Forum Prawo - porady i tematy

Fiskus chce dosięgnąć pracujących za granicą

Fiskus chce dosięgnąć pracujących za granicą

Wyświetlaj:
tez urzednik / 77.254.115.* / 2009-05-07 21:15
ja tez nie jestem za kontrola przez urzedy. Uwazam ze najpierw powinni zaczac od siebie i wytlumaczyc skad maja takie fury, domy za niby te niskie urzednicze pensje?no i sam dyrektor uks w opolu niech wytlumaczy swoj majatek bo chyba legalnie sie go nie dorobil zwazywszy na mlody wiek!
lrol / 213.94.147.* / 2007-02-07 20:53
Jestem w Irlandii od prawie 3 lat pracuje ,place podatki,dostaje ulgi ...zasilki na dziecko..zycie jest proste bo system jest prosty..nie jak w Naszym chorym kraju o nazwie Polska...Inwestuje w Polsce w nieruchomosci i mieszkania...czyli oddaje pieniadze do obrotu w Polsce a ponadto zwolnilem miejsce pracy dla innych!!!Czyli same plusy dla kraju..czego jeszcze te osly z rzadu chca ...ciagle im malo!!!!!!!!Zrzekne sie obywatelstwa jesli mnie skarbowka ukara za cos wedlug nich zlego(jeszcze mam ich w Polsce utrzymywac!)Pozdrawiam
mama a / 82.41.12.* / 2007-02-01 14:29
Od 2 lat mieszkam i pracuje w UK. Zarabiam rocznie ok. 65 tys. zlotych net. Utrzymanie kosztuje mnie ok 35 tys. Pozostale 30 moge przeznaczyc na oszczedzanie, rozrywki, wyjazdy do Polski (tam mam rodzine i wiekszosc przyjaciol). Prosze uwzglednic roznice cen (od 2 do 5x drozej). Teraz US chce mi z tego zabrac jeszcze ok. 6 tys. W Pl zarabialem ok 18 tys. To po co to wszystko? Zrobie wszystko zeby nie dac sie okrasc-bo jakie moralne prawo takiej daniny?
54648 / 86.134.23.* / 2007-01-31 18:31
bedziecie widzieć moje pieniądze jak swinia niebo przy pierwszym wezwaniu do skarbowego zrzekne sie obywatelstwa p******* kraj
krist / 62.94.173.* / 2007-02-07 16:10
ja zrobie dokladnie tosamo bo w tej chwili mam PL i wloskie
emygrant / 212.118.245.* / 2007-01-31 18:20
Oni sa zalosnie smieszni.

Moja rada nie skladac zadnych zeznac i tyle, nie bedzie sie do czego przyczepic. Nie skladasz jestes zlodziej, zlozysz - jeszcze wiekszy zlodziej.

Ludzie jak po prosty chce zaplacic podatki w kraju w ktorym wypracowalem dochod dla pracodawcy i korzystam z infrastruktury i uslug budzetowych/publicznych tego kraju

Proste nie

Nie dla naszych Kapitanow Zbikow z Skarbowki...

Ja mam to zlane, poczekam na abolicje za nastepnych rzadow, nie spiesze sie do powrotu - zeby mnie okradli w majestacie prawa ?

A jak za 10 lat zestarzeje sie spoleczenstwo i gospodarka bedzie cierpiec na brak wyksztalocnych ludzi ze znajomoscia jezykow i kontaktami na Zachodzie, zobaczymy kto bedzie mial ostanie slowo. Zobaczymy czy Mahomet przyjdzie do Gory , czy Gora do Mahometa

