Forum Forum emerytalneOFE

Fedak: Reformę emerytur uzgodnię ze związkami

Fedak: Reformę emerytur uzgodnię ze związkami

Wyświetlaj:
stasiek 2416 / 95.49.149.* / 2010-04-02 22:07
mam pytanie może ktoś potrafi mi odpowiedzieć dlaczego emeryturę odnosi się do ostatniej pensji która może być np płacą minimalną po utracie dobrze płatnej posady na której ktoś pracował praktycznie całe swoje życie zawodowe. Moim zdaniem powinno mówić się o zgromadzonym kapitale na koncie w ZUS , bo w jakim celu jest on ustalany.
Oborowy / 83.24.174.* / 2010-04-03 00:39
Stasiek. Dobrze kumasz. Tak bedzie. Zgodnie z ustawą.
misiu123 / 78.8.76.* / 2010-03-26 23:21
Jeżeli składka do OFE miałaby wynosić nie 7,3% a 3%, to najlepiej zlikwidować OFE. Najlepszym rozwiązaniem byłoby co roku podnosić składkę przekazywaną do OFE i po 20-30 latach ZUS przestałby istnieć.
I wtedy zasada byłaby bardzo prosta - ile odłożyłeś na emeryturę tyle jej masz, bez żadnych przeliczników wskażników itp. a wybór kiedy przejść na emeryturę pozostawić każdemu indywidualnie, według uznania.
rysiul20 / 87.205.154.* / 2010-03-24 21:29
najgorsze ze wiadoma jest tylko składka a swiadczenia nikt nie jest w stanie przewidziec - brak całkowitej odpowiedzialnosci pobierajacych składki -chore ale typowe dla Polski
birt,cc / 79.191.225.* / 2010-03-24 14:01
Jak dlugo mozna naprawiac to co popsuliscie rzadzacy!!!
Jak dlugo mozna byc upokarzanym przez obowiazujacy system ...
mlodsi koledzy z mniejszym stazem pracy spaceruja a ja z 44letim stazem pracy pracujae.Czy to jest normalne???
50+ / 79.185.133.* / 2010-03-24 16:11
dokładnie czy to normalne aby osoby które np. kobiety mają 20 lub 25 lat przepracowane a resztę życia siedziały w domu i nie pracowały a kiedy skończą 60 lat to dostają emerytury tylko dlatego bo mają wiek emerytalny a ja mam 37 lat pracy i muszę jeszcze dalej pracować bo nie mam wieku ale mam za to więcej lat pracy i chyba więcej się napracowałam niż ta co ma 20 lat kiedyś tam przepracowane czy to sprawiedliwe
stasie2412 / 95.49.149.* / 2010-04-02 22:15
popieram bo to jawna niesprawiedliwość moim zdanie powinno się zlikwidować pojęcie wieku emerytalnego a emeryturę uzależnić od wieku przejścia na emeryturę i zgromadzonego kapitału na koncie w zus i ofe
paulbociek / 2010-03-24 16:49 / Bywalec forum
W nowym systemie kobieta, która ma mało lat przepracowanych ma też automatycznie mniej składek wpłaconych do OFE lub zaksięgowanych w ZUS. To skutkuje emeryturą na bardzo niskim poziomie i jeśli kiedyś zarabiała średnią to może mieć emeryturę na poziomie minimalnej. W nowym systemie nie ma przeliczników za okresy bezskładkowe. Liczą się tylko realnie wpłacone składki, waloryzacja w ZUS i zyski w OFE. Jak ktoś mało lat przepracuje (oficjalnie) to emeryturkę będzie miał minimalną i to pod pewnymi warunkami.
przekrętKontrolowany / 178.36.27.* / 2010-03-24 12:33
Wpiszcie swoje zarobki: 1200 zł. brutto, bo to rzeczywista średnia krajowa
buhahahaha
P1234 / 83.27.73.* / 2010-03-24 09:28
Oswiadczam, ze nie reprezentuje mnie zaden zwiazek zawodowy! Dzialalnosc tych koteri jest skierowana przeciwko moim interesom i w wiekszosci uwazam ja za szkodliwa dla spoleczenstwa. Jestem platnikiem skladek i na podstawie publikowanych danych uwazam je za haracz pobierany przez zalegalizowana "prawem" (kaduka?) mafie.
lezdrub@interia.pl / 83.28.255.* / 2010-03-24 00:22
Jak sie dogadaja ze zwiazkami zawodowymi w tekiej dzikiej reformie to nastepne 2 miliny młodych polaków wyjedzie z tego glupio rzadzonego kraju.

Zostanie rzad, zwiazki zawodowe i emeryci bez emerytur.
paulbociek / 2010-03-24 00:10 / Bywalec forum
Jak dotąd żaden rząd nie wziął się na poważnie za reformę. Tusk naobiecywał a do tej pory nie ma nawet projektu!!!! Tylko jakieś pomysły sondujące, założenia do projektu...
Zrównanie wieku emerytalnego kobiet jest niestety bolesną koniecznością i odkładanie tego na później zemści się właśnie na kobietach. W tym systemie liczą się składki i ich waloryzacja (w ZUS) oraz wypracowane zyski (w OFE). Krótsza praca to mniej składek i mniej czasu na wypracowanie zysków i waloryzację. Przy okazji zmniejszyła by się dziura w ZUSie. Przesunięcie cześci składek OFE do ZUS to nie reforma tylko bieżące łatanie dziury budżetowej. Na perę lat dałoby efekt ale później byłoby jeszcze gorzej. Nadto utrudniłoby to wypracowywanie większych zysków dla przyszłych emerytów. ZUS wszak nie inwestuje składek emerytalnych. I dobrze bo tam nie ma od tego fachowców. są za to spece od wydawania publicznych pieniędzy brania kominowych premii.
AntyLodziarz / 178.36.27.* / 2010-03-24 12:31
Wzięli się na poważnie. W 1993 roku obecna PO rękoma Boniego ograbiła emerytów ówczesną reformą. Mieliśmy wtedy rekordową ilość samobójstw z przyczyn ekonomicznych. Nie wszyscy mogli się pogodzić i woleli odejść godnie a POwolnie nie zdychać w skrajnej nędzy. Później wielki reformator z PO niejaki Buzek w ramach AWS-u wziął się za młodych. Obowiązkowe fundusze na których jak dotąd tylko Ryśki zbiły fortuny. Ale to chwyciło bo małolaty uwierzyły, że rzeczywiście odziedziczą składki swoich starych. Teraz Donald odebrał im prawo dziedziczenia i jest gites. Lody same się kręcą. A co najważniejsze słupki rosną więc kończą dzieło.
paulbociek / 2010-03-24 13:25 / Bywalec forum

Wzięli się na poważnie. W 1993 roku obecna PO rękoma Boniego

To nie było na poważnie i napewno nie reformy!!! A co do Buzka to reformy nie tylko nie dokończono ale następne ekipy skutecznie ją psuły wyłączając kolejne grupy zawodowe.
paulbociek / 2010-03-23 23:52 / Bywalec forum

Emerytura będzie zatem stanowić jedynie 67 proc. ostatniego wynagrodzenia.

To bardzo optymistyczne założenie!!! Jeszcze niedawno prognozy MPiPS w tym zakresie przewidywały dla mężczyzn 56% a dla kobiet 44% ostatniego wynagrodzenia. Należy się raczej spodziewać jeszcze niższych emerytur zwłaszcza gdyby wprowadzono w życie niektóre "genialne" pomysły ministrów Fedak i Rostowskiego.
a psik! / 157.25.157.* / 2010-03-23 17:20
Ustalic ze zwiazkami zawodowymi, z kosciołem katolickim i z rolnikami jaki mamy placic ZUS. A co z tymi co placa? A kogo to obchodzi?
toruń 1234 / 178.56.18.* / 2010-03-23 17:08
Fedak - jakie dopalacze bierzesz? Też chce uwierzyć w ZUS!!!
A co z KRUS ?
A gdzie konkordat?
wczoraj / 2010-03-23 16:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cała paranoja dzisiejszego stanu rzeczy to taka, że ci, którzy pracowali za komuny i państwo nie odłożyło na ich emerytury dostaje z pieniędzy płatników, dzisiejszych młodych ludzi. Natomiast ci młodzi ludzie muszą zapracować na ludzi, którzy pracowali w komunie i jeszcze na swoje.
I wyjdzie z tego, że ci młodzi teraźniejszy będą "wyruchani" przez dzisiejszych emerytów.
Moja propozycja w związku z tym jest taka, aby obniżyć składki na ZUS z głównie obiżki emerytur i rent ludzi pracujących w komunie
squun / 77.114.95.* / 2010-03-23 16:28
dla zusu najbardziej zabójcza jest waloryzacja! Czy się stoi czy się leży 5% podwyżki się należy!
Najbardziej widoczne jest to właśnie w kryzysie kiedy płace (składki) nie rosną a podwyżki emerytur (waloryzację) trzeba dać!
Gdyby nie to, to bez urazy ale emeryci umierają więc starsze pokolenia można by dość szybko spłacić i co rocznie obniżać składkę emerytalną dla pracujących tak ażeby mogli oni już coś odkładać na swoje emerytury!
paulbociek / 2010-03-23 23:32 / Bywalec forum
facet - nie piernicz!!!!!
Dziura w ZUSie powstała głównie dlatego, że pieniądze z prywtyzacji poszły gdzie indziej a miały iść właśnie na wypłaty bieżących emerytur. A waloryzacja o inflację to akurat się wszystkim emerytom należy. W tym roku to 4,6%, oficjalna zaniżona inflacja to ok 3,5% różnica to 0,2 oficjalnego wzrostu wynagrodzeń!
Widzimisię, że najchętniej wprowadziłbyś przepis umożliwiający emerytom przechodzenie na czerwonym świetle...
ARNI10 / 95.171.213.* / 2010-03-23 15:57
Zlikwidujcie ZUS przekażcie jego funkcje OFE i dajcie ludziom żyć.
W przeciwnym wypadku zobaczycie jakie będziecie mieli wpływy jak wszyscy młodzi z tego kraju uciekną. Wprowadzacie jakieś durne przepisy. Czy któryśz polityków wiejakie są realia życiowe obecnie????
Pracodawcy obecnie szukają ludzi młodych najlepiej po szkole z 5 letnim doświadczeniem i wszelkimi możliwymi urawnieniami CHORE.
RenegatTE / 95.171.213.* / 2010-03-23 15:46
Gdybym miał możliwość to ZUSowi nie oddałbym ani grosza z mojej wypłaty. Wolałbym wpłacać te pieniądze na OFE lub indywidualne ubezpirczenie. ZUS to banda złodzieji i ludzi bez jakich kolwiek kompetecji. Pracuje płace podatki i ZUS. I jaki jest efekt końcowy jak ide do lekarza, to jestem zmuszony iść prywatnie. O emeryturze już zapomniałem że dostane a mam dopiero 23 lata.
Piękna perspektywa: przejść kiedyś na emeryture i być zmuszony strzelić sobie w głowe bo nie będę miał za co rachunków opłacić. Druga sprawa kto zarabia w tym kraju więcej niż 1800zł na rękę?? Bo na pewno nie szarzy ludzie z kąd oni biąrą te dane??
milutki + ona / 91.94.125.* / 2010-03-23 22:46
Masz możliwosć, zamknij działalność i choruj. Niech Ci płacą. Oni krócej wytrzymają gdyby tak zrobiło 3/4 osób. Po 3 miesiacach mają Grecję i głupoty by się skończyły. W wyborach im się odbije. Złodzieje!!!!!!!!!!
Pietras 69 / 94.75.112.* / 2010-03-23 14:44
Ten rząd ma zamiar nas chyba żywcem okraść!!!
mariolka 5678 / 178.56.18.* / 2010-03-23 15:38
Jak do tego dojdzie wiele znajomych zamknie działalność , zwolni ludzi i zusu nie będziemy płacić. praca na czarno jest lepsza obecnie niż dać się oszukiwać zusowi. Złodzieje - pieniądze z ofe to nasze i tylko nasze !!!!
squun / 77.115.184.* / 2010-03-23 18:30

pieniądze z ofe to nasze i tylko nasze !!!!


Te pieniądze są w akcjach nic nie wartych firm kilku cwaniaków!
Taki kulczyk jeden z drugim założy firmę, zareklamuje nazwiskiem, OFE łyknie akcje !!! on się zwinie z kasą a OFE zostaną z nic nie wartymi papierami a my z gołą d.u.p.ą !!!

Polacy OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!
paulbociek / 2010-03-23 23:24 / Bywalec forum
Jak się nie znasz na rynkach finansowych i funduszach inwestycyjnych to przynajmniej nie wypisuj bzdur. We wszystkich 14 OFE jest zgromadzone ponad 180 miliardów PLN. Jak dla ciebie to nic nie warte akcje i obligacje to podziwiać tylko jako ty masz kasę!?? A może ktoś cię wynajął do chwalenia ZUSu????
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy