Forum Polityka, aktualnościKraj

Film o Irenie Sendlerowej w amerykańskiej telewizji

Film o Irenie Sendlerowej w amerykańskiej telewizji

Wyświetlaj:
dgen / 2011-05-03 14:15 / Tysiącznik na forum
dobre imie kraju jest jak kampania reklamowa promująca dobrą markę !
co w takim razie robi polski rząd w temacie promowania takich osób i postaw za granicą, głownie w USA ?
przykład min. sikorski niech bierze z niemców - 90 % amerykanów nie wie, że naziści to niemcy ! aż strach pomyśleć ilu amerykanów kojarzy "polskie obozy koncentracyjne".
tesa1959 / 2011-05-03 19:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czy Amerykanie wiedzą, gdzie jest Polska? A może nie odróżniają: czy Polska leży w Europie czy Europa w Polsce; tak jak Busch nie wiedział, czy Polska leży w Warszawie czy Warszawa w Polsce?
gergregeg / 86.184.14.* / 2011-05-03 09:22
I właśnie w ten sposób należy się bronić przed "polskimi obozami koncentracyjnymi" i innymi "złotymi żniwami". Na każde jedno pomówienie, niedopowiedzenie, czy oszczerstwo, należy nakręcić 2 filmy pokazujące, ilu Polaków narażało życie w obronie Żydów. Instytut Yad Vashem chyba nie za darmo przyznał ponad 6000 Polaków tytuł "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".
tesa1959 / 2011-05-03 09:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz racje,ale tez nie możemy być aż tak zarozumiali, aby z pokorą nie przyjąć, że część Polaków działała na rzecz okupantów. Nie możemy przekłamywać historii, ale też nie możemy poddawać się bezpodstawnym atakom.
i,m not camel / 81.219.170.* / 2011-05-03 11:24
Których okupantów? Parę nazwisk, inaczej wychodzi, że jak donoszą media ,większość Polek się nie myje.
tesa1959 / 2011-05-03 11:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tu mówiłam o II Wojnie Światowej i Niemcach, ale to nie ma znaczenia. Nie zaprzeczysz, że byli Polacy kolaborujący z okupantem. Nie powiedziałam, że to była większość. To byli nieliczni, ale byli. Tego nie możesz zaprzeczyć.
Ekonom. / 81.190.46.* / 2011-05-03 12:47
W każdej społeczności zawsze się znajdzie taki procent "innych" (nawet jest jakaś naukowa nazwa tego zjawiska) i nie wydaje mi się, aby u nas odbiegało to zjawisko od normy w każdym społeczeństwie.
tesa1959 / 2011-05-03 12:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie o tym mówiłam, ale
i,m not camel
zarzucał mi, że mówię nieprawdę.
Ja jestem dumna z postawy Polaków w czasie okupacji niemieckiej i rosyjskiej (na ten temat też trochę wiem z życia moich bliskich)

Najnowsze wpisy