Pozdrawiam i polecam olac miekim sikiem US
A.MIC / 82.36.112.* / 2007-10-07 16:47
Zgadzam sie z kolega. Polski rzad powinnien raczej zastanowic sie nad rozwiazaniem problemu wysokiego bezrobocia w kraju; wprowadzic nowych inwestorow na rynek, niz probowac okrasc ludzi, ktorzy potrafia sami zadbac o siebie i swoje rodzinny poprzez prace zagranica. Jesli nie chca, bysmy powrocili do kraju, czy inwestowali tam nasze oszczednosci, to nie bedziemy pchac sie na sile. W obrebie UE istnieje wiele mozliwosci. Nie po to glosowalismy za wstapieniem do UE, aby placic podwojne podatki. Nie mam tez zamiaru placic za panstwowa sluzbe zdrowia i inne uslugi, z ktorych nie korzystam. Polski rzad bardziej powinnien sie starac, aby mlodzi, inteligentni ludzie chcieli pozostac w kraju; a nie odpychac - grozac dodatkowym opodatkowanie. Kolega ma racje. Jeszcze beda nas prosic, abysmy wrocili!
... / 83.11.15.* / 2007-03-10 11:50
Zgadzam sie, nie płacić, olać i kopnąć w dupe....Wiekszość znajomych tez nie płaći, a jeśli się przyczepią...wszyscy wyjdziemy na ulice!!! Nie bedziemy płacić za to , że w biedzie musieliśmy uciekać z kraju. Ni ebędziemy płacić za to ,że żyjemy teraz daleko od rodzin!!!!Nie będziemy płacić za to że i tak połowe naszych dochodów i tak, nasze rodziny wydają tu w kraju !!!!
Wystarczy , że tu w UE, rozliczamy się uczciwie. Może pora aby wreszcie przejżeć na oczy....I przestać dawać sie wciąz okradać. Najłatwiej jest zastraszyć biednego, przeciętnego człowieka. Gówno prawda, nikt nam nic nie zrobi:) Bo nasz, tych szarych ludzi , jest akurat najwięcej. I zawsze , z czasem sprawiedliwość stanie po naszej stronie. Jeśli siłą zechcą nam odbierać nasze cięzko zarobione pieniądze...my siłą bedziemy się bronić....:)
agent07 / 83.27.123.* / 2007-02-09 21:05
Kolego emygrant za czyje pieniądze się wyksztalciłeś w naszej kochanej Polsce czy nie za pieniadze obecnych emerytów rencistów????? Wiesz ile kosztuje wykształcenie lekarza ,prawnika, inżyniera????
LOMYM / 90.149.158.* / 2007-11-25 15:33
agencie07 jesteś totalnym debilem i nieudacznikiem z takom gatkom mogłeś wyskoczyć za komuny ale nie teraz
bj / 83.8.44.* / 2007-03-06 20:57
jak to za czyje chcialem sie uczyc w naszej kochanej polsce to musialem placic a na dienne tez mnie bylo mnie stac bo rodzine tez trzeba utrzymac wiec o czym ty wogle pier.......... przychl........
biedak / 83.14.81.* / 2007-01-31 17:09
o to nie ma się co bać gdyż od 2000 roku się biorą i tak sprawdzają że ci co na czarno pracują za granicą w polsce są zarejestrowani u kuronia bez prawa do zasiłku mogą kupować legalnie mieszkanie i zmieniać samochody jak rękawiczki brać stypendia na 3 dzieci bo oni nie mają dochodów a 4 komórki , cyfrową satelitę , bmw itp mają
joanna"d / 80.193.51.* / 2007-01-31 16:36
Pracuje od 2,5 roku za granica uczciwie zarabiajac pieniadze i placac podatki, nie rozumiem tego jakim prawem polski fiskus chce sprawdzac moje dochody. Rozumiem ze jest dziura budzetowa i probuja sciagnac pieniadze zkazdej mozliwej strony, i ze zazdrosc pracownikow urzedu powoduje tez rozna internpretacje prawa podatkowego, i powiem jedno nie moge sie doczekac kiedy bede starala sie o brytyjski paszport, bo jak dla mnie Polska i polskie prawo jest chore. W. Brytania nie jest jakims super miejscem ale przynajmniej podatki i prawo maja w ludzkim porzadku.

Najnowsze wpisy