Forum Forum prawneCywilne

facebook oczernianie i nekanie

facebook oczernianie i nekanie

tvntrwam / 2013-02-25 09:12
moja byla kolezanka z ktora jestem teraz na "sciezce wojennej" wpadla na pamysl wrzucania jakis sprosnych rzeczy na facebooka oraz oznaczania mnie na nich. Posiadamy wielu wspolnych znajomych i mimo ze ja ja zablokowalam, to pozostali nasi znajomi widza to co ona wkleja. Zglaszanie facebookowi skutkuje chwilowym blokowaniem postu, z czasem pojawia sie kolejny. Co mam zrobic aby przestala mnie nekac i oczerniac?
Wyświetlaj:
Xydd / 89.98.74.* / 2014-02-05 04:34
Witam,
mam prolem w Holandii z rasizmem, nekaniem i doslowna adoracja wszystkich, ktorzy nie sa polakami...

mianowicie
pracuje w jednej takiej firmie, juz prawie 2 lata, dostalem ostatnio 3 "oficial warning"
(w ciagu miesiaca)
(przy nastepnym zwolnienie z kontraktu),

pierwszy, za odmowienie pracy, przy wymiarze czasu pracy pol etatu, po wypracowaniu ponad umownego czasu, (az do)30h pracy, w danym tygodniu.

drugi, za nie zaakceptowanie jednego dnia pracy(grudzien), z powodu tygodniowego opuznienia w przeslaniu planu.
(wedlog kontraktu, musi byc minimum 2 tygodnie wyprzedzenia)

trzeci - tu jest wieksza komplikacja,
gdyz dostalem (na papierze) oszczerstwo, iz wyzywalem superwajzora od "hitlera",
Co jest nie prawda,
jest 2 swiadkow tej rozmowy...

Nastepnie, poniewaz pracuje "w terenie", czasami jezdze prywatnym autem, po kazdej trasie, zostaje obciete "x" Km, z przejechanej trasy.

takich sytuacji jest naprawde wiecej...
co powinienem zrobic?
prosze o porade na xydd@wp.pl
astrolot / 2013-06-17 09:24
Można to kwalifikować jako art. 190 a - czyli nowy popularny stalking, ewentualnie jako wykroczenie z art. 107 kw

Art. 190a

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
gulekws / 2013-02-25 13:49
moze zagroz jej ze jak dalej bedzie sie tak zachowywac to po prostu pojdziesz z tym na policje, zoabczysz, ze odrauz jej mina zrzednie
emteu / 2013-02-25 12:58
to obierz inna taktyke, nie zglaszaj postow ktore ona wkleja tylko zglos ta osobe, dodatkowo mozesz sobie porobic zrzuty ekranu na komputer i mozesz skontaktowac sie z polskim biurem facebooka w warszawie, tam napewno Ci doradza co z tym zrobic

Najnowsze wpisy