Forum Forum podatkoweFormularze

Fiskus bezprawnie pobiera opłaty za pełnomocnictwo

Fiskus bezprawnie pobiera opłaty za pełnomocnictwo

Wyświetlaj:
TNow / 145.237.69.* / 2009-07-17 14:50
Wydaje mi sie ze to jest bzdura powieklana przez wszystkie portale internetowe, byc moze gdzies w Polsce jakis urzad pobieral takie oplaty, ale na pewno nie jest to regula. Ja nie spotkkalem sie z US w ktorym mialyby miejsce takie praktyki.
jww / 145.237.77.* / 2009-07-24 12:49
W Lublinie US nie pobierają opłat w ten sposób. Proszę o konkretny przykład, a jak nie to odwołać!
MarKust71 / 2009-08-04 21:45
Szanowni koledzy ze Skarbówki (a na to wskazują adresy IP). Po pierwsze hulacie po internecie w godzinach urzędowania, więc może bardziej przyłożylibyście się do pracy, bo ja i wielu innych przez Was prześladowanych za to płacimy. Po drugie być może robią Wam wodę z mózgu na szkoleniach i wpierają, że świat jest dobry i uczciwy, ale na wolnym rynku tak nie jest. Podobna do opisanej sytuacja ma miejsce w przypadku prób uzyskiwania zaświadczenia o niezaleganiu oraz potwierdzeniu, że jest się podatnikiem VAT czynnym. Tak się składa, że regularnie o takie dokumenty występuję do Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego oraz jednego z lokalnych urzędów na Dolnym Śląsku i przed około rokiem zdarzyło mi się występując o zaświadczenie na potrzeby zwrotu podatku VAT z innych krajów Unii w ponad pięciu egzemplarzach, że zdziwiony usłyszałem wtedy, że opłata jest tylko jedna, bo decyzja jest jedna, a ilość wydrukowanych egzemplarzy nie gra roli. Zupełnie inaczej podchodzi do sprawy do dziś urząd lokalny. Jednak nie trwało dłużej niż dwa miesiące i DUS został już przez kogoś "naprostowany" i od prawie roku, regularnie kroi mnie za każdą kartkę tego samego dokumentu. Zapraszam koleżeństwo do normalnego świata, do normalnej uczciwej pracy. Zobaczycie ile rzeczy nie będzie się zgadzało z wpajaną w Was wizją rzeczywistości. Tylko po tej stronie trzeba coś umieć, żeby przeżyć - to Wam się może nie spodobać :D
RENATA PRZEOREK / 77.49.197.* / 2009-08-21 09:41
W zwiazku z tym ze czytaja to wachowcy podatkowi moze ktorys z was mi odpowie na pytanie czy pracujac w Grecji podlegam podatkom w polsce ,buduje dom blizniak w Dzierzeniowie w miejsc,Mosciska kiedy powinnam sie rozliczac po ukonczeniu budowy ,czy teraz ,i czy ludzie pracujacy w grecji nie rozliczajacy sie tu z podatkow musza rozliczac sie w polsce ,prosze o odp.

Najnowsze wpisy