Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fatalny koniec tygodnia na GPW

Fatalny koniec tygodnia na GPW

Money.pl / 2008-09-05 17:02
Komentarze do wiadomości: Fatalny koniec tygodnia na GPW.
Wyświetlaj:
Romi / 2008-09-07 19:46 / portfel / Koci Tata
http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news/przepis-na-narkotyk-miedzy-sciagami,1174112

Kto do tego dopuszcza?
bollullos / 2008-09-07 20:07 / portfel / Uznany Muł Pancerny
kto pisze taki debilny artykuł? Do "ściągi" trafił mało kto, a artykuł drogą "skandalu" jest świetnym sposobem na reklamę tej amfy, za cenę kilkuset odsłon, to gnój, tak pewnie odszedłby w zapomnienie, a dzięki interii pewnie będzie powielany w nieskończoność na mirrorach z całego świata wysyłany PnP i już go nie znajdą, i pewnie niejeden nastolatek se go wyprodukuje, brawo interia.
JB / 83.6.64.* / 2008-09-07 22:54
A ja myslę, że to początek końca handlu narkotykami. Nikt juznie kupi narkotykó od mafii bo kto będzie potrzebował to sam sobie zrobi. Mafii przestanie się opłacać handel i produkcja to przestaną nakłaniać młodzież do narkotyków.
Amigo11 / 2008-09-07 19:49 / SAMA PRAWDA
Prawo zabrabraniające się ludziom odużać jest debilne. Zawsze się znajdzie jakaś substancja nie da się wszystkiego zabronić.
liberal_amigosUltra / 2008-09-07 19:24 / _
JAK JA WAS KOHAM MOI DRODZY :)))) TO JAK, CHOSSA LONGTERM CZY BESSA KEN ? BO JA JURZ NIEWIEM :(
zbig$ / 2008-09-07 20:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
wez chlopie jutro odpal tv-gaz albo i-net i bedziesz wiedzial czy besa czy hosa
Longterm / 2008-09-07 19:30 / Mostek Zwyciężymy!
tak to jest że kiedyś guru tego forumm był orzeł, potem warren miał swoje pięć minut, po nim bigu a teraz panuje nam kenobi:)
max303 / 2008-09-07 19:27 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"jurz" (:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

witam i o nastrój forumowiczów pytam?
N70 / 2008-09-07 19:33 / portfel / Forex trejder
"2008-09-03 07:34:45 | *.*.*.* | max303 [ _ ]
sam jesteś gnojek"

lol, p******* to nei bylo do ciebie akurat :)
max303 / 2008-09-07 19:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nastrój bojowy?
brydzia / 2008-09-07 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
ciekawe czy ci nasi exporterzy nie pozabezpieczali się w końcu na wypadek umacniania waluty , bo coś kghm wspominał że mają podać korekte prognozy i zakładają że za dolara będzie 2,05 zł

ciekawe jak inni i czy to może mieć wpływ na wyniki
szymon / 2008-09-07 19:48 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc sie pozabezpieczala i sa w****ani po uszy. musza sprzedawac eurpln w okolicach 3,35-4, czesto sa to zlewarowane pozycje...
TOMOK / 2008-09-07 19:11 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć...żeby się k**** w upał przeziębić...beznadzieja :-(
Pozdrawiam
wilkw / 2008-09-07 19:01 / Bywalec forum
Mam pytanie, jak myślicie czy na GPW w nadchodzącym tygodniu będą dalsze spadki po fatalnym piatku, czy w poniedziałek po notowaniach w USA są jakies szanse na odbicie?
Dziki Bill / 2008-09-07 19:34
Babcia mi powiedziała,ze lecimy na ryj ;)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 19:11
tarota postaw:))

nie mam bladego pojęcia
liberal_amigosUltra / 2008-09-07 19:10 / _
to nie forum doradcow inwestycyjnych
Longterm / 2008-09-07 18:34 / Mostek Zwyciężymy!
Robert Kubica znowu na 3 miejscu generalnej klasyfikacji F1!!! kto by na niego postawił tysiaka 5 lat temu?
Longterm / 2008-09-07 18:37 / Mostek Zwyciężymy!
Herbuś i Mroczek wygrali Eurowizję!!!
kto by na nich 5 dych postawił 5 lat temu?
Longterm / 2008-09-07 18:40 / Mostek Zwyciężymy!
Doda dzisiaj daje koncert na Wembley!!!
kto by na nią browara postawił 5 lat temu?
Longterm / 2008-09-07 18:58 / Mostek Zwyciężymy!
2050 rok PKB Polski = PKB Japonii
kto by na nas stawiał złamany grosz dzisiaj?
Amigo11 / 2008-09-07 19:19 / SAMA PRAWDA
W 2050 nas będzie 30 milionów a Japońców 140...
JB / 83.6.64.* / 2008-09-07 20:24
Obecna generacja Japończyków to najwięksi zwolennicy bycia singlem na świecie. W efekcie rodzi się tam bardzo mało dzieci i do 2050 ludność Japonii spadnie poniżej 100 milionow z tego połowa to będa emeryci. Przy jednoczesnej ksenofobii nie wróżę im zbyt wielkiego PKB w 20050.
Longterm / 2008-09-07 19:24 / Mostek Zwyciężymy!
naprawdę? to tym więkzy sukces...
to znaczy że musimy coś wynaleźć albo wykorzystać coś co już mamy a może nie wiemy że mamy?
yayurek / 2008-09-07 18:15 / Kompulsywny looser na forum
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=auCiw0BP4Fyk&refer=home
yayurek / 2008-09-07 18:35 / Kompulsywny looser na forum
dzięki
Amigo11 / 2008-09-07 18:10 / SAMA PRAWDA

pokój i Tobie Bracie Zbig, partii wojny, mówimy NIE

W takim razie ja wszystkich popierających wolny rynek mogę nazwać partią biedy.
liberal_amigosUltra / 2008-09-07 17:56 / _
BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BYTOM BY
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 17:25
Yayu,
Karaiby Karaibami, ale namawiam ciebie na to:
http://www.hsm.mg/en/pirates.htm
przyjemna wysepka z tradycjami
kakao byśmy zasiali, wanillię i sobie spokojnie żyli
yayurek / 2008-09-07 18:08 / Kompulsywny looser na forum
drogo w mordę, w najgorszym sezonie 62 Eu, za singla w najtańszym pokoju... szałasów jakiś na plaży nie ma?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 18:46
są, spoko
i ludność tubylcza przyjazna
Romi / 2008-09-07 19:27 / portfel / Koci Tata
w takim szalasie to bym w buszu sobie spokojnie mogl reszte zycia posiedziec tylko zeby interneta miec coby was poczytać :))
N70 / 2008-09-07 17:05 / portfel / Forex trejder
Cytuje z http://www.michalkurach.blogspot.com/

"Spojrzenie na rok 2008 i przyszłość.

Raport DT jest nastawiony na krótko i średnioterminowe zagrania trwające od jednego dnia do kilku tygodni. Specjalne raporty długoterminowe są również publikowane aby dać inwestorom pogląd na długoterminowe cykle. Powtarzając za W. D. Gann’em „duże pieniądze zarabia się w dużych trendach”Miner twierdzi, że zawsze pomocna jest szersza perspektywa dla długoterminowych pozycji na głównych rynkach. Poniżej przedstawione są prawdopodobne trendy na rok 2008 i dalsze, dla kilku głównych rynków.

Indeksy akcji: Miner i Johnson przewidują, że trendy spadkowe rozpoczęte w 2007 roku powinny być kontynuowane kilka najbliższych lat. Problemy pożyczek subprime i pochodnych są w początkowej fazie i będą się pogłębiały przyspieszając w drugiej połowie 2008 roku. Za 2-3 lata minima indeksów z 2002 roku zostaną przetestowane lub nawet przebite. Zmiana tej sytuacji może nastąpić w przypadku, gdyby S&P wybiło szczyt z grudnia 2007 roku, jednak ruch po wybiciu będzie relatywnie słaby.

Stopy procentowe (obligacje): Stopy procentowe wydają się być we wczesnym stadium trendu wzrostowego, który ostatecznie powinien osiągnąć liczby dwucyfrowe. W najbliższym czasie możemy mieć do czynienia z testowaniem przez rynek stóp procentowych dołków z 2003 roku, ta sytuacja jednak nie neguje długoterminowych cykli bazujących na 200 letniej historii, które wskazują na znacznie wyższe poziomy stóp w najbliższych latach. Ta sytuacja źle wróży rynkom obligacji, które mogą stracić połowę swojej wartości w najbliższych kilku latach. Jest bardzo prawdopodobne, że stopy procentowe pozostaną na niskich poziomach przez pierwszą połowę 2008 roku, aby później powrócić do trendu wzrostowego. Wiele analiz czasu sugeruje szczyt na obligacjach (dołek stóp procentowych) na czerwiec 2008 roku.

Złoto/Srebro: Ostatnie nowe szczyty na złocie i srebrze są czysto spekulacyjne. Paniczne kupowanie bańki spekulacyjnej, po której wkrótce może nastąpić gwałtowny zwrot sytuacji, w wyniku czego nastąpią ostre spadki i znacznie niższe poziomy cenowe. Nie jesteśmy jednak pewni, czy złoto jest blisko ostatecznego szczytu, czy w fali 3. Dalszy rozwój wydarzeń to korekta (fala 4), która powinna skorygować złoto (i srebro) o 200-300$, po czym nastąpi kolejny spektakularny wzrost na nowe szczyty. Metale szlachetne są rynkami co do których nie mamy silnego przekonania dotyczącego rozwoju sytuacji w długim terminie, będziemy śledzić ich zachowanie w najbliższych miesiącach. W średnioterminowej obserwacji rynki te wydają się być w końcowej fazie wzrostów i może nastąpić gwałtowne odwrócenie.

Dolar: Dolar wydaje się być na dołku lub w jego okolicach i ta sytuacja potrwa najbliższe kilka miesięcy. Jakikolwiek ożywiony ruch najprawdopodobniej będzie korektą długoterminowego trendu spadkowego. Ruch powinien być znaczący w czasie i cenie.

Rok 2008 powinien być rozstrzygający dla wszystkich głównych rynków finansowych, forexu i towarowych."
N70 / 2008-09-07 17:07 / portfel / Forex trejder
W sam raz cos dla Kena. Miner jest dobry ale wedlug mnie ta prognoza poniesie kleske.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 17:25
o ile dobrze rozumiem tekst to wszystko ch**?!
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 17:38
akcje spadną
ceny złota/srebra w dół
dolar udałe cfaniaka i też spadnie
obligacje spadną

wszystko ch**
bollullos / 2008-09-07 18:05 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"Dolar wydaje się być na dołku lub w jego okolicach i ta
sytuacja potrwa najbliższe kilka miesięcy."
czyli za rok-dwa powinien być sporo wyżej?
flugo maruda / 212.122.206.* / 2008-09-07 18:48
ale dolar fiknął juz do góry
czyli
Jakikolwiek ożywiony
ruch najprawdopodobniej będzie korektą długoterminowego trendu
spadkowego. Ruch powinien być znaczący w czasie i cenie.

to trwa aktualnie a niedługo to będzie przeszłość
Longterm / 2008-09-07 16:58 / Mostek Zwyciężymy!

Longu, nie do końca się z Tobą zgodzę. Ja tkwię "we
franku" już 6 lat, parę mi jeszcze zostało..:-))


Jeck ja naprawdę Tobie żle niczego nie zyczę...trzymam kciuki aby CHF się nie umocnił i żebyś na tym jak najlepiej wyszedł i moim zdaniem nie powinno być żle...do przyjęcia Euro złoty się będzie umacniał do wszystkich walut no chyba że Władymir przykładowo Ukrainę zaanektuje i zacznie coś o Polsce przebąkiwać:)
Jeck / 2008-09-07 19:10 / "Poławiacz perełek"
No myślę, że nikomu źle nie życzysz:-)
Wiem, że mam ten komfort, iż brałem jak frank stał 2,9 ale brałem go (chyba) świadomie, gdy "miła Pani z banku" przekonywała mnie, że tylko złotówka się liczy, bo "ona się na tym zna"...
A "innych okoliczności" nie przewidzisz.
Wkurza mnnie tylko to, że tak łatwo dają ludziom te kredyty na 100-110% inwestycji i to jeszcze w walutach. W zeszłym roku niby spróbowali to jakoś ograniczyć. A ograniczyli w ten sposób, że wycięli z rynku hipo walutowych BPH, PEKAO i jeszcze parę, a nakręcili rynek GE, i innym wynalazkom.
Longterm / 2008-09-07 19:41 / Mostek Zwyciężymy!
miałeś dobre wyczucie z tym CHF ale ja uważam że w tej chwili jest za duże ryzyko...współczuje ludziom co brali po 2 zł - w tej chwili umocnienie CHF powoduje że ich kredyt jest z automatu droższy o 8% czyli powiedzmy mieszkanie za 500 tyś zł kosztuje już 540 tyś...40 tysięcy w plecy w parę dni...
bollullos / 2008-09-07 15:28 / portfel / Uznany Muł Pancerny
absurdalnie prawdziwe pchnięcie Polski do przodu może się zbiec z osłabieniem PLN, i zwiękseniem zarobków eksporterów, ponieważ popyt wewn. nie jest na tyle dynamiczny, co moze być eksport, bo u nas nie ma takiego kapitału
yayurek / 2008-09-07 15:52 / Kompulsywny looser na forum
osłabimy złotego i niech nam eksport wzrośnie... wybudujmy jeszcze tysiąc szkół i milion domów i niech za to jankeskie, niemieckie, szwajcarskie i inne przygłupie banki zapłacą.... a jak płacić nie będą chcieli to zmusimy je szablą i pieśnią... flotę naszą do Zatoki poślemy... niech nam tańszą ropę dają... i inwazję na Kubę zrobimy, cukier i ciastka tanie będziemy mieli...
zbig$ / 2008-09-07 13:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-09-06 23:18:26 | *.*.*.* | bollullos [ Portfel ] [ Uznany Muł Pancerny ]
tak, jak ulica weszła w akcje, tak dziś 80-90% kredytów to walutowe. Kiedy pozycję
zajęli prawie wszyscy, może być gorąco?
--------------------
tylko ze waluty to nie akcje, nie zabraknie ich...)))
Kenobi / 2008-09-07 13:26 / Uznany malkontent giełdowy
Jedyny szkopuł to że zabraknie złotych, do kupna tych walut...
bollullos / 2008-09-07 13:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tylko, że trend na walutach też nie trwa wiecznie
bollullos / 2008-09-07 13:19 / portfel / Uznany Muł Pancerny
rządzą podobne mechanizmy, zyski i ich realizacja, nie można w nieskończoność aprecjonować peelena
Longterm / 2008-09-07 13:11 / Mostek Zwyciężymy!
ludzie po prostu utkną z tymi długami do końca życia bo nie będzie ich stać na wcześniejszą spłate ale przecież na biednego nie trafiło - banki miały wyższe kryteria przy przydzialaniu w CHF..
Jeck / 2008-09-07 13:27 / "Poławiacz perełek"

ludzie po prostu utkną z tymi długami do końca życia

Longu, nie do końca się z Tobą zgodzę. Ja tkwię "we franku" już 6 lat, parę mi jeszcze zostało..:-))
Ale jak kiedyś usłyszałem "kredytu mieszkaniowego się nie spłaca, z nim się żyje.."
Taka jest idea kredytów hipotecznych (tych udzielanym, i spłacanych - nie połowa pensji- na zdfrowych zasadach.
Mnie kusiło żeby przewalutować w lipcu, ale jakoś odpuściłem sobie.. nie wiem czy dobrze czy źle.
W każdym razie już od roku jak mnie ktoś pyta, odradzam kredyty walutowe (nowe), bo Ci "głupi" cieszą się, że CHF spada/ł jak jeszcze kredytu nie wzięli...chore.
Longterm / 2008-09-07 17:15 / Mostek Zwyciężymy!
nie chcę przyprawiać nikogo o palpitację serca ale załóżmy że nagle (wojna, terrorystyczny atak atomowy) CHF umacnia się do 10 zł...z kredytu 500 tyś robi się kredyt 5 mln zł...nie wiem czy każdego by było stać na przewalutowanie...
anonim_03 / 2008-09-07 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i giełda i carry-trade i spekulacje mają sens jak robią to ludzie świadomi. Świadomi tego co robią i ryzyka oraz wiedzą, że to co robią jest na ich własną odpowiedzialność.

Czytałem ostatnio (i wkleiłem tutaj) wypowiedź jakiegoś forumowicza z GW który twierdził że RPP nie podnosi stóp jedynie w trosce o grubasów (exporterów) a nie zwykłego szaraczka spłacającego kredyt. Ludzie po prostu mają poczucie że im się _należą_ niski raty i spadający frank, że RPP ma podnosić stopy właśnie po to żeby raty były niskie.

Osobna sprawa że gdy banki przestaną udzielać kredytów w CHF (widząc co się dzieje) to na kredyty hipeteczne po 8% będzie bardzo niewielu chętnych. Co się odbije i na wynikach banków i szeroko pojętej brańźy budowlanej.

http://wykresygieldowe.bblog.pl/kategoria,ogolne,4695.html
bollullos / 2008-09-07 13:32 / portfel / Uznany Muł Pancerny
jest jeszcze różnica stóp %
Jeck / 2008-09-07 13:39 / "Poławiacz perełek"
jest jest, ale na chwilę obecną mam nadzieję że NBSz wysztrzelał sie z podwyżek stop
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy