Forum Polityka, aktualnościKraj

Fedak: ustawy żłobkowa i o pieczy zastępczej potrzebne jak najszybciej

Fedak: ustawy żłobkowa i o pieczy zastępczej potrzebne jak najszybciej

Wyświetlaj:
tuszol / 85.202.158.* / 2011-01-08 13:02
Jestem nianią od 6 lat i oprócz comiesięcznej pensji nic z tego nie mam, bo pracuje na czarno, (muszę się rejestrować w urzędzie pracy, bo tam mam zapewnione ubezpieczenie zdrowotne), więc dla mnie ta ustawa to wspaniała sprawa. Dodam jeszcze, że jestem pedagogiem, a pracy w szkolnictwie niema!!! Prywatna opiekunka to edat dla wielu takich osób jak ja, mgr pedagogiki bez pracy w szkole!!nieżle nie??a opiekunek potrzebuje naprawdę wielu roziców, sama po skończeniu pracy u jednej rodziny zaraz miałam zamówienie u następnej. Wkońcu może będę mogła pracować na legalu.
H Szatkowski / 2010-09-14 12:38

Wiśniewska zaznaczyła, że projekt zachęca do legalnego zatrudniania niań, za które składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne odprowadzać będzie budżet państwa

Po co wprowadzać tak skomplikowane rozwiązanie. Wystarczy już, że państwo płaci składki zakonnikom...a nianie w ramach obowiązujących przepisów mogą mieć płacone składki przez zatrudniających je rodziców. Można pomyśleć o wyższej uldze prorodzinnej bez majstrowania w ubezpieczeniach.
pamka / 46.45.78.* / 2011-01-08 12:34
oczywiście tylko proszę wziąć pod uwagę,że razem zw składkami rodzic musiałby na taką nianie wydać w większości przypadków prawie całą swoją wypłatę co oznacza,że i tak nie opłacałoby się wracać do pracy przez co zamiast jednej zatrudnionej niani za którą państwo odprowadza składki pojawiłoby się dwoje bezrobotnych.
w większości zapewne ustawę krytykują osoby,które nie będą mieć z niej żadnych korzyści
myślcie / 83.22.130.* / 2010-09-14 21:26
Młode mamy do roboty , a hodowlą dzieci zajmie się państwo . Hodowlą za którą drogo zapłacimy .
Bardzo krótkowzroczna strategia .
Pajchiwo / 2010-09-16 10:11 / Tysiącznik na forum
Pewnie kolejna "Narodowa Strategia czegoś tam" - czyli kupa papieru będąca po prostu bełkotem poprzypisywanym z podręczników, za który pewnie wziął pieniądze jakiś urzędniczyna z wyobraźnią ameby...
Czyli standard :)
tuszol / 85.202.158.* / 2011-01-08 13:05
osoby wypowiadające się negatywnie to pewnie takie, których dzieci są pod opieka babci lub wogóle nie mają jeszcze dzieci!
pajchiw / 2011-01-08 18:15 / Tysiącznik na forum
Przynajmniej w moim przypadku - pudło.
Sami wychowujemy nasze dzieci i staramy się przetrwać z jednej pensji, bo wsparcie państwa na urlopie wychowawczym w zasadzie nie istnieje...

Najnowsze wpisy