Forum Prawo - porady i tematy

Faktura korygująca i nota korygująca

Faktura korygująca i nota korygująca

Dominik Ozimek / 88.199.108.* / 2007-04-05 18:13
Witam, czy moze mi ktoś pomóc.

Bo mam taki problem.

kupiłem troche sprzetu od pewnej firmy, ale przez pomyłke FV została wystawiona na całkiem inna osobe. Dzwoniłem do firmy i powiedziano mi zeby wysłać im fakturę korygująca i wszystko bedzie załatwione.

I tu mam problem bo nie wiem jak napisac taka fakture?

czy moze mi ktoś powiedziec jak, bo wszystko sie zgadza na FV tylko dane odbiorcy nie.
Wyświetlaj:
yeti5659 / 84.40.163.* / 2009-07-31 10:37
Jak ktoś szuka jakiegoś prostego programu do wystawiania not korygujących to polecam Pakiet Przedsiębiorcy - Faktura VAT. Można go pobrać za darmo ze strony http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/faktura_vat.php
joannax / 2007-04-15 01:16
Fakturę korygującą może wystawić firma, która wystawiała fakturę lub odbiora faktury. Jeśli to robi odbiorca faktury to :

1) należy kupić w papierniczym lub w sklepie z artykułami biurowymi druki do faktury korygującej
2) wpisać należy na niej należy dane osoby, która zwraca się o poprawienie faktury (mogą to być dane odbiorcy na które powinna byc prawidłowo wystawiona faktura)
3) należy wpisać treść którą należy poprawić (czyli błedne dane)
4)wpisać należy dane odbiorcy na którego ma być wystawiona poprawnie faktura.
5)data i podpis wystawienia faktury korygującej i wysłać orginał i kopię , a potem oczekiwać na poprawioną fakturę i kopię faktury koryfującej, która wysłalismy
krysia66 / 83.16.178.* / 2007-05-16 18:49
jeżeli fv się zgadza a dane odbiorcy są niepoprawne więc należy wystawić notę korygującą do fv. Notę taka wystawia odbiorca i przesyła do wystawcy fv, a ten musi potwierdzić i odesłać jeden egz. noty do odbiorcy.
krysia66 / 83.16.178.* / 2007-05-16 18:44
jeżeli fv się zgadza a dane odbiorcy są niepoprawne więc należy wystawić notę korygującą do fv. Notę taka wystawia odbiorca i przesyła do wystawcy fv, a ten musi potwierdzić i odesłać jeden egz. noty do odbiorcy.
krysia66 / 83.16.178.* / 2007-05-16 18:43
jeżeli fv się zgadza a dane odbiorcy są niepoprawne więc należy wystawić notę korygującą do fv. Notę taka wystawia odbiorca i przesyła do wystawcy fv, a ten musi potwierdzić i odesłać jeden egz. noty do odbiorcy.

Najnowsze wpisy