Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak: Nasze emerytury będą o połowę mniejsze

Fedak: Nasze emerytury będą o połowę mniejsze

Wyświetlaj:
paulbociek / 2010-04-06 19:18 / Bywalec forum
A jak wprowadzimy "genialną" propozycje zabrania części składki z OFE do ZUS to emerytury będą na poziomie 25 do 30%. Wszystkie symulacje pokazują, że część emerytury z ZUS i OFE będzie podobna a przecież do ZUS idzie o 2/3 więcej pieniędzy niż do OFE!!!
Dzięki za takie złodziejskie zmiany!!!
dr Zaraza / 83.168.124.* / 2010-04-01 06:07
co to jest szczyt hipokryzji: nalezec do psl, popierac krus i byc prezesem zus !
dr Zaraza / 83.168.124.* / 2010-04-01 05:41
nalezy wszystkich wciagnac do KRUS i zlikwidowac zus razem z kolezankoa waldusia "kiepskiego"
krakers09 / 2010-04-01 00:46

Większość krajów, które mają zbyt wysoki dług publiczny cofnęła już część składki z funduszy emerytalnych

Zaraz, zaraz Pani Jolanto... Żeby zacząć cofać trzeba najpierw zacząć tam wpłacać. Takich rzeczy to w szkole podstawowej uczą!
Pilsener / 2010-03-31 21:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To dług polski, a nie mój, na same pseudo-rolnictwo wydawanych jest co roku 50 miliardów, ile to daje oszczędności w ciągu 50 lat? Zgadzam się z tym, że system należy zreformować, a OFE zlikwidować i zamiast tego dać obywatelom wybór: składki do ZUS lub oszczędzanie na wolnym rynku. Mam jednak dość pseudo-reform, które polegają tylko na tym, że zabiera się zwykłym ludziom a daje politykom i wielkim korporacjom.
pan władek / 89.231.107.* / 2010-03-31 21:08
dziękuję złodziejko, a zwłaszcza dziękuję tej cholernej mendzie przewodniczącemu parlamentu europejskiego
Wyborca123 / 83.31.66.* / 2010-03-31 20:50
Co to za głupoty - skoro co miesiąc płacimy, to gdzie giną pieniądze przecież ich nie wożą pociągami, tylko jest to załatwiane elektronicznie:

Fedak wyjaśniła, że bez reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, za 50 lat skumulowany przyrost długu publicznego z tytułu przekazywania składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych wyniesie 666 mld zł

Rozumiem, że ktoś się przyznaje do nie wpłacania pieniędzy na mój fundusz emerytalny i liczy na wyrozumiałość :)

Poprzyj skutecznych polityków, nie kieruj się wyglądem i uprzedzeniami - wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy", wyszukaj sondaż i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 27956 Polaków i ciągle głosują.

Drogi wyborco pamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia się mówienie od robienia.
POMPIUM / 195.238.227.* / 2010-03-31 17:56
...
tade / 83.2.33.* / 2010-03-31 17:49
Chwila, chwila 20 lat temu po 15 latach pracy wysłałem do ZUS pismo w którym zrzekałem się wszelkich przysługujących mi należności w zamian za dalsze nie płacenie składek. Odpowiedź była krótka mam płacić innej możliwości ustawodawca nie przewidział.
A teraz niech płaczą i płacą konstytucja zapewnia mi jakieś minimum. Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, fundusze emerytalne itp. dalej się szuka naiwnych bo przecież i tak z tego nic nie wyjdzie, pazerne państwo w odpowiednim momencie położy swoją łapę.
Kto nie wierzy nich sprawdzi ile dostanie z trzeciego i drugiego filaru.
Jeszcze trochę a dowiem się, że winę za to ponoszą wszyscy co żyją dłużej od okresu składkowego.
darth vader / 83.23.119.* / 2010-03-31 17:25
o ile w ogóle będą jakieś emerytury, to na 100% równe dla wszystkich. I niziuteńkie...
Oborowy / 79.185.113.* / 2010-03-31 17:16
A to głupia krowa.
ezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-03-31 17:13
Pni Fedeek krus maja płacić tylko rolnicy.POzostali wszyscy ZUS.
Każdy kto prowadzi działalność poza rolnicza ma płacić ZUS.
Wszyscy pracujący maja pracować na umowe o pracę.
Na umowę o dzieło, tylko osoby które mają pełny etat umowy o pracę.
Czyli tylko ci co dorabiają po pracy.
Umowa odzieło powinna być jeszcze dopuszczalna dla studentów.

Wszyscy mają pracować do ustalonego wieku emerytalnego.
Górnicy i inni powinni mieć odprowadzaną wyższa składke, jak chcą przechodzić na wcześniejsze emerytury.(kopalnia ma płacić)
Kto z powodu stanu zdrowia nie może pracować renta.
squun / 77.114.5.* / 2010-04-01 06:52

Górnicy i inni powinni mieć odprowadzaną wyższa składke


Mogą mieć i 200% składki i co z tego skoro nawet teraz kopalnie nie płacą ZUSu a co dopiero jak składka wzrośnie
8 i 1/2 / 83.26.66.* / 2010-03-31 16:41
Reforma emerytalna Buzka jest tyle samo warta co reforma opieki zdrowotnej - stworzono idiotyczne mechanizmy i instytucje, które tylko drenują kieszenie podatnika i budżet. Państwo powinno zająć się jedynie tą częścią emerytur i opieki zdrowotnej, za którą konstytucyjnie odpowiada. Resztę szczęścia niech zabezpieczają sobie obywatele poprzez dodatkowe ubezpieczenia. Ergo, likwidacja OFE i NFZ to najrozsądniejsze, co można zrobić
residua / 195.212.29.* / 2010-03-31 16:45
Reformę systemu ubezpieczeń należy jak najszybciej dokończyć likwidując ZUS, KRUS i wszystkie przywileje emerytalne, a nie dobierając się do prywatnych kieszeni osób, które uczciwie pracując cały ten chory system dźwigają na swoich barkach...

Najnowsze wpisy