Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Euro w 2012. Prezydent: To nierealne

Euro w 2012. Prezydent: To nierealne

Money.pl / 2009-02-24 10:09
Komentarze do wiadomości: Euro w 2012. Prezydent: To nierealne.
Wyświetlaj:
KAP / 2009-02-24 11:12 / Tysiącznik na forum
i ja , i ja , i ja tez cos czytalem o czyms na temat zlotówki i euro a poza tym posadzilem koege na stolku prezesa NBP wiec chyba sie znam na tym nie? na czym? no jak to na czym ? na stolkach..... -:)
albrecht_krzywy / 195.212.29.* / 2009-02-24 11:11
a mi sie wydaje ze wejscie do strefy euro jest jak najbardziej pozadane dla Polski bo kryzys kiedys sie skonczy. powinnismy przestac sie alienowac z powodu jakiejs autystycznej dumy narodowej rodem z XVII w. zamiast tego powinnismy zaczac sie bawic z innymi dziecmi w piaskownicy bo mamy potencjal zeby zrownac sie potega z trzonem Europy i ciagnac ja do przodu zamiast jak grecy, wlosi czy inni hiszpanie ciagnac sie z tylu jak smrod po gaciach.
takie "osobistosci" jakimi wypelniaja sie socjalistyczno-narodowosciowo-katolicka lewica kiepsko przebrana za prawice hamuja nas juz od 20 lat. dziwny to twor ale jest. pewnie w kazdym innym kraju nie mialby racji bytu. a u nas jest takie cos i kracze a 23% ludu slucha. a szkoda.
chcialbym zebysmy nie dali sie otumanic krotkowzrocznym zlodziejaszkom ktorych jedynym celem jest rozbijanie sie zlota karoca na nasz koszt. ale co zrobic...
marek 19.53 / 83.24.8.* / 2009-02-24 22:48

mamy potencjal zeby
zrownac sie potega z trzonem Europy i ciagnac ja do przodu
zamiast jak grecy, wlosi czy inni hiszpanie ciagnac sie z tylu
jak smrod po gaciach.


Mają przecież Euro. I jakoś im to nieszczególnie pomogło.

Sam dowodzisz, że nie w Euro rozwiązanie.

Portugalia też je ma. I co?? I kiszka.
myślcie / 83.22.128.* / 2009-02-24 11:26
Sam napisałeś , że mamy potencjał .
Po co więc ciągnąć unijny wózek , jak lżej i pewniej własny ( zwłaszcza , że jak piszesz niektórzy się opieprzają ).
" W każdy innym kraju " ( np. Austria , Niemcy , Francja )
partie faszystowskie czy faszyzujące zdobywają przynajmniej kilkanaście procent ( niestety ).
Szkoda, że 60% daje się u nas otumaniać .
Raz głosują na SLD raz na PO .
To dopiero paradoks !
albrecht_krzywy / 195.212.29.* / 2009-02-24 11:40
no bo widzisz mamy potencjal zeby byc potezna czescia Europy a na to zeby byc sami wielka potega szans nie mamy.
niestety.
ja tez bym chcial zebysmy mogli zbudowac supermocarstwo na pln-ie ale trzeba mierzyc sily na zamiary. na takiej walucie jak euro albo dolar mozna robic rozne dziwne akrobacje bo maja one za soba dosc duza jakby tu ujac... bezwladnosc polityczna i gospodarcza.
robiac takie same akrobacje na pln-ie mozna sie brzydko w************ i zabic w miesiac bo za nim nie stoi nic oprocz duzej ilosci powietrza i malej ilosci faktycznego fundamentu. zreszta to powietrze wlasnie ulatuje z wartosci zlotowki.
nie wiem moze sie myle ale odnosze wrazenie ze jestesmy skazani przez jakies najblizsze 100 lat na bycie czescia czegos wiekszego. to ja wole byc dobrowolnie czescia unii europejskiej i miec z tego jakas cywilizacje niz znowu byc prowincja caratu ruskiego i zbierac gnoj po polach.
a co do tych faszystow - racja ale kilka procent a 20-kilka to pewna roznica nie?
myślcie / 83.22.128.* / 2009-02-24 13:39
Ja zaliczam się do tych 20% .
Patriota to nie faszysta ani nawet nacjonalista .
Bliższy mi własny naród ale szanuję każdy inny .
Eurosceptyk to nie " ciemniak " , matoł , itd.
Jestem nieźle wykształcony , lekko po 40 .
Komunę pamiętam ( Michnika , Kuronia , Geremka - z ich odczytów po kościołach , byli tam chętnie przyjmowani )
W 1918 trzeba było odbudować państwo z niczego !
( trzy różne kawałki , po wojnie 1914 na dodatek )
Udało się . Zbudowano Gdynię , COK , silną złotówkę .
Trzeba tylko było mieć jakąś wizję . )
PO jej brak - Unia i nic więcej ...
Brak Ci wiary . Niemiec ( Francuz itd. ) choćby był głupi jak but
zawsze będzie przekonany o swojej wyższości .
Gorzej , że My w to wierzymy .
albrecht_krzywy / 195.212.29.* / 2009-02-24 15:00
nie interesuje mnie na kogo glosujesz - bylebys glosowal glowa i sumieniem. nie wiem po co piszesz o michniku kuroniu czy geremku. ja uwazam ze ich czas minal.
wiary akurat mi nie brak po prostu podchodze do tematu ze sceptycyzmem a nie z bezzasadnym patriotyzmem.
latwo nas sprowokowac, awanturujemy sie o wszystko i jestesmy calkowicie nieskuteczni.
zbombardowane do piwnic niemcy tez sie odbudowaly - glownie dzieki pomocy z zewnatrz. francja sama by sie nie wyzwolila spod okupacji pomimo uporu de gaulle'a w tej sprawie. itp itd.
wniosek? nikt sam sobie nie poradzi. tylko my polacy zawsze chcemy byc sami i dostajemy potem w dupe.
ja nie mam ochoty patrzec na to samo co moi dziadkowie i ich dziadkowie itd - czyli na zgliszcza rozjechanej przez obca armie ojczyzny.
chcesz zeby polska przetrwala jeszcze 1000 lat? ja tez.
tylko ze trzeba troche oddac zeby byc w stanie sie skupic na najwazniejszych rzeczach. ja sie nie pcham do europy bo ich tak kocham. ja sie pcham do europy zeby nas za 10 lat znowu nikt nie zrobil w balona. i im blizej bedziemy tym dalej od ruskich. a im dalej od ruskich tym lepiej dla nas.
KAP / 2009-02-24 11:16 / Tysiącznik na forum
alez alienacja Polski w Europie to jedyn szansa na przetrwanie tych gosci, wiec nie ma sie co dziwic. Podobni idioci juz nas urzadzili w XVIIIw w imie przedmurzy chrzescijanstwa i wolnosci frustracji na szlacheckiej zagrodzie.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-24 11:34

Podobni idioci juz nas urzadzili w XVIIIw w imie przedmurzy

Ale dzięki innym "idiotom" Polska nie zniknęła z map świata:)
KAP / 2009-02-24 12:37 / Tysiącznik na forum
w sumie jeszcze jedno genialne powstanie po styczniowym i mielibysmy z glowy...
ikaraluchyoczywiście / 213.158.199.* / 2009-02-24 16:57
nie bój pańszczyźniany. Wy jak szczury i zagładę nuklearną przetrwacie.
man13 / 2009-02-24 11:52 / Tysiącznik na forum
No tak 35 mln w kraju i 20 mln poza jego granicami.
To tak jak z Żydami.
albrecht_krzywy / 195.212.29.* / 2009-02-24 11:58
nie bo my nie mamy bomby jadrowej ;)
na nas mozna jeszcze bezkarnie napadac
Gall# / 213.158.197.* / 2009-02-24 10:54
Kłopot w tym, że Tuska nie obchodzi wprowadzenie euro (ani rubla) w 2012 ani kiedykolwiek. Celem tego bredzenia od początku jest propaganda - tłumaczenie jego prostym wyborcom dlaczego nierząd PO - zamiast cudów irlandzkich - przynosi szkody naszej gospodarce.

UWAGA UWAGA !!! Szanowi wyborcy PełO "gdybyście mieli euro, to juz dawno by były cuda że czacha dymi" !!!
- a tak to musicie najpierw mocniej zaciskać pasa i z większą wiarą i determinacją Tuska lansować :-))
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-24 11:22

Celem tego bredzenia od początku jest propaganda

Nie tylko propaganda. Głównym celem jest skok na naszą kasę. Bez tego budżet państwa się niedługo zawali, bo już nikt nie chce rządowi pożyczać:)
KAP / 2009-02-24 11:06 / Tysiącznik na forum
typowa projekcja w której PiS jest niezrównany (im wieksze wlasne fobie tym silniejszy mechanizm). Swiat wklasnych przekonan i wartosci naklada sie na postepowanie innych. Na przyklad wiara w omnipotencje spiskow io sluzb specjalnych przeklada sie na szukanie ich wszedzie i w momencie dostania sie do wladzy w wykorzystywaniu ich w dokladnie taki sposób. Wiara w Uklad powoduje megaobsadzanie swoimi kolesiami kazdej instytucji. Wiatra w 'ciemny lud' powoduyje bezczelne wciskanie g... opakowanego w retyorymke wyzszej koniecznosci. Proponuje na kolana i do Torunia -:)
man13 / 2009-02-24 11:04 / Tysiącznik na forum
Wyjaśniasz swemu beretowemu PiSuariatowi co mają myśleć?
hahahaa / 213.158.199.* / 2009-02-24 17:01
koniecznie przy pomocy pały szturmowej.
Krzysiek84 / 2009-02-24 10:52 / Bywalec forum
To dopiero prezydent woli zaszkodzić swojemu krajowi aby tylko zyskać parę punktów w sondażach.

Ostatni raport NBP na temat Euro zmodyfikowany na niekorzyść Euro (zawyżyli koszty) i tak pokazuje zdecydowaną przewagę zalet nad wadami, więc opóźnienie wprowadzenia Euro jest na szkodę Polski.

Przypomnę z raportu NBP: wprowadzenie Euro wspomoże wzrost gospodarczy o 0,7% rocznie czyli 3,9 mld USD !! Inaczej mówią każdy rok zwłoki to prawie 4mld USD strat !!
myślcie / 83.22.128.* / 2009-02-24 11:11
Może lepiej zapytać zwykłych ludzi ?
Jedź na Słowację !
Przepraszam - oni już są u nas .
Za swoje euro nie stać ich kupować u siebie .
A raporty ?
............ ( prognozy ? , 0,7% a może 1,5% , zwłaszcza teraz jak nie wiadomo co będzie jutro )
Krzysiek84 / 2009-02-24 12:33 / Bywalec forum
Nie martw się o Słowaków, ich stać na kupno towarów w ich sklepach, bo ceny się nie zmieniły tam, ale zmienił się kurs złotówki, dzięki temu u Nas jest taniej, teraz, ale jak mówię to nie kwestia podwyżek tam tylko kwestia kursu walut.
Słowacy w stosunku do Polaków bardzo się wzbogacili dzięki umocnieniu Euro.
KAP / 2009-02-24 11:21 / Tysiącznik na forum
Za swoje EUR stac ich kupic wiecej u nas. Troche bys pojezdzil bna SK i pogadal to bycs anal ich mentalnosc. Icjh populista (Fico) doprowadza do euro i tym samym wiekszej integracji z UE. Nasi populisci (PiSprezydent ) chca nas utopia nas w g.. w imie wlasnych mzonek...
myślcie / 83.22.128.* / 2009-02-24 11:38
Jak będą kupować u nas
to dla kogo będą produkować ich zakłady ?
A jak przestaną produkować to skąd wezmą to euro ?
Jak Polak nie przyjedzie na narty to kto ? Austriak ?
A my będziemy kupować na Białorusi ?
KAP / 2009-02-24 13:01 / Tysiącznik na forum
euro daje stabilnosc biznesu w dlugim okresie i taka stabilnosc to inwestycje , kontrakty na n lat. To jest podstawa rozwoju a nie wymiana przygraniczna. Jesli chodzi o turystyke, to lepsze osrodki i tak beda dobra i tania oferta dla Niemców czy Austriaków a gorsze spuszcza z tonu (ostatnio stali sie nieco drodzy). by mogli przyjezdzac i Wegrzy i Polacy I Czesi (za 10-15 EUR/os/noc w pensionacie). Czyli Slowacy zajma sie przyziemnym zyciem , interesami i ew oszczedzaniem zamiast górnolotnymi ideami. Zgadnij kto na tym wyjdzie lepiej?
myślcie / 83.22.128.* / 2009-02-24 13:54
Chińczycy i inni euro nie mają
a cały świat do nich fabryki przenosi
( pooglądaj swój komputer , markową kurtkę itd. )
Co do Słowaków ........
............. pożyjemy , zobaczymy
albrecht_krzywy / 195.212.29.* / 2009-02-24 15:08
no tak tylko ze u nas jest tania sila robocza a u nich jest niewolnictwo. kazde imperium budowane jest rekami niewolnicy.
ba mozemy nawet byc lepsi od nich i zapracowywac naszych niewolnikow na smierc - oszczednosci beda jeszcze wieksze ;)
Ori / 130.60.28.* / 2009-02-24 11:10
No to ,gdzie ten wzrost w strefie euro?
unia / 77.91.23.* / 2009-02-24 10:37
Dla mnie jasne że nie realne i nie potrzebne.
Zreszta po wypowiedzi panicznej rządy o jak najszybszym wejsciu do euro zaczeła się spekulacja.
Polak zdecydowanie pracuje wydajnie
, oczywiście mowa o około 60% pracujących, znam zachód.
tylko umacnianie się naszej waluty jest realne, kto inaczej myśli to jest tepak lub spekulant.
KAP / 2009-02-24 11:21 / Tysiącznik na forum
Spekulacja trwa od roku . nie spij tyle...
maliniak / 213.25.17.* / 2009-02-24 10:37
Z wprowadzeniem Euro pezydent z bratem czekan na smierc swojej matki. Jej najbardziej bedzie nie na rekę. Starsza kobieta z pewnością nie bedzie sobie radzić z przelicznikiem. Miłość do matki przez Prezydenta droższa niż dobro ojczyzny!?
KAP / 2009-02-24 11:22 / Tysiącznik na forum
zostaw matke w spokoju z laski swojej.
Munger / 85.221.218.* / 2009-02-24 10:29
Co za oszołom. Narodowa samodzielność. Widać tę samodzielność teraz, kiedy byle bank zagraniczny rzuca naszą walutą, długami rodzin, kondycją firm, zadłużeniem państwa z kąta w kąt, jak niegrzeczne dziaciaki zdechłą kurą na podwórku. Narodowy, to mamy język, hymn i godło. I właściwie wystarczy. Wszystko inne narodowe, to tylko przyczyna wojen, czy to militarnych, czy ekonomicznych, a te, to dla nas na ogół "torba" (no i dużo bohaterstwa, oczywiście, za które można rozdawać pośmiertnie ordery i o którym można filmy kręcić).
KAP / 2009-02-24 11:23 / Tysiącznik na forum
narodowa samodzielnosc to dla PiS samodzielnosc Kaczynskich.
lolo_antyfasciolo / 83.5.240.* / 2009-02-24 10:28
Czy ktoś mógłby mu doradzić milczenie?
wer213d / 193.219.28.* / 2009-02-24 10:20
to nierealne w głowach CIEMNYCH i oGRANICZONYCH ludzi!!
KAP / 2009-02-24 11:24 / Tysiącznik na forum
nie tylko. nie kazdy sledzi wiadomosci ekonomiczne. jesli ktos sie nie zna na ekonomii to nie jest ani ciemny ani oghraniczony
myślcie / 83.22.128.* / 2009-02-24 10:53
Sam jesteś ciemny i ograniczony .
( musiałem to napisać - przepraszam )
Jak coś kupujesz , a sprzedający wie, że koniecznie chcesz to kupić , ba ... ty jesteś przekonany , że musisz kupic - to jaka jest twoja sytuacja ?
Jaki wynegocjujesz KURS tego euro ?
To tylko jedna z przyczyn dlaczego " NIE "
i dlaczego " NIE " szybko .
Popatrz też co pisze NIEUFOLUDEK .
Myśl samodzielnie .
unia / 77.91.23.* / 2009-02-24 10:28
po co się wysilasz tępaku. Pozwól innym zkomentowac te wymioty.
fur / 85.237.180.* / 2009-02-24 10:09
temu Panu już dziękujęmy, niech się zajmie historią koscioła w Polsce, a nie ekonomią.
kolanko / 2009-02-24 10:21
on nie zdaje sobie sprawy , ze wybrali ich dla jaj? .jak i caly PIS(ptaki i sepy):kurski, gesicka,kruk, zeby tylko ptasiej grypy nie wywolali
Jakub4343 / 79.186.95.* / 2009-02-24 10:17
I po takiej wypowiedzi Złoty w dół! Naprawdę nie można się powstrzymać?
antybern / 62.233.251.* / 2009-02-24 10:23
co niektórzy powinni dać na luz - po co w ogóle publikować takie wypowiedzi powinniśmy (rząd) wspierać naszą gospodarkę jak możemy, a tu co innego rząd - co innego prezydent - łatwo jest być bohaterem w czasach łatwych trudno w kryzysie - czasem trzeba ze sceny zejść (zwłaszcza jak się nie ma wiedzy)
Nieufoludek / 93.96.114.* / 2009-02-24 10:21
A wy zajmijcie się czyszczeniem butów. Po co euro? To coś lepszego niż złotówka? To gospodarka decyduje o pieniądzu a nie odwrotnie (tylko nie mówcie o dodrukowywaniu, bo euro też można dodrukowywać). Jeśli złotówka spada, to oznacza tylko, że wraca do swojego normalnego kursu z przełomu 2006 i 2007. Naprawdę patrząc na te dziury w drodze i rudery w centrach miast myśleliście, że Polska jest potęgą gospodarczą prężnie się rozwijającą. Chyba pęknę ze śmiechu. Żadne Euro. Wpierw podstawy, czyli uczciwość i praca. Potem zabawy walutą.
lolo_antyfasciolo / 83.5.240.* / 2009-02-24 10:30
Uczciwościo i praco ludzie sie bogaco...
Albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo robisz to na zlecenie... Nie wykluczam ignorancji...
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-24 10:26
co to jest "złotówka"?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy