Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

FON (m.in. do Prokuratora)

FON (m.in. do Prokuratora)

yaroo / 2008-02-15 17:03
Co sadzicie o obecnej sytuacji FONa? Czy warto kupić za 4 gr?
Wyświetlaj:
panikarz / 2008-02-19 14:06 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
kupilem to gowno za 4gr i sprzedalem dzis za 4gr bo to syf
ktos powinien za to glowa zaplacic radze sprzedac bo stracicie znacznie wiecej ja na szczescie tylko na prowizji ...
ŚPIĄCY / 2008-02-18 19:48
składam doniesienie na fon do PROKURATORA
AKI75 / 2008-02-17 16:18
To jak to jest z płynnością akcji? Czytam , że np. aby kupić FON trzeba czekać ok. miesiąca... Nie gram na giełdzie ( nie inwestuję) więc odpowiedzcie mi czy przy notowaniach ciągłych nie kupuje się " od ręki- na bieżąco" tylko trzeba zapisywać się w jakieś kolejki? A co gdybym chciał kupić jakiś walor np. o 10.00 a po 15 min. , gdy kurs trochę wzrośnie, sprzedać? Pzdr
AKI75 / 2008-03-01 07:13
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Pzdr
_MD_ / 2008-02-18 21:03
niestety, nie zawsze jest to możliwe... zależy ile osób i z jakimi propozycjami jest po stronie sprzedającej i kupującej

pozdro
krzysztofbla / 2008-02-17 17:41
Problem w tym, że Zarząd spólki, przy akceptacji WZA, doprowadził do sytuacji w której wartość nominalna akcji wynosi 1gr. Odzwierciedleniem tego na parkiecie jest notowanie tych akcji na poziomie 4 - 5 groszy. Zatem każda zmiana notowań o 1 gr to wzrost o 25%, lub spadek o 20%. Nie dziw się zatem że jest dużo chętnych do kupna po 4gr., jak również dużo chętnych do sprzedaży po 5gr. Złożenie zlecenia K po 4gr. i S po 5gr. na jedną sesję mija się z celem, bo "stoisz" ostatni/ostatnia w kolejce. Wiele osób składa zlecenia "do odwołania" i dopiero po 2-3 tygodniach ich zlecenie dochodzi do realizacji.
Jest to sytuacja a-normalna, ale prawdziwa. Idioci z Zarządu, bo inaczej nie można nazwać tych osób, nie maja pojęcia o fukcjionowaniu giełdy. Szkoda że zrobili to za pozwoleniem samych akcjonariuszy, którzy na WZA przychodzą w ilości reprezentującej często mniej niż 5% kapitału założycielskiego.

Podobna sytuacja ma miejsce na akcjach PCGuard. W przypadku tej spółki Zarząd powoli zauważa swój błąd i zwołuje w marcu WZA celem którego będzie scalenie akcji.
http://gielda.onet.pl/141719,1692659,komunikaty.html

pzdr
krzysztofbla
księgowa / 78.8.66.* / 2008-02-21 15:06
to nie zrz ad spółki tylko giełdy wymusza konsolidacje akcji,PCGuard zareagował natychmiast na zapowiedz GPW o wyrzuceniu spółek groszowych z notowań ciągłych
yaroo / 2008-02-17 20:18
Ja w kolejce czekam ok 3tyg i jesli w tym tygodniu cena utrzyma sie w okolicy 4gr to mi wpadna. Tylko nadal nie wiem czy to dobry interes;)
Patibar / 2008-02-19 10:25 / portfel / Od zera do mastera
zastanów się człowieku! ja od 3 tygodni nie mogę sprzedać po 5 gr. Nie pakuj się w to....
Zobacz jakie małe obroty.
s3kawka / 2008-02-15 18:14 / To ostatnia kawka
zalezy jak planujesz rozegrac ta partie - jesli "na szybko" - kupic i zaraz sprzedac, to chyba nie warto (kolejki na zakup po 4 grosze to okolo miesiaca, a by pozbyc sie po np 5 groszy to potrzeba okolo 3 misiecy /przesadzam/, a po drodze nie wiesz czy nie spadnie nizej niz 4 grosze)
jesli chcialbys zarobic dlugoterminowo (choc nie ma gwarancji ze zarobisz) to kupic po 4 grosze mozna i odczekac niespokojnie (bo fatalnie dzieje sie na fonie) okolo roku, a nawet dwoch i moze uda sie sprzedac z zyskiem

moim zdaniem - unikac fona(!)
szkoda nerwow, ryzyko zarobku prawie nie istnieje, a prawdopodobienstwo wtopienia wysokie
jesli chcesz wejsc na sile to ustaw sie po 3 grosze i po 2 grosze (6-krotnie wiecej niz po 3 grosze) i czekaj, czekaj, czekaj, czekaj....
jesli nie wpadnie po 3 grosze to przynajmniej nie stacisz
jesli wpadnie po 3 grosze to moze zyskasz
jesli wpadnei po 2 grosze to zyskasz na 100%

moim zdaniem warto wskoczyc w ginorossi, nie wiem kiedy da zarobic, jutro, za tydzien, za miesiac, za rok, ale zarobic da na 100% i to bedzie bezstresowy zarobek
no chyba ze poczekasz na 33 - 35 zl na gtc, za jakis czas (jak w przypadku gionorossi) wyskoczy ponad 45 zl (co nie znaczy, ze nie spadnie ponizej, jednak co do gtc mam pewnosc ze kupujac w okolicach 33 zl zysk jest gwarantowany, kwestia tylko kiedy wyskoczy ponad 40 zl)

na koniec dodam, ze takie jest moje zdanie, nie wiem czy mam racje, jesli o mnie chodzi czekam na Ginorossi w okolicach 8.2
a jak pozbede sie mewy po .11 zl wchodze w gtc o ile bedzie ponizej 35 zl
!!!! / 77.114.162.* / 2008-02-16 18:32
dużo napisałeś ,ale masz racje!!!
yaroo / 2008-02-15 18:33
W kolejce na Fona jestem ustawiony i jeśli się nie wycofam to prawdopodobnie wpadnie mi w przyszłym tygodniu po 4gr. Pytanie tylko czy warto:)
wkurzony / 80.51.182.* / 2008-03-02 17:37
a ciekawe kiedy bedzie emisja? mam pp i już ponad pół roku czekam - tym też może powinny zająć sie organy ścigania... przy takiej płynności to chyba wszystko mija się z celem... jak w ogóle nadzór mógł to zatwierdzić...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy