Forum Forum dla firmKsięgowość

Faktoring to dobre rozwiązanie? Co myślicie?

Faktoring to dobre rozwiązanie? Co myślicie?

faktoringowiec / 62.87.248.* / 2007-08-23 10:08
Witajcie,

Zastanawiam się nad skorzystaniem z faktoringu. Wydaje mi się, że może to pomóc mojej firmie. Czy ktoś z was już korzystał z tej usługi? Ma może jakieś sugestie lub uwagi? Jestem bardzo ciekaw.

Ostatnio dużo czytałem na ten tam tutaj i wszystko wygląda pięknie, a jak jest praktyce?
http://www.ipo.pl/faktoring/faktoring/

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Merrunia / 95.160.19.* / 2019-12-05 12:06
Jeśli chodzi o SMEO to jak ktoś jest klientem Taxomatic (co nie jest trudne - wystarczy założyć darmowe konto na miesiąc a potem usunąć) to płaci niższą prowizję w tej chwili to 17%, więc trochę to jest.
Link nie jest widoczny na ich stronie: https://smeo.pl/taxomatic/
Sylwia887 / 94.75.116.* / 2019-12-06 16:50
Obniżka o 17% to nie taka duża promocja, miewają wieksze, polecam zadzwonić i potargować się. Ja tak zrobiłam ;)
tenko254 / 94.254.169.* / 2019-10-20 10:42
Ja polecam NFG, bo szybko działają.
Aladyn / 185.161.93.* / 2019-09-13 18:31
Dobre, niedobre. Jak masz dobrą księgowość to niczym się nie trzeba martwić i dla mnie osobiście to jest rozwiązanie wszystkich finansowych problemów każdej firmy. Nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba. Polecam Gamę z Myśliborskiej. Znakomite podejście do klienta.
magda369 / 37.47.46.* / 2019-08-28 15:43
Jak to w teorii założenia bardzo dobre, jednak po drugim okresie rozliczeniowym z firmą faktoringową zdecydowanie nie polecam.
Faktoria - firma, która inaczej przedstawia zasady współpracy inaczej działa.
Kilka głównych problemów :
1. Umawiamy się z faktorem na limit kwotowy dla finansowanych faktur od tego płacimy prowizję , teoretycznie są to środki do wykorzystania ale jest to limit, który faktor dzieli sobie na naszych kontrahentów wg. własnego "widzimisię" i środki które teoretycznie mamy zapewnione są do wykorzystania tylko wirtualnie, niby są ale na koncie ich nie zobaczymy, zobaczymy za to opłaty, które pobrał od niego faktor.
Przesunięcie lub zwiększenie limitu dla kontrahenta graniczy z cudem, nam się to nie udało, czyli wykorzystać tego za co zapłaciliśmy nie możemy.
2. Dopiero przy podpisaniu umowy dowiedzieliśmy się, że cesja dla naszych kontrahentów obejmuje wszystkie wystawione przez nas faktury! Obojętnie czy chcemy korzystać usług faktora dla danej faktury czy nie, pieniądze wpływają do niego a my możemy grzecznie prosić o ich zwrot o ile wcześniej za to zapłacimy.
3. Jeśli chcemy odzyskać pieniądze wpłacone przez naszych kontrahentów do faktora musimy wprowadzić faktury je do systemu, nawet te niefinansowane, faktor naliczy sobie opłaty od ich wartości brutto.
4. Finansowanie faktur odbywa się na zasadzie - ta fakturę Państwu sfinansujemy a tą nie bo tak nam się podoba, nie musimy się tłumaczyć , jest taki zapis w umowie.
5. Obsługa - oddzwonimy do Państwa w przeciągu 15 minut... , napisali Państwo maila - odpiszemy w ciągu 2 dni roboczych ( jak nie zapomnimy )
6. Informacje w systemie - w każdej zakładce coś innego, Finansowanie- spłacone, prowizje i opłaty - spłacone, jednocześnie wychodzą do kontrahentów wezwania do zapłaty, tak rzetelna instytucja finansowa buduje obraz solidnego partnera, dla uzupełnienia za korzystanie z systemu ponosimy opłaty , nieważne czy dane w nim widniejące są rzetelne, czytelne lub wprowadzone przez faktora w sposób umożliwiający korzystanie z niego.
7. Umowę można rozwiązać teoretycznie bez opłat po trzech miesiącach od podpisania umowy tzn. że wypowiedzenie można złożyć dopiero po trzech miesiącach i zapłacić za dodatkowe 2 miesiące , jeden w którym składamy wypowiedzenie bo rozpoczyna ono swój bieg na koniec okresu w którym je składany i jeden będący miesięcznym okresem wypowiedzenia. W przypadku kiedy złożymy wypowiedzenie w trakcie pierwszych trzech miesięcy od podpisania umowy z zachowaniem oczywiście umownego okresu wypowiedzenia ( 30 dni) to faktor i tak ma prawo do naliczenia opłat karnych.
Ocenę pozostawiam Państwu, osobiście następnym razem zastanowię się 5 razy zanim podpiszę cokolwiek z jakąkolwiek instytucja finansową.
Anna135 / 37.47.41.* / 2019-09-10 20:45
