Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Firma + osoba niepełnosprawna

Firma + osoba niepełnosprawna

freaky / 88.156.82.* / 2007-07-13 23:55
Witam.

1. Czy osoba niepełnosprawna - chora psychicznie o wysokim stopniu niepełnosprawności może założyć i prowadzić działalność gospodarczą? Jeżeli tak to jakie są tego koszta (podatki, ZUS, itp.)?

2. Jakie są realia zatrudnienia osoby niepełnosprawnej? Jakie są ulgi?

3. Jakie są możliwości zdobycia kapitału potrzebnego do otworzenia firmy i finansowania w początkowym okresie jej działalności? Także przez osoby niepełnosprawne.
mirek56 / 2007-10-05 20:12
Od 88r. prowadzę dz. gosp. wraz ze wspól.Mam starą II gr. inw. Szlag mnie trafia bo gdzie bym sie nie zgłosił żadnej pomocy , w PRL nie ma , od teraz RP ,nie ma .PFRONY( może W zamiast F) mają w dupie połamańca jaksię do nich zgłosi.Jeżdżę w automacie w leasingu ,chciałem jakąs dotację na na os. a pani mówi że ttylko I gr.a ja mówię że I gr. to leży i jak ma jeżdzic, Ja mogę to pomocy chcę co by kupic. Mówi nie , tylko I gr.JAAAAAAAAJAAAAAAAAAA..A terz powaga .ZUS płacę jak zdrowy, podatki jak zdrowy,ZERO pomocy od RP.Idę na rentę a może do UK .Jakby co to 2 kule pod pachy i dyla .Od 58 r HM , niedowład k. dolnych i trochę klatki piersiowej,studia i te inne p*******,żona dzieci ( i jeszcze bym trochę napisał na temat sportu dla połamańców bo reprezentowałem PRLa za granicą) wtedy cichy hit socjalizmu, Jak ktoś sie odezwie to dzięki.Spadam na rętę HAHAHAHAHA.mirek5666@wp.pl

Najnowsze wpisy