Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Firma budowlana wykonuje usługi we Francji

Firma budowlana wykonuje usługi we Francji

Bogdano / 83.21.60.* / 2006-02-09 10:07
Witam

Poszukuje informacji na temat wykonywania usług elektrycznych/budowlanych na terenie Francji.

Obecnie prowadzę działalność gosp. z fiskusem rozliczam się z podatku na zasadach ryczałtu i jestem płatnikiem podatku VAT

Otrzymałem propozycję wykonywania usług jako firma na terenie Francji
Obecnie złożyłem w US deklarację dotyczącą euro-NIP (nip zostaje ten sam tylko dochodzi przed nr. PL)

Czy muszę jeszcze gdzieś składać w jakiś urzędach dodatkowe informację o prowadzonej działalności za granicą ??

Czy jeżeli będę ponosił koszty prowadzenia działalności za granicą i będę zbierał faktury za paliwo, narzędzia mateiały podobnie jak to robię w Polsce to czy US w Polsce odda mi za VAT ?? lub mogę pomniejszyć należny VAT do US w Polsce?

Podobno moje ceny mają być jako netto bez VAT jeżeli wystawiam dla instytucji/firmy
Więc powinienem wystawić Fakturę czy rachunek?
Na jakim formularzu taka Faktura/Rachunek ?

Czy przejazd przez Niemcy, Belgię wlicza mi się w koszt dojazdu czyli VAT z paliwa ? ewentualnie hotel ?

A może lepiej (prościej) założyć firmę we Francji ? Tylko i tak będzie to Polska firma ?
urraco / 109.210.2.* / 2012-05-10 12:10
elou :) ja tez mam takie pytania ale co do firmy jednoosobowej nie ma uregulowan chyba bo nawet konsulat i inne izby nie kumaja i wysylaja mnie do szukania w internecie.

Najnowsze wpisy