Ja również mam złe doświadczenia z Faktorią.Pieniądze rzeczywiście rozliczają jak chcą i chociaż korzystam jeszcze z tego rozwiąznia to chyba podziękuję bo to w zasadzie wolna amerykanka.Potwierdzam wszystkie Pani spostrzeżenia.Pozdrawiam.
emmka / 5.173.96.* / 2019-05-02 00:23
Jak się ma problem z dłużnikiem to nie ma co liczyć na faktoring tylko od razu składać pozew do sądu. U nas każda taka sprawa idzie do Kancelarii Ultimatum i już nie raz udało się im całe pieniądze odzyskać dla nas
wiktorw782 / 5.173.232.* / 2019-04-09 15:34
Faktoring oferuje biuro rachunkowe TAX SAFE w Gdańsku, polecam bardzo konkretna firma
sadinternetowypl / 82.214.142.* / 2018-08-14 14:21
Faktoring jest dla firm zombi, które nie dostaną kredytu w banku. Lepiej od razu składać pozew o zapłatę https://sadinternetowy.pl/ jak dłużnik nie płaci niż brać faktoring czyli wysoko oprocentowany kredyt.
sosin87 / 31.179.155.* / 2018-08-02 19:26
Faktoring dobra rzecz. Ja już od ponad roku się regularnie podpieram faktoringiem z nfg i jakoś dalej ciągnę ten swój biznes. Inaczej pewnie by kiszka była...
Gagarina / 185.234.233.* / 2018-07-23 10:44
Ja tez myślę o takim rozwiązaniu w firmie. Przeczytałam więcej na ten temat na tym blogu https://intaxo.pl/blog/factoring-szansa-na-szybkie-otrzymanie-zaplaty i się przekonałam do tego rozwiązania.
artur212 / 185.93.94.* / 2018-07-14 14:22
Faktoring bardzo dobre rozwiązanie. Ja od prawie roku regularnie się wspieram faktoringiem i moja firma całkiem nieźle się trzyma.
pioter692 / 37.8.230.* / 2021-05-16 11:09
Z jakiego rodzaju faktoringu korzystasz?
Jacekmilenowski / 94.254.246.* / 2018-06-20 14:35
Oczywiście, że jest do dobre rozwiązanie wystarczy poczytać na http://www.kredytwfirmie.pl/oferta/factoring jest to jedna z lepszych możliwości finansowania firmy :)
gosc492 / 46.113.252.* / 2018-05-16 19:24
Odradzam zdecydowanie brania faktoringu z IdeaMoney. Umowy są oszukańcze, specjalnie nie informują o wielu haczykach a następnie wymyślają i generują bandyckie 'koszty' wzięte z sufitu. Zdecydowanie nie polecam.
Kaś / 193.171.202.* / 2018-06-04 17:17
Osobiście z idea money nie miałam żadnych problemów. Umowę przeczytałam od deski do deski, jak coś było dla mnie nie jasne, wszystko wytłumaczyli, więc wszystkie warunki były dla mnie klarowne.
michał88 / 46.183.221.* / 2018-06-11 23:14
Ja też polecam. Przed podpisaniem umowy rozwiałem wszelkie wątpliwości. Trafem na kompetentnego doradcę w idea, więc miałem pewnośc że jestem w pełni poinformowany.
izka76anna / 2018-06-12 14:44
Z faktoringiem bywa różnie.. kilka lat temu, gdy chciałam skorzystać z tej opcji moi klienci nie za bardzo byli z tego zadowoleni. Mimo to, zaczęli pilnować terminów faktur i sprawa odeszła w niepamięć. Taką opcję trzeba dokładnie rozważyć
tomasz649 / 193.238.191.* / 2018-03-28 09:05
Ja korzystałem z finiata - tylko to nie jest jak się okazało faktoring. Pieniądze były po 2 dniach (9 tysięcy), ale oni w ogóle nie sprawdzają faktury, którą się wysyła. Można chyba białą kartkę wysłać. Problem jest, że cały czas jest się winnym te pieniądze finiacie. To jest taka chwilówka dla firm, a nie faktoring. Jak ktoś potrzebuje szybko pożyczki w stylu Vivus to takie rozwiązanie ma sens.
alt111 / 188.146.74.* / 2018-03-27 14:05
Na pewno dobre jak chcesz utrzymac plynnosc finansowa a nie masz nieograniczonego kapitału. Dzisiaj klienci placa nawet z 2 misiecznym opoznieniem. Korzystałem z faktoringu w Fandla i jestem nastawiony pozytywnie do tej firmy. Przede wszystkim dłużnikiem jest odbiorca a nie ja jako wystawca jak w cichych faktoringach. Kase dostałem po 2 dniach od wyslania faktury, ponad 4 tys.
MZ750 / 94.254.157.* / 2018-02-15 20:22
MOJE DOŚWIADCZENIA Z FANDLA.COM

Krótko mówiąc strata czasu. Jeśli ktoś decyduje się na tego typu rozwiązanie to tylko po to żeby mieć pieniądze jak najszybciej. Złożyłem wniosek, mój kontrahent go zaakceptował czekałem 3 dni tylko po to żeby się dowiedzieć że nie są zainteresowani wykupem mojej faktury. Jest dla nich zbyt duża (7 tyś). Dostali wszystko... umowę, zaświadczenie iż praca została wykonana zgodnie z tą umową i nie ma żadnych zastrzeżeń co do usługi oraz FV. Praktycznie zero ryzyka.
Krótko mówiąc ... ja już tam nie wrócę.
Piotr1979 / 94.254.178.* / 2018-05-25 16:36
A ja byłem mega zadowolony z fandla.com - fakturka na 2 tys. zł, pieniądze na koncie po dwóch dniach, zero problemów, brak dodatkowych skanów, wszystko zrobione szybko i sprawnie przy kawie na tablecie.

Najnowsze wpisy