho / 2008-05-08 11:43 / "Tu Ne Cede Malis"
jeszcze poczekaj. Poczekaj az RPP podniesie stopy % maksymalnie. Czyli jeszcze 1-2 razy, powinni to zrobic do konca roku maks. Gospodarka zwalnia, ale inflacja nie, i na razie bedą podnosic. Euro bdzie jeszcze słabsze, w perspektywie kilku miesiecy. ALe to nie bedą wielkie roznice. jesli nie jestes duzym graczem (1 mln euro +) to bank i tak nie da Ci dobrego kursu wymiany tylko kupisz w kantorze jak kazdy szarak. Wiec czy bedzie to 3,4 czy 3,28 - to wielka roznica? Pewnie przy tej sumie kilka tysiecy zlotych, wiec sam podejmij decyzję. Ja sądzę, ze euro jeszcze spadnie a złoty sie umocni. Nasz rzad, co by złegfo o nim nie mowić, wie, ze jesli złotowka spadnie do dolara, to benzyna bedzie w Polsce, przy obecnym kursie ropy, po 8 zł. A do tego nikt normalny nie moze dopuscic bo ludzie wyjdą na ulicę. Wiec mysle, ze jeszcze warto poczekać.
takitam / 217.98.20.* / 2008-07-05 08:43
Bardzo ciekawa prognoza:) Pozdrawiam.
2wb / 2008-05-08 10:29 / Tysiącznik na forum
Tego nikt ci nie powie bo nikt nie wie, rynek walutowy jest nieprzewidywalny. Rozwiazaniem moze byc sprzedaz rozlozona w czasie. Czesc sprzedaj teraz, a kolejne czesci powiedzmy co 2-3 miesiace. Przede wszystkim nie sluchaj tych wszystkich analitykow szczegolnie tych z forum internetowego.
qqq2 / 83.24.122.* / 2008-05-08 20:26
Czy tyczy się to również Szanownego Przedmówcy? :-)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: