FIZ

zibiGO / 2007-12-12 11:20
Mam krótkie pytanie.Co sądzicie o FIZ ach?pzdr.
Wyświetlaj:
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-12 11:59
Moim zdaniem nie można ogólnie mówić o FIZ-ach . Każdy taki produkt należy rozpatrywać indywidualnie. Mam w swoim portfelu Investors , Arka nieruchomości i jestem na razie zadowolony. Wydaje się , że generalnie FIZ-y lepiej gospodarują naszymi pieniędzmi bo mają ich mniej niż fundusze otwarte co znacznie zwiększa ich elastyczność.Ale powatarzam , są FIZ-y które radzą sobie bardzo słabo np. opera z złamane 3grosze. Wg mnie FIZ tak ale po dokładnej analizie i jako dywersyfikacja a nie jedna jedyna obcja
zibiGO / 2007-12-12 12:17
Arka nieruchomości FIZ wygląda kapitalnie.Na dzisiejsze czasy taka stopa zwrotu ?Zadnych spadków.Myślę że temat warty przemyślenia.pzdr.
jacekk_85 / 2007-12-12 13:08 / Bywalec forum
Zbyszek stopa zwrotu jest słaba - 40% w przeciągu 3 lat, a przecież nieruchomości strasznie zdrożały w Polsce. Teraz będą wg mnie lekkie spadki a ceny nieruchomości ruszą do góry dopiero po 1-2 roku. Moim zdaniem nie warto się ładować w to. Widziałem cenę giełdową 136zł. Moim zdaniem notowania pod koniec stycznia będą niższe od tej ceny.
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-14 11:52
Jacku nie do końca się z Tobą zgadzam . Arka FIZ kupuje przede wszystkim nieruchomości komercyjne a nie mieszkaniowe a to spora różnica . Zakładając , że w Polsce tempo rozwoju utrzyma się jeszcze przez 4-5 lat na dobrym poziomie nieruchomości komercyjne będą w cenie . Popatrz na przyrost wartości arki nieruchomości w tym roku i porówna ze stopą zwrotu z funduszy akcyjnych . Pamiętaj , że Arka w tym roku dopiero skończyła budować swój portfel nieruchomości .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy