Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Euro 2012 nie musi być dobre dla wszystkich

Euro 2012 nie musi być dobre dla wszystkich

Money.pl / 2007-04-20 08:31
Komentarze do wiadomości: Euro 2012 nie musi być dobre dla wszystkich.
Wyświetlaj:
. / 2007-04-22 08:02 / ................
szkoda,ze Dziennik nie martwil sie ,kiedy Panstwo wywalalo kolejna kase na Swiatynie Opatrznosci.Nikomu do niczego niepotrzebna,ktora tez my wszyscy bedziemy utrzymywac do konca Kosciola.
No,chyba,ze przeniesiemy tam kupcow ze Stadionu.
Prawda,ze genialne???
Sami szybciutko skoncza budowe a potem jeszcze beda placic za miejsca.
cecylia / 83.17.92.* / 2007-04-20 12:51
zrezygnować z EURO przeciez nie mozna kupcom na Stadionie X lecia zabierac stadionu. On jest ICH na wieki. A pod Pałacem Kultury też muszą zostać w swoim szałasie ! Może są to obszary EKO EURO jak Rospuda ?
2wb / 2007-04-20 10:13 / Tysiącznik na forum
Jak Dziennik bierze sie za artykuly gospodarcze to poprostu rece opadaja, w tej redakcji pracuja chyba ci sami redaktorzy co w fakcie. Ten sam styl pisania artykulow i ten sam poziom . Szukanie sensacji na sile byle tylko napisac cos w odmiennym tonie co konkurencja
Marqus / 212.244.191.* / 2007-04-20 10:07
"Nie ma odrębnych środków z Unii Europejskiej na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r; pieniądze musimy wygospodarować z przyznanych nam już funduszy - powiedział premier Jarosław Kaczyński. Dodał, że Polska będzie musiała "sięgnąć" też do środków własnych."
http://finanse.wp.pl/kat,72914,wid,8826724,raportwiadomosc.html?rfbawp=1177017268.035&ticaid=1399a
bez komentarza
modliszka / 2007-04-20 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wstyd mi za autora tego artykułu..................
Większej głupoty, już dawno nie czytałam, a Polsk jak był głupi, takim chyba już pozostanie....

Polska dostanie dużego kopa do przodu, dzięki Euro i tyle...Nie mam czasu, aby rozwinąć swoją myśl...(może później) Po za tym, jak nie było stadionów, to było narzekanie i płacz, że ich nie mamy...a teraz marudzenie, że będzie ich za dużo...

Dwa raz głową w mur, a potem pomyśleć....

Do idzenia...
NoDucks / 2007-04-20 09:55
Chyba czegoś nie zrozumiałaś. Jak mawiał M. Fiedman:
"Nie ma darmowych obiadów".
O tym był ten felieton.
. / 2007-04-22 08:05 / ................
M.F. czesto bywal wlasnie na darmowych obiadach,zapraszany tu i tam jako sensacja przy deserze.
Co nie zmienia faktu,ze Jarek wyraznie sni "Sny o potedze".
Ale ma racje!!!! Ten,ktory nie ma marzen,do konca zycia bedzie nikim.
TaS / 2007-04-20 09:20 / Tysiącznik na forum
a nie uwazasz Modlisza, ze te inwestycje to wychylenie w drugą stronę? tzn teraz mamy tego wszystkiego za mało, ale z rozpedu wychylimy wachadlo za daleko?


Mi sie wydaje,ze prawda jest po srodku...
JanKS / 2007-04-20 09:57 / Bywalec forum
Zgadzam sie z modliszką. Gadanie np. o smieciach, to kompletne niezrozumienie tematu. Postawmy sprawę jasno: czy dla nas - mieszkańców Polski, to dobrze, że będzie dodatkowy najazd turystów? Czy zarobimy na tym, czy stracimy? Czy w Polsce przybędzie kapitału trwałego, dzięki któremu rośnie wydajność pracy?
Oczywiście, że nie można popadać w "hurra-optymizm" i budować stadionów jak popadnie, ale:
1. primo - brakuje nam obiektów sportowych obecnie, a dzięki EURO 2012 zbudujemy je szybciej i częściowo za cudze pieniądze (a stadionów nikt potem nie wywiezie);
2. secundo - jeszcze bardziej brak nam dróg - reszta jak wyżej
3. tertio - "najazd" turystów do "kopa" rozwojowego całej branży hotelowo-gastronomiczno-turystycznej, a skutki tego "kopa" (głównie kapitał, w tym również ten nieaterialny: PR, dobre wspomnienia z Polski ) pozostaną na długo.

A schrzanić zawsze sie da, każdą okazję, wiec pilnujmy naszych rządzących - których sami wybrali...śmy (ja akurat głosowałem na kogoś innego).

Pozdrawiam
sc / 195.82.184.* / 2007-04-20 10:32
myślę że przesadzacie z tym najazdem turystów i rozwojem branży hotelarskiej. To że przez miesiąc będzie u nas pare tysięcy gości więcej niż zwykle to nie powód do rozszerzania bazy turystycznej - bo po tym miesiącu moje "dobudowan" pokoje będą świeciły pustkami.

Nie neguję "dobroczynnego" wpływu ME2012, ale nie przesadzałbym.

Jedyne z czego się naprawdę można cieszyć, to że ze względu na EURO być może ktoś przyciśnie procedury i zostaną utrzymane terminy budowy autostrad. Wtedy spełni się moje małe marzenie by ze śląska nad morze móc pojechać na weekend. :)
Koala / 2007-04-20 08:47 / Bywalec forum
Optymizm coś zniknął? Gdzie się podziali Ci, którzy w najdelikatniejszych słowach takie opinie, jak powyżej, nazywali malkontenctwem? Cóż, w Polakach zdrowy rozsądek przychodzi najpóźniej.
TMiask / 83.25.241.* / 2007-04-20 08:46
Rząd powinien przeorientować swoją politykę gospodarczą(o ile wogóle taką prowadzi) z pro popytowej na pro podażową. Popyt przynajmiej w budownictwie mamy ogromny a zaczyna brakować materiałów i wykonawców. Jeżeli cos w tej kwesti sie nie zmieni to możemy miec po mistrzostawch małą katastrofę.
gate / 2007-04-20 08:39 / Bywalec forum
Bogatym krajom dobrze, nam źle.
Dadzą pieniądze i zabawią się za nie.
Kłopoty i odpady zostaną u nas - EURO 2012 będzie rywalizowało z naszą gospodarką , i raczej wygra bo na czele komitetu stał będzie... albo silnie umocowany ktoś.
Może jeszcze trzeba będzie klaskać ?
dziwak / 85.214.63.* / 2007-04-20 08:38
Dodam, że np. Szczecin, gdzie ta impreza bedzie widzoczna tylko w TV już powinna starać się o przydział słomy. Piękny skansen będzie. Wszystkie środki zostaną "przetransferowane" na "ważniejsze fronty robót".
Kero niezwerbowany / 87.205.72.* / 2007-04-20 08:31
I nie tylko budowlańców zabraknie jeszcze bardziej ale zabraknie takze już reglamentowanych materiałów do budowy domów.
Zastanawiam się dlaczego REGLAMENTOWANIE materiałw budowlanych nazywa się obecnie ich brakiem.
Tak jak kiedyś komuniści REGLAMENTOWALI wszystko co tylko im się udało tak teraz hurtownicy i producenci zajęli się REGLAMENTOWANIEM co jak wiadomo jest czynnikiewm KORUPCJOGENNYM.
Ale co tam mają IV RP.
Celowo piszę mają bo ja nie mam - to szambo jest mi wrogiem dlatego nie ośmielam nazywać się go moim.
Artur W / 88.199.125.* / 2007-04-20 09:43
Moj znajomy ma jedna z najwiekszych w moim woj. hurtownie budowlaną i w tej chwli dostaja materaly według wielksoci hurtowni a wiekszsoc towaru idzie na Ukraine bo tam jest wielki szal budowlany tak jak u nas teraz. Tak ze materialy to chyba z Chin tez bedziemy sprowadzac, biada tym co zaczynaja wlasnie budowac dom i nie maja jeszcze kupionych materialow

Najnowsze wpisy