Forum Forum inwestycyjneForex

Forex - podstawy - kilka pytań

Forex - podstawy - kilka pytań

ggkatia / 31.63.223.* / 2012-01-25 06:52
1. Zakładam konto forex np. Alior, wpłacam 2000 zł, czy od razu dostaję dźwignię czyli np depozyt x 50, czy za dźwignię trzeba dodatkowo zapłacić ??

2. Jeżeli mam 2 tys. i przez stosowanie dźwigni bardzo szybko tracę wszystko - te 2 tysiące, NIE muszę oddawać wartości dźwignii ??

3. Jeżeli tracę wszystko, do zera. Konto zostaje to samo np. Alior. Wpłacam po miesiącu na to samo konto forexowe znowu pewną sumę np. 2 tys. to znowu przysługuje mi dźwignia ??

4. Czy kursy, które są na walutomat.pl to są kursy z rynku forex ??

5. Czy na forex można kupować długoterminowo np zakupione funty trzymać kilka miesięcy ?
PawelOm / 78.133.245.* / 2012-01-28 08:59
Mam to samo konto od kilku tygodni.
1. Dźwignia jest bezpłatna, x200
2 i 3. To działa trochę inaczej. Nigdy nie będziesz w stanie wykupić aktywów za całość swoich środków, zawsze zostaje część pieniędzy które tzw. depozyt zabezpieczający. Jeżeli w wyniku różnych ruchów (np. interwencja banku centralnego lub NBP) ten zastaw zmaleje do zera, zlecenie jest automatycznie zamykane.

4. Nie mam pojęcia

5. Można. Ja radzę w takiej sytuacji mieć spory depozyt zabezpieczający (patrz punkt 2 i 3)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy