Forum Forum podatkoweInne

Fiskus mało płaci za swoje pomyłki

Fiskus mało płaci za swoje pomyłki

Money.pl / 2007-05-16 09:48
Komentarze do wiadomości: Fiskus mało płaci za swoje pomyłki.
Wyświetlaj:
waxims / 2008-03-28 01:41
Witam
Słyszałem że w którymś z krajów jest tak że każdy urzednik państwowy nie ważny jaki ale odpowiada za swoje błędy 27 krotnie swoich poborów jeśli to prawda to czemu nie ma tego w polsce po za tym dosyć tego żeby odszkodowania były wypłacane z kieszeń naszych obywateli / podatników CZAS TO ZMIENIĆ !!!!!!!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-18 11:39
Dzięsięc jlat wstecz nik nawet nie myślał o skarżeniu skarbówki. Czasy się zmieniają. Na lepsze.
donfadro / 195.177.83.* / 2007-05-18 09:13
Za niekompetencję urzędasów płacimy my wszycy, podatnicy. Najgorsze jest to, że często odszkodowania trafiają za granicę. Dzieje się tak, gdy odszkodowanie płacone jest firmom z kapitałem zagranicznym. Oczywistą sprawą jest, że zysk (czytaj odsetki z odszkodowania) z firm mających siedzibę w Polsce odprowadzany jest do ich firm matek za granicę. Tak więc durne decyzje fiskusa zasilają kieszenie zagranicznych inwestorów.
Koala / 2007-05-16 15:57 / Bywalec forum
Przecież nie od dziś wiadomo, że nie ma równej odpowiedzialności podatnika i fiskusa za błędy nawet, jeśli mają taką samą wagę.
3maja / 83.17.92.* / 2007-05-16 12:13
ostatnie dni fiskusa, Trybunał Konstytucyjny zaraz uzna jego działalność za niekonstytucyjną z mocy 2 paragrafu Konstytucji RP. Chodzi o sprawiedliwość społeczną. Użył tego wytrycha aby wysadzić ustawę lustracyjna i zabetonować dostęp do archiwów IPN. Prokuratorzy IPN byli już za blisko spraw, które po Magdalence nie miały nigdy wyjść na jaw. Jeżeli ktoś twierdzi, że podatki są sprawiedliwie społecznie niech podniesie rękę !!

A kto wie dlaczego media nie pdały do wiadomości, że w ocenie ustawy lustracyjnej nie było jednomyślności w TK ?
Teraz czekamy na kolejny ruch Stępnia zniesienia podatków. A pensje nauczycieli sa konstytucyjne ?
Co za cyrk !
maa / 2007-05-16 13:13 / Tysiącznik na forum
Przestań bredzić.
Podstawowa różnica między PRL a wolną Polską to właśnie Trybunał konstytucyjny.
I nie ma znaczenia, co o tym mówią dwa wielkozade kurduplowate PRL-owskie bliźniaki, dla których wzorem prawa był Lenin i Andriej Wyszyński. Bredzą jak i ty.
acomitam / 83.25.232.* / 2007-05-17 14:56
Z tą różnicą to Pan trochę przesadził. W Polsce Trybunał jest organem politycznym, czemu nie raz dał dowody, i w tym sensie wpisuje się raczej w praktykę PRL niż demokratycznego kraju. Dla mnie znacznie bardziej podstawową różnicą pomiędzy PRL a "wolną Polską" jest np. to, że mamy podatek VAT niż jakiś tam Trybunał.
hurtowepomysły / 83.24.254.* / 2007-05-16 20:13
on zna różnicę pomiędzy PRL a PRL-bis - genialny umysł.
ygytfggyvgfv / 217.74.68.* / 2007-05-16 09:48
... tyle to ja wykrecam na gieldzie w 15 minut...
Meteor / 87.105.82.* / 2007-05-16 10:12
śmiech na sali. Robią co chcą i myślą, że są bezkarni. Powinni płacić odszkodowania w połowie , z własniej kieszeni.
Ja jestem już nawet po komorniku wysłanym na podstawie wymyślonych przez US przepisów. Co prawda na małą kwote, ale to nie jest ważne. Ważne jest, że wymyślają przepisy i świadomie je łamią.
Pozdrowionka dla wszystkich, którzy walczą z nimi. W pewnym momencie da to efekt.
imwięcejymlepiej / 83.24.254.* / 2007-05-16 20:18
każdy oszust podatkowy jest pełen woli walki z fiskusem, tu i wszędzie indziej, zresztą ku wielkiej uciesze doradców i adwokatów.

Najnowsze wpisy