Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Filar do moralistów: Lepsza źle płatna praca niż żadna

Filar do moralistów: Lepsza źle płatna praca niż żadna

Wyświetlaj:
Floyd / 2012-08-09 18:20 / Tysiącznik na forum
Lepsza źle płatna praca niż żadna ?
Jasne, a jeszcze lepsza to praca niewolnicza, ta to dopiero przynosi zyski właścicielowi.... niewolników.
andrzejm.net1060 / 213.192.75.* / 2012-08-09 17:35
Cikawy jestem czy Prof.Filar pracowałby na umowę zlecenie za 4 zł na godzinę co daje przy 240godz.960 zł.bo wielu z nas pracuje,a jeszcze chcą podnosić akcyze, podatki a podnieśli już czynsze za mieszkania.
ert / 89.76.196.* / 2012-08-09 16:00
to sprobuj pozyc za 900 zl miesiecznie .Wez swoje rady wsadz sobie z tylu ponizej plecow .
Znalazl sie madry ktory nigdy nigdy nie powachal, takie rady to mozesz mowic umierajacemu na raka pluc , sa w stylu trzeba bylo nie palic.Gosc ale ja nie palilem , to k.... na pewno musiales palic ,dowidzenia.
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-09 17:51
To spróbuj przeżyć za 0 zł dochodów !! LOL Co za logika i roszczeniowa postawa. Załóż firmę i zarabiaj 4000-5000 PLN lub więcej, ale do tego trzeba mieć jeszcze wiedzę i umiejętności. A jak zarabiasz 900 PLN to przestań marnować czas na pisanie bzdurnych komentarzy w internecie. Albo znajdź sobie lepiej płatną pracę albo załóż własną firmę albo najpierw zdobądź jakieś sensowne kwalifikacje!!!
dsf0 / 2012-08-09 22:11
Tak...umiejętności i wiedzę z zakresu lewej księgowości, i zatrudniania na czarno pracowników, żeby mnie pracodawcy żyło się lepiej. Chyba o tym mówisz, gdyż dla mnie zawsze liczył się pomysł i znalezienie luki na danym rynku. Ot to droga do sukcesu. Jednak niektórzy wolą inaczej...w końcu wiedza dała im znajomość m.in. wykorzystania luk prawnych...do takich a nie innych działań
B_7 / 195.35.80.* / 2012-08-09 14:43
Łatwo mówić komuś dla kogo mniej płatna praca to zapewne jakieś kilkanaście a pewie nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie...
Lepiej by się na ten temat nie oddzywał.
.
A tak poza tym co rząd robi prócz tego że znów daje sygnały, które sondują zachowanie zmierzające na dalsze podniesienie danin - Solidarność też tylko straszy, gada a g...o robi. Nic, kompletnie nic nie robi rząd - nie ma żadnych projektów nie mówiąc już o ustawach, które złagodzą obywatelom ten okres jaki już niedługo zapewne do nas zawita a jedynie podniesienie podatków - ile to już lat rządzi ten jak się okazuje marny rząd - 6 lat - jakie ma sukcesy? To, ze udało im się, bo rzeczywiście udało omamić znaczną cześć społeczeństwa? Już nawet nie da się straszyć PIS-em, bo staje się to już śmieszne - są niewiele lepsi, no może poprostu są cwańsi.
.
Ale czego mamy oczekiwać skoro szli z hasłem by żyło się lepiej i się im żyje lepiej i to zdaje się im wystarcza - a plebs niech się przygotuje na jesień na kolejne podwyżki danin, bo rodzina na swoim potrzebuje karmy a spółki Państwowe mają ograniczone możliwości...
ostatni do gaszenia światła / 88.199.162.* / 2012-08-09 11:19
Rewolucja amerykańska zaczeła się od słów: "no taxation whiteout representation!"
Frekwencja nie sięgneła nawet 50% - połowa obywateli nie ma reprezentacji i nie powinna w myśl tych słów płacić podatków - oni nie uchylili się od głosowania bo im nie zależy ale żaden z startujących bydlaków w naqszym odczuciu sie po prostu do tego nie nadaje.
Obecna "demokracja" jest bardziej wirtualna od tej PRLowskiej bo wybór między PiS/PO/SLD/PSL itp. kłamliwymi karłami to nie wybór równie dobrze mógłbym wybierać czy mam bandycie nastawić lewy czy prawy policzek do obicia.
pomo dore / 2012-08-09 10:10 / Tysiącznik na forum
dobrze tu ktoś wczoraj napisał- rzadzący od prawie 20 lat przyzwyczajają nas do biedy. Całe rzesze ekonomistów, dziennikarzy, publicystów dbają zeby Polakom nie przewróciło sie w dupach i nie zarządali europejskich zarobków. stąd teksty w rodzaju
że zła, źle płatna i niepewna praca jest niedobra, zapominają o tym, że jest to lepsza praca niż całkowity jej brak.

czyli cieszcie się chamy równowartością 300 euro ma m-c bo więcej nie dostaniecie. jeszcze by sie w Polsce jakas silna klasa srednia utworzyła a jak wiadomo klasa srednia jest podstawą obywatelskiego swiadomego spoleczeństwa. a takie społeczeństwo zaczełoby wymagać od rządzących. tłum myślący tylko o tym co włożyć do garnka jest łatwo do kontrolowania
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-09 18:52
europejskie zarobki mieli w Grecji, Portugalii i Hiszpanii.. a jak się kończy ? Zarobki w długim okresie zależą od produktywności, a w Polsce jeszcze jest daleka droga do np. takich Niemiec! Ale są takie sektory gospodarki, gdzie ludzie w Polsce zarabiają niewiele mniej niż na Zach. np. w sektorze IT.. na przeciwnym biegunie są polscy rolnicy.. Jak nie zmieni się mentalności ludzi, to nigdy w PL nie zobaczysz europejskich zarobków (jako średniej w całej gospodarce!)
wiem / 83.10.255.* / 2012-08-09 10:04

Lepsza źle płatna praca niż żadna

Bzdura i Filar o tym wie tylko "rżnie głupa"
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-09 17:56
bzdurą to jest to, gdy 90% ludzi którzy ciągle narzekają jak to mało zarabiają spędzają mnóstwo czasu w internecie komentując artykuły, których z sensu nie wiele zrozumieli.. Jeśli uważasz, że lepiej nie mieć żadnego dochodu - słownie 0, a mieć choćby 1000 PLN co miesiąc, to gratuluję logiki !!
wiem / 83.26.196.* / 2012-08-09 18:17
A w KL Auschwitz pracowano za jeszcze mniejsze wynagrodzenie. Ty pewnie tez uważasz że taka praca jest lepsza niż jej brak.
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-09 18:35
Żenujący komentarz. Porównywanie sytuacji gospodarczej do KL Auschwitz to już nawet nie jest demagogia - tylko zwykła głupota i przejaw zacietrzewienia! Dla Twojej wiedzy, sytuacja gospodarcza świata zachodniego oraz Europy jest pochodną życia ponad stan i zadłużania państw przez dziesięciolecia. Winnymi są .... głównie wyborcy, którzy głosowali na partię obiecujące , że im coś dadzą.. a tą darmową edukację, a to wysokie emerytury, a to przywileje różnym grupom wyborców (w Polsce to na przykład widać jaskrawo w przywilejach rolników, którzy mają oddzielny system emerytalny - KRUS, czy służb mundurowych etc.). Politycy zawsze obiecają w demokracji, że coś "dadzą".. no i dawali, a jak nie było z czego lub nie było komu zabrać to pożyczali, w końcu ich kadencja trwa kilka lat, a dług będą zwracali następcy za lat kilkanaście, kilkadziesiąt.. Właśnie kończy się pewna epoka stąd masz kryzys. Świat zachodu jest bankrutem! Za rządów AWS/PiS/SLD/PO/PSL dług państwa mimo wzrostu gospodarczego rósł, oznacza to iż idziemy podobną drogą jak południe Europy. Jak patrzę na brak reform strukturalnych od lat w PL, to najbliższym nam wzorcem jest Portugalia i Hiszpania (na nasze szczęście bańka na rynku nieruchomości nie zdążyła się rozwinąć na dobre! bo byśmy byli w tym samym miejscu, gdzie Grecy lub Węgrzy już dziś!). Sławiona dziś północ Europy nie jest zresztą dużo lepsza, tyle tylko, że tam mają wzrost gospodarczy, bo są znacznie bardziej konkurencyjni (patrz Niemcy, państwa skandynawskie) i eksportują na EM.. ale do czasu. Okres życia na kredyt państw i społeczeństw dobiega powoli końca. Niestety 90% ludzi nie rozumie zbyt wiele z ekonomii, więc będą się domagali - aby "państwo" im coś dało.. A to właśnie to dawanie jest głównym źródłem leżącym u podstaw tego kryzysu. Ludzie nie potrafią zrozumieć, że państwo może dać tylko tyle ile najpierw zabierze.. większość myśli, ja jestem biedny i nic nie mam, niech zabierze "bogatym" i da mi - jakoś mało kto widzi, że bogatych w każdym kraju jest garstka, a chcących pomocy od państwa jest przytłaczająca większość.
P23 / 85.89.189.* / 2012-08-10 00:21
Żenująca to niestety jest twoja wypowiedź składająca się z paru komunałów i oczywistości, zarozumiała i traktująca innych jak głupków.
A facet sprowadził jedynie rozumowanie p. Filara ad absurdum wyrażając swoje oburzenie. Rozumiejąc twoje kłopoty percepcyjne należało może spytać prościej: czy pracować za zarobek nie wystarczający na jedzenie jest lepiej niż wcale? (chyba, żeby krócej się męczyć)
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-10 16:25
No niestety z przykrością stwierdzam, że masz problemy z logiką :) Z jednej strony piszesz, że piszę "oczywistości", dla przypomnienia ja jedynie stwierdziłem, iż porównanie sytuacji w Auschwitz do sytuacji na rynku pracy - jest zwykłym nadużyciem. Użyłem epitetu "demagogia", bo do tego to się sprowadza. Nadal napisałem parę zdań na temat analizy sytuacji gospodarczej na świecie, powstało na ten temat już wiele prac i opracowań. Warto czytać i myśleć. Zaraz potem piszesz, iż mój przedmówca "sprowadził rozumowanie p.Filara ad absurdum wyrażając swoje oburzenie" - moja wypowiedź odnosiła się do tego "niby oburzenia ad absurdum", którą określiłeś mianem "wygłaszania oczywistości" - przeczysz sam sobie, a problemy z percepcją to chyba jednak Twój problem... Może tego nie wiesz, ale ekonomia to nie jest nauka o moralności, pracodawca nie spełnia roli pomocy społecznej - jeśli pracownik swoją pracą nie jest w stanie wypracować zysku, oczekiwanie od 2-giej strony, aby wypłacała mu tyle, aby starczyło na "godne życie" - nigdy nie będzie działać w gospodarce. Przykłady ekstremalne wycięte z kontekstu, nic tu nie zmienią!
Elektro Devil / 2012-08-09 09:47 / Tysiącznik na forum
no cóż jak to arogancko opluwał Podatników pewien polityk PO mówiąc:
taki wielki ekspert jak Grad nie może pracować za miskę ryżu więc ktoś na te 100tys musi się złożyć.

Jakby co podniesie sie jeszcze raz VAT, ktoś musi składać się na pseudo ekspertów.
neros / 46.151.136.* / 2012-08-09 09:15
Czy ci wszyscy pseudo ekonomiści znają tylko jedna bajkę: podwyżka podatków. Panie Filar jak postawicie ludzi pod ścianą to wyjdą i nogi wam z d..y.
Oszolomowaty / 31.63.37.* / 2012-08-09 08:25
"... źle płatna i niepewna praca jest niedobra, zapominają o tym, że jest to lepsza praca niż całkowity jej brak...."
- nawet gdybys miał tyrac biały niewolniku za płaca zblizona do wielkości zasiłku. I tak maja mówic wszystkie POsrane elektoratu PO, coby w Tuskolandii nowe rzesze POmilionerów rosły i Sobiesiaków.
Howg!!
zxc12 / 83.6.150.* / 2012-08-09 08:55
jaka jest wielkość zasiłku?
komu się należy zasiłek?
jakie są przeciwwskazania aby uruchomić własną działalność gospodarczą?
Serano / 213.227.87.* / 2012-08-09 09:56
Oszołomowaty nie ma zasiłku, tylko rentę starczą. I przeciwwskazania do prowadzenia wszelkiej działalności. POza POdsyłaniem POmyj POkraczą POlszczyzną.
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-09 18:43
PRL w umysłach "polactwa" wiecznie żywy !!
35dg / 89.69.203.* / 2012-08-09 19:52
Ty koleżko nie jesteś czasem młodym demokratą? To jest poważne forum, szkoda klawiatury na wypisywanie naiwnych dziecięcych dyrdymałow :D:D
hmmmmmmmmmmmm / 171.98.63.* / 2012-08-10 16:38
haha ale się uśmiałem :) Nie, nie jestem i nigdy nie byłem. Powiem więcej, uważam, iż ustrój demokratyczny nie jest najlepszy, niestety do dziś nie znaleziono jeszcze nic lepszego :) Dlaczego wg. mnie nie jest najlepszy ? Ano z tego prostego powodu, że tak naprawdę rządzi "tłum" "lud" przez swoich reprezentantów. A "lud" chce, aby politycy coś "dali" - do tej pory można było przekupywać "lud" różnymi gestami (a to przywileje emerytalne, a to posady dla działaczy i różnych ziomków itd., a to pomoc państwa i umorzenia dla dużych molochów skarbu państwa, a to pomoc dla górników, rolników i wielu innych).. Tak było przez dekady w całej EU - z tym, że często na kredyt. Dziś państwa bankrutują dzięki polityce zadłużania - "lud" znowu jest oburzony, że go ktoś "okrada" etc. Taki chichot historii..

Najnowsze wpisy