Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Euro 2012 - czy zostaniemy pośmiewiskiem Europy?

Euro 2012 - czy zostaniemy pośmiewiskiem Europy?

Wyświetlaj:
egon / 198.28.69.* / 2007-08-10 10:40
O co chodzi ?? Aby rozegrać tę parę meczów, to potrzeba tylko zmodernizować stadiony. I tylko tyle. Nasi dziennikarze dostali już amoku i przestali trzeźwo myśleć.
BOBOKRÓL / 82.210.140.* / 2007-08-21 16:26
Odezwa do kibiców sportu

Ja, Król Polskich Kibiców, dla co poniektórych samozwaniec, wzywam wszystkich kibiców sportu w naszym kraju, którym na sercu leży dobro sportu polskiego, a w szczególności piłki nożnej, do nieposłuszeństwa obywatelskiego poprzez zbojkotowanie najbliższych wyborów parlamentarnych. Zbojkotujcie dlatego, że polscy politycy, rząd, a Pan Prezydent osobiście, z euforią przyjęli przyznanie Polsce i Ukrainie organizacji finałów Euro 2012, a nic w tym kierunku nie robią.
Czas nieubłaganie ucieka, a rząd i opozycja, pomimo deklaracji składanych przez panów Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, że dla idei Euro 2012 zapalą zielone światło bez względu na reprezentowaną opcje polityczną i będą jednym głosem popierać ustawy, które przyspieszą realizacje zaplanowanych inwestycji – nic nie robią. Zamiast grać w jednej drużynie, która nazywa się Polska, walczą ze sobą, już nie bardzo wiadomo o co, być może o stołki. Jedna orientacja polityczna usiłuje przekonać drugą o swoim monopolu na rację i w myśl zasady „czym gorzej, tym lepiej” zwalczają się niemiłosiernie, zapominając o swoich obowiązkach wobec nas, Narodu. Parlamentarzyści, pożal się Boże, dbają tylko o siebie, zapominając, po co zostali wybrani i kto jest dla kogo. Tabakiera dla nosa, czy nos dla tabakiery?. Nie wystarczy im, że sami znaleźli się w parlamencie, ciągną za sobą całe tabuny, ciotków, pociotków, a społeczeństwo ledwo wiąże koniec z końcem. A może by tak popracować społecznie – dla dobra kraju, dla samego splendoru bycia posłem czy senatorem, a nie wozić się tylko za pieniądze społeczeństwa?!
Ostatnio media donoszą, że nie mamy szans wybudowania na czas stadionów, co jest wierutnym kłamstwem, chyba ze chodzi o... „reanimację trupa”, czyli Jarmarku Europa na terenach Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie. Nie słuchajmy pesymistów, hamulcowych, nieudaczników i sprawy bierzmy w swoje ręce. Panie Premierze! Na warszawskiej Białołęce można zbudować nie tylko nowy stadion, ale i Narodowe Centrum Sportu. Wysłałem ostatnio list otwarty do Pana, ale, widocznie zaginął w urzędniczym sicie. Wszyscy chyba się boją wskazać Panu, że podjął Pan nieszczęśliwą decyzje odnośnie Stadionu Dziesięciolecia, chyba ciąży jakaś klątwa nad tym reliktem socjalizmu.
Na podstawie informacji prasowych można wyrobić sobie pogląd, że jesteśmy jakoby narodem nieudaczników, potrafiącym się tylko kłócić, politykować. Zadajmy temu kłam!
Może jedni lub drudzy wygracie te wybory, ale już bez naszego – kibiców – poparcia. Przegracie je w oczach społeczeństwa, które ma już dosyć waszego PO-PIS-u. Liczyliśmy na Was, że jesteście w stanie zorganizować przynajmniej igrzyska dla mas – finały Euro 2012, ale jak na dzień dzisiejszy i na to nawet Was nie stać.
Najważniejszą dla Was sprawą jest to, jak dokopać przeciwnikowi politycznemu, nie licząc się z realiami. Liczę, że ta Odezwa zmobilizuje Was i w Waszych programach przedwyborczych znajdą się zobowiązania współpracy z innymi opcjami politycznymi, współpracy dotyczącej harmonijnej i terminowej realizacji planu przygotowań do Euro 2012. I że po wyborach będziecie ten plan realizowali, by pokazać i światu, że Polak potrafi wywiązać się z obietnic i przyrzeczeń, tym bardziej że po mistrzostwach pozostałaby cała infrastruktura, która mogłaby nam służyć przez długie lata.
Głosów wyborców nie potrzeba szukać za granicą, natomiast można je utracić we własnym kraju. Poddaję Wam to pod rozwagę. Zawsze pamiętajcie: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Pracujcie w myśl zasady „co masz zjeść dzisiaj, zjedz jutro, a co masz zrobić jutro, zrób, dzisiaj”. I wtedy na pewno zdążymy.
Musimy! Tego życzę Polsce i sobie z całego serca.

Ze sportowym pozdrowieniem
Andrzej „Bobo” Bobowski
Król Polskich Kibiców
Goscio / 82.166.62.* / 2007-08-09 20:40
Tak zmieniać, aby nic nie zmienić! to było faktycznie główną zasadą „przemian" realizowanych po 1989 roku, „przemian", które okazały się tak wielkim oszustwem wobec Narodu. Gdy trzon władzy politycznej, gospodarczej i medialnej przetrwał nadal w rękach tych samych spowinowaconych ze sobą koterii i rodzin, częściowo tylko przefarbowanych na odcienie liberalno-lewicowe. Jesteśmy nadal ściśle oplecieni pajęczyną po-PRL-owskich układów i powiązań. Najbardziej nawet skompromitowani, przyłapani na złodziejstwie czy działaniach agenturalnych spadają na cztery nogi. Zawsze znajdą obrońców i protektorów. W dzisiejszej Polsce źle jest tylko, gdy się jest uczciwym, odważnym, niepokornym... Tak zabija się ostatnie nadzieje i popycha Polskę na drogę ku katastrofie, ku drugiej Argentynie. Jeśli tego jak najszybciej radykalnie, gwałtownie nie zmienimy, Polska ostatecznie upadnie. Nie ma bowiem miejsca na tej ziemi dla narodów bezbronnych, zakompleksionych, dających się wciąż oszukiwać, pozbawionych instynktu samozachowawczego i poczucia godności.
h / 85.128.78.* / 2008-01-03 10:40
Ja jestem uczciwy,odwazny i niepokorny.Zaczalem od zera i bez niczyjej pomocy,nie dajac lapowek ani nie korzystajac z ukladow osiagnalem b. duzo
Przestan wiec p******* pod kazdym tekstem i moze wez sie do roboty zalosny Gosciu
cdd / 84.172.97.* / 2007-08-09 20:10
podciagnac caly narod. jesli mistrzostwa beda niewypalem to winna bedzie temu klasa polityczna - zarzadzajaca tym bajzlem a nie iksinski z jakiegos miasteczka. i to tej klasie nalezy wystawic ocene. ja nie mam kompletnie zadnego wplywu na losy euro dlatego nie zycze sobie zeby mnie w to bagno wciagac.

Pozatym o tym ze jestesmy zacofanym krajem nie trzeba nikogo na swiecie przekonywac. wystarczy porownac wskazniki i 50 pozycja polski na swiecie to nie przypadek. to rezultat nieudolnej klasy politycznej.
wasq / 83.14.15.* / 2007-08-09 19:10
Dopóki w naszym kraju będą rządzić matoły. Ludzie niewykształceni w tym kierunku w którym pracują. I nie będą pracować dla dobra całego społeczeństwa.To Polska będzie pośmiewiskiem EUROPY!!!!
kpiarz / 83.7.183.* / 2007-08-09 17:52
W naszym kraju nie ma kto się tym zająć, Kaczyńscy tylko wszędzie przestępców widzą i łapią aferzystów - żyją jakąś chorą manią rozliczania przeszłości. To są ludzie, którzy nie dorośli do obecnych czasów - niestety. Otoczyli się "fachofcami" i myślą, że jest wspaniale - ale tylko w ich mniemaniu chyba. Wszelkie konstruktywne działanie ich przerasta - wstyd!
Antiducktum / 193.151.64.* / 2007-08-09 13:39
Moim zdaniem to my juz jesteśmy pośmiewiskiem Europy. Krajem żądzą kaczki-bliźniaczki, którzy pieniążki trzymają u mamy na koncie, pseudopolitycy kłóca sie jak dzieci w piaskownicy tylko tematy kłótni zatrważające (premier zapowiada że wybije pół polski za współpracę z obcym reżimem - to podobnie jak POL POT w Kambodży), a po świecie rozjeżdza się (oprócz wartościowych ludzi, często porządnych fachowców) kwiat naszej rodzimej chołoty...
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-09 15:25
rozumiem , że nie lubisz KK i to Twoje prawo , ale te brednie o Pol Pot'cie to byś sobie darował
Handel wyrokami / 83.21.77.* / 2007-08-09 11:59
Od dłuszego czasu pracuje we Frankfurcie. Niemcy to dobrze zorganizowane społeczeństwo. Moje zarobki są astronomicze a do tego premie , nagrody i rozmowa z szefem pt "Jestesmy bardzo zadowoleni a gdyby na stałe przyjechał pan z zona i dziecmi to od reki anulujemu 80% z 215 tysiecy Euro kredytu jakie dostał pana na dom"
Droga do Frankfurtu daleka ale niemieckie autostrady sa najlepsze na swiecie. To co dzieje sie w kraju zaczyna napawac mnie obrzydzeniem.
W ubiegłym tygodniu dałem ogłoszenie o sprzedaży domu. Dobrze ze ceny sa wysokie. Cieszy mnie to.
Cieszy mni to ze moje dzieci beda miały normalne życie i nie będa skazane na życie w zakłdzie psychiatrycznym pt Kaczo-kato-land
helmut h / 84.234.0.* / 2007-08-09 13:03
Z twoimi pogladami zapewne jesteś we Frankfurcie DDR-owskim. W tym drugim nawet kibli byś nie mógł szoroiwać. Tam debila ze wschodu na kilometr wyczują.
plus ujemny / 79.187.37.* / 2007-08-09 12:28
co jeszcze gotów jestes zrobić za pieniądze ?
++++ / 79.187.37.* / 2007-08-09 12:27
a zdjęcie Kewina i Barbie powieś sobie w sypialni, koniecznie.
cheapczad / 2007-08-09 11:36 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panie Arku,

Po co te czarne chmury? W przyszlym roku nie bedzie juz nieudolnych narodowych socjalistow spod znaku katolickiego krzyza milosci inaczej. Swoja droga chlopaki tutaj maja pomysl na wykorzystanie stadionow do zupelnie innych celow niz kopanie jakiejs tam szmacianki. Ja tez uwazam, ze np. koscioly katolickie - i nie tylko - zostaly najlepiej wykorzystane przez np. Batu-chana a nie jakiegos tam JPII. Jednym slowem: wiecej optymizmu:)
Rektor / 62.0.20.* / 2007-08-09 16:11
Znow ten oszolom taniczad ( przypomina mi to wczesne lata 90-te, kiedy tak znienawidzone przez tego oszoloma tokarze, wedkarze i inni - arze nazywali swoje firmy np. Tadex, Tradex itp.) wciska swoje 3 grosze. Znow dla ci popalic twoj szef -arz i wylewasz swoje frustracje na tym forum?
cheapczad / 2007-08-09 16:34 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
juz ci mowilem, ze jednemu z glupszych na tym forum, nie tobie o tym sadzic
Goscio / 82.166.62.* / 2007-08-09 21:21
Ooo; cpun wyksztalciolek vel cheapczad-arz sie pojawil, hahahahaha. Ja tez ta popluczyne znam; lubi komentowac komentarze innych. Niezle hobby ma ten taniczad vel wyksztalciolek...
cheapczad / 2007-08-09 23:04 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hahahaha, jaki delikatny misiu. na tym polega internetowe forum, komentuje sie komentarze innych. znasz mnie? hahahaha, nie sadze, pewnie znowu pomyliles mnie z kims innym jak przystalo na tylko-bufona sypiacego wytartymi frazesami. zalosny jestes
derew / 83.12.134.* / 2007-08-09 15:24
No, wporządku! Nie bedzie narodowych socjalistów! Ale... rozdali juz swoim ulubieńcom w długich, czarnych koszulach połowę majatku narodowego. Czarni ekonomowie są najwiekszymi właścicielami ziemskimi w Polsce, mają ulgi podatkowe, budują plebanie płacąc 7% VAT, mają w rekach praktycznie wszystkie media (pokaż mi jakąś polską telewizję, by gość w koloratce nie był specjalistą od wszystkiego). Historyczny już agent Watykanu JPII, cieszy sie dalej autorytetem w naszym ubogim kraju itd itp. Pokaz mi siłę, która zastąpiłaby narodowych socjalistów!? Nie ma!!! Media już o to zadbały. Niby jest demokracja i niby jest wolny kraj, ale jak przyjdzie do wyborów, to wybrać możesz jak w komunizmie - jedynie słusznych. W miejscu CCCP, znalazły się Watykan i USA. Panów nam sie nalęgło zatrważająco dużo, a miała być wolnośc!
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-09 11:56
ja pisałem o PUSTYCH po Euro stadionach, a swoją drogą nie ma to jak sprawni socjaliści spod znaku SLD/PSL/SO/PO
coca / 83.12.134.* / 2007-08-09 15:28
Swoją drogą... to oni wszyscy i tak pojadą na konsultacje do Watykanu i modlić sie bedą na Jasnej Górze, a trzeba by było raczej zakasać rekawy i tych spod znaku jasnej góry wypędzić do ich ojczyzny.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-10 10:44
zawsze możecie podnieść wiek aborcji albo pomajstrować przy warunkach eutanazji , w ostateczności zastosować domniemanie zgody na przymusowy pobór organów - wystarczy demokratycznie uchwalić i po krzyku.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-09 10:28
o czym tu dyskutować - zwyvczajnie nas na to nie stać , tym bardziej że szybkie tempo budowy wymusza wzrost kosztów. Nawet jakby nas było stać to i tak nie wiem po co ? Czy ktoś trzeźwy uważa że jakiś inwestor wybuduje hotel na 2 miesiące ? Co najwyżej pole namiotowe. Erbas co prawda znalazł właściwe wykorzystanie pustych stadionów i chyba jest to jedyna rzecz która mnie przekonuje.
konio_kp / 83.29.39.* / 2007-08-09 10:20
Zastanawiam sIę jak to działa. Redaktorek pisze „czy będziemy pośmiewiskiem…” i cała grupa klakierów: „tak”, „zbliża się katastrofa”, „wszystko się zawali”, „nic się nie uda”. A może jednak pomyśleć samodzielnie. Może wyjąć z mózgu trochę medialnej papki i zobaczyć, który mamy rok i choć faktycznie czas biegnie, to jednak żadne terminy nie są zagrożone.
To wręcz niesamowite jak prasa, telewizja i Internet mogą sterować odczuciami ludzi.

„Różnica jest bowiem zasadnicza - Portugalczycy po zwycięstwie w wyścigu po najważniejszą imprezę piłkarską na Starym Kontynencie zabrali się od razu do roboty.” To nie jest tak, że tydzień, miesiąc, czy dwa po ogłoszeniu, że Portugalia zorganizuje Euro już wszędzie wrzała praca, obracały łopaty i młoty. Absurdem byłoby twierdzić, że po takiej decyzji ludzie spontanicznie wyszli i wybudowali stadiony.
Trochę więcej spokoju i rozsądku.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-08-09 20:07
W dniu ogłoszenia decyzji na pracę organizacyjną i wykonawczą EURO2012 mieliśmy około 60 miesięcy czasu aby wszystko co trzeba zrobić było w terminie wykonane. Po 4 miesiącach mamy już tylko 56 miesięcy czasu. Jeżeli nic nie zrobiono nawet w sferze prawno administracyjnej to znaczy że zmarnowano już 4/60 tego czasu czyli zmarnowano 6,6% czasu. Za niecałe 5 miesięcy będzie koniec roku i jeżeli ilość wykonanych przygotowań bedzie tak jak dziś to zmarnowane zostanie już 9/60 czyli 15% czasu który mieliśmy do dyspozycji od dnia ogłoszenia decyzji do dnia kiedy wszystko powinno być gotowe. Ale czy możemy mieć nadzieję, że następne miesiące przyniosą odpowiedni proporcjonalny do upływu czasu postęp w pracach przygotowawczych? Czy od sierpnia 2007 roku co miesiąc będzie wykonana 1/60 zadań niezbędnych do zorganizowania imprezy w 2012 roku?
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-09 11:45
To działa w obie strony, tak jak problem co było pierwsze jajko czy kura. A spiritus movens jest naprawdę spititus.
jen / 213.238.82.* / 2007-08-09 09:56
Na początku dostowywanie do przepisów Unijnych - to nas kosztowało ok. 80 mld i to nie PLN. Teraz Euro 2012 - ile to będzie kosztowało? Może by tak jeszcze zorganizować olimpiadę w międzyczasie. W ramach procedur unijnych i naszych biurokratycznych przepisów, które są jeszcze bardziej restrykcyjne - moim zdaniem możemy zorganizować co najwyżej Euro 2112. Ponadto biorąc pod uwagę infrastrukturę komunikacyjną Warszawy, której może pomóc tylko pożądna bomba, uważam że pomysł Misztala nie jest taki głupi. A pośmiewiskiem Europy i nie tylko to już jesteśmy, byliśmy i zapewne będziemy - choć dzięki polskim emigrantom ekonomicznym powoli się to zmienia.
erbas / 84.234.0.* / 2007-08-09 09:30
Przez cztery lata można wybudować wszystko co jest niezbędne do przeprowadzenia mistrzostw. Chodzi tylko o kasę. Skąd obrabowana i biedna do granic przyzwoitości Polska zdobędzie kasę na owe budowy?. Zamrożenie waloryzacji emerytur i rent oraz płac w budżetówce na 100 lat też nie wystarczy. A może pożyczyć od rabusiów kasę a potem nie oddać! Bo z czego? Stadiony zaś zawsze się mogą przydać co pokazał Pinochet zapełniając je lewactwem.
Sabre / 2007-08-09 09:11 / Tysiącznik na forum
Jak dotąd, w sprawie EURO 2012, mieliśmy jedynie pokaz pozastadionowych bijatyk pseudokibiców, czyli polityków wyrywających sobie z łap organizacyjny sukces. Niestety zabrakło tu "policji", która by spałowała wrzeszczących błaznów i zagoniła do roboty.
Mija nam koło nosa szansa dokonania naprawdę czegoś dużego, niestety politycy nie mogą, nie chcą, wyleźć z okopów CBA, IPN, ABW, niszczarek, przecieków i wzajemnych oskarżeń.
+ = - / 79.187.37.* / 2007-08-09 12:34
przecież te kibole Legii zdewastują każdy stadion w Polsce. A co robi I T I jako właściciel Legii ? Co chca żeby za pieniądze publiczne wybudować im staddion klubowy na 35 tysiecy kibiców. Niech ITI buduje sama dla swojego klubu ! Niech sie zrzucaja ich asy Wojewódzki, Majewski, Durczok, Sekielski, Olejnik i reszta
Sabre / 2007-08-09 12:44 / Tysiącznik na forum
Hm, jeśli przeczytasz troszkę wolniej, to zrozumiesz że:
"pozastadionowe bijatyki pseudokibiców"="politycy wyrywający sobie z łap organizacyjny sukces".
To tylko było porównanie ... .

Legia i ITI nie maja tu nic do rzeczy.
handel wyrokami / 83.21.61.* / 2007-08-09 08:59
A może by tak powołac Komisje Sledczą do spraw Euro 2012 ? A moze CBA zorganizuje szyta grubymi nicmi prowokacje przy przetargach na obiekty Euro 2012 ?
A może zwyciezcow przetargów powinien wybierać KOT Jarusia ?
Ale prasa niemiecka dostanie wspaniały prezent od Kaczorków kiedy damy pupy na Euro 2012. Beda po nas jezdzic jak na swini.
No i bracia Moskale tez cos dorzucą od siebie.
Ale poki co wazniejsze są rzekome przecieki w wymyslonej, nieistniejacej aferze. Klasztor PC traci poczucue realizmu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy