Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

FASING kilkaset procent w pół roku

FASING kilkaset procent w pół roku

Chorton / 83.18.247.* / 2009-03-28 15:05
Napisałem w 'spółki' ale tu jest właściwsze miejsce na ten temat. Proszę o komentarze

Mój hint dla chcących ulokować pieniądze z niewielkim ryzykiem i szansą na mega zysk. Są na GPW mocno przecenione akcje spółek w rewelacyjnej sytuacji gospodarczej.

Przeanalizowałem 20 spółek i wybrałem FASING

Cena poniżej 10 zł
Wartość księgowa 30 zł na akcję
Cena jakby bankrutowali a zarabiają i będą coraz więcej bo to monopoliści w swojej branży
Są po zakończonej restrukturyzacji i wielomilionowych inwestycjach w moce wytwórcze. Park maszynowy najnowocześniejszy w Europie.
Mają spółkę córkę w chinach i przejęli największego konkurenta w niemczech
Ta firma to już jest holding który zdobył kilka bastionów i właśnie zaczyna podbój świata. Taki mały Joy jak ktoś wie o czym mówie.
Teraz czas na odcinanie kuponów!

W pół roku FASING może podrożeć 3-6 razy i nie będzie przewartościowany. Poczytajcie wątki na forum Giełda Bankiera albo na innych portalach i zdecydujcie sami.
Wyświetlaj:
cheapczad / 2009-05-25 17:19 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
MIDAS...kilkaset procent w niecaly miesiac:)))))
Fundamenty....ach te fundamenty;)
17krzych / 2009-05-08 16:50
Jak to się miło czyta. Zupełnie coś odwrotnego można napisać o grupie HYDROTOR
a cena 3 razy wyższa. Śmieczne, czy tragikomiczne?
LeChaim / 87.152.101.* / 2009-05-05 11:46
Widzieli raport roczny?
CYMES!!!

Za 10 dni cyfry za I kwartał jeszcze Z**********!!!
Ciułacz / 2009-03-30 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chorton, jak chcesz aby być wiarygodnym to przynajmniej podawaj prawdziwe dane, wartość księgowa zawsze była poniżej 20 zł, dopiero w ostatnim kwartale 2008 podskoczyła do 20,43 czyli do tego jak piszesz musi jeszcze podskoczyć 50%.
Może i ma przyszłość ale puki co to bardzo jest niestabilna, Co drugi rok straty, obecny jej kurs to właściwy kurs, a jak będzie hossa to podskoczy tak jak cały indeks.
Tym że przejęli jakąś tam firme to może być na stratach, nie zawsze przejęcia są zyskowne.
Ślązaczek Wędrowniczek / 212.42.236.* / 2009-03-30 21:23
Podał prawdziwe dane, czyli z raportów skonsolidowanych. FSG to grupa kapitałowa tak jak pisze Chorton i trzeba patrzeć na raporty skonsolidowane a nie jednostkowe.
W raporcie za IV kwartał 2008 stoi jak byk:
XXII. Wartość księgowa na jedną akcję 30,75
Zysk SKONSOLIDOWANY netto za ostanie 3 lata: 1,29(2008) 3,83(2007) 0.47(2006)
Skokowy wzrost zysku w 2007 był z zaksięgowania emisji spółki zależnej MOJ. Core business Grupy Fasinga systematycznie idzie coraz lepiej. Prezio zapowiadał na ten rok poprawę o kolejne 20% względem 2008. W różnych kwartałach bywa różnie, najbardziej w IV bo kto lubi płacić podatki? Ale z roku na rok coraz lepiej a wycena giełdowa, tak jak pisze chorton jest jakby bankrutowali.
Spółeczka jest arcyciekawa. To co się dzieje z kursem jeszcze ciekawsze.
Wogóle warto się przyjrzeć małym firmom z zaplecza górnictwa.
Aha rap. jednostkowych już nie będą publikować więc nie będzie takich nieporozumień.
Ciułacz / 2009-03-31 03:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ślązaczek Wędrowniczek. Widzę że interpretujemy wybiorczo dane z raportów.
Wartość księgowa na jedną akcję (PLN) 20,43 ( 2008), 18,61 (2007), 14,87 (2006) 14,25 (2005) , 14,82 (2004).
Powiem Ci jedno że jak widze że ksiegowy manipuluje danymi bo niby aby mniej płacić podatku to dlamnie sygnał do zdwojonej ostrozności.Jak ktoś sie raz dopuszcza do manipulowania danymi to bedzie robił zawsze jak bedzie to dla niego bedzie sie opłacać, a ja mam inwestować pieniadze w manipulatora co nigdy nie wiadomo co wywinie.
Ciułacz / 2009-03-31 03:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może Ty Wendrowniczku masz poufne wiadomości i to co w raportach to nie czytasz bo wiesz swoje.Jo po tych cyfrach to nie widzę rewelacji ani problemów dla spółki.To dobrze że że nie wszyscy jesteśmy zapatrzeni w te same spółki.Pozdrawiam
Jak coś będziesz wiedział ciekawego to napisz bo zapwenie sporo forumowiczów sie ucieszy.Pozdrawiam
Chorton / 83.18.247.* / 2009-04-04 14:50
Ja niestety poufnych danych nie mam. Fasing przechodzi na fixy i powrócić może dopiero za 3 miesiące bo nie mają wszystkiego na stronie po angielsku. Lekko mnie to szoknęło i spanikowałem i sprzedałem 30% swoich akcji.

Chętni ma moje akcje znaleźli się w ciągu kilkunastu minut! Myślałem że poleci w dół a on w piątek rósł i nie odkupiłem. Jezeli sie sfrajerowałem to nie do końca 70% trzymam a te 30 pożyjemy zobaczymy.

Nie powinienem nic pisać bo chcę odkupić. Ale jak na fixach nie spadnie to będzie znaczyło ........ że się sfrajerowałem.

Ciułacz dziękuję za uwagi. Wskaźniki patrzysz pewnie na wartość na akcjonariuszy dominujących. Można tak tylko że porównujesz się do innych spółek które oceniasz po oficjalnej wartości księgowej. 30 zł to pracujący kapitał nad którym i którego zyskami kontrolę ma Fasing. 20 zł to kasa jaką w przypadku likwidacji by za każdą akcję dostali akcjonariusze Fasinga gdyby majątek Grupy Kapitałowej Fasing sprzedać po jej wartości księgowej i rozdzielić pieniądze między akcjonariuszy proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Taka wartość likwidacyjna ma znaczenie jeżeli spółkę się likwiduje a Fasing sam i cała Grupa Kapitałowa też zarabia coraz więcej i dla mnie obecne i przyszłe zyski są wielokrotnie więcej warte niż majątek. Z rezsztą cena poniżej połowy wartości księgowej liczonej po twojemu to też nienormalne dla spółki w niezłej i polepszającej się kondycji.
Bardzo chętnie dowiem sie czy ty masz wytypowane jakieś spółki które w tym roku mogą podrożeć z 5 razy a spadać już nie powinny. Ja nic lepszego od Fasing nie znalazłem.

Ślązaczek, jak księgowy zgodnie z prawem minimalizuje koszty to to jest dobry księgowy.
kalot / 2009-07-03 13:24 / portfel / Tysiącznik na forum
mamy jednego gracza Uznanego, który zarabia na Fasingu od lat , nawet nie wiem od ilu
mam nadzieję, że to nie Ty tu piszesz
kiedyś miałem spółkę (juz nie mam jej na giełdzie), która wzrosła po przejściu na fixing, ale to przecież nie reguła
ale to ciekawe, że coś takiego się zdarzyło z tą stroną spółki, sądziłem że to małe obroty lub jakieś wyjatkowo niekorzystne dane wypychają spółkę z notowań ciągłych
Chorton / 83.18.247.* / 2009-05-09 09:43
Od zesłania na fixy i kontrowersyjnej decyzji prezesa o sponsoringu Ruchu rośniemy. Kto by pomyślał? Dla mnie to ewidentny dowód odwrócenia trendu. Śląska Perła jest tak odleszczona i wykupiona że takie sesje jak 20% w 1 dzień jak w zeszłym tygodniu nie powinny dziwić ...
Chorton / 83.18.247.* / 2009-05-23 09:16
Na GPW zaczynają się liczyć fundamenty. Fundamentalnie godziwa cena za ten papier zaczyna się od okolic 50 zł. Długa droga przed nami :)
DERBOSS / 85.214.73.* / 2009-06-02 14:38
PRAWDA ALE DO WZROSTÓW TRZEBA WIĘKSZEGO ZAINTERESOWANIA INWESTORÓW TYM WALOREM
Chorton / 83.18.247.* / 2009-06-27 11:48
Zainteresowanie przyjdzie razem z kolejnym kwartałem super wyników. No chyba że wcześniej wieści z walnego zaskoczą pozytywnie lub wrócimy na ciągłe. Bo to kpina żeby główna spółka międzynarodowego holdingu była notowana na 2fix.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy