Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fatalny koniec tygodnia na GPW

Fatalny koniec tygodnia na GPW

Money.pl / 2008-09-05 17:02
Komentarze do wiadomości: Fatalny koniec tygodnia na GPW.
Wyświetlaj:
aszu / 83.24.204.* / 2008-09-07 13:06
Pozdrowienia !!!
Dla wszystkich życzliwych /bliźnim/ ludzi na tym forum.
Czytam je czasem - aaaaaleeeeeeeeeee
sposób
dyskusji zniechęca.
Kiedyś znów tu będzie miło.
Hossa jest blizej niż dalej!
zbig$ / 2008-09-07 12:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-09-07 02:29:02 | *.*.*.* | jacekkk87 [ Bywalec forum ]
no to kupiles podrobke, nastepnym razem sprawdz ile % tluszczu tam jest bo za
80% kolo 4 zl zaplacisz
----------------
chyba troszke wiecej - 4,5
Romi / 2008-09-07 13:22 / portfel / Koci Tata
la kupuje łaciate czerwone albo presidenta bardzo dobre.......
Widac po postepującej sklerozie:))
Longterm / 2008-09-07 13:01 / Mostek Zwyciężymy!
co wy z tym masłem dzisiaj? przecież Kenobi tłumaczył już wielokrotnie że w rcesji nie ma popytu na surowce więc towary spadają...w Polsce jest wzrost gospodarczy więc jemy dobre towary i jest popyt:)
Longterm / 2008-09-07 13:02 / Mostek Zwyciężymy!
tzn w Niemczech spadają bo mają recesję:)
vox / 2008-09-07 12:01 / Zaklinacz Deszczu
żegnam na kolejne 2 tygodnie - wyjezdzam.
Licze ze, w czasie mojej nieobecności podciągniecie troche indeksy - w końcu mamy HOSSĘ....

Życze udanego inwestowania...
osesek / 2008-09-07 11:42 / Pan Tysiącznik
A dzień dobry (:

Może komuś przyda się odrobina wiedzy (: Polecam acz nie namawiam (:

http://www.dlapolski.pl/USA-sa-bankiem-swiata-art2720.htm

O tym, jak Stany Zjednoczone korzystają z międzynarodowych rezerw walutowych, oskarżeniach Ameryki o gospodarczy imperializm, groźbie kryzysu światowego i rywalizacji z walutą Unii Europejskiej, z ekonomistą prof. Andrzejem Kaźmierczakiem, profesorem nauki o finansach w Katedrze Bankowości Szkoły Głównej Handlowej, członkiem Komitetu Nauk o Finansach PAN, rozmawia Mariusz Bober

Czy dolar to narzędzie współczesnej dominacji USA nad światem? Takie zarzuty padają coraz częściej ze strony antyglobalistów oraz krytyków polityki Waszyngtonu.
- Antyglobaliści mają skrajne poglądy. Nie są one obiektywne i raczej nie mają żadnego potwierdzenia w nauce. Dolar rzeczywiście dominuje w rozliczeniach międzynarodowych i niewątpliwie pomaga to w umacnianiu politycznej i gospodarczej potęgi USA oraz ułatwia finansowanie olbrzymich wydatków zbrojeniowych, które także są elementem amerykańskiej hegemonii. Dzieje się tak jednak nie z tego powodu, że Stany Zjednoczone zmuszają do tego kogoś siłą lub szantażem, ale dlatego, że ich waluta jest bezpieczna i stabilna, a jednocześnie oferująca dużą różnorodność krótkoterminowych inwestycji finansowych. Wszystkie odpowiedzialne kraje muszą mieć rezerwy walutowe na wypadek np. kryzysu czy po prostu dla zapewnienia stabilności finansów państwa. To od ich decyzji zależy, gdzie i w jakiej formie je ulokują. To jest decyzja indywidualna. Każdy wybiera, w jakiej walucie ulokuje swoje rezerwy i w jakie aktywa. Okazało się jednak, że nie było lepszej oferty niż dolar amerykański. Dlatego banki centralne niemal całego świata oraz prywatni inwestorzy utrzymują krótkoterminowe wkłady w bankowym systemie amerykańskim. Pamiętajmy, że szerokie zastosowanie dolara jako międzynarodowej waluty transakcyjnej również zmusza do utrzymywania rezerw dolarowych przez banki komercyjne i w ogóle sektor prywatny. Rezerwy dolarowe prywatne są niezbędne dla zachowania ciągłości płatności w handlu międzynarodowym.

Czyli jest to transakcja wiązana - opłaca się to zarówno Ameryce, jak i poszczególnym krajom czy podmiotom międzynarodowym?
- Nie wiem, czy można powiedzieć, że się opłaca, przynajmniej w sensie ekonomicznym. Po prostu każdy szanujący się kraj musi mieć rezerwy walutowe. Tego wymaga bezpieczeństwo państwa. Można oczywiście kupić złoto, zakopać je w ziemi i postawić tam uzbrojonych żołnierzy, aby pilnowali żółtego kruszcu. Ale przecież pilnujących też trzeba wynagrodzić, a więc ponieść kolejny koszt. Poza tym złoto nie przynosi dochodu. Natomiast w przypadku lokat w systemie amerykańskim takich kosztów się nie ponosi. Ponadto uzyskuje się pewne przychody z oprocentowania kapitału krótkoterminowego. Trudno może nazwać to zyskiem, ale są to jakieś odsetki z utrzymywania ulokowanych funduszy. Podobny zysk uzyskują w bankach zwykli ludzie, deponując w nich pieniądze na 2-3 procent.

Czy rzeczywiście dolar nie miał poważnej konkurencji? Tuż po II wojnie światowej, gdy zaczął podbijać świat, silną walutą był także np. funt brytyjski czy frank francuski...
- Dolar był i jest walutą mocną, która - przynajmniej do niedawna - nie traciła na wartości. A Stany Zjednoczone od II wojny światowej są największą potęgą gospodarczą świata. Można inwestować oczywiście np. w chińskiego juana czy walutę Korei Północnej, ale nikt tego nie robi. Bowiem w razie kryzysu pieniądze są potrzebne natychmiast. A system amerykański gwarantuje ich natychmiastową wypłatę, i to bez utraty wartości. Wartość obrotów handlowych tego kraju była największa w świecie, zarówno jeżeli chodzi o import, jak i eksport. W walucie USA rozlicza się transakcje międzynarodowe, w tym handel żywnością, ropą naftową i innymi surowcami. Dlatego też dolar stał się walutą międzynarodową. Ten mechanizm wykształcił się jednak w sposób naturalny, długofalowy. Hegemonia dolara nie jest skutkiem jakiegoś ekspansjonizmu czy militarnej agresji Stanów Zjednoczonych. Jest długookresowym procesem zdobywania zaufania do amerykańskiej waluty. Trzeba też pamiętać, że USA mają dobrze rozwinięte rynki finansowe, które oferują szeroki wachlarz krótkoterminowych lokat, a do 1971 r. amerykańska waluta była w pełni wymienialna na złoto. Dlatego wiele krajów dobrowolnie lokowało swoje rezerwy w dolarze, choć jeszcze długo po wojnie funkcje waluty międzynarodowej pełniły - w mniejszym stopniu - funt szterling i frank francuski. Jednak stopniowo dolar je wypierał.

Dlaczego?
- Był silniejszą walutą. Tu trzeba wrócić do czasów II wojny światowej, gdy do USA zaczęły napływać fundusze i złoto m.in. banków centralnych z wielu krajów świata, zwłaszcza z Europy ogarniętej wojenną zawieruchą. To zdecydowało o tym, że po wojnie dolar stał się jedyną walutą w pełni wymienialną na złoto. Dotąd ma niepodważalny status pieniądza międzynarodowego. Dziś wymienialność na złoto nie jest już potrzebna, zresztą dolar nie jest już w p
Kenobi / 2008-09-07 13:24 / Uznany malkontent giełdowy
Jedyne co trzyma jeszcze dolara, to już nie gospodarka, ani żadne cudaczne "instrumenty finansowe", na których przewiózł się cały świat, a wykorzystywanie go do rozliczeń w handlu surowcami. Ich ceny znacznie ostatnio spadły, co zmniejsza zapotrzebowanie na dolary w tym samym stopniu.
Amigo11 / 2008-09-07 10:23 / SAMA PRAWDA
Wiecie że na łikendzie też się trejduje walutami??
http://tenfore.com/markets.asp
Teddy67 / 2008-09-07 10:50 / Lucky loser
A o perełce nic dzisiaj?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 10:13
Gruzja zaatakowała bo ich Bush &Co. podjudził
wszystko co się dzieje teraz to kampania wyborcza
grunt to stworzyć zagrożenie, wmówić,że niezbędne są rządzy silnej republikańskich ręki a nie kolorowego miękciocha

