Forum Forum emerytalneOFE

Fedak: Finansiści nie zapewnią emerytury pod palmami

Fedak: Finansiści nie zapewnią emerytury pod palmami

Wyświetlaj:
Werd / 83.9.160.* / 2011-01-12 11:58
Kto z panstwa wie ile pieniędzy uzbiera na emeryturę odkładając 300 zł comiesiąc z zyskiem średniiorocznym na poziomie 10 % przez 40 lat ?
eme / 83.22.24.* / 2009-10-27 16:08
Pani Fedak robi Pani dziure na indywidualnych kontach emerytalnych , poprzez obciążenie wszystkich tych kont przywilejami dla wczesniejszych emerytów. Chce pani wydłużyc prog przejascia na emeryture by w ten sposob sfinansowac te uprzywilejowane grupy, liczac jednocześnie na krotki zywot ustawowych emerytów. Moze czas ruszyc po rozmum do głowy i ograniczyc te przywileje lub zrzucic na barki pracodwawców finansowanie wczesniejszego emeryta.
lezdrub / 79.185.114.* / 2009-10-27 11:11
Pani fedek. Zostawić tak jak jest. kto bedzie uważał, ze ma małą emeryturę bedzie pracował dłuzej o ile mu na to pozwoli zdrowie oraz jezeli bedzie miał ta pracę.

Natomiast nalezy się przygladnć tym grupom które odchodza na wcześniejszą emeryturę: policja straż pożarna, nauczyciele.

Tymi sprawami sie zajmijcie nie patrzcie na słupki wyborcze.
młoda emerytka / 87.105.145.* / 2009-10-31 20:44
Pani Fedak, jestem wcześniejszą emerytką nie z wyboru lecz z musu. Mając 49 lat straci łam pracę. Zwykłe rozgrywki , układy i układziki, aby niby zlikwidować stanowisko a potem stworzyć inne. dla kolesia. Byłam energiczną osóbką, zdrową i pełną optymizmu bo miałam bardzo duże doświadczenie. Niestety do 53 roku swojego życia nie mogłam znaleźć pracy.( oczywiście sprzątanie klatek za 500 zł - to były takie oferty). Ale dla mgr inż -techniczny kierunek, znajomość języka, samochód , dyspozycyjność niestety nie było innych ofert. Z Urzędu Pracy zostałam skierowana na prace interwencyjne z dopłatą unijną dla pracodawcy, Pracowałam jako pomoc biurowa (przynieś, podaj, pozamiataj no i umyj okna). Przy tym traktowana gorzej niż "Ukrainka". Ale skończyło się po 2 latach. Wylądowałam ponownie na bezrobociu, a wcześniej wypełniłam wniosek o wcześniejszą emeryturę . No i dostałam!! Od 2008 roku jestem emerytką. I proszę nie wciskać kitu, że komuś po 55 latach nie chce się pracować!. Bo to bzdury. Nie ma miejsc pracy dla 30 % bezrobotnych młodych po studiach (do 34 roku ). Więc jak można pracować???. Gdzie, pani FEDAK????. Więc jestem szczęśliwa, że co miesiąc mam niewielką kwotę ale mam, niż być bezrobotną bez prawa do zasiłku!!.
eme / 83.5.94.* / 2009-11-01 18:32
mloda emerytka i zdziwiona! nie rob jaj piszesz sama do siebie
wolny człowiek / 83.27.28.* / 2009-10-26 17:20
Szanowna pani Fedak.
Uczciwy system emerytalny to równe składki od wszystkich i równe emerytury, wyliczane za każdy przepracowany rok. Każdy wówczas wiedziałby ile dostanie emerytury i jeśli uważa że mało, sam musiałby zadbać o dodatkowe świadczenia, lub dłużej pracować. Ale to byłby indywidualny wybór każdego w pani zdaniem "wolnym kraju". Bez kretyńskich pomysłów na x filarów, IKE, PPE i licho jeszcze wie co, w których funkcjonowaniu zasady zmieniają się ze zmianą rządu, lub ministra. Bez szczególnie uprzywilejowanych grup zawodowych. Być może że maszynista kolejowy powinien odejść na emeryturę np w wieku 60 lat, ale wiedząc o tym powinien zadbać o świadczenia dodatkowe z własnej kieszeni, bądź w jakimś programie prowadzonym przez pracodawcę.
I jeszcze jedno: Łeb urwać kretynowi który wymyślił zawieszanie emerytury w przypadku gdy emeryt osiąga dochód pracując, czy prowadząc własną firmę.
Emerytura to nie zasiłek uznaniowy aktualnie będących przy żłobie!!!!!
Przepracował i płacił składki określoną ilość lat, więc EMERYTURA MU SIĘ NALEŻY JAK PSU BUDA!!!!!!!! I niech wreszcie to dotrze do waszych zakutych ministerialnych łbów, że nie damy się bez końca wodzić za nos.
zdziwiona! / 87.105.145.* / 2009-10-31 20:53
Brawo! ja też jestem za tym, że jak przepracowałam 30 lat bez jednego dnia urlopu wychowawczego, a urodziłam 2 dzieci, to myślę że wystarczy aby mieć przywilej otrzymania emerytury. Proszę usunąć przywileje dla młodych policjantów - bo to kpiny taki 35 latek już na emeryturze. I on nadal pracuje np. w ochronie. To dlaczego nie może pracować dłużej w Policji?????
maciekpar / 79.188.47.* / 2009-10-27 08:42
Niestety 7.02.2006 Trybunał konstytucyjny orzekł ,że emerytura jest PRZYWILEJEM a nie obowiązkiem państwa wobec obywatela.Chore,ale jednak
macPar / 79.188.47.* / 2009-10-27 08:40
Witam,słuszne stwierdzenie jednak jak ustalił trybunał konstytucyjny 7.02.2006 emerytura jest PRZYWILEJEM a nie obowiązkiem państwa wobec obywatela.Chore ale jednak
Andre7 / 2009-10-26 18:45 / Tysiącznik na forum
Ta idea uczciwego systemu jest fajna choc niestety nierealna z kilku przyczyn:
1) przekonaj pana magazyniera że ma płacic tyle samo składki jak prezes banku (równo to równo)
2) kto zapłaci za emeryture niepracujacych niepełnosprawnych, matek które wychowywały dzieci, bezrobotnych czyli osób które przez pewien czas miały okresy bezskładkowe (trudno karać za niezawinione czy wrecz społecznie chwalebne jak u matek wychowujących dzieci przerwy w okresie składkowym)
3) juz widze polityka który odbiera uprzywilejowane emerytury górnikom, mundurowym itp.
wolny człowiek / 83.27.28.* / 2009-10-26 19:14
Ale ja nie zakładam że ta emerytura zapewniałaby luksusy. To byłoby minimum niezbędne do życia i utrzymania domu.
System byłby przejrzystszy i jasny.
Pkt. 1 Jeśli magazynierowi by to wystarczało to ok. Prezes banku by się cieszył, ale jednocześnie miałby świadomość że jak prezesem być przestanie to idylla się skończy, więc zapewne zadbałby o dodatkowe świadczenia.
Pkt. 2. A kto dzisiaj płaci? Niepełnosprawny ma rentę. Czy dziś matka która wychowywała 3-4 dzieci i ma niewiele lat składkowych ma jakieś szczególne przywileje? Nie wiem na pewno, ale raczej nie.
Pkt.3 Pełna zgoda. Takich polityków nie ma.
pan władek / 89.231.102.* / 2009-10-26 17:16

Kryzys pokazał też, że przekazanie emerytur w ręce fachowców od finansów nie zapewni nikomu emerytury pod palmami.

jak to, to przewodniczący parlamentu europejskiego buzek kłamał? Bo ja dobrze pamiętam nagonkę na konieczność uruchomienia 2 filara a nawet 3. na szczęście sam inwestuję i nic mnie 3 filar buzka nie obchodzi, zaś cały czas będę ostro protestował przeciw konieczności wpłacania moich pieniędzy na prywatne konta paru panów w 2 filarze.
FirezeuG / 2009-10-26 16:37 / Tysiącznik na forum
Pani minister, osobiście uważam że nie ma żadnej mowy o równości w aktualnym systemie. Zgadzam się jednak z tezą że każdy powinien iść na emeryturę wtedy kiedy chce. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że ekonomiści się nie pomylili w kwestii tego że ZUS jako instytucja nie może przetrwać.
mxxxx / 84.38.22.* / 2009-10-26 16:29
w wolnym kraju, nie ma podzialu na klasy spleczne a ludzie sa rowni. Nie ma przywilejow dla Nauczycieli, Gornikow, Hutnikow, Policji, Wojska, Sluzby Celnej, itd itd itd .... JEDNI Ida na emeryture w wieku 40-50lat a RESZTA ma robic do 67lat. TO JEST K****!!!! CHORE PRECZ Z KOMUNA!!!!!
mxxx / 84.38.22.* / 2009-10-26 16:39
wprowadzić obniżkę składek na ZUS przy 1,2,3 i 4 dziecku w rodzinie

ROZWIAZANIA CHCA TRZEBA TYLKO CHCIEC
mxxxx / 84.38.22.* / 2009-10-26 16:32
Wprowadzic wyliczenie ile siek komu nalezy po ilu latach placenia zus (w zaleznosci ile placil) i niech kazdy idzie kiedy chce (min 35lat pracy).

Górnik sobie pójdzie do innej pracy a później na emerytuję, najwyżej dostanie 1000zl TO JEGO WINA. Chce wiecej niech oszczedza w 3 filarze.
moje_zdanie / 78.8.255.* / 2009-10-26 15:54

W wolnym kraju każdy powinien mieć wybór, kiedy chce odejść na emeryturę. Jeżeli odpowiednio zabezpieczy się finansowo, to do niego należy decyzja, czy odejdzie na emeryturę np. w wieku 60 lat. Wtedy jednak przez pierwsze pięć lat pobierałaby niższe świadczenie; pełne zaś dopiero później - powiedziała Fedak.


W wolnym kraju nie ma instytucji typu zus i każdy dysponuje swoimi pieniędzmi według własnego uznania!
Rudek80 / 77.223.228.* / 2011-01-11 22:36
Pani Fedak może czas samej zabrać się do konkretnej pracy a nie tylko w stołek p........ pani jeszcze nie zasmakowała smaku pracy bo najlepiej schować się za partię i znajomości tak jak cała polityka PO . Ktoś kto budował PRL i całą tą demokrację dzisiaj po 40 latach pracy musi się prosić o przejście na emeryturę i to udokumentować. Kiedy ja podejmowałem pracę to może pani raczkowała a dzisiaj ja się czołgam taka między nami różnica tylko pani i Boni się wzbogaciliście a my NARÓD zubożeliśmy za to że oddaliśmy na takich nierobów swoje głosy.Byłem waszym zwolennikiem ale mnie zawiedliście. Nie macie już odemnie głosu straciłiście zaufanie nie tylko u mnie ale u całego NARODU też was rozliczymy za to zuborzenie i nędzę

Najnowsze wpisy