Forum Forum podatkoweInne

Fiskus się myli - pełnomocnictwa są ważne

Fiskus się myli - pełnomocnictwa są ważne

Money.pl / 2008-01-22 07:51
Komentarze do wiadomości: Fiskus się myli - pełnomocnictwa są ważne.
Wyświetlaj:
makmro / 83.2.71.* / 2008-01-25 10:11
To nie jest nadinterpretacja prawa tylko całkowity brak kompetencji urzędników. To jest kompromitacja. Urzędnicy wiedzą, że gdzieś dzwoni, ale nie wiedzą w którym kościele. Kiedyś zwróciłem się do urzędu skarbowego z zapytaniem, jak wypełnić deklarację PCC, przy której sprzedający był dzieckiem i reprezentowany przez ojca. Na pierwszy strzał padła odpowiedź, że czynność jest nieważna, bo nie było zgody sądu na dokonanie takiej transakcji. Musiałem zwrócić się z zapytaniem do znajomego prawnika i uzbrojony w dodatkową wiedzę wyjaśnić urzędniczce, że to nie jest jej problem, czy umowa jest ważna. Poczym sam musiałem jej wytłumaczyć jak się wypełnia deklarację PCC. Wniosek jest prosty, baba nie miała zielonego pojęcia, jak wypełnić deklarację i chciała się mnie pozbyć.
normalny / 145.237.55.* / 2008-01-25 07:42
Za takie wynagrodzenia ZAWSZE będzie się mylił. OLEWKA !!!!!
Już niedługo śladem celników....
Spiderx / 84.10.139.* / 2008-01-25 16:22
Masz rację ale... Czy zdajesz sobie sprawę, że POLACY SAMI UTRZYMUJĄ swoje urzędy i służby? Ja też uważam, że urzędnicy powinni lepiej zarabiać ALE POWINNO ICH BYĆ MNIEJ. Mniej dobrze wykwalifikowanych specjalistów opłacanych dobrze lub bardzo dobrze a nie podwyżki dla wszystkich teraz, jak leci. Bo będziesz miał bardzo dużą grupę dobrze lub bardzo dobrze opłacanych urzędników pośród których są MIERNOTY. I wiem co mówię :) Akurat mam styczność z dużą grupą urzędników i widzę jak to działa. Rozwiązanie jest dużo prostsze. Brak zgody na zatrudnianie osób w miejsce pracowników przechodzących na emeryturę na okres 2-3 lat. W ten sposób na dyrektorach placówek WYMUSI SIĘ racjonalne zarządzanie podległym personelem i środkami. W urzędach z którymi mam styczność zrekukowanie personelu w większości działów o 10-20% byłoby NIEODCZUWALNE. Poza larum urzędników, którzy po prostu mieliby mniej czasu na pogaduszki i przeglądanie Internetu. I byłaby kasa na podwyżki o owe 10-20% - na początek. To nie są prywatne firmy gdzie nic nikomu do tego kto kogo zatrudnia ponieważ to MY płacimy pensje urzędnikom. A niestety mam styczność z naprawdę dobrymi specjalistami w swoich dziedzinach jak i kompletnymi miernotami i laikami, którzy dostali "etat" wiadomo jak.... W ciągu dwóch lat z pracy odeszło kilkanaście osób które znałem. I niestety były to osoby dobre lub bardzo dobre w tym co robiły. Wszystkie miernoty pozostały trzymając się kurczowo swoich stołków. Jeżeli ktoś mówi o kosztach społecznych weryfikacji urzędników pod względem zasadności pracy na zajmowanych stanowiskach niech najpierw policzy jakie koszty w rzeczywistości ponosi CAŁE społeczeństwo.
hh / 62.233.143.* / 2008-01-24 21:22
No coz, nieslubne bekarty Zyty G i innych popraprancow finansowych z tzw. wyzszym wyksztalceniem ekonomicznym maja problemy z mysleniem.
trąd / 145.237.55.* / 2008-01-25 09:46
Co? Kradło się i do tyłka się dobrali?? Bardzo dobrze.
jan k. / 83.29.197.* / 2008-01-23 08:14
Mam wątpliwości. Za pełnomocnictwa złożone przed 1 stycznia 2007 urząd skarbowy każe dopłacać po 17 zł od każdej czynności (np. podpisywanie deklaracji, podpisywanie domkuntów kontroli itd.) Art. 19 ustawy o opłacie skarbowej jest martwy. Proszę o interpretację.
MSP 7 / 2008-01-22 17:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To, że urzedy skarbowe (niektóre) uważają, ze jedynie zapis w ordynacji podatkowej od 2007r. daje tylko takie uprawnienia pełnomocnikom - myla się. Pelnomocnictwo i prokura wynikają z ustaw - sam fakt zapisu w ordynacji podatkowej jest tylko potwierdzeniem wczesniejszego, istniejacego stanu prawnego - a nie tworzeniem 'novum".
pantagruel / 2008-01-22 07:51 / OJOS DE BRUJO
niby nic a jednak malutki krok ku normalnosci w kraju.

Najnowsze wpisy