Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Finanse publiczne w najlepszej kondycji od 18 lat

Finanse publiczne w najlepszej kondycji od 18 lat

skomentuj
Wyświetlaj:
zdenek... / 62.121.76.* / 2008-02-11 18:08
to wina PIS-u.
PO koniecznie musi coś z tym zrobić ,
Pawlak już zaczął
marek19.53 / 83.24.63.* / 2008-02-11 20:22
Zapomniał Pan wyeksponować Belkę, taki nietakt.
Pajchiwo / 2008-02-11 20:17 / Tysiącznik na forum
dobre - już myślałem, ze kolejny matołek :)
Pozdrawiam.
Z++ / 83.10.75.* / 2008-02-11 17:37
Ziemkiewicz w "Polactwie" opisywał zapamiętaną rozmowę w TV z dyrektorem PGR za Jaruzela czy Gierka . Brzmiała mniej więcej tak : " Towarzyszu Dyrektorze , czy wasz PGR przynosi zyski ? " Na to dyrektor: " Licząc z dotacją , to w roku ubiegłym mieliśmy milion złotych zysku". " A ile wyniosła ta dotacja ? "
" Czterdzieści milionów ".
Ot i taka sama prawda jest o nadwyżce w ZUS.
obserwator / 2008-02-11 16:57 / Tysiącznik na forum
Dlaczego ekonomisci nie mówia całej prawdy, półprawdy to macenie wody aby podatnicy nie potrafili zlokalizowąć że półprawda to w perspektywie czasowej kłamstwo. Politycy wyspecjalizowali się w głoszeniu połprawd ktore niebawem stana się kłamstwem mimo że w chwili głoszenia były półprawdą. Każdy podatnik wypełniać bedzie PIT , ale nie każdy rozumie go. Guru ekonomiczne i polityczne PO Pan Chleb.... sam nie sporzadza PIT bo to za duża odpowiedzialność, ale zabiera głos w sprawie finansów pozostałych podatników. Czy honor maja politycy którzy klamia i kłamia bo wiedza że bedą bezkarni. W przyszłym roku z podatku PIT będzie niewiele, rok 2006 byl rekordowy. W wynki tarc politycznych podatnikom bogatym dano prezent i ci co maja liczne rodziny wezmą wszystko dla fiskusa nic nie zostanie. Ale przy tym wyrzadzono wielka niesprawiedliwość tym ktorzy maja niskie niewolnicze dochody bo nie skorzystaja z odliczenia. Jesteśmy młodym spoleczeństwem, dzieci jest dużo, zatem za rok 2007 i 2008 a z do zmiany przepisów rodziny polskie otrzymają duzy zastrzyk finansowy ktory jest sola, cierniem w oku dla polityków PO. Wdano pieniądze z podatków podatników z PIT i płaconych w ramach stawki na wygorowane pensje lekarzy , ale nie uspokojono sytuacji, rządzące PO zrobiło to niechlujnie , dla jednej gruby lekarzy którzy pokazali że jest wsród nich duzo czarnych owiec. Zatem ceny musza urosnąć aby w postaci VAT więcej wpadało do fiskusa. Zatem najbiedniejsi zostana podwójnie oszukani i nikt nie bedzie starał się usłyszeć lamentow biedaków, bo co oni kogo obchodzą. Dziennikarze pisza jak pracodawcy wyrażą zapotrzebowanie bo współczesny dziennikarz to niewolnik za wyjątkiem niewielu wyzwolonych. Zatem demokracja może zaplakać nad losem tych których miała bronić a nie broni, nawet system podatkowy jest dla nich nieprzyjazny, zawsze bogacze więcej zyskuja , aniby dlaczego tak się dzieje? czyżby PO nie umie się rzadzić , ani przedtem ani dzisiaj.
jliber / 212.180.147.* / 2008-02-11 17:18
No to niech się biją w piersi ci którzy wprowadzali redystrybucyjny system podatkowy. Biedni sobie swietnie poradza, chyba ze... "zaopiekuje" sie nimi panstwo.
obserwator / 2008-02-11 22:13 / Tysiącznik na forum
biedni sobie nie poradza bo pisza juz otym zagraniczne organizacje badające jak bedzie się układało zycie rodzin w przyszłości. Okazuje się w Polsce wszystko robi się źle, jakby ślepy prowadzil pijanego - emerytury dla ludzi pracy nie zapewnią im srodków na życie i system wprowadzany jest gorszy niz ten co był. Wyksztalciuchy chcą zabrać wszystko, fundusze spekuluja na giełdzie, fundusze każą sobie drogo placić za zarzad, w samym styczniu giełda pokazala swoja zachłanność zabrała emerytom ponad 5,5 miliarda złotych. Dzisiaj publikatory podały ze kiedyś zwolniono nauczyciela, dyrektora , nie dostał pracy, zalamal się , pomoc spoleczna dawala mu po 20 zł miesięcznie. Czy juz w POlsce mamy przednówej eutanazji dla ludzi pracy, bezdomnych ale wokol nich są wykształciuchy ktore juz maja duże pieniądze z pencji , ale czy na nie zasluguja także będą mieli wysoka emeryturę chyba ze inflacja ją pożre. Zatem los dla najbiednijszych sie pogorszy, będą dziedziczyli biedę także ich dzieci, rosnie pokolenie niewolnikow. Dzisiaj usłyszałem że wielu dziennikarzy juz stało sie niewolnikami u swoich pracodawców, ale nikt nic nie może zrobić bo poprawność jest najważniejsza, a że wokół będą umierać najbiedniejsi >oni głosu nie maja.
jliber / 212.180.147.* / 2008-02-11 15:43
Deficyt to powinien byc 0%. Czy ktos sie pytal naszych przyszlych pokolen czy maja ochote splacac po nas dlugi?
marek19.53 / 83.24.63.* / 2008-02-11 20:20
Pozwolę sobie do bardzo uprościć - nieomal sprowadzić do absurdu.
Przyszłe pokolenia odziedziczą po nas nie tylko długi ale również cały wytworzony majątek - przez nas i pokolenia poprzednie. Spadek można odrzucić ( w całości) lub przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, też w całości.

O bzdurności pytanie przyszłych pokoleń o zdanie trudno się nawet wypowiadać - czy mam spytać jeszcze nieistniejącego plemnika?

P.S. Jeżeli zaciągam kredyt by wybudować dom, drogę dojazdową to trudno mi spytać moje prawnuki o zdanie (nawet wnuków nie mam).
O piramidy czy Kanał Sueski lub odkrycia Kopernika też mnie nikt nie pytał.
zdenek948-476918475-9 / 62.121.76.* / 2008-02-11 18:10
to by deficytu nie było
Bodek2 / 2008-02-11 16:08 / Bywalec forum
Tak, szczególnie w sytuacji tak dobrej, wręcz niepowtarzalnej koniunktury.
Niestety tu wchodzi polityka i trzeba się przypodobać niektórym grupom społecznym i padaka. Szkoda, że również obecna władza tak podchodzi do sprawy - bo na bardziej praworządną (w sensie finansów) partię szans raczej nie ma.
skomentuj

Najnowsze wpisy