Forum Forum podatkoweVAT

Faktura korygująca zaliczki leasingowej a VAT

Faktura korygująca zaliczki leasingowej a VAT

vegem / 213.180.136.* / 2016-12-09 11:31
Witam, wziąłem w leasing nowy samochód w salonie na firmę (będzie używany także prywatnie), jako że czas oczekiwania wynosił kilka miesięcy musiałem zapłacić zaliczkę 5000 (dostałem na to fakturę vat) w maju. Zgodnie z zasadami odliczyłem 50% vat z tej zaliczki podczas rozliczania faktury za maj w czerwcu.
Przy odbiorze kilka miesięcy później ta zaliczka została przeniesiona na poczet wpłaty początkowej leasingu. Dostałem fakturę za wpłatę początkową 40 000 (zawierającą już tą wcześniejszą zaliczkę, więc wpłaciłem 35 000) w pazdzierniku i odliczyłem od tego 50% vat w deklaracji składanej do 25 listopada. Znajomy powiedział że powinienem dostać od salonu fakturę korygującą do 0, upomniałem się o to w salonie i w listopadzie mi ją wysłali (co ciekawe data wystawienia 15.10.16-twierdzili że myśleli że mi ją dali). Zastanawiam się teraz jak powinienem zwrócić 50% vat za zaliczkę, ponieważ na ten moment mam ją 2x odliczoną. Czy powinienem zrobić korektę vat-7 za maj, w którym odliczyłem te 50% vat zaliczki, czy korektę faktury za październik? Czy może te ten vat zwrócić podczas rozliczania za listopad? Czy jeśli faktura korygująca od salonu jest z października (za jej późne dostarczenie jest odpowiedzialny salon ale nic z tym już nie zrobię) to jak rozumiem przegapiłem jej rozliczenie, czy musze przez to dodać jakieś odsetki? Proszę o pomoc

Najnowsze wpisy