Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak ma kolejny pomysł na OFE: Zabrać i kazać inwestować

Fedak ma kolejny pomysł na OFE: Zabrać i kazać inwestować

Wyświetlaj:
normalny? / 193.105.122.* / 2010-10-29 13:59
Jakich wlasnych przesłanych tam pieniedzy(pozyczać).Przeciez to są pieniądze prywatne klientów OFE.Durna baba chce nas okraśc bo budzet ma potrzebę.Wyp...dolić babsko z rządu bo albo jest na prochach albo pije ,bez dwóch zdań.
obywatel X / 78.8.123.* / 2010-10-29 07:56
Pani Minister, bardzo proszę, żeby zrobiła Pani to co kazała zrobić Ministrowi Sawickiemu. Po prostu s......
Lido / 178.248.88.* / 2010-10-26 16:52
Kopacz i Fedak dac im po miotle i odjazd z ministerstw.
Antyduren / 178.36.52.* / 2010-10-25 16:37
Czy Pani Fedak sugeruje, że min. Rostowski jest idiotą, skoro emituje te obligacje? A może ktoś go do tego zmusza? Zakazać produkcji obligacji i OFE będą musiały gdzieś indziej lokować pieniądze! Problem sam zniknie, Pani Minister od Siedmiu Boleści!
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-10-25 16:10
OFE muszą być zreformowane, ale nie w ten sposób. Nie może być tak, aby OFE zarabiały nawet na kryzysie, a tak jest obecnie. Zyski OFE muszą być w 100 % skorelowane z zyskami emerytów. A dziś biorą 3,5 % niezależnie od zysków. Mogą siedzieć i nic nie robić, a i tak zarobią.

A problemy budżetu to oddzielny temat. Rostowski razem z Fedak próbują na wszystkie sposoby ukrywać polskie długi, ale czy to się opłaci? Wątpię. Już teraz powprowadzali tyle wskaźników "wzrost nominalny, realny, metodologia krajowa, UE" że nikt się w tym nie łapie. To są zwykli oszuści i według mnie łamana jest konstytucja, jeśli wyprowadzono krajowy fundusz drogowy poza budżet. Gdyby nie ten księgowy manewr, to już byśmy przekroczyli próg 55 %.
lezdrub2interia.pl / 79.185.104.* / 2010-10-26 16:36
Stańczyk. Mam do ciebie pytanie??? Czy lekarz, jak walczy z choroba nieuleczalną, to tez nie ma pobierać pensji????

Przy takiej Bessie jak była unikniecie straty na funduszach OFE graniczy z Cudem.

Rzecz druga. OFE za zarzadzanie pobierają O,5 %.
Te 3,5% klient ponosi raz od wpływajacej składki.Czyli średnio raz na 30 lat.
łowca jeleni / 188.147.3.* / 2010-10-27 11:33
PTE zarządza OFE
Prowizja dla PTE
3,5% od składki
0,045 % zarządzanych aktywów
Wysokość prowizji określona jest poprzez ustawodawcę.
polityka inwestycyjna tez określona jest poprzez ustawodawcę (czasem porównuje się je do komercyjnych funduszy inwestycyjnych o podobnej polityce inwestycyjnej - FIO Stabilnego Wzrostu. Stańczyk pisze że OFE spały?? w wynikach inwestycyjnych tego nie widać by ktoś spał ... raczej zarządzający OFE w 2007 i 2008 raczej mało spali :) (niektóre OFE poradziły sobie lepiej niż komercyjne fundusze..) jedyne co OFE tak naprawdę robią to - działają zgodnie z ustawą na przestrzeni określonej również ustawą .. długo by jeszcze można pisać. dziś OFE to temat zastępczy pozdrawiam :)
Antyduren / 178.36.52.* / 2010-10-25 16:41
OFE biorą te 3,5%, ale z tego oddają coś dla ZUS (nie pamiętam jaką część, ale chyba 0,6 pkt proc.) , z tego też finansują ustawową korespondencję i inne obowiązki informacyjne, opłacają akwizycję, siebie (a to akurat w skali funduszu jest ułamkiem ułamka procenta) i parę innych rzeczy (w tym pokrycie kosztów z lat poprzednich, a to dotyczy 3/4 wszystkich OFE). Zatem nie całe 3,5% idzie jako czysty zysk do akcjonariuszy, warto o tym pamiętać...
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-10-25 18:21
Jednak taka metodologia nie zachęca OFE do inwestowania, co widać na przykładzie różnych funduszy. Jedne tylko spały. I to jest problemem.
Manolo / 193.111.166.* / 2010-10-25 14:18
Precz wstrętne babsko od naszych pieniedzy. Państwo przestało je przejadać i strach zajrzał wam do tyłka ! Zamiast zabierać lepiej poszukajcie oszczedności u siebie, zredukowac rozdmuchaną administrację. Rsygać sięchce jak sięwasze gęby ogląda w telewizji. Niebawem ludzie wyjdą na ulicę, to już blisko ...... Będziecie wisieć na drzewach za to wszystko.
Elektro Devil / 2010-10-25 13:07 / Tysiącznik na forum
A jaki jest sens, żeby Obywatele odkładali na lokatach czy w papierach wartościowych? Lepiej, żeby swoje nadwyżki przekazywali do "studni bez dna." czyli sponsorowali nieudacznictwo kolejnej ekipy rządzącej.

Pieniądze w OFE należą do przyszłych emerytów i nie powinny służyć temu, aby rząd udawał, że ma mniejszy dług.

To nie OFE są winne, że Państwo emituje za dużo obligacji.
antoni124 / 77.65.111.* / 2010-10-25 15:07
popieram w 100%
"aby rząd udawał, że ma mniejszy dług" dobrze powiedziane.
OFE jest nasze i ręce precz. Wasz jest i tak nie miały podatek. A emerytalne składki płacone na bieżąco to nasza własność.
Czarna Chmura.. / 83.9.179.* / 2010-10-25 12:12
ciekawe skąd te kretyńskie komentarze, pani minister opisała tyko na czym polega ten przekrętny system prowadzący Polskę ku przepaści. Aby ofe miały sens budżet państwa powinien być zrównoważony, niestety od samego początku istnienia ofe mieliśmy deficyt. Płyną z tego następujące wnioski albo tówrcy ofe postanowili doporwadzić Polskę do bankrusctwa, albo zakładali, że wrzucenie tylu pieniędzy na giełdę doprowadzi do takiego wzrostu gospodarczego, że budżet uda się zrównoważyć. Niestety biorąc pod uwagę fakt, że część pieniędzy idzie na skup obligacji, wariant I jest bardziej prawdpobodobny, Polską rządzą zdrajcy, dążący do unicestwienia Państwa Polskiego, albo zrabowania do oporu jak największej ilości pieniędzy.
zaciekawiony / 149.156.124.* / 2010-10-25 12:39
kolega ma 100% racji i właśnie dlatego jestem bardzo ciekawy, jak się ta sprawa rozwinie.

mówić wprost, że OFE służy doprowadzaniu Państwa do bankructwa, to tak jakby za PRL podważać racjonalność gospodarki centralnie planowanej.

to są tezy rewolucyjne.
Pajchiwo / 2010-10-25 12:25 / Tysiącznik na forum
Te kretyńskie komentarze wychodzą z tego zdania:

- Jaki jest sens odkładania zarobionych pieniędzy w funduszu na przyszłość, płacenia funduszom prowizję za to, że fundusz przyjmuje nasze pieniądze, a potem pożyczania w banku na wysoki procent, aby uzupełnić braki w kasie państwa.

Innymi słowy Pani Fedak nie widzi sensu w pożyczaniu pieniędzy przez Państwo, skoro można je zabrać z naszych potencjalnych oszczędności...
Różnica jest spora, ponieważ państwo na granicy bankructwa może nie wypłacić swoich papierów, a i tak OFE wypłaci emerytury. Jak zabierzemy kasę z OFE to państwo po prostu ogłosi bankructwo później...
Czarna Chmura.. / 83.9.179.* / 2010-10-25 12:30
Jednak ofe i tak nie wypłaci emerytut jeżeli państwo ogłosi bankrusctwo i przestanie wykupować swoje obligacje. Przecież ofe nie ma gotówki tylko obligacje.
paulbociek / 2010-10-25 12:40 / Bywalec forum
OFE ma różne papiery wartościowe, w tym również obligacje. Zarządzający OFE mogą je sprzedać przed ogłaszeniem bankructwa i ulokować na lokatach, w obligacjach przedsiębiorstw i w innych walorach. Czyli coś z tego systemu będzie! Z ZUS'u może nie być NIC!!!
Czarna Chmura.. / 83.9.179.* / 2010-10-25 12:38
OFE mogołoby jedynie wypłacać pieniądze z bieżących składek, ale to i tak nic nam nie zmieni, bo z drugiej strony zusowi będzie brakować na wypłatę emertur tylu pieniędzy ile trafi do ofe (przypomnam, że obecnie tę lukę pokrywa państwo emitując obligacje). Chociaż to akurat pogorszy sytuację emerytów, bo po drodze ofe skasują jeszcze sobie prowizję.
paulbociek / 2010-10-25 13:32 / Bywalec forum
Czarna Chmuro.. Zapoznaj się najpierw z zasadami funkcjonowania
tego systemu!!!!!!
Pajchiwo / 2010-10-25 13:02 / Tysiącznik na forum
ZUSowi nie brakuje tyle ile idzie do OFE - oni nie inwestują tej kasy tylko wypłacają bieżące emerytury - dzięki prawnym manipulacjom PRL (i tych samych ludzi, którzy nadal nami co jakiś czas rządzą). Takim samym zresztą jakie teraz robi PO.
Naprawdę to to teraz jest dodatkowy podatek i tyle...
paulbociek / 2010-10-25 13:46 / Bywalec forum
Słusznie. ZUSowi brakuje bo dotychczasowe rządy przepuszczały pieniądze z prywtyzacji na różne cele... Kasa z prywatyzacji miała być na pokrycie niedoboru w ZUS!!!
Pajchiwo / 2010-10-25 16:25 / Tysiącznik na forum
A poszła na dziurę w budżecie tak jak w/g genialnej Pani Fedak powinny iść pieniądze z OFE.
paulbociek / 2010-10-25 13:12 / Bywalec forum
Komentarz powyżej dotyczył wpisu Czarna Chmura..
(Żeby ktoś nie odniósł go do późniejszego wpisu Pajchiwo)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - paulbociek.]
paulbociek / 2010-10-25 11:58 / Bywalec forum
A ja składam kolejny wniosek o odizolowanie tej pani... Początkowo spodobał mi się wniosek o przeniesienie do szatni (patrz kilka wpisów niżej) ale po namyśle - musi to być szatnia bardzo daleko od sejmu, rządu i instytucji związanych z edukacją i ekonomią bo istnieje zagrożenie, że komuś by się ten sposób muślenia udzielił i co gorsza przetrwał.
dolinaksięzycowa / 79.188.238.* / 2010-10-25 11:40
Dobranoc, zgas światło. Po co wam Polska, szmal sie tylko liczy !
oborowy / 79.185.107.* / 2010-10-25 11:33
Pani Fedek niech sie lepiej zajmie tematem zatrudniania pracowników na umowe zlecenie. Tam są brakujące pieniadze do ZUS.

Osoba, która ma jedna pracę musi być umowa o pracę. To jest nagminnie omijane.Trzeba stosować duże kary dla pracodawców, którzy tą ustawę omijają. Skończa sie problemy.
żuczko / 83.2.33.* / 2010-10-25 11:39

tematem zatrudniania
pracowników na umowe zlecenie.


umowa zlecenie w ogóle nie jest wliczana do kapitału.
Grabież, Grabież

Przynajmniej pracownik dostanie parę groszy więcej.
oborowy / 79.185.97.* / 2010-10-25 16:41
Tak. To jest grabież przez Biznesmenów.Robotnikowi dadza parę groszy i jeszcze nie placą za niego ubezpieczenia,

Drugi temat. To paca od minimalnej PŁACY I nadwyżke do kieszeni pracownika.
Minimalną placę nalezy podnieść do 50 Sredniej, czyli do 1650 zł.
Bankier_7 / 2010-10-25 11:32 / portfel / Punktator
Zaczynam się trochę niepokoić o ten resort i tą Pania Fedak i to bez żadnego sarkazmu, gdyż z tego co widzę to kolejny jej fantastyczny pomysł i to już który z kolei... -czy to jest Pani Minister czy ona ma tylko tak sobie od czasu do czasu coś zaproponować sondując sobie ot tak by potem znów proponować cos innego - jestem naprawdę zaniepokojony ludźmi, którzy nami rządzą obecnie i ich coraz to nowe pomysły... _ BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ...
tade / 83.2.33.* / 2010-10-25 11:42

Pania Fedak i to
bez żadnego sarkazmu, gdyż z tego co widzę to kolejny jej
fantastyczny pomysł

rywalizuje z Kopacz ale już niedługo naprawią im silniki przy m.........
i Łysa Góra
konserwa / 2010-10-25 11:30 / Tysiącznik na forum
A ja mam propozycje dla Pani Minister. To co Pani daje na OFE niech Pani wpłaci na moje konto a ja tymi pieniążkami się zajmę. Będę inwestował, pożyczał a może przejadał, ale nikt nie będzie mi mówił co mam ze swoją kasą robić. Takie proste rozwiązania są najlepsze. Tylko co robiłaby cała masa darmozjadów urzędników, agentów ubezpieczeniowych itp nygusów.
Dajcie mi moje pieniądze a ja je sobie rozmnożę to pierwsze i najważniejsze prawo ekonomii.
zaciekawiony / 149.156.124.* / 2010-10-25 11:12
insynuuje Pani, że Buzek (i współtwórcy OFE) to idioci?

no to poleci czyjaś głowa, ciekawy jestem czyja?
Pilsener / 2010-10-25 10:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prędzej czy później politycy i tak znajdą jakiś sposób, by dobrać się do "naszych składek" zgromadzonych w OFE - już im nie wystarczają lichwiarskie prowizje i horrendalne podatki, polityczne zaplecze i lobbyści domagają się kasy i stanowisk, żaden rząd nie może być temu obojętny.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy