Forum Polityka, aktualnościŚwiat

FIFA w RPA zarobiła 3,2 mld dolarów

FIFA w RPA zarobiła 3,2 mld dolarów

skomentuj
Wyświetlaj:
ora_et / 77.113.32.* / 2010-07-14 10:55
Chleba i igrzysk ! To hasło starożytnych jest kojarzone z upadkiem imperium rzymskiego. Dzisiaj wielu przyrównuje rozpasanie starożytnych do naszej rzeczywistości, MS w piłce nożnej i socjalu w UE. Toż to wypisz wymaluj to samo. Amok który występuje przy okazji gier piłkarskich niema swojego odpowiednika. Zabójstwa i samobójstwa na tym tle, nie są rzadkie.
Twórca współczesnej idei olimpijskiej P. de Cubertain, z pewnością nie sądził, iż jakiś biznes tak ją zdegenerują, że powinna budzić raczej odrazę, niż podziw.
Najgłębsza patologia sportu zasadza się głównie na p. nożnej. "Fryzjer" znajdzie się w każdym kraju, a afery są szybko wyciszane. Biznes, który tym kręci jest ponad państwami i prawem. To dlatego PZPN jest nadal azylem dla mafii posowieckich i nikt nie śmie ich tknąć, a cóż dopiero rozliczyć, bo FIFA na to nie pozwala. Jakim sposobem organizacja działająca na zasadzie spółki prawa handlowego może być ponadpaństwową? A w tym samym czasie codziennie w TVP p. nożną nazywa się sportem narodowym! Ta patologia p. nożnej, to również zjawiska społeczne-kibole i piłkarze, które nie mają miejsca w przypadku reszty tzw. sportu. Jakie są koszty tej zabawy? Na poziomie gmin wahają się od setek tysięcy do milionów. Kluby piłkarskie to hydra, która wysysa z budżetów samorządowych gigantyczne kwoty. Rosną wciąż fortuny działaczy i piłkarzyków. A ile wódy i ludzi przy tym się leje, tego nikt nie policzy.
Dlaczego akurat piłka nożna? Już z założenia jest nienaturalna. Taktyka jest prymitywna i polega raczej na zasadach niż skomplikowanej obronie lub ataku. Wg. badań zawodników, najmniej inteligentni to p. nożni, wypindrzeni narcystyczni dandysi. W taj grze na poziomie mistrzów, 22 osoby biegają przez 2 godziny i nie są w stanie tego co istotne, wkopać gałę do siatki. Wystarczy jedna decyzja sędziego, by podarować komuś mistrzostwo, sławę, fortunę etc. Dlatego istnienie "fryzjerów" jest możliwe. Na wszystkim czuwa FIFA. Dlatego w Grecji wygrywają Grecy, w Niemczech Niemcy, we Francji Francuzi, a złodziejskie firmy bukmacherskie zdobywają fortuny. W następnych MŚ zwyciężą Brazylijczycy, bo trzeba dać małpie banana, niech się cieszy. W RPA miejscowi wypadli, bo zwyczajnie byli słabi i nie dało się tego zrobić. Dlatego nie zmienia się uparcie sposobu sędziowania, by można było manipulować wynikiem. Takie błędy sędziowskie na poziomie mistrzowskim, nie do pomyślenia w innych grach, nie występują w innych grach zespołowych.