najśmiejszniejsze, że jak Rosja weszła to nikt nie pamiętał,jak to się zaczęło, co nie zmienia faktu, że i to i to to zło.
Amigo11 / 2008-09-07 10:20 / SAMA PRAWDA
Zaczeli Osetyjczycy ostrzeliwując pozycje Gruzinów. Gruzini byli pierwsi jeżeli chodzi o atak lądowy, ale mieli do tego pełne prawo.
zbig$ / 2008-09-07 12:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
ciekawe...byłeś tam?
Ja tam podchodze do tego jak do propagandy wojennej - jedni i 2dzy mowia to, co im wygodne, a jak naprawde bylo, to moga tylko powiedziec miejscowi, ale ich sie nie dopuszcza...
zrezta to i tak nie ma znaczenia, bo ruchawki graniczne sa na porzadku dziennym, wazne jest kto i dlaczego wydal rozkaz , zeby taka ruchawka przekształciła sie w regularny atak i dlaczego...a tego juz a pewno sie nie dowiemy...\\\\
Amigo11 / 2008-09-07 12:43 / SAMA PRAWDA
Bo ruskie to multirecydywa nie musiałem tam być.
zbig$ / 2008-09-07 12:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
jedni i drudzy warci siebie...rosja to imperium jak usa, china, czy UE ew. indie i kazdy zalatwia swe interesiki. mniej czy bardziej brudne...
Amigo11 / 2008-09-07 10:22 / SAMA PRAWDA
A ruskie miały w tym taki interes że ponoć Izrael z Gruzją miał podpisać umowę wojskową na wykorzystywanie przez siły Samoobrony Izraela lotnisk gruzińskich w razie konfliktu z Iranem.
Amigo11 / 2008-09-07 10:29 / SAMA PRAWDA
A wiadomo że Iran kupuje mnóstwo broni z Rosji.
zbig$ / 2008-09-07 12:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
ruscy zbombardowali wszystkie lotniska w gruzji podobno i odwlekli atak na iran z gruzji...
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 10:31
i finalnie wszyscy producenci broni, ropy są zadowoleni- prawda?
Amigo11 / 2008-09-07 10:37 / SAMA PRAWDA
Rosja podsyca konflikty i pomaga Iranowi w produkcji broni jądrowej. Pełni rolę desabilizatora na Kaukazie i bliskim wschodzie. Uważam że Izrael ma takie samo prawo zaatakować prewencyjnie Iran, jak Polska miała w prawo zaatakować nazistowskie niemcy w latach 30.
zbig$ / 2008-09-07 12:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko ze czasy sie zmienily...wtedy to polska sobie mogla atakowac, bylaby to lokalna wojenka, najwyzej podreczniki historii by nas potepily jak dzis Niemcow...
a dzis panstwa sa uzbrojone po zeby i powiazane ukladami, a wiele tylko czeka na okazje, zeby zalaaaatwic wlasne interesiki...wiec z tym prawem to raczej trzeba ostroznie
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 10:43
w latach 30' niemieccy czołgiści szkolili się w Rosji- równie dobrze mogliśmy zaatakować Rosję

3 wojnę światową mi tu szykujesz
yayurek / 2008-09-07 11:36 / Kompulsywny looser na forum
Amiqo do Syjamu, ja z Flugiem na Karaiby czy inne wyspy pacyficzne... pokój Flugo Bracie
zbig$ / 2008-09-07 12:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
dolaczam sie..)))
yayurek / 2008-09-07 13:56 / Kompulsywny looser na forum
pokój i Tobie Bracie Zbig, partii wojny, mówimy NIE
Teddy67 / 2008-09-07 10:20 / Lucky loser
A to święto śliwki to w Strzelcach?jeśli tak to witam ziomala ja pare metrów stąd mieszkam na końcu Fordonu.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 10:29
witam, witam, ja z drugiego końca muszę jechać- z błonia
anonim_03 / 2008-09-07 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niepokoje geo-polityczne zawsze zwiększały ceny ropy, co jest żywotnym elementem Rosji.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 10:20
i dlatego hasłem Obamy jest naiwne CHANGE !
yayurek / 2008-09-07 10:43 / Kompulsywny looser na forum
jak będzie chciał za dużo CHANGE, to w ostateczności zmienią jego formę bytu, z materialnej na zupełnie duchową... oczywiście jeżeli zwykłe w tego rodzaju przypadkach miny, w postacI - dzivek, zboczeń sek sualnych, wpadek religijnych czy rasowych, nieślubnych dzieci, umierajacvych z głodu krewnych, afer korupcyjnych... - nie wystarczą.... założę się, że teczka Obamy jest już pełna faktów rzeczywistych i zmyślonych, począwszy od najdalszych przodków
Amigo11 / 2008-09-07 10:52 / SAMA PRAWDA
Dajcie spokój CHANGE Obamy będzie taki jak CHANGE Tuska.
GrzechO / 2008-09-07 09:18 / Bywalec forum
Ja oczywiście przepraszam wszystkich PT Forumowiczów , że o tym maśle napisałem ale czasem warto zobaczyć jak wygląda normalna codzienna ekonomia gdzie obowiązują bardziej brutalne zasady niż na GPW .
anonim_03 / 2008-09-07 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy ma sens porównywanie cen takich samych towarów, czy nie lepiej porównywać ceny tak-samo-używanych towarów. Czyli to co uchodzi za masło, to co uchodzi za ser żółty czy to co uchodzi za szynkę (niezależnie od poziomu wody).
yayurek / 2008-09-07 09:49 / Kompulsywny looser na forum
właśnie... gdyby komuniści weszli w posiadanie technologii produkcji kiełbas i szynek składających się w 90% z wody (i to zanieczyszczonej), to coolva do dzisaj by niestety panowali... żadne tam gwiezdne wojny, kiełbasa to podstawa panowania
wesz / 83.24.83.* / 2008-09-07 12:14
A my sobie na działce właśnie teraz budujemy taki piec do wędzenia wędlin i będziemy mieli własne wędliny .Kupiliśmy automat do chleba i już robimy wspaniały chlebuś. pozdrawiam i polecam,bo już mnie wkurzyli tymi zainfekowanymi wędlinami i ciągłymi kłopotami z żołądkiem.
anonim_03 / 2008-09-07 09:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fidel mówił że kolorowy telewizor :-P
zbig$ / 2008-09-07 12:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
teraz tak, dawniej wystarczał czarno - biały...))
ale i kielbasa sie przydaje
yayurek / 2008-09-07 08:59 / Kompulsywny looser na forum
wydobycie z kazachskich pól Kashgan, miało się rozpocząć w pierwotnej wersji około 2005 roku, póżniej 2008, jeszcze póżniej 2010-2011, jeszcze jeszcze póżniej 2013, ostatnio termin przesunięto na 2014
http://www.ogj.com/display_article/338774/7/ONART/none/DriPr/1/Kashagan-field-start-up-delayed-to-2014/
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 09:13
no to Oil idzie jak bioton

wygraliśmy w konkursie tańca eurowizji,
przeraża mnie,że najszybciej dogonilismy Zachód w czymś co nazywam Plastikiem

moje dzieci będą wzorować się Znanych Z Tego Że Są Znani i żyć teleturniejami?! brrrr.... w Teleranku dzisiaj zakamuflowana reklama Tańca na Lodzie czy czegoś tam...


a kulva kupić prawdziwe masło powyżej 82% tłuszczu w sklepie typu Społem zakrawa na cud!

Jadę na Święto Śliwki- nakupię powideł na te ciezkie czasy
anonim_03 / 2008-09-07 09:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powyżej 82% to nie jest masło o "smalec-maślany" i służy do smażenia (na zwykłym maśle smażyć się nie powinno) to raz.

Plastikowość i reklama i sugestywna telewizja na zachód od Łaby rozwijała się razem ze świadomością widzów. Widzowie uczyli się chwytów razem z reklamodawcami. Na Polskę rozwinięty przemysł nagle spadł jak grom z jasnego nieba.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 09:49

na zwykłym maśle smażyć się nie powinno

a co to za herezja?
a grzanki to jak smakuja smazone na margarynie- fe
a na oliwie- brrr..
tylko na masełku!
anonim_03 / 2008-09-07 09:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masło 100% podczas smażenia się nie pieni.
yayurek / 2008-09-07 10:02 / Kompulsywny looser na forum
Flugo to znany amator kałkała, co chwila się o ceny kałkała dopytuje, to nie dziwota, ze masełkiem się interesuje
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-07 10:14
zarumieniłem się...
yayurek / 2008-09-07 09:45 / Kompulsywny looser na forum
nie marnuj śliwek, zrób zacier, śliwowicę przygotuj... a w polskich mediach plastik i propaganda na poziomie prl-owskiej
zasłyszane własnie w polskim radio:
- (redaktor) w konflikcie gruzińskim użyto podobno bomb kasetonowych?
- (tfu polityk) nie ma się czemu dziwić, Rosjanie nie cofną się przed żadym łotrowstwem
- (redaktor) ale tych bomb użyli Gruzini, nawet przyznali się do tego
- (ten sam tfu polityk) no wie Pan, trudno aby wojnę przy pomocy straszaków prowadzić
anonim_03 / 2008-09-07 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-))

zastanawiam się skąd w Polakach tyle przyjaźni dla narodu Gruźińskiego. Przecież dwóch Gruzinów wymordowało całą Polską inteligencję na ostatnim zakręcie historii.
yayurek / 2008-09-07 09:50 / Kompulsywny looser na forum
może dlatego, że obaj z Dzierżyńskim się przyjażnili?
yayurek / 2008-09-07 09:11 / Kompulsywny looser na forum
według tego samego pisma, jeżeli w Rosji nie dojdzie do gwałtownego zwiększenia nakładów na prace poszukiwawcze, to do roku 2015 Rosja przestanie być eksporterem ropy, ale za to Meksyk eksporterem może przestać być już za 4 lata, Indonezja z pozycji eksportera już stała się importerem
http://www.godmode-trader.de/front/?p=news&ida=971679&idc=574
zbig$ / 2008-09-07 12:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
zloza sie wyczerpia? Do tego czasu albo bedziemy siedziec przy ogniskach, albo napedzac samochody wodorem albo pradem
JB / 83.6.64.* / 2008-09-07 20:30
Amerzkanie są w stanie produkować diesla z alg za 10$ za galon, jak produkcja będzie masowa to koszty będa o połowę mniejsze, czyli 5$ za galon... do tego podatki i marże to powiedzmy 7$ za galon na stacji. To raptem dwukrotna podwyżka. Konca świata z tego powodu nie będzie a do tego będą paliwo produkowacu siebie więc bilans handlu im się poprawi. Jak UE zacznie dotować takie paliwo czy chociażby akcyzy na nie nie da to u nas moze wyjść 5-6PLN za litr.
zegarmistrz / 2008-09-07 00:23 / Bywalec forum
I tak oto moja prognoza, a może raczej nadzieja na przełamanie trendu obecnej bessy okazała się nietrafna..
ech :( te życzenia..
cieszę się tylko, że mój HTL nie dał nura z rynkiem
Zielarz / 2008-09-06 23:42 / Uparty Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=F8JJXWbDecM
Zielarz / 2008-09-07 00:22 / Uparty Gracz Giełdowy
uff 6 zlecen kupna zlozonych ...
ostatnie na dzis offtop ode mnie ... zestaw ... na dobranoc ...
http://www.youtube.com/watch?v=s7aGLY92B6s&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hglVqACd1C8
http://www.youtube.com/watch?v=nOW4jJ8SqYE&feature=related
GrzechO / 2008-09-06 23:42 / Bywalec forum
Cena masła 82% tłuszczu

- Polska - kostka 200g - 5pln czyli 25 pln/ kg
- Niemcy - kostka 250g - 0,87Euro ( 3pln ) czyli 12 pln/kg

Różnica 25 / 12 czyli jakieś 100%
Różnica w zarobkach 1 / 3

Czyli masło w Polsce jest 6 (sześć) razy droższe niż w Niemczech.

Dla niedowiarków mogę zeskanować paragony.
Tak więc wszelkie wypociny nt. giełdy stają się bezcelowe. To horendalna mistyfikacja!
GrzechO / 2008-09-06 23:48 / Bywalec forum
G...o mnie obchodzi cena jena, złota, ropy, molibdenu, miedzi, ..... S-ki , L-ki, Wigi, Migi smigi... To jest sedno!!! Bo tu ok 80% dochodów wydaje się na żywność.
Jeśli nie załapiecie bazy to Wasz problem.
molibden / 2008-09-07 09:07 / Bywalec forum

....ropy, molibdenu,miedzi, .....


Jam bezcenny :P
zeppelin / 2008-09-07 00:33 / Tysiącznik na forum
z tymi 80 % wydatkow na zywnosc to grubo przesadziles ...
molibden / 2008-09-07 09:39 / Bywalec forum
z tego co zostanie po odjęciu kredytu mieszkaniowego
zbig$ / 2008-09-07 12:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
czynszu, oplat za gaz prad i fon
Jeck / 2008-09-07 00:20 / "Poławiacz perełek"
Miszczu, wiem, że jest późna pora ale cena masła w Polsce na pewno nie jest 5pln/kostkę. Wczoraj kupowałem (jak zawsze w paitek robię zakupy :-) i płaciłem 1,99 za kostkę (w promocji było za 1,69).
Wiem, wiem, jest drogo ale nie przesadzaj ...

spokojnej nocy
GrzechO / 2008-09-07 08:50 / Bywalec forum
82 % tłuszczu. Kosztuje ok ok 4,50 do .....7pln, zależnie od sklepu. "Masło za 2pln" to mydlenie oczu. Bo masła tam nie ma. I zapewmiam Cię, że niechciałbyś się dowiedzeć co tam jest w środku.

Jeśli nawet nie jest to 6 razy tylko 5 to jaka różnica?

a z tymi wydatkami to różnie bywa. Wiele ludzi kupuje na "krechę" w sklepach, Polska to nie tylko duże aglomeracje, pond połowa mieszka na wsiach, a małe mieściny... zjrzyjcie tam to się przekonacie ile ludkowie wydają.
jacekkk87 / 2008-09-07 02:29 / Bywalec forum
no to kupiles podrobke, nastepnym razem sprawdz ile % tluszczu tam jest bo za 80% kolo 4 zl zaplacisz
Jeck / 2008-09-07 13:36 / "Poławiacz perełek"
to gdzie ja kulva mieszkam???
Kupuję tylko 82%. ceny 3-4 rodzajów w moim markecie (sieć Spar) chodza ~2 pln, czeladzkie 3,4pln. Osełek nie kupuję, bo wydaje mi się, że oprócz opakowania niczym się nie różnią. Wszyscy tak oszukują?? Na każdym jest napisane 82% tłuszczu...
Kończę temat masła, świeży polski dorszyk smaży się na oleju kujawwskim (5,8pln :-))...
Miłego popołudnia
warren buffet / 2008-09-07 08:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
osełkowe kulva jest drozsze jak 5 zł !!
semeo / 2008-09-07 08:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
po co kupowac masło? tam jest dużo cholesterolu:( lepiej całkowicie zrezygnować z tłuszczów
GrzechO / 2008-09-07 08:56 / Bywalec forum
jasne lepiej chipsy i piwo... na deser śnikersa ....

Ja pamiętam co jadał mój dziadek i zył bardzo długo..... Zeby jeść tak samo jak on nie mam szans.... nawet jak zamieszkam na wsi...polskiej wsi.
bollullos / 2008-09-06 23:17 / portfel / Uznany Muł Pancerny

zalezy od tego, zcy int. spequa postanowila zrobic tu
interes 100lecia i wymienic pln na euro po kursie 1,5-2 zł, a co niektorzy mowia ze nawet 1:1.

tak mówią wszyscy a to niebezpieczne, równie dobrze może się skończyc na 1:4
bollullos / 2008-09-06 23:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tak, jak ulica weszła w akcje, tak dziś 80-90% kredytów to walutowe. Kiedy pozycję zajęli prawie wszyscy, może być gorąco?
anonim_03 / 2008-09-06 23:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
złotówka będzie rosła na wieki wieków amen.
N70 / 2008-09-06 23:36 / portfel / Forex trejder
az bedziemy kupowac dolara za 1 gr :)
anonim_03 / 2008-09-06 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w pakietach będzie chodził po 300 sztuk ;-))
Fitter / 2008-09-06 23:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Przypomniał mi się dowcip:
Rozmawia dwóch kolegów:
-wiesz dzwonił dziś do mnie mój makler
--to kupuj, kupuj
- ale wszyscy kupują
--a to sprzedawaj, sprzedawaj
pawciomerc / 2008-09-06 22:48 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
więc tak
festyn bardzo udany było kilka miejscowych kapeli noi velvet czy jakos tak,piwo nawet nie rozwodnione, a i czeskie karuzele były super, wracałem taxi mercedes s klasa wiec juz totalnie odlot:)
a jutro obiadek u wybranki:)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-09-06 22:06
fajny tekst na koncercie słyszałem

"wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"
powiedział żołnierz rosyjski

dobrej nocy
zeppelin / 2008-09-07 00:36 / Tysiącznik na forum
Swietny tekst! :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy