Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak: To najdroższy system świata

Fedak: To najdroższy system świata

Money.pl / 2011-01-05 08:34
Komentarze do wiadomości: Fedak: To najdroższy system świata.
Wyświetlaj:
issael / 46.113.209.* / 2011-01-06 00:27
Rozumiem, ze płaczą beneficjęci obecnych rozwiązań.
Krytykują propozycje zmian, ale na poziomie o wiele niższym, od tych którzy te zmiany proponują.
porzyteczni idioci oczywiscie na pierwszej linii, ale to "normalka". Porzyteczni idioci sa od tego aby byc na pierwszej linii, i (ewentualnie) sie osmieszyc, obojetnie po tej czy po drugiej stronie.
Nie ulega watpliwosci, ze obecny system jest za drogi (mam na mysli OFE) dla przyszłego emeryta.
Bardzo mocno zawyzone prowizje dla towarzystw zarzadzajacych, oraz nie powiazanie tych prowizji z osiaganymi efektami. skutek taki, ze głównym ponoszacym koszty jest płatnik , czyli przyszły emeryt.
Jezeli OFE gro swojego "ryzyka" lokowało w bezpiecznych papierach dłuznych państwa, i za ta "formalnosc" pobierało horrendalne prowizje, to taczej zdrowe to nie było.
Dziwic powinni co innego, mianowicie to , ze do tej pory ten system sie utrzymał, czyli komus na tym zalezało, aby ktos mógł czerpac korzysci kosztem przyszłych emerytów.
Nie znaczy to jednak , ze nalezy zlikwidowac OFE.
Po prostu powiniscie zmnienic zasady funkcjonowana tychze OFE, zmniejszyc drakońsko prowizje, ale nie szkodzic samej idei OFE.
Bowiem jest to w tej chwili dobre rozwiazanie, powodujace pewne uniezaleznienie , przyszłych emerytów od sytuacji demograficznej.
paulbociek / 2011-01-05 18:02 / Bywalec forum
Dyletantka ekonomiczna Fedak mogłaby się wreszcie przestać wypowiadać na tematy, o których niewiele wie. A co do "ekspertów" to zaraz mi się kojarzą reklamy z poprzebieranymi za lekarzy aktorami...
rysiul20 / 77.255.238.* / 2011-01-05 18:02
Z OFE dostaniecie emeryture jak z polis posagowych PZU kiedys ustawiliscie swoje dzieci i ksiązeczek mieszkaniowych PKO kupiliscie mieszkania
Sprawdzcie ile wpłaciliscie do OFE i ile macie i na co to wystarczy?
A kryzys przed nami .Na zielonej wyspie nie dało sie zarobic
lezdrubinter / 79.185.81.* / 2011-01-05 13:27
Żadza nami ŻydoKomuna , Nocna Zmiana, TW-bolki, Miry, Ry\chy, Zbychy.

Takich dopuściliście do władzy.

Nie znaliście ich wcześniej ??? Nic nie wiedzieliśćie na ich temat ??

To teraz za to zapłacicie.
Niewiedza zawsze kosztuje.

Ale dlaczego za wasza głupotę, musza płacić tacy, jak Ja.
POmyleniec / 83.15.9.* / 2011-01-05 11:39
A jak na tle systemu ZUS-OFE wypada kolegów z PSL-u, system emerytalny KRUS?, jest tańszy, czy droższy od OFE i ZUS?.
Ile kosztuje dopłata do KRUS? i ile ten system generuje długu, za który zapłacą wszyscy uczciwie pracujący w gospodarce poza rolniczej?.
janiszek72 / 2011-01-05 11:34 / Tysiącznik na forum
Pani minister przecież jesteśmy motorem napędowym gospodarki europejskiej i zieloną wyspą szczęśliwości na głębokim oceanie bezradności. Do tej pory stać nas było na wypasiony system, to dlaczego nagle teraz mamy go zmieniać. Kaski w budżeciku zabrakło na nowe wypasione fury służbowe, torcików wedlowskich wam się zachciało, wschodów i zachodów słońca w kalendarzykach, na to wszystko was stać? Pieniądze w ofe są ludzi, w ZUS-ie nie wiadomo kogo, więc zajmij pani swe puszyste rączki czymś przyjemniejszym, a nie kładziesz je na cudzej mamonie. Nie kradnij babo, bo czeka cię kara Boska. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Ozga / 87.139.103.* / 2011-01-05 10:14
Z Fedaczką zgodzę się w tylko jednej kwestii, system emerytalny w takiej postaci jest zapewne najdroższy na świecie i zapewne stoi o krok od przepaści. Jolka sprawi, że zrobi on duży krok do przodu...
oby tym śladem poszli wszyscy ci tzw. eksperci z Jolką na czele.

Osobiście sprzeciwiam się zagarnięciu przez ZUS jakiejkolwiek części skladek OFE. Nie zgadzam się na proponowane zmiany. Umowę podpisałem i za jej zmianę bez mojej zgody oddam sprawę do sądu.
Pozew zbiorowy jest pewny.

Jak to możliwe, żeby kilku oszołomów miało moc zrobienia dziadami kilkadziesiąt milionów ludzi? Gdzie w tym tzw. demokratycznym kraju jest opozycja? Czyżby cicho siedzieli, bo czują się współwinni obecnej sytuacji?
blady miś / 81.210.123.* / 2011-01-05 09:58
Zarabiali krocie a nie robili własciwie nic. Teraz im kasy i władzy ubędzie więc się w********.
Agent ING / 212.160.86.* / 2011-01-05 09:53
JUz kur.... nie miala co wymyslec...bedziemy mieli konta osobiste w zusie?? Juz dawno powinny takie byc to by nie bylo ekscesow z OFE a teraz nie maja skad brac na swoje imprezy to nasze konta w OFE chca okradac padalce!!A zus za 3 lata znow powiekszy dlug publiczny i Fedakowa stwierdzi ze kazdemu z konta bankowego musza pobierac zapomoge dla zus w wysokosci 50% naszych wplywow. K**** dlug publiczny? A h** nas on obchodzi.To rzad narobil tego dlugu wiec jakim prawem ja mam wlansymi pienidzmi go splacac? Moze \Fedakowa kredyt za mnie by mogla splacic skoro juz tacy solidarni sie robimy?
roman trocki / 212.14.47.* / 2011-01-05 09:31
Absolwenta Instytutu Nauk Politycznych Uniwerku Wrocławskiego jako ekspert ekonomiczny reformuje nasz system emerytalny. Co to k...a jest? Co w tym kraju jest grane? Co to za eksperci? Co oni chcą nas puścić z torbami?
Novos / 83.27.178.* / 2011-01-05 09:13
Oczywiście wszystko dla naszego dobra. Żeby emerytury były wyższe itp. Co jak co ale za nic im nie wierzę. Chyba trzeba samemu o własną przyszłość zadbać i to już teraz.
oliiwia / 87.99.24.* / 2011-01-05 21:59
co racja to racja, dobrze ze jest duzy wybor na rynku funduszy inwestycyjnych
Tikibum / 77.253.151.* / 2011-01-06 07:49
No i przyniosły wyższe zyski niż lokaty. Sam trochę wrzuciłem na mieszany w noble i jestem zadowolony. Mam nadzieję że podobnie będzie w tym roku.

Najnowsze wpisy