Forum Polityka, aktualnościKraj

Fedak: Młodzież i starsi przegrani na rynku pracy

Fedak: Młodzież i starsi przegrani na rynku pracy

Wyświetlaj:
pedofil szafalov / 87.205.206.* / 2010-09-17 11:23
Na rynku pracy klimatyzują się najsilniejsi! To jest dżungla i wojna istna! 10 się bije o jedno miejsce pracy! jakie jest bezrobocie średnie w United Kingdom? Jakie w Norwegii, a jakie w USA? Renta jest przejadana, kuroniówka na pokarm idzie także. Po co do Unii Europejskiej było Polsce wchodzic skoro ona nic nie zmieniła?
swwswswsw / 87.204.179.* / 2010-09-10 13:21
Przez nie pracownik mojego dzialu nie dostanie umowy na 5 lat, tylko na niecaly rok, czyli do 25.08.2011...
dgen / 2010-09-10 10:45 / Tysiącznik na forum
dwa i pół roku temu czytałem w necie:

Ruszył rządowy program 45/50 PLUS
Poprawa zdolności zatrudnieniowej, objęcie działaniami aktywizującymi oraz pomoc w znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia to główne cele programu 45/50 PLUS, na którego realizację resort pracy przeznaczył 90 mln złotych. Program 45/50 PLUS „wpisuje się w zadania rządowego Programu „Solidarność pokoleń – 50+” mającego na celu poprawę zatrudnialności osób powyżej 50 roku życia w Polsce” napisało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Pracy. Program skierowany będzie do osób w tzw. wieku niemobilnym tj. po 45 roku życia, w szczególności tych spośród nich, które ukończyły 50 lat. Pieniądze na realizację programu 40/50 PLUS znalazły się w Funduszu Pracy.

wszystko potraficie spier..........lić pani fedak
ezavv1 / 2010-09-20 11:28 / portfel
Witam,
jestem osobą z grupy 50+, podobno posiadającą jakieś wykształcenie (mgr inż i jeszcze "cuś tam").
Pracowałem w firmie sprzedanej obcemu państwu - nasuwa się pytanie o ewentualną korupcjogenność w majestacie prawa., która w ramach polityki kadrowej wprowadza restrukturyzację polegającą na zwalnianiu pracowników (tzw. dobrowolne zwolnienia, gdzie w miejsce zwolnionego za grosze zatrudnia się osobę z outsourcingu za grosze, nie likwidując miejsca pracy - zwolniono tak kilkadziesiąt tysięcy osób). Praca jest za wspomniane grosze, nie ma firm, które chcą wykorzystać moją wiedzę doświadczenie. Byłem mobilny - praca w innym, niż miejsce zamieszkania mieście, co po czasie uważam za głupotę - powolny rozpad rodzinnego domu, utrata kontaktu z otoczeniem, permanentna obniżka poborów, odsunięcie na boczne tory przez podrastające pampersy (bmw, bez doświadczenia, stosownych kwalifikacji lecz z prerogatywami z top m.). Powiedzenie prawdy skutkuje wymuszeniem odejścia (prawda w oczy kole, jednak mściwy bmw nic ma sobie do zarzucenia - szlachetny, sprawny inaczej - awansuje dalej zostawiając trupy otoczony swoją gromadą bmw). Odprawy nie wziąłem. Praca jes, za grosze. Dyplom, dyplomy w peerelu bis, bantustanie można wykorzystać jako papier w toalecie.
Program 50+ winien być wdrożony lub wykorzystane winny być wzorce państ ościennych, gdzie człowiek, pracownik jest podmiotem, a nie przedmiotem po 20 latach pseudodemokracji, po zwycięstwie "S", gdzie oszukano społeczeństwo, naród, gdzie wypaczono idee, gdzie zatracono cel - elita uwłaszczyła się i ma się dobrze, a ludzie, to hołota, która niesłusznie walczy, właściwie cicho dopomina się swoich praw, godności.
kom. / 93.105.6.* / 2010-09-10 09:32
idą na przymusowe wcześniejsze emerytury lub renty,swoi pracują mając świadczenia zusowskie
k aczordonald / 86.173.159.* / 2010-09-10 08:43
Nasze bezrobocie jest wciąż niższe niż w niektórych krajach starej Unii Europejskie


Ale ceny sa takie jak w bogatych krajach Unii Europejskiej, przy 2-3krotnie nizszych zarobkach.
Niech sobie Jolanta Fedak wszystkich zarabiajacych 300 EUR netto doda do bezrobotnych, bo przy takiej kwocie dochodu to tez bezrobocie.
mengele / 213.238.99.* / 2010-09-10 10:46
Aby spadło bezrobocie wśród młodych trzeba starych wysłać wcześniej na emerytury lub wysłać ich na drugi świat (to robi skuteczni NFZ ) ,bo jeżeli nie ma pracy dla młodych to oni stad wyemigrują, i Polska stanie się domem starców,

Najnowsze wpisy