Forum Forum finansoweKredyty

expander / open finance

expander / open finance

informix_2006 / 2007-01-03 08:04
Witam,
ktoś z Państwa brał kredyt mieszkaniowy za pośrednictwem open finance lub expander ?
Co o nich sądzicie ? Mają dobrą ofertę ? Opłaca się wziąć kredyt za ich pośrednictwem ?
Co sądzicie o kredycie w CHF z możliwością inwewstowania różnicy (CHF i PLN) w jakiś fundusz ?
Wyświetlaj:
Urszula1130 / 81.210.16.* / 2013-08-28 09:24
W zeszłym roku z mężem korzystaliśmy z Usług Open Finanse. Wg. naszego rozeznania oferowali nam najkorzystniejsze warunki i poprzez właśnie Open Finanse wzięliśmy hipotekę na mieszkanie.
warunki korzystne, rata nizsza niz porównywalismy w innych bankach, doradcy bardzo kompetentni, także my jestesmy bardzo zadowoleni
dżogurt / 89.76.55.* / 2013-08-28 21:30
Znacie jakieś dobre oddziały Open Finance w Wawie?
dksidifu / 94.254.132.* / 2010-08-17 15:57
sprawdź tutaj:

http://kredyt-na-mieszkanie.blogspot.com/
paranoja / 109.243.219.* / 2010-08-16 23:48
napis malutkim drukiem pod reklama kredytu mieszkaniowego za 353 zł. wyjaśnił mi wszystko:-))) Jak jesteś bogaty i masz kupe kasy na wkład wlasny to na pewno sie oplaca. Pytanie czy na pewno tobie?
"Podana rata kredytu jest wyliczeniem przykładowym dla kredytu hipotecznego w walucie euro udzielonego na okres 40 lat dla kwoty 100 tys. zł. Oprocentowanie o zmiennej stopie 2,91% (marża 2,3% + EURIBOR 3M 0,61% na dzień 2.02.2010 roku), pod warunkiem udziału własnego kredytobiorcy 71%, gdzie wyliczony według procedur banku dochód gospodarstwa domowego kredytobiorcy nie jest mniejszy niż 8.000 zł netto. Przykładowe wyliczenie nie uwzględnia ryzyka kursowego. Szczegóły u Twojego doradcy Open Finance."
klient tego i tego / 81.190.158.* / 2010-03-01 22:39
Otóż powiem wszystkim których ten temat interesuje a maja juz dosyć głupio-mądrych wypowiedzi na forach.
Open Finance to grupa kapitałowa Noble Banku - czyli Getin/Noble/Metro.
Przy wizytach u tego doradcy nalezy wiec uważać na polecane przez nich oferty. Nie znaczy że musi byc to jeden z tych banków. Z tego co wiem to doradcy są tam wynagradzani w równy sposób niezaleznie od tego jaka oferte wybiorą klientowi.

Expander - jako jedyny ma w samej nazwie NIEZALEŻNY doradca - i to chyba jest prawda gdyż nie ma za sobą wiekszościowych udziałów zadnego z banków. Jego włascicielem jest Innova Capital wiec zaden bank czy instytucja finansowa. Doradztwo jest obiektywne a doradcy sa wynagradzani w tej samej stawce niezaleznie od banku który wybieraja dla klientów. W moim doświadczeniu bardziej rzetelna obsługa i mniej wciskania. Byc może doradcy nie maja takiego cisnienia na robienie planów - jak to ma miejsce w open.

Dodam tylko że zaciagałem kredyt w expanderze i bylem bardzo zadowolony - z tego co porównywałem na własna reke - zaproponowali mi najlepsza w tamtym moencie oferte. Jakiś czas póżniej korzystałem z opena - lokaty itd. - też pozytywne wrazenia. lokata najlepsza na rynku a obsługa ok.

Reszta firm doradztwa - odpada. tam własnie doradcy są wynagradzani w różnym stopniu w zalezności od banku i to oni psuja wizerunek rynku.
Powiem tak - jezdzisz samochodem? nie chesz chrzczonej ropy czy benzyny - tankuj na markowych stacjach. tu jest to samo. z ta róznicą ze te markowe stacje są tylko dwie.
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-03-02 00:08
Powiem tak:
"Open Finance to grupa kapitałowa Noble Banku (..)"

