Forum Forum dla firmKsięgowość

Faktura bez podpisu a dowód księgowy

Faktura bez podpisu a dowód księgowy

trele morele / .* / 2004-09-24 08:11
Komentarze do wiadomości: Faktura bez podpisu a dowód księgowy.
Wyświetlaj:
Ewa / .* / 2004-11-05 12:49
Proszę o odpowiedź: czy na dzień dzisiejszy mam zbierać podpisy pod fakturami VAT z uwagi na Ustawę o rachunkowości, czy też nie?
Informatyk / .* / 2004-09-27 21:08
Nowe przepisy umożliwiaja wysyłanie faktur elektronicznie, np. e-mailem. jest to czysta oszczędnośc na listach (i na czasie). Mozna wprowadzić nareszcie EDI dla faktur a nie tylko dla zamówień i potwierdzeń realiazaci.
izabelaBieńkowska / .* / 2004-09-27 07:31
Podpis na fakturze to potwierdzenie odboiru towaru,bądź też wykonania usługi.Nie zachłystujmy się Unią,dlaczego nie zadbamy o wynagrodzenia polskich pracowników aby dorównywały tym z Unii?
PD / .* / 2004-09-24 13:41
Przecierz nikt nie zakazuje podpisywać faktur. A jeśli chodzi o zaskarżalność sądową, to zazwyczaj faktura wynika z kontraktu i skrażymy kogoś że nie zapłacił za towar, uslugę, etc. Fakt czy wystawiono fakturę, czy ją podpisano, etc. Powinien mieć zanczenie drugorzędne - jak coś kupujemy to trzeba płacić.
Adi / .* / 2004-09-24 13:41
Sprawa powinna być fakultatywna i zależna od przedsiębiorstw.Są faktury na których podpis nie jest wymagany są takie, na których podpis ma znaczenie dla obrotu gospodarczego.Jestem za dowolnością!
Sebastian / .* / 2004-09-24 13:21
Zastanawiam się tylko jak potraktuje sąd taką fakturę bez podpisu wobec dłużników, którzy nie chcą płącić i sprawe kieruje się do sadu. Bo takich faktur to sobie by mozna wiele wystawić i zaskarżać ludzi o niepłacenie. Myślę że jednak ten podpis - przynajmniej w stosunku do faktur przelewowych - powinien być.
kate / .* / 2004-09-24 13:19
Myślę, że faktura powwina być podpisana przez zainteresowane strony, bo kawałek papieru z komputera w postaci faktury i wprowadzenie jej do obiegu każdy może wydrukować.
yvresse / .* / 2004-09-24 10:28
Myślę że jesteśmy za bardzo zapatrzeni w przepisy Unii Europejskiej. Tam wiele firm ma totalny bałagan w dokumentach, wiem to z praktyki. A podpis np. na fakturze to pewność że klient nie zarzuci jakiejś pomyłki lub czegoś w tym rodzaju. Bo przecież widział co podpisuje.
trele morele / .* / 2004-09-24 08:11
To dopiero beznadziejny bałagan przecież skoro to jest ważny dokument to bzdury że może być bez podpisu - u mnie w firmie wymagamy jednak faktur podpisanych bo wtedy wiadomo że wszystko jest ok
wowa / .* / 2004-09-24 21:40
Jest ok. jak masz przyjacielu dla swoich FV zamówienie i dokument wysyłki lub osobistego odbioru (nie wspomnę o magazynowych). Podpis tzw. os. upowarznionej (parafa) porządku nie czyni, przynajmniej dla sądu, który wymaga jeszcze 2 wezwań do zapłaty

Najnowsze wpisy