Każdy pomyśli, że to w sportach walki jest największe zagrożenie dla zdrowia zawodnika. Pomyłka! To p. nożna jest najbardziej kontuzyjna. To dlatego też tu jest największe aktorstwo i oszukiwanie wszystkich przez graczy. Co chwila jakiś przewraca, turla się i zwija. Najlepsi są podobno Włosi. Tu nieuczciwość jest zwykle nagradzana i należy do taktyki. Tymczasem w innych dyscyplinach jest to oznaką słabości i przepisy pozwalają karać za najmniejsze oznaki takiego niesportowego zachowania się.
Socjotechniki nazywane reklamą i marketingiem tak mocno ogłupiają społeczeństwa, że dzisiaj w takim polandzie buduje się infrastrukturę komunikacyjną kraju, nie z powodu żywotnych interesów narodu, lecz z powodu gier piłki nożnej. To tu z budżetu stolicy wykłada się 200 mln by wybudować stadion podobno narodowy, prywatnemu klubowi Legia. T tu rząd wydaje lekką ręką miliardy na budowę stadionów do kopanej, kosztem zarzucenia realizacji potrzeb ogólnospołecznych np. wyposażenia szkół w gimbusy. To tu rząd zamiast rządzić biega za kopaną, minister od kopanej jest specem od kręcenia lodów. W czarnym kraju FIFA zarobiła ponad 3. Ile razy więcej zarobi na tym kraju? ?
sportowieccc / 85.221.229.* / 2010-07-12 14:49
Współczesny sport opiera sie na prostym mechanizmie ekonomicznym: przyciaganiu to mediow tlumow i uzyskiwaniu wysokiej ceny czasu reklamowego. Rekjamą zainteresowani są sponsorzy korporacyjni. Za zorganizowanie imprezy typu EURO2012 rachunkiem obciąza sie budzet publiczny (budowa stadionow i drog). Zyski plyną za to na konta stacji telewizyjnych ktore posrednicza w sprzedazy swojego czasu reklamowego... wczorajasz impreza przyciagnela 700 mln ludzi... jest wydarzenie w skali globu i istne eldorado reklamowe... cena za reklame na takich transmisjach licytowana jest bardzo wysoko... biznes jest wspanialy, jak zawsze , gdy koszty przygoptowania przedsiweziecia ponosi naiwnie spoleczenstwo... w istocie sportowe mistrzostwa sa wielkim przekretem ekonomicznym...
Myszek / 77.236.0.* / 2010-07-12 20:26
W boksie walki organizuje kilka federacji. Tam nikt nie dopłaca do zawodów ! Dlaczego w piłce nożnej jest monopol ?????????????

Może czas stworzyć konkurencję ? Konkurencję, która zachęcać będzie do uczestnictwa tym, że m.in. płaci podatki i jest organizacją społecznie odpowiedzialną. Przecież od kilkunastu lat funkcjonuje już w biznesie wskaźnik Respect Index.

Jeśli FIFA nawet w czarnoskórym kraju zdziera skórę z obywateli, to należy ja bojkotować ! Tak, bojkotować ! Aż ulegnie albo upadnie. A stworzyć trzeba konkurencję, wszak to jedyny sposób na rozbicie monopolu. innego dotychczas nie wymyślono.
sportowieccc / 85.221.229.* / 2010-07-12 14:38
kazde organizowanie takich imprez (olimpiady i mistrzistwa swiata) sa kryminalna aferą polegającą na przelewaniu irracjonlanych sum z kasy publicznej do kufrów prywatnych giga koncernów głównie medialnych oraz koscioła takiego jak FIFA... udaje się ten przekręt tylko dzieki fanatyzmowi mas ktore w zaslepieniu swoim wierza w to ze olimpiada i mistrzostwa przyniosą im "wzrost gospodarczy" to co sie jednak dzieje to jest grabienie publicznego majątku , rozbudowa infrastruktury a nastepnie redukcja obiektow sportowych do wczesniejszcyh rozmiarow , gdyz w pozniejszych latach te obiekty sa po prostu miatom niepotrezbne do niczego
sportowieccc / 85.221.229.* / 2010-07-12 14:53
zadaniem takich portali jak Money PR jest stworzenie odpowiedniego PR-u, dzieki ktoremu spoleczenstwo musi uwierzyc, ze ekonomiczna strona organizacji takich imprez jest uzasadniona z punktu widzenia interesow spoleczenstwa... mydli nam sie oczy rzekomym 'wzrostem gospodarczym'... jednak nigdy nie prezentuje sie spoleczenstwu pelnych kosztow (strat) i pozniejszych zyskow (zerowych)... jedyne zyski jakie sie pojawiaja to zyski koncernow medialnych i FIFY czy miedzynarodowego komitetu olimpijskiego
sportowieccc / 85.221.229.* / 2010-07-12 14:58
w chwili obecnej we wszystkich miastach polski maja miejsce wielkie afery finansowe zwiazane z budowa obiektow ktorych budzety zostaly w sposob irracjonalny przekrowczone kilkukrotnie i nie ma zadnego ekonomicznego zarządu nad calą operacją... pieniadze po prostu lane sa z pieniedzy podatnikow... po mistrzostwach te stadiony bedzie trzeba (rowniez na koszt podatnikow) zmniejszac... tak jak mialo to miejsce ze wszystkimi stadionami w austrii i portugalii (po ostatnich mistrzostwach europy w tych krajach)
griko / 2010-07-12 14:18 / portfel
leśne dziadki są jedną z najbardziej dochodowych instytucji na świecie, krajowy PZPN to również bogata mafia, która wie jak zarabiać szmal. Ale zaczynają się chude latka - coraz wiecej klubów będzie plajtować z powodu chorych kosztów, na które składają się m.in. haracze na leśnych dziadków.
AntyFIFA / 87.204.26.* / 2010-07-12 13:58
A ile zarobiło RPA???
OIO / 79.184.132.* / 2010-07-12 13:56
Za to nasi wybitni ekonomiści i włodarze jeszcze dołożą do Euro 2012.
jq / 192.193.164.* / 2010-07-12 13:42
Czekalem na ten artykul od dluzszego czasu, szczerze mowiac az dziwie sie ze taki kontrowersyjny temat zostal przedstawiony w mainstreamowych mediach... przeciez na takich mistrzowstwach kraj organizujacy tylko traci... zostaje z wielkimi stadionami za ktore przeplacil, turystow ile bylo tyle jest, gospodarka w zadny magiczny sposob nie ruszyla do przodu. Wiecej takich artykulow, ktore pokazuja prawdziwe oblicze organizacji swiatowych ktore czesto ukrywaja sie pod eufemizmami (federacja pilkarska, bank "odbudowy i rozwoju", greenpeace itd). Chcialbym zobaczyc podobna analize jak organizacja igrzysk olimpijskich i mistrzostw europy przyczynila sie do problemow Grecji...
mrówka123 / 83.28.96.* / 2010-07-12 11:58
Zwykli złodzieje. Podatki płaci każdy tylko nie oni. nadludzie. szkoda że Polska dostała to Euro 2012. Nas też obgolą a kredyty za stadiony i autostrady będą spłacać jeszcze nasze wnuki.
jaka mioasto / 193.24.24.* / 2010-07-12 15:54
skorzystają mieszkańcy miast w których odbędą się mecze - juz teraz zaczyna sie mega rozbudowa drig i dojazdow za wspolna kase, jesli mieszkasz w jednym z 4 miast, twoj rachunek jest na plus - zrzucają się inni - ja nie narzekam, mieszkam w miescie nr 2. A tak na nowe drogi czekalibysmy ze 20 lat...
BadaczNetu / 79.191.175.* / 2010-07-12 21:41
A wiesz o ile więcej by było dróg gdyby nie budować nikomu nie potrzebnych stadionów ?
jeden z tych co widza / 89.25.159.* / 2010-07-14 15:36
Ot cywilizacja !!! I tylko kretacze kreca swe lody na calym swiecie !!!
Tyle ze je dobrze barwia i perfumuja, a popula sie na to chwyta jak na lep - tak tez jest z naszymi parlamentarzystami, partiami itd..... niestey niewielu zostalo rozsadnych - pewnie to tez efekt katynia....
skomentuj

Najnowsze wpisy