Głupotę gadasz, nie są wynagradzani w równy sposób. Muszą sprzedać miesięcznie odpowiednią ilość ofert Noble, bo inaczej dostają liche wynagrodzenie, w tym również z innych banków.

"Expander - jako jedyny ma w samej nazwie NIEZALEŻNY (..)
Głupotę gadasz, są różne stawki, dla różnych banków i plany sprzedażowe też są oraz ciśnienia - wiem, pracowałem. Nie licz na to, że doradca jest w tych firmach doradcą, bo jest sprzedawcą. Przedstawić ofertę i porównać jesteś w stanie sam z porównywarek w Internecie. Doradca jest głównie od tego, żeby zaplanować z Tobą kredyt i dobrać go oraz Ci podpowiedzieć co i jak zrobić, tego w Expanderze nie dostaniesz, bo tam nie uczą doradzać tylko sprzedawać. Miałem takie przypadki, że nie potrafili tam dobrze policzyć zdolności i poprawiałem po nich ewidentnie popsute kredyty.

Ja pracuję w reszcie firm doradztwa kredytowego, po tym jak przerobiłem wielkich tego rynku. Jest znacznie lepiej i tak masz rację różnie banki płacą. Mógłbym te 200-500 PLN więcej zarobić i nie liczyć się z klientem. Problem w tym, że nie mam oddziału do którego można wejść z ulicy i bazuję tylko na poleceniach. Co bezpośrednio przekłada się na fakt, że wolę odpuścić te 200-500 PLN, po to żeby zadowolony klient podesłał mi 2,3 następnych i stał się wielbicielem mojej obsługi. Dodatkowo trafiając do mnie nie jesteś anonimowy, bo zawsze ktoś Cię anonsuje. Nie zasłaniam się szyldem, a pracuję nazwiskiem i wyrabiam sobie markę, co wymaga ode mnie dużo więcej zachodu. U dużego doradcy, jak w banku, jesteś jednym z 10 klientów dziennie. Mógłbym Ci takich porównań i historii przytoczyć z 50, tylko nie ma sensu, bo ty już wiesz najlepiej ;)

Konkluzja jest taka, że nie da się kredytu hipotecznego porównać do tankowania na stacjach benzynowych, bo jest to nie adekwatne. Tu i tu zatankujesz w tym samym banku (chyba, że doradca chce cię naciągnąć na co masz w obu przypadkach takie same szanse), pytanie co zrobisz potem i kto Ci powie jak dobrze wyjeździć tą benzynę oraz kto będzie miał większe ciśnienie, żeby Ci to lepiej wyjaśnić. Jak chcesz możesz ze mną podyskutować prywatnie. Przedstawisz mi jak szła rozmowa i co się dowiedziałeś, dlaczego sądzisz, że dostałeś najlepszą ofertę, a ja Ci wyłożę czego na pewno nie wiesz i z czym Ci ściemniono.
wspoczuje klientom open finance / 79.188.156.* / 2009-12-04 10:01
open finance to klamcy i oszusci... nie podpisujcie umow przedwstepnych dopoki nie zobaczyie umowy z bankiem, a po drugie weryfikujcie umowy bo stosuja duzo niedozwolonych klauzul.. wszystko co mowia mija sie z prawda w momencie podpisywania umowy...!!!!!!!!!!!!
E. / 79.188.52.* / 2009-04-29 10:51
witam,
a co w przypadku gdy żaden z banków w których były składane wnioski o kredyt nie udzieli tego kredytu?? Czy expander ponosi za to jakąś odpowiedzialność?? Bo przez niego jestem około 12 tyś. do tyłu, ze względu na zwerwanie umowy z developerem...
Czy można domagać się jakiegoś zadośćuczynienia od expandera???
rozczarowana / 212.76.37.* / 2008-10-14 20:27
Witam,
Ja mam niestety zupelnie odmienne doswiadczenia z Open Finance. Wyszlam z zalozenia, ze taki doradca to same korzysci: zna oferte, na biezaco ma kontakt z bankami, nie bede musiala sama biegac od banku do banku, tylko ew. dostarczyc do doradcy niezbedne dokumenty.... bardzo sie pomylilam z mojej ocenie. Zalatwianie kredytu refinansowego (hipotecznego) trwalo od konca lipca, po dzis dzien. Dzis cala sprawa chyba juz odejdzie niestety w przeszlosc, bo z uwagi na obecna sytuacje Nordea obnizyla kwote kredytu z 300 do 264 tys.... przez ponad 2 miesiace ciagle jakies dokumenty do uzupelnienia itp... oczywsicie, bank moze tego wymagac, ale mialo byc o OF, otoz Pani doradca zupelnie nie wykazywala zainteresowania tematem, zawsze jak mi sie udalo do niej dodzwonic (czesto nie odbierala po prostu telefonow i nie oddzwaniala) to "juz wlasnie miala zadzwonic do analityka", bywalo, ze przez 3 dni z rzedu nie moglam sie z nia skontaktowac, nie odbierala telefonow, nie odpowiadala na maile.... Podsumowujac moja wspolprace z OF moge tylko powiedziec, ze korzystanie z ich uslug to byl ogromny blad i ja osobiscie juz nigdy nie skorzystam z tego typu uslug... widocznie prowizja od kredytu nie dla kazdego doradcy jest wystarczajaca motywacja do zaangazowania sie w prace... 2,5 miesiaca po prostu zmarnowane... a kredytu jak nie bylo tak nie ma, nie wspomne o stresie jaki sie z tym wiazal.... generalnie NIE POLECAM OPEN FINANCE!!!
gonzo44 / 193.111.236.* / 2010-03-08 17:58
i wychodził nad ranem??:)) hehe
dianna / 193.22.252.* / 2008-10-08 10:36
Witam
w tamtym roku brałam kredyt poprzez OF. Dostałam mobilnego doradcę, który przyjeżdżał do mnie nawet po 21.00. Załatwiał wszystkie potrzebne dokumenty. Mieliśmy z mężem kupić na początku inne mieszkanie i odradził nam, że na to mieszkanie nie dostaniemy kredytu, znaleźliśmy inne, załatwił rzeczoznawcę i potem jak były schody to przyśpieszył całą procedurę i kredyt otrzymaliśmy w 4 tygodnie. Bardzo miła o rzetelna obsługa. Zaoferował nam chyba z 6 banków, wnioski złozyliśmy w 3 bankach. Gdyby nie doradca mobilny nie udałoby nam się tak szybko załatwić kredytu. Praktycznie nie latałam po bankach, nie musiałam się zwalniać z pracy, spotkania w banku były już umówione. Cała obsługa zapięta na ostatni guzik. Doradca Mobilny byl z Wrocławia a mieszkał w Jaworzynie Śl.
marek13 / 89.78.45.* / 2008-03-29 15:58
ja brałem kredyt za pośrednictwem OF. Kredyt na 30 lat w CHF. Cierpliwie i rzetelnie wyjaśnili mi wszystkie koszty, opłaty prowizje związane z kredytem. Nawet polecili notariusza dzieki ktoremu miałam zniżkę. Był to mój pierwszy kredyt hipoteczny więc byłem zupełnie zieolony w tej sprawie. Trafiłem na bardzo miłą Panią - Dorotę Matuszyńska i musze przyznać ze byłem bardzo zadowolony z obsługi. Decyzje dostałem w ciegu 10 dni a cały kredyt załatwiłem w 4 tygodnie. Pozdrawiam
zuza131 / 2008-07-20 12:29
No to ja mam pecha, czekam 2 miesiące na odpowiedź z OF , właściwie jedna już była ale zmienili sobie kwalifikacje z lokalu mieszkalnego na pokoje do wynajęcia... i rata wielka i mniej o 100tyś, nie jestem zadowolona to z jednego banku z a z drugiego bez echa:( to dość irytujące. A czas leci!!!! A to nie mały kredyt hipoteczny.
AniaKarol / 78.133.199.* / 2008-08-22 18:32
My tez mielismy pecha, bralismy kredyt za posrednictwem OF zajelo to ponad dwa miesiace, malo tego pan doradca wprowadzil nas w blad, po pierwsze nie potrzebnie czekalismy na rzeczoznawce (nie wiedzial ze ten bank nie ma rzeczoznawcy czekalismy tydzien) po drugie oplaty okolokredytowe( powiedzial ze mozemy skredytowac a okazalo sie ze ten bank nie kredytuje oplat od kilku dobrych miesiecy), z gadki byl dobry ale tylko z gadki bo wiadomosci ktore posiadal byly na mierna z dwoa minusami. Nie polecam.
My tez mielismy pecha, bralismy kredyt za posrednictwem OF zajelo to ponad dwa miesiace, malo tego pan doradca wprowadzil nas w blad, po pierwsze nie potrzebnie czekalismy na rzeczoznawce (nie wiedzial ze ten bank nie ma rzeczoznawcy czekalismy tydzien) po drugie oplaty okolokredytowe( powiedzial ze mozemy skredytowac a okazalo sie ze ten bank nie kredytuje oplat od kilku dobrych miesiecy), z gadki byl dobry ale tylko z gadki bo wiadomosci ktore posiadal byly na mierna z dwoa minusami. Nie polecam.
peef / 2008-02-17 00:23
Witam, jestem tzw "małym" pośrednikiem finansowym. Moi klienci zawsze wracają, obsługuję klienta od początku do końca jeśli chodzi o uzyskanie kredytu, później po kilku miesiącach kontaktuję się kontrolnie z pytaniem czy wszystko jest ok jeśli chodzi o kredyt - zazwyczaj słyszę - Tak, poza tym, że muszę płacić raty. A jeśli nawet nie wracają to wiem, że pewnego dnia zadzwoni telefon z pytaniem, czy może się ze mną spotkać ich znajomy co jest bardzo miłe. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pracuję to się ze mną skontaktuj 664744410 lub gg 2323478.
tera / 89.76.74.* / 2009-02-16 21:06
w expanderze też tak mówią
Dorian B. / 83.11.88.* / 2007-11-16 18:39
Bardzo dużo prawdy jest w tym, co napisali już moi poprzednicy. Pracowałem zarówno w Expanderze i OF i doskonale wiem jak to z ich niezależnością jest :)
Jednak najważniejszą kwestią jest osoba, która ma prowadzić naszą sprawę!!! Nieważne czy to Exp czy OF czy też inny duży pośrednik. NAJWAŻNIEJSZY jest doradca - jeśli potrafi znaleźć się w gąszczu ofert, będzie zaangażowany w sprawy klienta i pomiędzy klientem a doradcą będzie "chemia" to wszystko zakończy się pomyślnie. Wiem o tym, bo niejednokrotnie spotykałem się z klientami, z którymi nie było tego "czegoś".
jestem / 193.19.213.* / 2008-01-30 12:01
myślę że nie chodzi o żadną chemię tylko czy jesteś w stanie tak poprowadzić sprawę Klienta jak dla siebie samego - to jest ważne. W gąszczu
piotr29 / 83.20.62.* / 2008-01-15 23:19
mozesz sie ze mna skontaktowac ? piotrpoz@o2.pl lub gg2934608. szukam wlasnie kogos kto tam pracowal lub pracuje. dzieki pozdrawiam
niezadowolony / 80.55.113.* / 2008-01-07 21:28
Załatwienie kredytu to nie miłość, tylko praca konsultanta dla klienta za niezłą prowizję, więc nie wciągałbym żadnej chemii ;-)
MONIKA242 / 89.76.90.* / 2007-11-01 17:32
Mam duże duze watpliwosci jesli chodzi o obiektywizm firmy doradczej OPEN FINANSE, która wg mojej opinni współpracuje z KredytBankiem. Pracownicy posiadają błędne albo zbyt optymistyczne informacje usług tega Banku, lub celowo wprowadzają w błąd. Świadczy o tym zaniżanie stawek w opłatach bankowych i oprocentowania nadpłat kapitału.
MONIKA1111 / 89.76.90.* / 2007-11-01 17:30
Mam duże duze watpliwosci jesli chodzi o obiektywizm firmy doradczej OPEN FINANSE, która wg mojej opinni współpracuje z KredytBankiem. Pracownicy posiadają błędne albo zbyt optymistyczne informacje usług tega Banku, lub celowo wprowadzają w błąd. Świadczy o tym zaniżanie stawek w opłatach bankowych i oprocentowania nadpłat kapitału.
Jagoda77 / 83.243.106.* / 2007-09-13 01:39
2 lata temu brałam kredyt hipoteczny za pośrednictwem Expandera.To był mój pierwszy kredyt w życiu.Miesiąc temu wzięłam kredyt refinansowy za pośrednictwem Goldenegg - bez porównania. Głównie dlatego, że Goldenegg nie pobiera żadnych opłat za swoje usługi - pewnie dlatego, ze jak ktoś już wczesniej pisał nie jest częścią żadnego banku, tylko niezależną firmą. Jak jest z Expanderem, wszyscy wiemy. Zdecydowanie polecam Goldenegg.
długo_w _branży / 195.69.80.* / 2010-12-09 10:01
o jakich opłatach w expander ty mówisz? w expanderze mają prowizje wypłacane od wolumenu. młodsi doradcy mają 0,1% a starsi 0,4%. OF i Expander to jedyne firmy doradztwa na których usługi warto zwrocić uwagę. Reszta to właśnie sprzedawcy. mają zero podstawy a prowadzenie działalności kosztuje więc jak nie sprzedadzą nic to nie mają na życie. Szkolenia maja głównie z tego jak wyciagać polecenia i jak OMAMIĆ klienta żeby myślał, że lepszego doradcy nie znajdzie.
gogolito / 90.156.26.* / 2007-09-14 11:03
Ja również doradzałbym "małych" pośredników. Posiadają oni oferty wszsytkich liczących się banków hipotecznych i równiez dzielą sie wypłata z bankiem a nie kosztem klienta. Ciekawym rozwiązaniem jest hipotekaplus.pl. Profesjonalna obsługa i myśle że dobry pomysł na firme i mają przed sobą przyszłośc.
mandragon / 83.24.153.* / 2007-09-13 15:01
no niestety, jesli jakas firma jest czescia banku traci obiektywnosc. taki lajf. dlatego trza korzystac z niezaleznych doradcow.
pietrolino / 89.76.196.* / 2007-09-12 14:43
open i expander to firmy, ktore dzialajac w interesie banku traca swoja niezaleznoc no i usluga,z tego co wiem nie jest bezplatna, jesli korzystacie z goldenegg, oni jako niezalezni, nie dzialaja w interesie zadnych bankow, wiec pracuja tylko dla klienta,a zarabiaja na prowizji z bankow w rezultacie nie biorac od klienta zlotowki.
bartollo / 193.238.13.* / 2007-09-12 16:25
No i tym samym też tracą niezależność...
Chyba że są na prowizji WSZYSTKICH banków w Polsce...
Ale w to akurat śmiem wątpić !
"Bezpłatni" doradcy to na ogół są podedukowani handlowcy
Jaki oni maja pogląd rynku, skoro nie wszystkie banki im płacą prowizję? Czyje usługi mi zaproponują: Banku A od którego mają prowizję czy banku B (bez prowizji- w ramach Caritas Polska ???) ?
To tak jakbyś przyszedł kupić u mnie samochód średniej klasy. Chciałbyś np. niemiecką markę bo niby solidne. Ja mam prowizję od aut francuskich. Zgadnij do jakiej marki cię przekonam, pokaże, wyjaśnie opowiem, wyliczę i przewiozę. Oczywiście wszystko "bezpłatnie". A na samochodach mogę się znać tyle ile mnie nauczyli na firmowym szkoleniu.
Widzisz analogię?
Także myślcie o swoim i nie dajcie się doić
pozdrawiam
Bieniek / 2008-04-05 10:29
Znasz się tak na ustaleniach bank-> pośrednik, co na robieniu świeczek z wosku w uszach. Nie będę polemizował. Jeśli komuś pomaga wyjście na balkon i szczekanie na księżyc niech to robi.

Za kredyt u pośrednika zapłacicie w większości przypadków tyle samo, a czasami mniej. To że bank nie ma prowizji (mBank, GE Money Bank, Fortis), nie znaczy że doradca pracuje za darmo, bo nikt nie pracuje. Jest jedna różnica między sprzedawcą w banku a sprzedawcą niezależnym. Ten w banku nie będzie się chwalił słabymi stronami oferty. Temu niezależnemu zależy na tym, żeby to zrobić przez niego.

Ktoś napisał w tym temacie, że najlepiej iść do małego pośrednika - nieprawda.
Wszystko zależy o człowieka. Wszędzie można trafić na oszołomów, w bankach też :)
niezadowolony / 80.55.113.* / 2008-01-07 21:37
Całkowita racja, calkowicie sie zawiodłem na OF, ztracza czasu i nerwów. Zmożliwościami internetu człowiek sam jest w stanie sprawdzić jaki bank wybrać i jaką walutę( fora, kalkulatory). Można iść samemu do wybranego banku i skorzystać z jeszcze większych promocji( bank nie musi płacić prowizji pośrednikowi). Szczerze odradzam wszelakich pośredników.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: